Музичні конспекти у дитячому садку. Конспект музичного заняття для старших дошкільнят «Захоплюючий світ класичної музики» За п'єсами П

Розділи: Робота з дошкільнятами

Мета заняття:Розвиток емоційної сферидошкільнят з використанням різних видівмузичної діяльності

Завдання:

Освітні:

  • закріпити в дітей віком знання основних емоцій (радість, сум, страх, агресивність, подив).
  • вчити передавати емоційний стан за допомогою різних виразних засобів(міміки, жестів)

Розвиваючі:

  • розвивати навички емоційного спілкування один з одним.
  • розвивати уяви, творче мислення
  • розвивати співочі навички, ритмічний слух, тембровий слух, інтонацію.

Виховні:

  • виховувати інтерес і любов до музики, вміти висловлювати свої почуття та висловлюватися про прослухану музику
  • виховувати колективізм та любов до колективного виконання

Тип заняття:тематичне

Методи:Наочно-зоровий, наочно-слуховий, словесний, художньо-практичний метод, метод проблемного виховання та навчання.

Оформлення сцени:Сцена оформлена у вигляді міста (будинки, дерева, вулиці). На стіні прикріплено чорні хмари.

Атрибути:Піктограми з виразом різних емоцій та настроїв ганчір'яні метелики, маски для жуків (капелюхи), квіти.

Програмний зміст:

Слухання

«Жарточка» В.Селіванова
«Сумна пісенька» В. Каліннікова

Вчити дітей розрізняти настрої контрастних між собою творів, емоційно відгукуватися, висловлювати свої враження про прослухану музику, розрізняти засоби музичної виразності, розвивати фантазію, уяви.

Мовна гра

«Кошкін дім», «Ключі від буфету»

Виховувати любов до літератури, вчити передавати емоційний стан за допомогою різних засобів вираження (міміки, жестів), виховувати колективізм і любов до колективного виконання

Спів

Розвивати співочий апарат, співоче дихання.

Пісня: «Хто вигадав пісеньку» слова Л.Димової, музика Д.Львова – Компанейця.

Вчити дітей сприймати та передавати веселий, радісний характер пісні. Виконувати легким звуком у жвавому темпі. Вчасно вступати після музичного вступу. Суто інтонувати мелодію, точно виконувати ритмічний малюнок. Співати помірно не форсуючи звук. Правильно вимовляти голосні у словах «співає», «стоголосий», «диригент».

Музично-ритмічна гра:

«Жуки та Метелики»

Слухати музику, звернути увагу до контрастного характеру, емоційно відгукуватися. Вміти виразно виконувати рухи у відповідність до характеру музики, виявляти творчість, уяву у виконання гри.

Хід заняття.

Діти входять до зали. Музикальний керівникпропонує виконати музичне вітання «Музика, вітай».

Музикальний керівник.

Хлопці, сьогодні у нас незвичайне заняття, до нас надійшов лист від мешканців міста Настрій. З ними трапилося лихо. Сядьте зручніше, я вам все розповім. Мешкають у цьому місті жителі схожі на нас. Вони, як і ми вміють веселитися і сумувати, сміятися і плакати, сердитися і дивуватися. Але раптом оселився в їхньому місті злий чарівник, наздогнав він чорні хмари, пролився такий сильний дощ, що змив з лиця мешканців веселощі і смуток, страх і здивування, і стали обличчя жителів міста Настрої безликими, безбарвними, білими. Ось як зараз (Звертає увагу на сцену).Просять мешканці міста у нас допомоги, прогнати цього злого чарівника та повернути їм настрої, почуття, переживання. Допоможемо їм, хлопці? (Так).

Нашою помічницею стане для нас - музика, адже вона найкраще вміє передавати почуття, настрої, переживання.

Послухайте музику та скажіть: Що вона висловлює?

Звучить «Жарточка» В.Селіванова

Відповіді дітей: музика виражає веселощі, радість, запал.

Музикальний керівник.

Відповіді дітей.

Справжня назва п'єси «Жарт» композитор В.Селіванов

Спробуйте вибрати з піктограм вираз, який найбільше підходить до настрою музики.

Давайте вигадаємо ім'я нашому жителю.

Відповіді дітей: «Веселушка», «Жартівниця»

Прослухайте іншу музичну п'єсу та скажіть: Що вона висловлює?

Звучить «Сумна пісенька» В. Каліннікова

Відповіді дітей: музика виражає смуток, смуток, тугу.

Музикальний керівник.

Спробуйте вигадати назву цій п'єсі

Відповіді дітей.

Справжня назва п'єси «Сумна пісенька» композитор В. Калінніков (портрет)

Виберіть із піктограм вираз настрою цієї музичної п'єси

Давайте придумаємо ім'я і цього мешканця.

Відповіді дітей: «Журжинка», «Сльозинка»

Настрій двом іншим мешканцям ми спробуємо повернути за допомогою мовної гри: «Дін – дон» для цього станемо в коло

Дін-дон, ділі-дон,
Загорівся Кошкін будинок.
Кішка вискочила,
Очі витріщали
Біжить курка із відром
Заливає Кошкін будинок.
Тух-тух-тух та вогонь погас

Музикальний керівник.

Хлопці, а які емоції ви відчували у цій грі?

Відповіді дітей: гра виражає страх, тривогу, переляк.

А тепер згадаємо гру «Ключі від буфету»

Музикальний керівник.

Хто взяв ключі від буфета, де лежать мої цукерки?

Їх взяв, їх взяв, їх взяв (ім'я дитини)

Дитина

Хто я!? Я не брав!
Знаю, знаю, хто їх узяв.
Їх взяв, їх взяв, їх взяв ………(ім'я іншої дитини)і т.д.

На закінчення діти говорять усі разом

Даремно на нас не говоріть
У себе ключі шукайте.

Музикальний керівник.

Що виражає ця гра?

Відповіді дітей: гра висловлює подив, обурення.

Музикальний керівник.

Ось ще двом жителям ми повернули настрої, виберіть відповідні піктограми та придумайте ім'я.

Відповіді дітей: «Трусиха», «Дивулка»

Діти сідають на стільці

Ще одному жителю ми маємо допомогти повернути настрій, а допоможе нам співка, яка називається

«Потішка»

Що виражає ця поспівка, який настрій

Відповіді дітей: поспівка виражаєте веселощі, сміх, запал

Виберіть відповідну піктограму та придумайте ім'я.

Відповіді дітей: «Смішинка», «Забіяка»

Музикальний керівник.

Хлопці, подивіться у нас, залишилося ще дві піктограми, який настрій виражають вони?

Відповіді дітей: виражають зло та гнів, доброту та ніжність

Згадайте, яка музична граміг би висловити саме настрій

Музично ритмічна гра «Жуки та метелики»

Розкажіть мені жуки, які вони?

Відповіді дітей: злі, підступні, похмурі музика виконується тяжко, звуки низькі.

А, метелики, вони які?

Відповіді дітей: добрі, ніжні, легкі музика співуча, лагідна звуки високі.

Давайте і ми з вами перетворимося на жуків та метеликів, і за допомогою руху, виразу обличчя їх зобразимо. (Атрибути для гри)

Ось і останнім мешканцям ми допомогли повернути настрій, а як ми їх назвемо?

Відповіді дітей: «Злюка», «Милашка»

Музикальний керівник.

Хлопці, подивіться всім жителям міста, ми повернули настрої, повернули їхні обличчя. Скажіть усе вам подобається у цьому місті? Можливо, щось ви хотіли б прибрати чи навпаки додати.

Відповіді дітей: забрати чорні хмари, озеленити дерева, посадити квіти.

Подивіться, який гарне містоу нас вийшов. Хлопці, а який із мешканців міста вам найбільше подобається, може на когось із них ви схожі. Відповіді дітей:

Музикальний керівник.

Хлопці скажіть, а хто був нашим помічником протягом усього заняття та допомагав повертати мешканцям міста їхні настрої? Без чого ми не змогли б обійтися?

Відповіді дітей: нам допомагала музика, ігри.

Яку ми музику слухали? І що вона висловлює?

Відповіді дітей: «Жартівку», «Сумну пісню» висловлюють веселощі та сум

Грали в гру «Дін – дон», «Ключі від буфету» висловлюють переляк і здивування, «Жуки та метелики» виражають добро і зло.

Музикальний керівник.

Хлопці, а перед тим як відправитися в групу, що б ви хотіли побажати мешканцям міста Настрій.

Відповіді дітей:

А щоб настрій у них завжди був хороший давайте, виконаємо весняну пісеньку

Хто придумав пісенькуслова Л.Димової, музика Д.Львова – Компанейця.

Ви сьогодні дуже добре займалися, молодці. Я б хотіла попросити вас до наступного заняття намалювати картини, що виражають різний настрій, може це буде картина, що виражає веселий чи сумний настрій, а може вона буде смішна чи страшна. Ми з вами влаштуємо виставку картин, ви постарайтеся і у вас все вийде.

На читання 11 хв. Переглядів 2.8k.

«Країна Добрих справ»
(Для дітей старшого дошкільного віку)
Ціль:вчити дітей визначати емоційний стан за зовнішніми ознаками (мімікою); встановлювати зв'язок між різними почуттями та причинами, що їх викликають.

Завдання:

  • Закріпити знання та уявлення дітей про характер музики (веселий, сумний, злий); відображати настрій рухами, мімікою та жестами; підводити дітей до розуміння зв'язку між характером музики та засобами музичної виразності.
  • Заохочувати малюків до активних творчих проявів у завданнях та музичних іграх.
  • Виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу засобами музики.
  • Вчити дітей встановлювати зв'язок голосотворчих рухів з об'ємно-просторовими уявленнями.
  • Розвиток дитячої слухової уваги, мовного дихання, чистоти інтонування; відпрацювання чіткої артикуляції, відкриття звукового апарату.
  • Вдосконалювати співочі навички.
  • Збагачувати дітей музичними враженнями.

Обладнання:

  • магнітофон, касети з дитячими п'єсами та співом птахів;
  • дидактична лялька Бім – Бом,
  • музично – дидактичний посібник «Чарівна галявина» з трьома пори року (літо, осінь, зима), фішки – картки із зображенням тварин (птах, заєць, ведмідь, вовк, їжак);
  • чарівний мішечок, серце, кошик із «частуванням» для звірів;
  • шумові інструменти, молоточки – палички.

Репертуар:

Мовно – ритмічна вправа «Прогулянка» («Вільний марш», муз. В.Верховинця; «Під – танці та високий крок», муз. В. Косенка; «Плавний танцювальний крок», муз. Б. Лятошинського; «Метелики», муз. С. Майкапара, «Жовтень», муз. П. Чайковського; «Елізе», муз. Л. Бетховена; «Зайчик», муз. зима", муз. Д. Компанійця; "Наш сад", муз. В. Герчик.

Хід заняття.

(Діти заходять до зали, стають у коло, вітаються музичною мовою, тобто музичний керівник співає: «Доброго дня, малюки! Хлопчики та дівчатка!»

Дітивідповідають: «Добрий день!»

Музикальний керівник: «Всім гостям, добрий день!» (Добрий день!))

Музикальний керівник:Діти, ви любите робити добро людям? А чому? (Діти відповідають) Сьогодні нас відвідав знаменитий веселун, добряк, чарівник – клоун Бім – Бом. Подивіться, який він гарний… (Діти розглядають іграшку)
Сподобався вам Бім – Бом? Давайте покажемо один одному, як клоун усміхається (широко, ще ширше).

Артикуляційна гімнастика для ротика «Усмішка».

Молодці.
Хлопці, а як ви вважаєте, як Бім-Бом з нами привітається? (весело, посміхаючись, голосно) Хто покаже? (Діти по одному вітаються — співають чи кажуть): „Добрий день, малюки!, „Всім – усім, добрий день!” і т. п. Всі інші з тією мімікою на обличчі відповідають: „Доброго дня, Бім — Бом!”. Музичний керівник вдає, що Бім – Бом йому щось говорить/)

Музикальний керівник:Біб - Бому дуже сподобалися ваші вітання. За ваші відкриті серця та добрі посмішки запрошує всіх у Країну Добрих Справ, щоб познайомити вас із його мешканцями. А чи готові ви до незвичайних пригод? Отже, у дорогу.

Мовно - ритмічна гра "Прогулянка" (різновиди ходьби).

Музикальний керівник:Діти у подорож йдуть,
По траві ступають
І веселу пісеньку
Усі разом співають (звичайна ходьба).

Щоб нам квіти не пом'яти
Треба ноги піднімати (ходьба з високим підніманням колін).

Між кущами обережно
Змійкою крокуємо (ходьба «змійкою»).
Ідемо легенько і тихо,
Ми не шумимо (легкий біг у середньому темпі з переходом на ходу).

(Діти виконують різні види ходьби; із закінченням музики зупиняються. Музичний керівник пропонує трошки відпочити.)

Музикальний керівник:Бачу, без допомоги чарівника нам не обійтись. Дорога далека, а сили нам знадобляться ще для добрих справ. Чим же ми дістанемося до Казкової країни? (Діти пропонують різні видитранспорту. Бім – Бом ніби щось шепоче музичному керівнику.)

Музикальний керівник:Діти, Бім – Бом пропонує нам продовжити подорож на справжнісінькому возі. Тільки де ми його візьмемо? (Бім – Бом дає чарівного мішечка)
Так, зрозуміло, у Бім-Бома в мішечку є багато чарівних молоточків, які допоможуть швидко змайструвати візок.

Мовно - ритмічна вправа «Веселі молоточки».

(Діти сидять на стільцях і молоточками передають ритм, який завдає музичний керівник, одночасно вимовляючи римовані рядки.)

Діти та музичний керівник:

Стукай, стукай, молоток,

Тук-тук, тук-тук-струм,

Стукай веселіше. Бий точніше, молоток.
Цей і цей, і цей гвоздик

Тук - тук, тук - тук-струм,
Забивай міцніше.

Змайстрували ми візок.

Музикальний керівник:Хорошого візка ми разом змайстрували, займайте місця:
Тож у дорогу вирушайте, все уважно розглядайте.

Вправа на звуконаслідування «Їдемо ми на колясці».

(Вправа виконується у помірному темпі. Діти самостійно підбирають звуки довкілля(Скрип воза, шепіт вітру, шарудіння листя, спів птахів, булькання струмка).

1. Їдемо ми на колясці
У гості до ліска. (Скрип – скрип, скрип – скрип)

2.Вітерець нас зустрічає, (Фу – фу – фу…)
З листям у хованки він грає. (Ш - ш - ш ...)

3.А веселощі пташки
Завели свої пісні. (Фити - фіть, чів - чів, тих - тих ...)

4.На гілці білочка сидить,
Горішки з'їсти їй не терпиться (Цок - цок - цок ...)

5. Ось струмок тече, булькаючи,
Він хоче втекти до річки. (Брр-брр ...)

6. Дуже довго їхали,
Зрештою ми приїхали. Ух! (Всі разом.)

(Музичний керівник відкриває 1 сторінку дидактичного посібника «Чарівна галявина». Звучить фонограма пташиного співу.)

Музикальний керівник:Хлопці, куди це візок нас привіз? Так, на чарівну галявину. Подивіться як гарно. Хоча надворі люта зима, а тут всюди квіти та метелики, все цвіте.

Слухання п'єси С. Майкапара «Мотыльок».

Дидактична гра«Метелики та квіти».

(Дидактична гра: звучить музика – метелики літають, музика зупиняється – метелики сідають на квіти. Діти рухами рук відбивають початок та закінчення інструментальної музики.)

Музикальний керівник:Діти, ця п'єса за настроєм? (легка, рухлива, весела.) Якщо музика весела, то й день має бути «сонячним» (підказують діти). Допоможемо сонечку звільнитися від хмарки.

Дихальна вправа «Звільнимо сонечко від хмарки».

(Вправа проводиться з метою покращення у дітей мовного дихання та вироблення цілеспрямованого повітряного струменя. Діти дмуть на хмарку, знову повторно звучить п'єса «Метелик» – обрана дитина самостійно переміщає на стенді хмарку від сонечка, відкриває її.)

Вправа «Вчений коник».

(Вправа в розвитку звуковисотного слуху, визначення руху мелодії.)

Музикальний керівник:Ой, а це хто тут стрибає за квітами? Здайся малюкам!.. Та це ж коник розгулявся. Діти, цей коник вчений, стрибає за квітами, як йому вказують. Ану, коник, стрибай до 3-х квітки, а потім звідси вниз.

А тепер до 5-ї квітки і знову вниз.

(Діти на склад «скок» супроводжують спів рухами рук. Музичний керівник награє мелодію на металофон, обрана дитина супроводжує спів рухом ковзана за квітами.)

(Змінюється обличчя Бім – Бома з веселого на сумне.)

Музикальний керівник:Діти, подивіться на нашого Біма – Бома, він чомусь дуже сумний, ось – ось заплаче. Дружище, що сталося, чому ти такий засмучений? (вдає ніби той щось розповідає).

Бім – Бом знайшов у траві маленьке пташеня. Воно випало з гнізда і кличе матусю. (Чути звуки мінору.) Покажіть мені голосом, як співає горобчик! (Діти виконують вправу та показують рукою).

Музикальний керівник:Допоможемо горобцю знову потрапити до гніздечка? Тоді візьмемо пташку в долоні та підкидаємо її ось так В Х (високо та швидко з порогом „х”).

Вправа «Допоможи горобцю».

(Основним елементом вправи є висхідна інтонація з різким переходом з грудного "в" у фальцетний "в" регістр з характерним "переломом" голосу "х".)

(Звучить спочатку схвильована музика. Музичний керівник каже, що не розуміє, що відбувається, звідки взявся сильний вітер і розігнав усіх метеликів, хмарки закрили сонечко. Звучить сумна музика з циклу «Пори року» П. І. Чайковського «Жовтень».)

Мовно - ритмічна вправа «Пісенька дощу».

(Вправа спрямована на розвиток ритмічного та мелодійного слуху (чистоту інтонування), автоматизацію звуків, звільнення нижньої щелепи для вільної артикуляції.)

Музикальний керівник:Почався невеликий дощ. Не лякайтесь, діти! Давайте разом із дощем заспіваємо його пісеньку, ось таку (співає високо на одному звуку):
Ті – ті – ті – ті – ті – ті – так,
Пісеньку співаю так!

Музикальний керівник:А дощ все не вгамовується, а навпаки стає ще сильнішим і пісенька його тепер така (співає низько на одному звуку):
Тук-тук-тук, Тук-тук-тук
Чутно дощу нам звук.

(Пісня дощу повторюється кілька разів, щоб діти змогли зафіксувати у пам'яті високу та низьку
становище звуку.

Музичний керівник пропонує дітям показати ще мовою пісеньку маленького та сильного дощу – виконати високі та низькі клацання.)

Вправа «Високі та низькі клацаючі звуки».

(Діти клацають мовою, змінюючи форму рота

Музикальний керівник:Все, дощик перестав іти, не зміг нас налякати. Зверніть увагу, діти, як змінилася пора року. Дивність, замість літа прийшла… (Діти відповідають).

(Змінюється сторінка. Звучить повторно п'єса «Жовтень» Музичний керівник пропонує дітям зобразити за допомогою шумових інструментів із чарівного мішечка Бім — Бома шерех листя, вітер, дощ…)

Гра на шумових інструментах, Елізі, муз. Л. В. Бетховен, в інструментальній обробці.

Музикальний керівник:Ой, подивіться діти, за деревом хтось сховався, певне якесь звірятко. Допоможіть мені її знайти.

(Пояснити дітям, що ось де - кілька карток тварин. Після прослуханої музики потрібно вибрати ту картку, про яку підказує музика.)

Слухання п'єси «Зайчик» Т. Ломової з циклу «У лісі».

(Музичний керівник звертає увагу дітей на обличчя Бім – Бома, воно перелякане. За ялинкою видно фігуру вовка.)

Вправа "Страшний звір".

(Вправа на встановлення зв'язків між голосотворчими рухами та об'ємно – просторовим уявленням, на розвиток мовного слуху, чистоти інтонування. Діти дають образну характеристикувовку: весь сірий, дуже злий - В, великі страшні очі - УО, страшні ікла - УОА.

(Коли вовк зникає, обличчя Бім – Бома знову стає веселим.

Звучить фонограма муз. П. І. Чайковського «Зимові мрії». Змінюється сторінка на «Зиму».)

Музикальний керівник:Що за диво, знову змінилася пора року. Навколо біло-біло, а під ногами чути, як шарудить сніг.

Вправа "Артикуляція".

(Вправа на розвиток співочого дихання, «відкриття» апарату артикуляції. Вправа складається з сильної активної вимови приголосних. Рот максимально відкритий рухами щелепи вгору-вниз.

У такому положенні проводиться безшумний вдих ротом та використання руху кінцівок рук. Руки піднімаються до рівня рота, кінцівки розкриваються те щоб пальці були розставлені і напружені, долоні розгорнуті вперед. Кінцівки працюють разом із вимовою приголосних(ш, с).

(Музичний керівник пропонує дітям зігрітися веселим танцем.)

Пісня - танець Д. Компанійця "Зимушка - Зима".

Музикальний керівник:Подивіться, який дивний намет. Ой, тихіше, малюки, це ж барліг. Ведмідь узимку спить і бачить уві сні мед та солодкі ягідки, він смокче лапу і «канючить» — дуже просить, щоб йому дали меду – «ням – ням – ням».

Вправа «Канючим».

(Вправа в розвитку співочого дихання, звільнення нижньої щелепи для вільної артикуляції.
Вихідне становище обличчя розслаблене, рот трохи розплющений, очі напівсонні. Це необхідно для включення розслабленого регістру голосу, який не має фіксованої звуковисотності.)

Музикальний керівник:Як ви вважаєте, діти, всі лісові звірі взимку сплять? (Ні.) Можете назвати тих звірів, яким потрібна допомога взимку? (Діти відповідають.)

(Виховник залишає кошик із гостинцями для звірів: мед – ведмедям, морква – зайцям, капусту, сінце – оленям, лосям, зерно – пташкам, горішки – білки.)

Музикальний керівник:Хлопці, Бім – Бом каже, що ви молодці, справжні друзі, допомагаєте у скрутну годину, не забули і про тварин.
Це тому, Бім – Бом, що в нашому дитсадку навчають малечу ніколи не залишати друзів у біді, допомагати один одному. Ми всі разом – одна дружна сім'я та знаємо, що таке добро. Пропоную всім разом заспівати пісню дружби.

Пісня В. Герчик "Наш сад".

Музикальний керівник:За добрі вчинки, на правах справжнього чарівника, Бім – Бом нагороджує вас почесним званням «Добрий чарівник». Стайте разом під його срібний дощ. А ще Бім – Бом на згадку про сьогоднішню зустріч дарує вам це серце, нехай воно завжди зігріває всіх своїм теплом.

(Діти дякують Біму-Бому за подарунки, прощаються і йдуть.)

Конспект заняття з музики

(Підготовча група)

"У світі музичних інструментів"

Конспект безпосередньо освітньої діяльності з музики для дітей підготовчої групи.

Ціль:

Закріплення, формування та розвиток музичних здібностейдітей, які дозволяють застосовувати отримані знання у грі на різних дитячих музичні інструментита у творчих починаннях (необхідних для навчання грі на музичних інструментах).

Завдання:

Освітня:

Закріпити та систематизувати знання щодо класифікації музичних інструментів.

Збагатити словниковий запас музичними термінами.

Формувати вміння визначати музичні інструменти звучання; співати узгоджено та виразно, передаючи у співі характер пісні.

Розвиваюча:

Розвивати музичні та творчі здібностіу вигляді різних видів музичної діяльності.

Виховна:

Виховувати комунікативні навички, інтерес до музичних інструментів та бажання грати на них.

Інтеграція:

Фізична культура.

соціалізація.

Читання художньої літератури.

Комунікація.

Устаткування:

Мультимедійне встановлення для перегляду слайдів.

Музичні інструменти: барабан, тріскачка, ложки, бубон, маракаси, дзвіночок; саморобні інструменти (чоботи – скороходи).

Наочний посібник: таблиці – будиночки для розміщення картинок із зображенням музичних інструментів.

Діти заходять до музичної зали.

Звучить Е.Григ «Ранок» із сюїти «Пер Гюнт»,

Музичний керівник (вітання) Здрастуйте, хлопці!

Діти відповідають на вітання.

Музикальний керівник. Хлопці, сьогодні ми з вами вирушимо до незвичайної країни. Такої країни немає на жодній із географічних картале вона є там, де люблять музику. Це Країна музичних інструментів. І вирушимо до цієї країни ми з вами в чоботях – скороходах. Взувайте їх швидше.

Діти взують на ноги «чоботи – скороходи», зроблені з кіндер – сюрпризу.

Музикальний керівник. Ну що, готові в дорогу? Вирушаємо!

Пішли дружно в ногу,

Бадьорий марш допоможе нам!

Звучить "Марш" муз. Ф. Надененко. (I год. марш)

Тут біжимо ми на шкарпетках.

Звучить "Марш" муз. Ф. Надененко. (II год. біг)

Музикальний керівник. Хлопці, ми з вами й прийшли. Подивіться, наскільки гарна наша країна Музичних інструментів. Скільки у ній різних музичних інструментів (перераховуємо). Вони всі такі різні, але все ж їх можна об'єднати в чотири основні групи. Як називаються ці групи?

Діти класифікують музичні інструменти за групами: ударні, духові, струнні, клавішні.

Музичний керівник: Молодці, хлопці! Музичні інструменти готувалися до зустрічі з вами, але так сильно хвилювалися і метушилися, що всі переплуталися. Тепер ми з вами повинні допомогти їм знайти свої будиночки. Допоможемо?

Педагог демонструє дітям будиночки.

На землі кожен має рідний будинок.

Добре і весело та затишно в ньому.

У собаки будка, у лисички – нора,

У сови – дупло, у малиновки – гніздо.

Ну, а в цих будиночках мешкають музичні інструменти.

Першим, кому ми допоможемо, це будуть ударні музичні інструменти, адже вони першими з'явилися на Землі, і є найпростішими та найпростішими. Розставити їх по місцях нам допоможе гра «Музична відгадай».

Гра «Музична відгадай-но»

Педагог загадує дітям загадки про музичні інструменти.

Хто в оркестрі вам допоможе,

Складний ритм стукати він зможе.

Ритм будь-який, із різних країн.

Ну, звичайно,…………….(Барабан)

Дитина, яка відгадала загадку, прикріплює картинку із зображенням барабана в комірку таблиці-будиночка.

Музичний керівник: Барабан у давнину робили із шкур тварин, здобутих на полюванні, і він мав важливе значенняу житті людей. Вони використовували його, наприклад, як телефон, для того, щоб передати інформацію на дальні відстаніабо попередити про небезпеку своїх сусідів, які жили дуже далеко.

Дерев'яні крихти,

Постукай-но трошки.

Можна щи ними сьорбати,

А можна «Пані» зіграти. (Дерев'яні ложки)

Картку із зображенням дерев'яних ложок діти розміщують у комірці таблиці.

Долонька по ньому стукає,

Потрушує вільно.

А він дзвенить, гримить.

Йому зовсім не боляче. (Бубен)

Картку із зображенням бубна діти розміщують у комірці таблиці.

Ти візьми мене в долоні.

Дерев'яний, бешкетний. (Трискання)

Картку із зображенням тріскачки розміщують у комірці таблиці.

Музичний керівник: Тріскачка не тільки підспівувала бубну та ложкам на народних святах, та ще й охороняла город від шкідників. Вона голосно тріщала на вітрі і відлякувала ворон і граків.

Ти візьми його в долоню,

Чути буде передзвін.

Дінь-дінь-дінь, дон-дон-дон,

Чий же це дзвін? (Дзвіночок)

Картку із зображенням дзвіночка розміщують у таблиці.

Він схожий на брязкальце,

Тільки це не іграшка!.. (Маракас)

Картка із зображенням маракаса розміщується в комірці таблиці.

Музичний керівник: Хлопці, наші ударні інструменти не лише веселі музиканти, а й умілі оповідачі. Давайте разом із ними розповімо нашим гостям російську народну казку «Ріпка».

Діти за допомогою ударних інструментів озвучують казку "Ріпка".

Казка "Ріпка".

Казочник (педагог чи дитина) розповідає казку, а діти інсценують.

Дідусь (іде важко, накульгує) – барабан, повільний темп, ритмічний малюнок із паузами.

Бабуся (іде швидко і семеніт) – тріскачка, ритмічний малюнок спокійніший, помірніший темп.

Внучка (біжиться підстрибом) - бубон, ритмічний малюнок складається з восьмих і четвертних, швидкий темп.

Жучка (біжить і голосно гавкає) – ложки.

Кішка (не поспішає і муркоче) – маракаси, ритмічний малюнок з восьмими тривалостями, швидкий темп.

Мишка (поспішає і озирається навколо) – дзвіночок, ритмічний малюнок із восьмими тривалостями.

Музичний керівник: Ось таку цікаву казкуми з вами розповіли разом із інструментами. Хлопці, духові музичні інструменти також для вас приготували гру. Гра називається "Відгадай, хто співає?" А для початку, пригадаймо, з якими духовими інструментами ми з вами познайомилися на попередніх заняттях?

Діти перераховують духові інструменти, з якими познайомилися на попередніх заняттях: флейта, труба, саксофон, жалейка.

Музикальний керівник: Духові інструментибудуть вам по черзі співати, а ви повинні дізнатися, який інструмент для вас співав?

Гра «Відгадай, хто співає?»

Педагог пропонує дітям прослухати фонограми звучання різних духових інструментів. Діти, дізнавшись про цей інструмент, знаходять картку з його зображенням і закріплюють його в осередку таблиці – будиночка.

Музичний керівник: Хлопці, подивіться на наші чудові будиночки. Двоє вже заселені. Інструменти затишно розмістилися у своїх віконцях. Це говорить про те, що ви дуже уважно слухали на попередніх заняттях і багато друзів – музичних інструментів.

Звучить уривок скрипкового концерту Вівальді.

Музикальний керівник:

Рухи плавні смичка

Наводять у трепет струни.

Мотив звучить здалеку,

Співає про вечір місячний.

Як ясний звук перелив.

Вони радість і посмішка.

Звучить мрійливий мотив,

Його назва – скрипка!

Настав час, хлопці, поговорити про струнні інструменти. Струнні інструментипідготували для нас барвисті слайди, які розповідають про своє різноманіття.

Кожна скрипка має смичок.

Він вірний, відданий дружок.

Коли скрипаль смичок веде

І плаче скрипка, і співає.

"Арфа - чарівний інструмент" -

Сказав задумливий поет.

Як тільки струн торкнуться руки -

І ніжні ллються звуки.

Гітари звуки біля багаття.

У них стільки світла та добра.

Як найпотаємніший друг,

Її співочий, ніжний звук.

Під гуслями дзвінкі наспіви

Закохувалися юнаки та діви.

На весіллях гуслі співали,

І молодих благословляли

Дзвінко балалайки

Загалом у світі немає.

Вона споконвічно російська

Народний інструмент.

Співали під неї, танцювали

І сумували, і зітхав

У свята під ахи, Потішались скоморохи

Музичний керівник: Хлопці, лише один будиночок залишився вільним. Яку групу інструментів ми поселимо до нього?

Діти відповідають: Клавішні інструменти.

Музичний керівник: Перше почесне місце має зайняти наше добре піаніно, яке виконує для нас багато музичних творів, і є головним помічником на наших святах та заняттях.

Картка із зображенням піаніно розміщується в осередку таблиці – будиночка.

Музичний керівник: Інакше цей інструмент називається фортепіано. Якщо його назву перекласти російською мовою, то вона звучатиме як «голосно – тихо». Усередині клавішних інструментів живуть молоточки, які б'ють по туго натягнутим струнам, і народжують гарні звуки музики, яка може розповісти і про прекрасний ранок, і про холодної зими, про добру бабусину казку і злу Бабу Ягу, про прекрасні метелики та чудові квіти.

Музичний керівник: Хлопці, а які клавішні інструментиви ще знаєте?

Відповіді дітей: Рояль, акордеон, синтезатор.

Картки із зображенням цих інструментів займають свої місця у таблиці.

Музичний керівник: Хлопці, ми ось і допомогли музичним інструментам знайти свої будиночки. Я впевнена, що ви ніколи не забудете таку чудову країну Музичних інструментів. Ми обов'язково ще повернемося сюди, а поки, перед тим як нам вирушить до дитячого садка, зробимо подарунок нашим друзям – інструментам. Заспіваємо для них пісеньку, а допоможе нам наше піаніно.

Виконується пісня «Світ музики» слова та музика О. В. Машечкової.

Музичний керівник: Скажімо нашим друзям – інструментам – до побачення. Закриваємо очі та рахуємо до 5

У дитячому садку знову.

Музичний керівник: Хлопці, вам сподобалася наша подорож?

Діти розповідають, що робили на занятті, що сподобалося.

Музичний керівник прощається з де

Конспект музичного заняття«Будуємо новий теремок»


Пахомова Дар'я Анатоліївна, викладач народного співу, МБУДОД ДШІ п.Чегдомин, Хабаровський край Верхньобуреїнський район.

Опис матеріалу:Даний матеріал буде корисний вчителям ДШМ, вихователям дитячих садків, музичним керівникам дитячих колективів.

Ціль:
формування музичних здібностей.

Завдання:
Згадати сюжет російської народної казки «Теремок»;
Розвивати музичний, ритмічний, динамічний слух;
Закріпити пройдений матеріал ( артикуляційні вправи, пісні, ігри)
Розвивати акторську майстерність;
Розвивати пам'ять, увагу;
Розвивати артикуляцію;
Викликати інтерес, пробудити фантазію;
Виховувати комунікативні якості особистості.
Обладнання:картки-картинки, музичний інструмент, картинка-пазл, м'яч.

Попередня робота:Виготовлення карток-картинок до вправ, картинки - пазла, розучування з дітьми музичного матеріалу(пісня "Погляньте як у нас у майстерні", пісня-гра "Тілі-бом"), розучування скоромовок.

Хід заняття:

Педагог:
Здрастуйте, хлопці! Згадайте з якої казки ці слова:

Хто хто в теремочці живе, хто хто в невисокому живе?
(російська народна казка«Теремок»)
Правильно, із казки «Теремок»!

А тепер розучимо поспівку про Теремок:


Стоїть у полі теремок
Він не низький не високий
Хто хто у ньому живе
Хто мені двері відчинить?

(Діти розучують поспівку)

А тепер постарайтеся відгадати мої загадки про героїв казки «Теремок»:
Маленький ріст,
Довгий хвіст,
Сіра шубка,
Гострі зубки.
(Мишка)


Уявімо яка вона? (маленька, спритна, цікава….)
Хлопці постарайтеся заспівати поспівку від мишки (діти співають, намагаючись інтонаційно і емоційно показати яка мишка маленька, спритна, цікава ...)
Зелена, але не трава.
Холодна, але не лід.
Співає, але не птах-
Ось така небилиця.
(Жаба)


Як відомо, жаби люблять стрибати. Спробуємо з вами музично зобразити як співає цю поспівку стрибуча жаба (педагог співає поспівку staccato - уривчасто, діти повторюють)
Був він русявий, але випав сніг,
Побіліло пухнасте хутро,
І невидимий він узимку
Вовку з рудою лисицею!
(Заєць)


А зайчик у нас дуже боягузливий, серце у нього так і йде в п'яти (педагог співає поспівку так: співає перший рядок і робить 4 бавовни в долоні, пояснює дітям, що так б'ється серце боягузливого зайця після кожного рядка співу)
Хвіст пухнастий береже
І звірятко стереже:
Знають, руду в лісі –
Дуже хитру
(лисицю)


Лисиця хитра, спритна шахрай, у неї гарний пухнастий хвіст, хлопці давайте покажемо як лисиця гордовито виходжує красуючись своїм хвостом і виконує поспівку. (Діти співають поспівку зображуючи ходу лисиці, ліниву ходу, як вона чіпає свій хвіст і тд ...)
Зовнішність собаки,
У сіренькому фраку,
У лісі під кущами
Клацає іклами.
(Вовк)


Хлопці, а який буває вовк у казках? (злий, голодний, жорстокий, може бути як дурним (казка «Лиса і вовк») і мудрим (казка «Іван Царевич і сірий Вовк») і тд ...) А як виє вовк? Давайте спробуємо з вами повити (діти пробують як разом, так і по одному) А тепер заспіваємо нашу співу і після кожного рядка спробуємо повити як сірий голодний вовк.
Господар лісовий прокидається навесні,
А взимку під хуртове виття
Спить у сніговій хатинці.
(Ведмідь)


Ведмідь у казках добрий, сильний, здатний захищати слабких, знайти справедливість і єдине вірне рішення. Але біда – він такий незграбний, адже саме він зруйнував теремок. Покажіть як ходить клишоногий ведмідь. Молодці! Проспіваємо поспівку від обличчя ведмедя, співатимемо і зображатимемо як він незграбно, неквапливо ходить.

Педагог:
А зараз ми з вами згадаємо і повторимо скоромовки про героїв цієї казки:


(У середньому темпі промовляємо кожну скоромовку по 3 рази, стежимо за правильним диханнямта чіткою дикцією)
Мишка мила шишки.
Занадто багато шишок було
Мишка шишки не домила.

Жаба квакушка квакала пісню жабі на вушко.

Заєць косою стоїть із косою
Траву косить, сіно носить.

У лісі лисиця під сосонкою
Стелила ліжко ліжко.

Біля лісу жили вовки
Вили вночі вовки голосно.

Прогарчав ведмідь у барлозі,
У нього змерзли ноги.
Педагог:
Молодці, хлопці! А тепер згадаємо сюжет казки «Теремок». Я вам ставитиму запитання, а ви постарайтеся відповідати правильно:


1. Де стоїть теремок? (в полі)
2. Хто перший прибіг до теремку? (мишка)
3. Який висоти теремок? (Не низький, не високий)
4. Хто прийшов до теремку після жаби? (заєць)
5. Хто розвалив теремок? (ведмідь)
6. Скільки звірів зібралося в теремці, коли до них прийшов ведмідь? (п'ятеро)
7. Кого першим покликала мишка жити в теремці? (жабу)
8. Мишка-норушка, жаба-квакушка, зайчик-стрибати, лисичка-сестричка, а як звали вовка? (дзига - сірий бочок)
9. За якої умови звірі були готові пробачити ведмедя за його безглуздий вчинок?
(якщо ведмідь допоможе їм побудувати новий теремок)

Педагог:
Хлопці, давайте допоможемо героям казки збудувати новий теремок, щоб місця вистачило всім, навіть ведмедеві? А без чого ми не можемо збудувати будинок? (Відповіді дітей)
Загадаю вам загадки:


Головою залізної б'є
Тих у кого він потрапить,
У підлогу заб'є і в стелю
Гвоздик гострий...
(молоток)

Дуже важливий інструмент.
Заготує дров у момент.
У неї є зуби:
Гострі, а не тупі.
Здогадалися, що була
це потрібна - …
(Пила)

Весь я зроблений із заліза,
У мене ні ніг, ні рук.
Я по капелюшок у дошку влізу,
А на мене все стукіт, та стукіт.
(Цвях)

У ньому сучки і ніс лопатою,
Зі спиною він горбатою.
Нарубав дров повний двір,
Як звати його?
(Сокира)

Ухівка хвалиться -
Танцювати мені подобається.
Я з Шурупами дружу
І будь-якого закружляю.
"Подивися!" Пустилася в танець
І Шуруп у дошці ув'яз.
(Відвертка)

Стрічку мірну скрутили
І у футлярчик помістили.
Вимірювати довжину за мітками
Допомагає нам …
(Рулетка)

Як вони називаються одним словом? (Інструменти) Правильно, інструменти!

Педагог:
То з чого ж нашим героям будувати будинок? Я називатиму матеріал, а той, кому кину м'яч, називатиме, яким буде будинок із цього матеріалу (завдання для школярів):

Із соломи – солом'яний;
З каменю…
З дерева…
З металу.
Зі скла …
Із заліза…
З цегли...

(Для дітей молодшого вікуможна пограти в гру на кшталт «їстівне не їстівне» тільки навпаки ловити потрібно предмети, які знадобляться для будівництва, а їстівні не ловити. Наприклад: цегла, яблуко, цвях, викрутка, огірок, помідор, дошки тощо…)

Педагог:
Як ви думаєте, з чого краще побудувати міцний будинок? (Відповіді дітей)

А ми спробуємо збудувати будинок по своєму. (артикуляційні вправи)


Для встановлення стін візьмемо «молотки» і постукаємо.

Вправа "Молоток".
Ціль:підготовка артикуляції для звуку [р] та вібрації кінчика мови.
Методичні рекомендації:стукати мовою та вимовляти звук [д]. Слідкувати, щоб кінчик язика не опускався і не виглядав із рота.
Примітка:якщо виправляється горловий звук, вимовляється звук [т]. Слідкувати, щоб не було назального відтінку, не напружувався голос і не здіймалася нижня щелепа. Постукати зі звуком [д, т] 5-6 разів.
Кінчик язика стукає вгорі альвеолом зі звуком [д] або [т].

У стіні вони зробили великі світлі вікна. Ось такі.

Вправа "Вікно".
Ціль:вміти утримувати відкритим рот із одночасним показом верхніх та нижніх зубів.
Методичні рекомендації:повільно розкривати рот. Зуби мають бути видні. Втримати під рахунок до 5.

Коли стіни та стеля були готові, звірі вирішили їх пофарбувати. Пофарбуємо стелю.

Вправа "Маляр".
Ціль:виробляти рух широкої передньої частини мови нагору
Методичні вказівки:Усміхнутися, відкрити рота. Широким кінчиком язика погладити небо від зубів до горла. Нижня щелепа не повинна рухатися.

А тепер віконця та стіни пофарбуємо.

Вправа «Красуємо вікна»- облизати губи; «Пофарбуємо стіни»- язиком водити всередині щік.

На даху будинку викладемо таку трубу.

Вправа «Труба»- губи витягнути широкою трубочкою

Вимиємо підлогу.

Усміхнутися, відкрити рота, кінчиком язика сильно «почистити» за нижніми зубами

Коли в хаті стало чисто, повісили гарні «штори». Ось такі.

Вправа «Штори»
Ціль:вміти утримувати відкритим рот з одночасним показом верхніх та нижніх зубів, активувати м'язи язика
Методичні вказівки:посміхнутися широко відкрити рота, кінчик язика підняти і поставити за горбики за верхніми зубами, утримувати в такому положенні.

Педагог:
А в якій пісні, яку ми з вами розучували, трапляються інструменти? Правильно, пісня «Погляньте як у нас у майстерні») Давайте її проспіваємо!


Подивіться, як у нас у майстерні,
Там робітнички працюють день-денний.
Як почнуть вони сокиркою рубати, - (діти складають руки в «замок» і показують рухи сокири, що рубає)

Молотком по гвоздиках бити. - (кулачком стукають по долоні)
А пилами-то пилять, пилять, пилять, - (Руку виставляють вперед і прибирають назад - «п'ятять»)
На всі боки тирси летять.
Час теслям роботу кончати,
Ось підуть вони навприсядку танцювати: (хлопчики танцюють навприсядки, дівчатка кружляють)

Ай, люлі, ай, люлі, ай, люлі,
Ай, люлі, так, ай, люлі, так, ай, люлі!

Педагог:
Молодці згадали пісню!
А тепер пограємо у гру «Тілі-бом».

Муніципальне бюджетне дошкільне освітня установа«Дитячий садок комбінованого виду № 6 м. Леніногорська» муніципальної освіти«Леніногірський муніципальний район» РТ

Конспект музичного заняття з використанням ІКТ

«Звуки різні бувають»

Виконала:

музичний керівник МБДОУ №6

Яшкузіна Євгенія Володимирівна

Тема: «Звуки різні бувають»

Методи та прийоми реалізації змісту заняття:

Наочні (Слайдові фрагментимузичних та шумових звуків)

Словесні (Оповідання про музичні та шумові звуки)

Практичні (вправа, гра, музично-ритмічні рухи, сприйняття музики)

Інтеграція освітніх областей:

Соціально-комунікативний розвиток:формування готовності дітей до спільної діяльності, розвиток вміння домовлятися

Пізнавальний розвиток: закріплення знань дітей про музичні та шумові звуки.

Мовленнєвий розвиток: Розширення активного словника (мажор, мінор)

Фізичний розвиток: Розвиток рухової активності в танцях та іграх

Вікова група : Старша

Ціль : формування уявлення дошкільнят про навколишні звуки.

Завдання:

Освітні завдання:

Збагачувати музичні враження дітей, створювати радісний настрій;

Підводити дітей до вміння передавати елементарні ігрові образи та його характери рухами, інтонацією.

Збагачення словникового запасучерез слова: звуки, шум, , скляний, залізний, дерев'яний, шарудіння.

Вчити дітей розрізняти шумові та музичні звуки, сприяти засвоєнню цих понять, використовуючи ігрові прийоми.

Розвиваючі завдання:

Розвивати слухову увагу, логічне мислення, творчі здібності дітей

Розвивати у дітей ритмічне, темпове та звуковисотне сприйняття.

Розвивати координацію, переключення рухів.

Виховне завдання:

Виховувати самостійність, активність, доброзичливе ставлення одне до одного.

Заплановані результати

Сформовано уявлення про різницю між музичними та шумовими звуками.

Діти здатні відрізняти звучання шумових звуків від музичних, самостійно змінювати рухи відповідно до характеру музики, приймає активна участьу грі.

Знають назви музичних інструментів, висловлюють свої емоції у виконанні пісень, грі та танці, розрізняють шум, звуки природи та музичні звуки.

Організація середовища проведення заняття (освітньої діяльності)

Фортепіано;

Записи шумових звуків;

записи фрагментів звучання музичних інструментів;

Картки для гри «Розрізни звуки»

- Дитячі музичні інструменти (барабан, ложки, ксилофон)

Папір чи целофановий пакет, дерев'яна паличка, тканина;

- Метелики, квіти паперові за кількістю дітей;

- Нотки двох кольорів жовті та сині.

Підготовка до освітньої діяльності (На занятті, в режимних моментах). Перегляд групи презентації з ілюстраціями знайомих дітей музичних інструментів. Розучування лічилки до гри «Звуки ми йдемо шукати». Розучування тексту ігрового масажу "Дружок".

Використовуваний методичний матеріал

    Дев'ятова Т.М. Звук-чарівник: матеріали освітньої програмипо музичного вихованнядітей старшого дошкільного віку – М. ЛІНК –ПРЕС, 2006 р.

    Дибіна О.В., Рахманова Н.П., Щетиніна В.В. Незвідане поруч: цікаві дослідита експерименти для дошкільнят - М.: ТЦ Сфера, 2001 р

    КапМісяцьІ. М.,НовоскольцеваІ. А.«Свято щодня» Конспекти музичних занять з аудіо-додатком. Старша група – Композитор, 2009

    Кочемасова Є.Є., Тютюнникова Т.Е., «Звідки береться звук?» - Журнал «Музична палітра», №5, 2006 р.

    "Музичний керівник", №5, 2006 р.

6. Інтернет-ресурси:

- http:// nsportal. ru/ detskiy- sad/

- http:// www. solnet. ee/ parents/ p11_07. html

- http:// www. moluch. ru/ archive/91/19171/

Хід заняття

I. Організаційний етап

Діти входять до зали під музику Д. Львова – Компанейця «Великани та гноми», виконують рухи за словесним поясненням педагога. Встають у коло.

Музикальний керівник: (співає) Здрастуйте, хлопці!

Діти: (співають) Доброго дня!

Музикальний керівник:

Хлопці, сьогодні наше заняття ми розпочнемо із веселої зарядки.

Ми, хлопці дружно, разом

Здійснюємо біг на місці.

Якщо в серці не спокій,

Гучно тупнули ногою!

І інший!

А тепер мої добрі

Гучно плескайте в долоні!

І сідайте!

ІІ. Основний етап

Музикальний керівник:

Хлопці, що ми зараз робили?

(Топали, ляскали, шуміли).

Музикальний керівник:

Як можна назвати такі звуки? ( Шуми).

Музикальний керівник:

Абсолютно вірно. Давайте хвилинку помовчимо і прислухаємось до звуків довкола нас. Як ви вважаєте, цей світ мовчазний чи ні? (Відповідь). Світ навколо нас звучить. Навколо нас мешкає багато звуків.

Скажіть які звуки ви почули? (Відповідь)

Правильно, це все шуми. Давайте пограємо. Я загадуватиму шуми, а ви відгадуватиму.

Гра «Відгадай шуми» ( за ширмою звучать шуми - шум м'ятого паперу, стукіт олівця, шум пакета.)

Шумові звуки – це немузичні звуки, до них належать і голоси природи. Що зараз ви чуєте? (звучить запис завірюхи)

Що ви чуєте зараз? (грає на металофоні ). Це також звуки, але які? Шумові?(Відповідь). Звуки, які виконуються на музичних інструментах, називаються музичними. До музичним звукамвідноситься і спів людини.

Музикальний керівник:

Чим відрізняється шум музики?

(Шум не можна заспівати, зіграти на музичному інструменті).

Музикальний керівник:

А ви знаєте, що шумові звуки бувають дуже різні. Пропоную вам зіграти у цікаву гру. Бажаєте хлопці?

Гра «Звуки ми йдемо шукати» (Педагогічна технологія "Звук - чарівник", автор Т. Н. Дев'ятова)

Раз два три чотири п'ять!

Звуки ми шукаємо!

Пластиковий, дерев'яний,

Металеві скляні!

Діти, вимовляючи лічилку, рухаються за ведучим залом, який підводить їх до різних предметів і стукає по них молоточком, слухаючи звук. Діти по звуку визначають, якого типу належить цей звук. Гра повторюється кілька разів.

Музикальний керівник:

Давайте повторимо: які звуки бувають.

Шумові (шуми, голоси природи ), музичні(спів людини, гра на музичних інструментах )

Музикальний керівник:

А щоб знайти музичні звуки в нашому залі, я хочу запропонувати вам заспівати знайому пісню. Тільки куди ж вона запропастилася? Як ви думаєте? (вдає, що шукає) ( відповіді дітей).

На 2 слайді зображена драбинка, що складається з 7 ступенів.

Музикальний керівник:

А мені здається, я знаю, де знаходиться пісня.

Подивіться, на екрані зображено драбинку, але драбинка не проста - а музична і на ній і сховалася наша пісня. Але щоб її вгадати потрібно пройти всі щаблі і на кожній буде для вас завдання. Якщо ми впораємося з ними – то зможемо вгадати та заспівати нашу пісню.

Музикальний керівник:

Ну, що, хлопці поїдемо шукати нашу пісню?

Музикальний керівник бере першу нотку, де написано завдання.

Потрібен акомпанемент,

Щоб пісня зазвучала,

Інструменти потрібно взяти

Казку ними обіграти.

Музикальний керівник: Цікаве завдання!

Я хочу розповісти вам казку, послухайте її.

Розповідає казку, на 3слайді з'являються зображення інструментів та предметів відповідно до тексту.

Заєць у лісі (Є. Желєзнова, С. Желєзнов «Музика з мамою»)
Жив-був заєць-трусик. І весь цей заєць боявся.

Вийшов якось він із дому. Не встиг і трьох кроків зробити, а їжачок раптом як зашурхає в кущах!

(Шуршим папером)

Злякався заєць і тікати.

Біг, біг, присів на пеньок відпочити, а дятел на сосні як застукає!

(Стукаємо паличкою по дерев'яні)

Кинувся заєць тікати.

(Стукаємо дерев'яними ложками по барабану (швидко)

Біг, біг, забіг у саму хащу, а там сова крилами як захлопає.

(Натягуємо руками тканину)

Побіг заєць із лісу до річки

(Стукаємо дерев'яними ложками по барабану (швидко)

А на березі жаби сиділи.

Побачили вони зайця – і стрибок у воду.

(Проводимо паличкою по ксилофону)

Тут заєць зупинився і каже:

Адже є звірі, що мене, зайця, бояться!

Сказав так і сміливо поскакав назад у ліс.

(Стукаємо дерев'яними ложками по барабану (повільно)

Хлопці, а навіщо на слайдах з'являлися інструменти та предмети, коли я розповідала казку? (відповіді дітей).

На столі ви бачите інструменти, підійдіть до них та візьміть їх. Я зараз ще раз розповім казку, а ви озвучуватимете її.

Будьте уважними, потрібно почати виконувати свою партію як тільки на слайді з'явиться ваш інструмент. Щоб казка вийшла гарною, потрібно уважно слухати та ритмічно грати на інструментах.

Повторно звучить казка, але у супроводі музичного оркестру.

Музикальний керівник: Мюнаки! А які звуки зустрічалися у нашій казці? (Музичні та шумові)

У цей час, на 4 слайді з'являється драбинка, на ній намальована картинка, на якій зображено першу фразу пісні.

Музикальний керівник: аось і перша підказка до нашої пісні. Отже, ми й із цим завданням упоралися.

Бере 2 нотки.

Музикальний керівник:

А ви знаєте, що музичні звуки бувають сумні та веселі, інакше їх називають мажор і мінор. Мажорні звуки – завжди радісні, веселі, світлі. А мінорні звуки вони сумні, сумні, жалібні. Хлопці, щоб дізнатися наступну підказку до нашої пісні, нам необхідно виконати наступне завдання - уважно слухайте музику і передавайте її настрій рухами, мімікою, жестами.

Активне слухання музики "Мажор чи мінор?".

Під веселу музику діти стрибають, танцюють, сміються, а під сумну – ходять із опущеними головами.

Музикальний керівник: Як ви вважаєте, ми впоралися із завданням? (Відповідь). Якщо відкриється підказка, то завдання ми виконали правильно.

У цей час, на 5 слайді з'являється драбинка, на другому ступені відкривається картинка із зображенням другої фрази до пісні.

Музикальний керівник: Впоралися, молодці!

Музикальний керівник: Аось і друга фраза нашої пісні. Отже, ми й із цим завданням упоралися. Ну що, хлопці, хочете дізнатися, яке завдання нам приготував наступний щабель? (Відповіді дітей).

Давайте спокійно пройдемо на стільці та послухаємо завдання.

Бере 3 нотку, читає завдання

Є слова, є інструменти,

Ну, а де мелодія?

Ви на схеми подивіться

І знайдіть мелодію.

(На 6 слайді зображено нотний стан, на якому сидять звірі).

Музикальний керівник: Подивіться, яка цікава схема.

Зверніть увагу, що всі звірі знаходяться на різній висоті. Як ви вважаєте, що це могло б означати?(Відповіді дітей)

Є звуки високі та низькі.(На 7 слайді зображені кошенята) . Якщо кішечки знаходяться нагорі, як би вони заспівали ці звуки? (Мяу)(На 8 слайді зображені собачки) . А як заспівають собачки? (Гав гав),(На 9 слайді зображено корови) А як заспіває корова? (Му). Хто хоче заспівати за цими схемами?

Музично-дидактична гра «Пропой звуки»

Фігури кошенят, собачок та корів розташовані в звуковисотному порядку. Діти спочатку по одному, потім разом співають схеми.

На 10 слайді з'являється драбинка, на картинці якої зображено третій фрагмент пісні.

Музикальний керівник: З'явилася така підказка, що це означає?(Відповіді дітей)

Бере 4 нотку, читає завдання

Музикальний керівник: У залі розцвіли квіти, а на них сидять метелики. Пройдіть до квітів і присядьте біля них, а метелика одягніть на пальчик.

Діти займають місця.

Ви всі знаєте, що кожна пісня має музичні фрази. Кожна музична фраза має початок і кінець. Слухайте! (звучить вальс) Дуже схоже на політ метелика. На початок музичної фрази метелик злітає, а на кінець музичної фрази сідає на квітку.

Щоб почути початок та кінець музичної фрази, що потрібно робити?(Відповіді дітей)

Так, потрібно дуже уважно слухати мелодію, щоб вчасно злітав і сідав ваш метелик.

Ігрова вправа «Музичний політ»

( Т.В. Рогаткіна. Синтез мистецтв: дорога у дитинство, чи нову зміну педагогіки. Музика та настрій. Музичний керівник – 2006 № 5)

У кожної дитини на тильній стороні долоні – метелик, який за допомогою резиночки кріпиться на одному або кількох пальцях. На килимі лежать паперові квіти, на які опускатимуться метелики. Діти піднімають руку на початку музичної фрази та опускають на квітку наприкінці музичної фрази.

Вальс-жарт (музика Д.Шостаковича)

У цей час, на 11 слайді з'являється драбинка, і зображенням 4 фрагменти пісні.

Музикальний керівник: Аось і четверта фраза нашої пісні. Отже, ми й із цим завданням упоралися.

Берет5 нотку, читає завдання

Музикальний керівник: ну, а зараз, настав час потішитися дітлахами!

Давайте ми з вами виконаємо ігровий масаж «Дружок».

Діти виконують комплекс ігрового масажу «Дружок» (Матюхіна М.В. «Здоров'язберігаючі технології на музичному занятті»).

Діти стоять парами по всьому залу.

У мене такі ручки!Стоять спиною один до одного, гладять свої руки.

Поглянь-три!

Дзвінко ляскають у долоні.Плескають.

Раз два три!

Твої ручки такожПовертаються один до одного, гладять по ручках один одного.

На мої схожі.

Добре з тобою, друже,Кружляють «човником».

Покружляй зі мною разок!

У мене такі щічки!Стоять спиною один до одного, гладять свої щічки.

Поглянь-три!

Я пощиплю їх трохи.Легко щипають щічки.

Раз два три!

Твої щічки тежПовертаються, розтирають щічки один одного.

На мої схожі.

Добре з тобою, друже.Кружляють «човником».

Покружляй зі мною разок!

У мене такі вушка!Стоять спиною один до одного, масажують мочки вух.

Поглянь-три!

Розітру їх потихеньку.Розтирають вуха із зусиллям.

Раз два три!

Твої вушка тежПовертаються один до одного, смикають вушка один одного.

На мої схожі.

Добре з тобою, друже,Кружляють «човником».

Покружляй зі мною разок!

У цей час, на 12 слайді з'являється драбинка, і зображенням 5 фрагментів пісні.

Музикальний керівник: Аось і п'ята фраза нашої пісні. Отже, ми вже майже мету.

Музикальний керівник: ну, давайте подивимося наступне завдання.

Бере 6 нотку

Звуки різні бувають

Це всі на світі знають

Їх не два і не три

Ти спробуй, розрізни.

А зараз проведемо невелику вікторину. Кожен із вас буде по дві картки. На одній зображено нотки, а на іншій кубики. Вам потрібно буде уважно слухати звуки та визначити, до яких звуків вони відносяться віднести до музичних або шумових. Ну що готові. Тоді вперед!

Дидактична гра «Розрізни звуки»

У записі звучать різні звуки, паралельно на 13, 14 слайдах зображуються картинки, діти вибирають потрібну картку та показують. Якщо картинка і звук відноситься до музичних звуків, то показують картку із зображенням ноток, якщо до шумових, то із зображенням кубиків.

Музикальний керівник: Аось і шоста фраза нашої пісеньки. Отже, ми й із цим завданням упоралися. Ми дійшли до 7-го ступеня.

Бере 7 нотку читає завдання

Ви дійшли до вашої пісні,

Молодці, ви впоралися!

Вгадайте, що за пісня

На східці сховалася?

Педагог грає мелодію, діти впізнають її, називають.

Звучить вступ, діти виходять у коло, виконують знайому пісню.

Пісня «Дитячий садок» Муз. О. Філіппенка, сл. Т. Волгіна.

Музичний керівник підбиває підсумок.

III . Останній етап.

Ви впоралися з усіма завданнями, молодці, ви змогли дійти пісні. І пісенька дарує вам нотки. Але подивіться різнокольорові нотки. Якщо у вас гарний настрійвід сьогоднішньої нашої зустрічі – візьміть жовту нотку, а якщо вам було нудно, не цікаво, візьміть синю нотку. Я бачу, що ви обрали жовті нотки, а що найцікавішим для тебе здалося? Скажіть, а щось нове ви сьогодні впізнали? А вам було тяжко? А яке завдання було найважче для вас?

Ви працювали недаремно,

Всі згодні? Так, згодні!

А тепер настав час,

Нам прощатися дітлахи.

Музикальний керівник : (співає) До побачення хлопці!

Діти: (співають) до побачення!

Діти йдуть залом під веселу ритмічну музику, йдуть із зали в групу.

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження...