Конспект НОД «Екскурсія до музею годинника. Конспект «Екскурсія до історико-мистецького музею I

Цілі:розширити та поглибити знання учнів про історію та культуру Пензенського краю;

виробити вміння та навички самостійної роботи з додатковою інформацієюпо заданій темі; формувати навички побудови усного монологу;

розвивати усне мовлення, самостійність учнів;

виховувати любов та повагу до рідного краю.

Тип уроку:комбінований.

Обладнання:комп'ютер, диск "Край наш пензенський".

План уроку.
1) Перевірка домашнього завдання.
2) Робота над темою:
- самостійна роботау групах за картками;
- звіт про виконану роботу.
3) Підбиття підсумків. Оцінка. Домашня робота.

Хід уроку.

I. Перевірка домашнього завдання.

Сьогодні ми продовжуємо нашу віртуальну екскурсіюпо Пензенському краєзнавчому музею. На уроці ми познайомимося з етнографією, історією та культурою нашого краю, ви на деякий час станете екскурсоводами та проведете нас залами музею.

Згадайте, що вам відомо про краєзнавчому музеї. Розкажіть, коли було започатковано музей, хто є директором, які екскурсії проводяться, які зали існують.

ІІ. Робота над темою «Екскурсія до краєзнавчого музею».

Кожна група має завдання, з яким ви почали працювати на минулому уроці. Сьогодні ви закінчуєте роботу, і за 10 хвилин кожна група представляє свій зал, тобто. ви як екскурсоводи розповісте нам про свій розділ, про самі знаменитих людейта цікавих експонатах.
Завдання №1.

Етнографія
1) У тлумачному словникуз'ясувати лексичне значення слова "етнографія".

2) Підготувати повідомлення про костюми, продемонструвати їх.

3) Розповісти про Анісімову.

Завдання №2

Скласти розповідь про історичне минуле нашого краю, використовуючи питання:

Коли засноване місто?

Як виглядало місто у перші десятиліття існування?

Люди яких національностей заселяли Пензу?

Які громадянські війнипроходили в Пензенської областіу XVII-XVIII століттях?

Завдання №3

Історія
1) Розкажіть про людей, які прославили Пензу:

Покажіть виставку держ. діячів, про одного героя розкажіть;

Покажіть героїв Великої Вітчизняної війни, зробіть повідомлення про Кижеватова.

2) Розкажіть про експонати вашого розділу, продемонструйте їх.

Завдання №4

Культура
1) Розкажіть про культурне життя Пензи (про освіту, про театри, музеї).

2) Зробіть повідомлення про Лермонтова

2) Розкажіть про експонати виставки. Покажіть їх для всього класу.

Завдання №5

Культура
Розкажіть про найперспективніші види спорту.

Покажіть найкращих спортсменів.

Завдання №6

Культура
1) Підготуйте розповідь про художню галерею.

2) Зробити повідомлення про Савицького, про Татлін, про Лентулова.

Завдання №7

Економіка
1) Розкажіть про Зоткіна. Поясніть, чому потрібно говорити про нього на уроках краєзнавства.

2) Розкажіть про абашевську іграшку. Покажіть ці іграшки всьому класу, опишіть їх.

3) Прочитайте вірші про Зоткіна.

ІІІ. Підведення підсумків.Оцінка.

Яка розповідь вам найбільше сподобалася?

Про яких людей, котрі прославили Пензу, ви сьогодні дізналися?

Що б вам хотілося дізнатися докладніше?

Домашнє завдання:

Напишіть відгук про сьогоднішню екскурсію

1) текст-оповідання художнього стилю «Екскурсія до віртуальний музей(напишіть, у яких залах побували, що найбільше запам'яталося, щоб хотіли подивитися у справжньому музеї)
2) текст-опис у художній стиль«Експонат, який мені найбільше запам'ятався» (Загальне уявлення про предмет. Опис деталей. Моє ставлення до предмета).

завантажити повну версію Щоб скачати матеріал чи !

Музей археології Москви пропонує московським школярам серію виїзних лекцій-демонстрацій із можливістю доторкнутися до давньої історіїМоскви, не виходячи із класу.

Виїзна програма «Музей у школі»

Лекції-демонстрації

Традиції та побут середньовічної Москви (Для 1 - 4 класів)

Лекція-демонстрація присвячена повсякденному життіу середньовічній Москві. Школярі познайомляться із внутрішнім пристроєм будинку та особливостями російського костюма. Для більш глибокого занурення в історію двом дітям приміряють традиційний чоловічий та жіночий одяг. Також буде приділено увагу стравам, що становлять повсякденне та святкове меню середньовічного москвича.

Що таке археологія?(Для 1 - 4 класів)

На лекції-демонстрації школярі познайомляться з основними археологічними поняттями, різноманіттям стародавніх поселень та поховань, а також правилами організації їх розкопок. Дізнаються про те, де і коли у нашій столиці проводилися та проводяться археологічні дослідження. Крім того, в учасників буде можливість потримати в руках справжні знахідки та створити об'ємну модель культурного шару, почергово насипаючи у скляній банці прошарки піску, тирси, вугілля та побутового сміття.

Зарубай собі на носі(Для 1 - 4 класів)

На лекції-демонстрації хлопці дізнаються у тому, які заходи довжини використовували середньовічні москвичі, як зародився рахунок, що таке абак і як користуватися. Крім цього, школярі познайомляться з тим, як писали і чому навчалися у середньовічній Москві. Окремо буде розказано про "ніс" і навіщо на ньому зарубали. І все це на основі реальних археологічних знахідок. Учасники зможуть самостійно «подряпати» на цері та бересте різні знаки.

Дозвілля середньовічних москвичів(Для 1 - 4 класів)

Лекція-демонстрація присвячена тому, як відпочивали та у що грали у стародавній Москві. Спочатку учні познайомляться із давніми глиняними іграшками, зокрема справжніми. Хлопці візьмуть участь у цікавих іграхі забавах, дізнаються про те, що таке «бабки» та бірюльки. Потім мова піде про давньоруських музичні інструменти. Наочна презентація дозволить побачити фрагменти старовинних дудочок, брязкальця і ​​навіть варганів. На завершення учасники спробують відтворити звук таких інструментів, організувавши невеликий оркестр.

Найдавніше минуле Московського краю(для 4 - 7 класів)

Лекція-демонстрація присвячена історії нашого краю в епоху кам'яного та бронзового віків. Слухачі дізнаються, коли сюди прийшли люди, де знаходиться найдавніша стоянка Льодовикового періоду.. З'ясують, що таке індустрія кам'яного віку, як робилися знаряддя та як їх розрізняють. Отримають відповіді на питання, що можна зробити крем'яним відщепом, чи можна просвердлити камінь і як полювали на гігантів доби палеоліту — мамонтів. Школярі матимуть змогу потримати в руках деякі стародавні знахідки.

Московські скарби(від 7 класу)

На лекції-демонстрації учні дізнаються, що таке скарби з погляду науки археології, які вони бувають і як їх часто знаходять. Діти познайомляться з найбільшим скарбом із виявлених у Москві, побачать фотографії предметів, із яких він складався. Не залишаться поза увагою й інші, колись заховані москвичами цінності. На завершення учасники спробують визначити дату приховування запропонованого ним «скарбу», проаналізувавши його склад.

Способи археологічного датування(від 5 класу)

На лекції-демонстрації хлопці дізнаються про те, як археологи визначають, до якого часу ставляться знайдені ними речі та споруди, чим відрізняється стратиграфічний метод від радіовуглецевого, як за умов проведення археологічних розкопокможна орієнтовно визначити вік знахідки. У практичній частині школярі розподілять справжні предмети за часом і самостійно продають скарб монет.

Вік Москви(від 7 класу)

Науково-дискусійна лекція присвячена проблемі визначення справжнього віку нашої столиці. Учні познайомляться з основними науковими поглядами щодо цього питання. Вони також дізнаються, коли з'явилися перші люди на території Москви, як вони жили, чим займалися, у що вдягалися. Школярі познайомляться з тим, як на підставі археологічного матеріалу визначається вік міста. Лекція супроводжується показом справжніх знахідок та муляжів предметів, що належать до різних історичних епох.

Тривалість кожної лекції-демонстрації: 1 академічна година (45 хвилин).

Необхідне обладнання: комп'ютер, телевізор/екран/інтерактивна дошка

ІКТ: презентація Microsoft Power Point/слайд-шоу.

Вартість однієї лекції-демонстрації для школярів: 7000 рублів. 100% передоплата. Можливі як готівкова, і безготівкова форми оплати. Лекція-демонстрація розрахована однією клас.

Рибакова Юлія
План-конспект екскурсії до Музею кольорового каменю ім. В. Н. Дава

Підготували Рибкова Юлія Володимирівна, вихователь першої кваліфікаційної категорії,

Воробйова Олена Валеріївна, вихователь першої кваліфікаційної категорії, Муніципального дошкільного освітньої установидитячого садка № 18 загальнорозвиваючого виду м. Мончегорська

План-конспект екскурсії до Музею кольорового каменю ім.. Ст Н. Дава

Ціль:

Дати дітям знання про музеї,

Познайомити дітей з каміннямКольського півострова,

Виховувати почуття поваги до людей, які створюють красу і дарують її людям. Попередня робота:

Розмова про музеях,

Розгляд фотоальбомів,

Дидактичні ігри

Хід екскурсії.

1-а частина – вступна.

Бесіда « Музей. Що це таке?"Вихователь вислуховує думки дітей, а потім розповідає про музеї.

«Людям завжди хотілося зберегти щось незвичайне, цікаве чи красиве, щоб показати своїм дітям, онукам. Деякі люди дуже любили картини; деякі збирали книги, посуд, іграшки та інші предмети. Велика кількість певних предметів називається колекцією. Є колекції марок, є колекції картин тощо. Колекції знаходилися вдома у тих, хто їх збирав, і дуже мало людей могли їх побачити. Тоді люди стали розміщувати свої колекції у спеціальних приміщеннях, куди могли прийти усі охочі та подивитися на них. Приміщення, де можна подивитися на колекції різних предметів та називається музей». Запитання:

Що таке колекція?

Яке приміщення називається музеєм?

Для чого потрібні музеї?

Розгляд буклету « Музей кольорового каменю ім. ВН. Дава»

Розповідь вихователя про правила поведінки в музеї. Вихователь вислуховує припущення дітей, та був зачитує правила.

1. У музеїне можна голосно розмовляти, щоб не заважати іншим відвідувачам.

2. У музеї не можна бігатистрибати, штовхатися.

3. У музеїслід уважно слухати екскурсовода: тоді ви дізнаєтеся багато цікавого

4. Не можна чіпати музейні експонати руками.

Вихователь пропонує дітям подумати, чому в музеї не можна бігати, чіпати експонати руками та висловити свою думку після відвідування музею.

Педагог пропонує дітям піти на екскурсію до музею.

2-а частина - пізнавальна.

Проходячи вулицями, згадати їх назви (Ленінградська набережна, проспект Кірова, вулиця Металургів, звернути увагу дітей на будинки (Середня освітня школа№ 5 ім, О. І. Семенова-Тян-Шанського, пошта, Північний коледж фізичної культурита спорту, дитячий садок «Сонечко»); уточнити їхнє призначення.

Розповідь екскурсовода про Музей кольорового каменюта його творця гірничому інженеру-геологу В. Н. Даві.

Розгляд експозицій мінералів та виробів з кольорового каміння.

Гра "Добре погано" - каміння.

3-тя частина - заключна.

Хвилина спілкування - рішення проблемних питань "Чому в музеї не можна бігатистрибати, штовхатися?» «Чому не можна чіпати музейні експонати рукамиПрипущення дітей.

4-я частина - робота після екскурсії.

Перегляд слайдів.

Слухання уривків з музичного творуБориса Асаф'єва «Кам'яний квітка» , За однойменною казкою П. Бажова

Розгляд зразків порід та оформлення колекції каміння.

Розфарбовування каменів у різні кольорита складання художніх композицій.

Ціль: Ознайомити дітей з історією свого рідного міста, що була Олексіївкою кілька століть тому, які великі досягнення були в цю епоху. Що сталося у нинішньому столітті, як перетворилося місто Розвивати допитливість, уважність, спостережливість. Виховати інтерес та любов до свого міста, гордість за його досягнення.

Хід:

Попередня бесіда у групі

Хлопці, як називається місто, де ми живемо? А в якій галузі? Який головне містов області?

У нашій області багато невеликих міст - Шебекіно, Старий Оскол, Валуйки, Олексіївка та інші.

Сьогодні ми з вами поговоримо про наше рідне місто, познайомимося з його історією, дізнаємося, як воно виникло і що в ньому відбувалося до нашого часу. З цією метою ми вирушимо до Краєзнавчого музею, який розташований на вулиці Некрасова. Поводитися в музеї потрібно дуже тихо та спокійно. Слухати екскурсовода – це людина, яка розповідатиме про наше місто.

Розповідь екскурсовода

Хлопці, ми перебуваємо у краєзнавчому музеї, де познайомимося з історією нашого краю та міста. Ви всі чудово знаєте, що наше місто називається Олексіївка. А раніше, давним-давно, коли не було на світі ваших бабусь і дідусів, Олексіївка являла собою дуже маленьке селище - слободу Олексіївку, вотчину (володіння)графа Шереметьєва. То була дуже багата людина, і Олексіївка була його власністю. Тоді в Олексіївці ще не було таких багатоповерхових будинків, в яких мешкає багато хто з вас. Подивіться сюди хлопці (Показ фотографії)- це сам граф Шереметьєв та його дружина. Бачите, раніше люди носили інший одяг, розшитий золотом камзоли, розкішні з рюшами сукні та коштовності – це, а жили вони ось у таких будинках (Показ фотографій). Ви, напевно, дізнаєтесь багато з цих будинків. Вони збереглися до нашого часу. Їхні будинки відрізнялися фортецею кам'яних будівель та красою. А ось будинки простих жителів тодішньої слободи Олексіївки не відрізнялися такою красою. (Показ картин, фотографій)бачите, які вони були жалюгідні, майже вкопані в землю халупи і їх одяг не був такий багатий. Бачите, які у них рвані сорочки. Люди переважно були селянами: орали землі, сіяли хліб. Але орали землю не тракторами, як зараз, а за допомогою плуга на коровах, конях (Показ картин, репродукцій)Не було тоді в слободі Олексіївки, ні заводів, ні фабрик, ні магазинів. Були лише лавки, де ремісники (Люди, які займалися своїм ремеслом)продавали свій товар. Хтось шив чоботи – шевці, хтось робив глиняний посуд – гончарі, хтось виготовляв підкови – ковалі.

Була в Олексіївці дуже відома подія. Вперше у нас у слободі був винайдений спосіб отримання соняшникової олії з насіння соняшнику. Його винайшов Данило Семенович Бокарєв – наш земляк.

Усі ви знаєте із соняшником, бачили насіння. І ось із них зараз теж отримують соняшникову олію. На соняшниковій олії ваші мами, бабусі смажать, печуть. Нині його отримують за допомогою спеціальних пресів. Тоді Данило Бокарєв отримував його за допомогою такого дерев'яного пристосування. (Показ).

В даний час соняшникова олія має великий попит не тільки у нас в країні, але і в інших країнах.

Потім у слободі Олексіївка з'явилися двори, почали утворюватися вулиці. Деякі назви вулиць збереглися і донині. Наприклад,

вулиця Нова, Гончарівка. Вулиця Перемоги раніше називалася Велика торгова, частина вулиці Карла Маркса називалася Мостова.

А ви знаєте, яка у нас тече річка? Так, Тиха Сосна. А хто знає, чому вона так називається? Так, правильно, вона тече дуже тихо, на її шляху немає вир, великих порогів. А чому Сосна? Тому що раніше у нас у слободі був великий сосновий бір. Його рубали та будували морські судна. Нині річка стала брудною, заросла очеретами.

(Екскурсовод розповів дітям про флору та фауну області, Велику Вітчизняної війни, заводах міста)

Ось і закінчилась наша екскурсія. Що треба сказати за цікава розповідь? Дякую.

Хлопці, а у групі ми намалюємо будинки, які були раніше у слободі Олексіївка.

Алла Сарсанія
Конспект заняття в підготовчій групі«Екскурсія до музею»

КонспектНІД з пізнавального розвитку

в підготовчій групі« Екскурсія до музею» .

Підготувала вихователь

Сарсанія А. Е.

Ціль:

Познайомитись із поняттям « музей» та його призначенням.

Завдання:

Ознайомити з внутрішнім оформленням та призначенням приміщення музею. Продовжити формувати інтерес до історії та культури свого народу, людей рідного міста. Показувати елементарні вміння користуватись карткою.

Уточнити знання музейних термінів, розвивати монологічне мовлення, вміння доводити та робити висновки, познайомити дітей з правилами поведінки у музеї.

Виховувати бережливе ставленнядо культурної спадщиниРосії, формувати патріотичні почуття та почуття громадянської приналежності.

Інтеграція освітніх областей:

Пізнавальний розвиток, мовленнєвий, соціально-комунікативний, художньо-естетичний.

Матеріал та обладнання:

Картки з назвою музеїв(етнографічний, краєзнавчий ..., карта, фотографії дітей в музеях, презентація «Ми йдемо в музей» , матеріали та експонати міні- музею групи«Дзвіночки», відеофільм про картинної галереї, зображення національних костюмів.

Робота над словником:

музей, експонат, екскурсія, екскурсовод, екскурсанти, мапа.

Попередня робота:

Спільна діяльність:

Екскурсії музеямиПетродворцового району та Стрільні;

Екскурсія музеєм дитячого садка: в групу«Коники»;

Розгляд фотографій після відвідування музеїв;

Перегляд відео;

Образотворча діяльність "Я був у музеї";

Читання художньої літературита дитячих енциклопедій;

Завчання віршів про рідне місто;

Знайомство з національними костюмамита побутом народів Росії.

Взаємодія із сім'єю:

Екскурсії у музеї міста всією родиною

Розмова "Навіщо йдемо в музей?" (питання: Що таке музей? Що там бути? Хто там працює? (професії)У чому полягає їхня робота? Що вони роблять? Хто ходить туди? Навіщо треба туди ходити? і т.д.);

Розгляд старовинних речей будинку та розповідь про те, як вони з'явилися вдома;

Залучення батьків до поповнення музею експонатами.

Хід заняття:

Хлопці, ми з вами живемо у місті Санкт-Петербурзі – це наша мала батьківщина, а ви любите свою Батьківщину?

А що означає любити свою Батьківщину?

(Відповіді дітей: любити свою сім'ю, свій будинок, берегти та охороняти все що нас оточує, знати історію свого народу та свого краю).

А вам хотілося б зазирнути в минуле і подивитися, як на нашій з вами землі, багато років тому жили наші предки? На жаль, вчені ще не винайшли машину часу,

Може, ви знаєте, як повернутися в минуле?

Ну що ж …

Сьогодні день у нас особливий,

Я запрошую вас друзі

А ви йти зі мною готові?

У чудовий світ кличу вас я!

Я пропоную подивитись презентацію «Ми йдемо в музей» .

Слайд-1:

Відгадай загадку:

Нам екскурсовод сказав:

Проходьте до цієї зали.

Мумію ми подивились, експонати розглянули.

Навіть мамонт тут лежить, око закрив як ніби спить.

Хочеш також подивитись?

Не бійся, йди скоріше в чудовий (музей) .

Слайд-2:

Музей-збирає, вивчає, зберігає та показує предмети (Історії та культури).

Слайд-3:

У музеяхможна багато чого навчитися, побачити багато нового та цікавого (Українська музей) .

Слайд-4: Найперший у світі музей заснував Птолемей.

А у нас у Росії перший музей створив цар Петро-1(Кунсткамера або кабінет рідкостей).

Слайд-5-6:

А це найбільша у світі Олександрівська бібліотека.

Тут розташовувалися статуї, картини та інші витвори мистецтва. Вони присвячувалися Богам.

Слайд-7:

У 18 столітті з'явилися перші публічні музеї з глядачами.

Слайд-8:

В даний час існують найрізноманітніші музеї:

Краєзнавчий музейрозповідає про історію та культуру свого краю.

Художні музеї- Зберігає зібрання творів живопису, скульптури, ювелірного мистецтва.

Музеї- Заповідники зберігають нам природу, архітектуру пам'ятних місць.

Є ще палацово – паркові музеї, Історичні, театральні, музичні.

Слайд-9:

А також музеїприсвячені певним темам:

-«Всесвіт»- музей води, « Музей котів» , « Музей ляльок» , « Музей Лего» , « Музей зброї» і багато інших.

Слайд-10:

Існують навіть музеїСнігуроньки та Баби Яги.

Хлопці, як ви думаєте, потрібні музей людям?

(Висловлювання дітей).

Висновок:

- Музей це корисно!

- Музей це цікаво!

Динамічна пауза "В зоопарку":

Діти імітують звички звірів:

День учора був дуже спекотний,

Ми пішли у зоопарку.

Бачили звірів та птахів,

І оленів, і лисиць.

Ми дізналися, що ведмедя

Називають дядько Федько.

Качок ми в ставку годували,

Зв'язку кульок купили.

Пили сік, сховавшись у тінь.

Ти запам'ятаєш цей день.

Пошукова ситуація "У яких музеяхви б розмістили ці предмети?

Вихователь звертає увагу дітей на стіл, накритий серветкою:

Хлопці, під цією серветкою знаходяться речі, які багато можуть нам розповісти. Як ви вважаєте, що там?

Дидактична гра "Так-ні":

Вихователь пропонує дітям за допомогою навідних питань вгадати, що ж знаходиться по серветці.

Всі ці речі можна назвати одним словом музейніекспонати та вони повинні знаходитися музеї) .

В який музей ви їх помістите?

Проблемна ситуація:

Вихователь пропонує дітям поміркувати у якій музейможна визначити експонати.

Дидактична гра "Розмісти правильно":

Вихователь пропонує дітям на різні столирозкласти експонати та назвати до яких музеямвони можуть належати.

Робота з карткою:

Вихователь пропонує по карті міста визначити місце розташування цих музеїв. Запитує, які ще музеї діти знають(Відповіді дітей).

Робота з фотовиставкою:

Вихователь пропонує розглянути фотографії музеївде діти бували раніше. Просить згадати назви цих музеїв, назвати найпомітніший експонат.

Ситуативна розмова:

А що треба пам'ятати під час відвідування музею?

(Діти ведуть ситуативну розмову та виробляють для себе правила поведінки).

Правила поведінки у музеї:

У музеїне можна голосно розмовляти, щоб не заважати іншим відвідувачам та екскурсоводу вести екскурсію.

Уважно слухати екскурсовода і не перебивати його.

Не можна чіпати руками музейні експонати.

Не можна шуміти, бігати по музею, розмовляти по телефону.

Якщо хочеш фотографувати – запитай дозволу.

В нашому дитячому садкутеж є свої міні- музеїі деякі з них ми вже відвідали з вами.

(Діти згадують назву музею групи«Коники», обговорюють, що бачили, що сподобалося і що запам'яталося найбільше).

Ігрова ситуація "Ми знаходимося в музеї нашого гурту":

Хлопці, а в нас у групі теж є міні-музей? Як він називається? ( «Веселий передзвін».)

Давайте згадаємо чому наш музей так називається, про експонати музею. (Оповідання дітей про свої експонати).

Рефлексія:

Хлопці, сьогодні у нашому музеїз'явився ще один експонат. Цей експонат для нашого міні- музею передали хлопці гурту«Коники». Послухаймо, як він звучить (мелодійно, ніжно). А тепер пропоную згадати мелодії ваших дзвіночків, давайте влаштуємо оркестр. (Діти обирають собі дзвіночки і підігрують мелодії, що звучить).

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження...