Конспект заняття з навчання грамоті дітей підготовчої до школи групи. Конспект заняття у підготовчій групі на тему:»Звук та буква Е

Корекційно-розвиваючі завдання.

Вчити дитину виділяти з ряду слово, що відрізняється від інших за складовою структурою.

Вчити розрізняти одухотворені та неживі предмети, вчити ставити відповідні питання: хто це? що це?

Навчити дитину чітко вимовляти звук [Е].

Вправляти дитину у виголошенні слів складної складової структури.

Навчити дитину відображати питання і оповідання інтонації на листі за допомогою точки і знака питання.

Завдання 1. Дорослий вимовляє ряд шар, а дитина слухає уважно і називає слово, яке відрізняється від інших за своєю складовою структурою:

мак - бак - так - банан;сом - кому - індик -хата; лимон - вагон - Кіт -бутон; мак - рак - віник – бак.

Завдання 2.Знайомство зі звуком [Е]. Відгадати загадку, назвати перший звук у відгадці:

Живе без тіла,

Говорить без мови.

Ніхто його не бачить,

А кожен чує. (Луна)

Дорослий показує перед дзеркалом і пояснює дитині артикуляцію звуку [Е]:

Губки у посмішці;

Зубки зближені;

Широкий кінчик язика стосується нижніх зубів, спинка язика піднята;

Шийка «працює».

Символ звуку [Е]: дівчинка докірливо каже кошеняті: «ЕЕЕ...»


Характеристиказвуку [Е]: звук [Е] - голосний, його можна співати (мова, губи та зуби не заважають вільному проходженню повітря). Позначення: червоний кружок.

Завдання 3. Фонетична вправа.

Що кажуть рибалки, коли риба зривається з гачка? "Ее ... х!"

Завдання 4. Дидактична вправа «Кульни в долоні, якщо почуєш звук [Е)»:

е, а, е, у, о, е...; ех, ах, ух, ех ...; Емма, Ганна, Едік, луна, Оля.

Завдання 5. Повторити за дорослим серію складів:

пте-кте-бде-де; кте-бде-де-пте.

Завдання 6.Знайти зайве слово в ряду (за наявності або відсутності звуку [Е]):

автобус, луна,апельсин, кавун; це, луна, Едік, вусики.

Завдання 7. Згадати імена людей, що починаються на звук [Е] (Елла, Едік, Едуард, Елеонора, Емма).

Завдання 8.З низки намальованих предметів вибрати ті, у яких є звук [Э].

Завдання 9. Проговорити з дитиною складами складні за складовою структурою слова, пояснюючи йому значення цих слів. Розділити слова на склади. Знайти найдовше і найкоротше слово. По можливості скласти з кожним словом пропозицію:

еквілібрист, ескадра, електрозварювальник, електровоз, електропраска, екскурсовод, електромонтер, екіпаж, електроприлад, евкаліпт, елеватор.

Завдання 10. Пояснити дитині, що це одухотворені предмети відповідають питання: хто це?,а неживі предмети - на запитання: що це?Вчити ставити питання до одухотворених та неживих предметів.

Продовжити ряд:

Хто це? Це дівчинка, кішка, собака.

Що це? Це машина, стіл, куртка.

Дидактична гра«Четвертий зайвий» (за ознакою одухотвореності чи неживої предметів):

машина, літак, стіл, дідусь;ворона, соловей, стілець,корова.

Завдання 11.Знайомство з літерою е.

Літера Е відкрила рот:

То позіхає, то співає.

О.Гофман

На що схожа літера Е?

Літера Е з пальців: великий і вказівний пальці правої руки утворюють півколо, а вказівний палець лівої руки – «язичок» літери Е.

Ігри з літерою.

Завдання 12.Самостійний звуко-складовий аналіз слова Едік:складання схеми із гуртків; викладання з букв розрізної абетки, читання, списування.

Читання пропозицій з дотриманням запитальної та оповідальної інтонації. Запис пропозицій під диктовку за допомогою дорослого з відображенням запитальної та оповідальної інтонації на листі (вживання точки та знака питання).

Це хто? Це кіт. Це хто? Це Едік. Це хто тут? Це муха.

Методична розробка конспекту логопедичного заняття на тему «Звук та букваЕ»

Мета: познайомити дітей з голосним звуком Е та буквою Е

Завдання:

Навчальні:

познайомити дітей зі звуком Е,

давати характеристику звуку,

визначати кількість складів у слові,

визначати ударний звук,

вміти вигадувати слова з цим звуком,

формувати навичку читання

Развиваючі:

розвивати звуковий аналіз та синтез,

розвивати фонематичний слух,

розвивати пам'ять, увагу, зв'язкову усне мовлення, дрібну моторикурук

Увиховнийе:

виховувати комунікативні навички,

виховувати почуття співпереживання, співчуття до близького,

формувати правила поведінки в ситуаціях «Один удома», «Я загубився»,

вміння працювати у колективі

Тип уроку: Урок вивчення нового матеріалу.

Форма уроку:урок - подорож

Форми роботи: індивідуальна, групова.

Методи:пояснювально-ілюстративний, проблемно-пошуковий, самостійна робота.

Технології, що зберігають здоров'я:

дотримання правил техніки безпеки та санітарних норм;

чергування праці та відпочинку (розминки);

дотримання світлового режиму

Оснащення уроку: комп'ютер, мультимедійне обладнання, предметні картинки, роздатковий матеріал.

Клас: 1 а

Тривалість уроку: 40 хв.

Хід уроку:

Організаційний момент.

Здрастуйте, дорогі хлопці. Дуже рада всіх вас бачити. Час заняття починати, час на мої запитання відповідати. На місце сяде той, хто скаже: яка пора року на дворі, час доби, день тижня, місяць, число.

Молодці, всі сидять на своїх місцях, отже, ви всі відповіли на мої запитання правильно.

Основна частина. Тема заняття

Імітую стукіт у двері.

— Хлопці, що треба спитати, коли стукають у двері? (Діти: «Хто там?»)

— А чи можна відчиняти двері, коли ви самі вдома? А коли ви не самі вдома? Як краще вчинити у такій ситуації? (Діти: «Покликати дорослого».)

- Хлопці, зараз ви не одні, і з вами я, доросла. Давайте відчинимо двері. Ой, та тут… Відгадайте загадку, хто?

Носить спіднички та сукні,

Любить ляльками грати.

Мама зовсім не синочком,

Донькою називатиме.

(Діти: «Дівчинка»)

— До нас у гості прийшла дівчинка. А що з нею? (Діти: "Вона плаче").

- А чому вона плаче? Що з нею сталося? (Відповіді дітей із особистого досвіду).

— Що ж ми робитимемо? (Діти: «Допоможемо їй»).

- Правильно, хлопці. А щоб допомогти, потрібно дізнатися, що ж із нею трапилося, як її звуть. Давайте познайомимося із дівчинкою. Яке питання потрібно поставити? (Діти: «Як тебе звуть?»)

Розставляю картинки із зображеннями предметів: ескімо, морква, мак, автобус.

- Вгадайте ім'я дівчинки за першими звуками предметів, зображених на картинках,

Діти, який звук ми чуємо на початку слова «Емма». Як ви вважаєте, з яким

звуком ми сьогодні знайомитимемося? (Діти: «Зі звуком е»)

Який він? (Діти: "Звук [е]. Він голосний").

— Ударний чи ненаголошений звук [е]? (Діти: "Ударний").

Гра «Злови звук»

У мене всі слова скінчилися. Вигадайте самі слова зі звуком [е]. Де ми чуємо звук [е] у слові? (Робота з роздавальним матеріалом, схема слова – пташка, звук – гурток)

- Молодці.

— Подивіться, ось так звук [е] позначається літерами: друкованою та письмовою, великою та малою. (Показ картинок).

На що схожа літера "е"?

Літера «Е» на «С» дивується,

Немов у дзеркало виглядає,

Подібність є напевно,

Тільки мови немає.

- Еммо, що ж з тобою трапилося?

Дівчинка: "Ай, ау-ау-ау, тата з мамою не знайду" (заучування з дітьми: сумно, тихо, голосно).

— То що з нею сталося, хлопці? А де ще можна загубитись? Що робити, щоб ніде не загубитися?

- Молодці, ви знаєте, що робити, а ось маленька Емма не знала. І ось, що з нею сталося.

ІІІ. Закріплення дослідженого матеріалу.

Пішла Емма в ліс по гриби. Іде вона першою доріжкою:

Читання з дітьми букв, складів (диференціація: буква і склад, скільки складів, скільки букв ми бачимо, голосний і приголосний, вигадування слів на букву, склад, перебування на стежці слова, характеристика звуку [е]).

Ішла, але грибів не знайшла.

Пішла Емма другою доріжкою:

Ішла-йшла і ось це знайшла:

Ксковатор

— Яку букву з'їли вовки? Скільки складів у словах? Які голосні у них ударні?

- Допомогла Емма словами, а грибів не знайшла. Пішла Емма третьою доріжкою, побачила тут зайчика.

Фізхвилинка:

Зайчик сіренький вмивається,

Зайчик сіренький у гості збирається,

Вимив вушка, вимив очі,

Вимив рот. Вимив носик,

Вимив хвостик і бігцем пострибав у гості.

— Втік зайчик та залишив книжку з ребусом. Давайте відгадаємо його:

Е

(Діти прикріплюють літери магнітами до клітин, але спочатку ця робота проводиться по рядах на столах, командами).

— Пограла Емма з ребусом і раптом зрозуміла, що заблукала. Села вона на галявину і голосно заплакала, і сталося з нею далі в лісі ось що...

Перегляд мультфільму "Луна" за допомогою мультимедійного обладнання.

- Хлопці, так, хто допоміг Еммі? (Діти: «Луна»)

— А що зазвичай робить луна? (Діти: «Повторює за всіма»)

Гра «Луна»

IV. Підсумок заняття

— Хлопці, хто приходив до нас сьогодні у гості? Що з нею сталося? Куди ми разом із Еммою подорожували? Який звук принесла Емма? Дайте йому характеристику? Хлопці, ви все так Емме сподобалися, і вона хоче вам подарувати подарунки (листочки-розмальовки з предметами на Е). А що вам найбільше сподобалося сьогодні? Будемо ще колись подорожувати? А зараз, хлопці, наша подорож закінчилася, встали гарно і попрощалися.

Вирішила взяти розробку конспекту саме з цієї теми, оскільки вважаю, що на букву Е досить складно та важко підібрати матеріал та обіграти ситуацію з ним. Може, комусь і стане в нагоді мій досвід.

Конспект заняття в підготовчій групіна тему: "Звук і буква Е"

Ціль:познайомити дітей зі звуком та літерою "Е".

Завдання:закріпити навички розрізнення та правильної вимови звуку "е", у складах, словах, фразах; вправляти у визначенні місця звуку " е " у словах, у промовлянні слів складної складової структури; вчити визначати найкоротше і найдовше слово; удосконалювати навички звукового аналізу слова, друкування складів, слів, речень; формувати навичку читання речень з різною інтонацією; вчити дітей ставити питання до одухотворених та неживих предметів; закріпити зоровий образ літери, розвивати фонематичний слух, пам'ять, увагу.

Устаткування: демонстраційний матеріал – предметні картинки зі звуком "е", магнітна дошка, кольорові маркери, буква "е", таблиці для читання, м'яч; роздатковий матеріал - мотузочки, зошити, ручки, кольорові олівці, картки з буквами "е" та "с".

Хід заняття

I. Організаційний момент.

Сідає той, хто назве перший звук у слові: арка, оси, розумниця, вуха, обруч та ін.

1. Повторення пройденого:

2. Ознайомлення з новим матеріалом. Вихователь загадує загадку:

Ніхто його не бачив,
А чути - кожен чув.
Без тіла - а живе воно,
Без мови – кричить воно. (Луна)

Який перший звук ми чуємо у слові "луна"?

Педагог повідомляє тему заняття.

3. Знайомство з артикуляцією звуку "е". (При проголошенні звуку "е" губи "сміються").

4. Хорове та індивідуальне промовляння звуку "е".

5. Характеристика звуку "е". (Звук "е" - голосний, його можна співати та тягнути, позначається червоним кольором).

6. Дидактична гра "Клопай, не позіхай!" Вихователь вимовляє ряд звуків, складів, слів, а діти ляскають у долоні, якщо почують звук "е": е, а, е, у, о, е; ех, ах, ух, ех; Емма, Ганна, Едік, луна, Оля.

7. Ігрова вправа "Мовленнєва зарядка" (діти повторюють ланцюжок складів):

8. Дидактична гра з м'ячем "Де сховався звук "е"?" (Визначення позиції звуку "е" в словах). Мовний матеріал:поет, ельф, емблема, етажерка.

9. Дидактична гра "Чого не стало?" (опора - предметні картинки зі звуком "е": ескімо, електричка, екскаватор, екран: Вихователь виставляє

5 предметних картинок на набірне полотно, діти заплющують очі, педагог прибирає одну картинку, діти відкривають очі та відповідають на запитання: "Чого не стало?").

10. Промовляння слів складної складової структури, розподіл слів на склади, визначення найкоротшого і найдовшого слова: еквілібрист, електрозварювальник, електровоз, електропраска, екскурсовод, електромонтер, екіпаж, електроприлад, евкаліпт.

11. Дидактична вправа "Хто це? Що це?" Продовжити ряд:

    Хто це? Це дівчинка, метелик, кіт: Що це? Це лялька, стілець, м'яч:

12. Фізмінутка.

Встаньте дружно, потягніть!
Покройте, покрутіться.
Руки вправо, руки вліво,
А потім сядьте сміливо.
Знову встаньте, потягніться,
І один одному посміхніться.

13. Ознайомлення з літерою "е" (показ літери).

Це - Е
З відкритим ротом
І величезною мовою.

14. Викладання літери "Е" з мотузок, промальовування "е" в повітрі.

15. Робота у зошитах. Друкування букв "Е", "е"; складів: "ем", "еп", "ет", "ек", "ме", "пе", "те", "ке"; слів: "це", "ему", "Емма".

16. Звуковий аналіз слова: ему (замальовка звуковий схемиу зошитах).

17. Читання пропозицій з дотриманням запитальної та оповідальної інтонації:

Це хто? Це кіт. Це хто? Це Емма. Це хто? Це павук.

Читання оповідання Г. Юдіна «Екскаваторники».

(Запам'ятайте якнайбільше слів зі звуком [е].)

ЕКСКАВАТОРНИКИ

Забігає вчора до мене Едік із п'ятого поверху.

Кидай свої етикетки! - Кричить. – У нас у дворі справжній ескалатор працює!

Я кажу:

Екскаватор, мабуть, ескалатори лише у метро бувають.

Вибігли ми у двір, а там справді стоїть екскаватор. Двигун працює, а екскаваторник кудись пішов. Влізли ми потихеньку в кабіну. А Едік узяв і ненароком якусь ручку торкнув. Екскаватор раптом як сіпнеться, як поїде! А попереду – електричний стовп. Екскаватор цим стовпом - р-р-раз! Стовп на бік – два! І всі дроти обірвалися. У всьому нашому будинку одразу електрика згасла і перестали працювати електропраски, холодильники, пилососи, телевізори та все, що живиться електрикою.

Тут екскаваторник прибіг, розкричався і з кабіни вигнав нас. А ввечері прийшов тато в. Ну, про це мені зовсім не цікаво згадувати.

а) Вільні висловлювання дітей щодо змісту оповідання.

б) Назвіть слова, які ви запам'яталися, зі звуком [е].

в) Міркування дітей про дотримання правил безпеки.

ІІІ. Підсумок заняття:

1. - З яким звуком та з якою літерою ми сьогодні познайомилися? Дайте характеристику звуку "е".

2. - Закресліть літеру, яка відрізняється від інших (робота на картках):

Е Е Е Е Е С Е

3. Оцінка діяльності дітей.


Цілі:
- правильна вимовазвуку Е у складах, словах та реченнях;
- знайомство з буквою Е»
- вправляти дітей у вимові слів складної складової структури;
- розвивати звуко-літерний аналіз;

Завантажити конспект
- вчити дітей друкувати букву Е;
- Знаходити правильний образ букви Е серед інших, конструювати з елементів;
- закріплювати вміння робити аналіз пропозиції;
- уточнювати та розширювати словник.
Обладнання:
- предметні картинки, у назвах яких є звук Е;
- макет поїзда трьома вагонами (з двома, трьома, чотирма віконцями); набори для
складання схем; схема речення; мотузочки різної довжини; зразок
написання літери Е; "диво - дерево" з літерами; розрізні абетки; зошити;
картки з написаними буквами Е, олівці.

Хід заняття.
I. Організаційний момент.
- Сяде той, хто назве голосні звуки.
- Згадайте слова, в яких голосний звук знаходиться на початку слова.

ІІ. Розвиток артикуляційної моторики.
для губ:
"Трубочка";
«Бублік»;
«Збірник»;
«Збірник – Трубочка»;
для мови:
"Лопатка";
«Голочка»;
«Чашечка»;

ІІІ. Робота з розвитку дихання та голосу.
«Півонії». Понюхаємо квітучі півонії: вдих через ніс – видих через ніс;
вдих через ніс – видих через рот.
Голосові вправи: протяжно заспівати звуки: а –а –а, о –о – о, у –у – у,
і – і – в.

IV. Знайомство зі звуком Еге.
1. Виділення звуку Е із слів.
- До нас у гості прийшла ведмедиця, її звуть Емма.
- Промовте це слово.
- Який перший звук ви чуєте?
2. Виголошення звуку Е хором та індивідуально.
3. Уточнення артикуляції та характеристика звуку Е (голосний звук, позначаємо
червоною фішкою)

V. Автоматизація звуку Е у складах.
1. Повторення складів: де – бде – пте – кте, пте – бде – де – кте.
2. Звуковий аналіз та синтез складів ЕК, КЕ.
Гра "Живі звуки". Діти вимовляють склади по черзі, проводять звуковий аналіз: називають перший звук; другий звук; після цього двоє дітей вибирають яким звуком будуть і стають у правильній послідовності, кожен називаючи свій звук; решта дітей перевіряє правильність

VI. Автоматизація звуку Е у словах.
1.- Послухайте слова і повторіть: ЕЙ, ЦЕЙ, ПОВЕРХ, ЕДІК, ЕЛЛА, ЕЛЬЗА.
- Який перший звук у кожному слові?
2.–Назвіть картинки, які виставлені на дошці: ЕКРАН, ЕКСКАВАТОР, ЕКСКУРСОВОД, ЕСКАЛАТОР, ЕЛЕКТРОПРИЛАДИ, ЕКЛЕР, ЕСКИМО, ЕЛЕКТРИЧКА, ЕЛЕКТРОВОЗ. (Логопед допомагає назвати незнайомі слова).
- Який перший звук у кожному слові?
3.-Поділ слів на склади.
Гра "Потяг". Картинки розподіляються по вагонах відповідно до кількості складів у слові (попередньо відплескавши кожне слово)
ЕКРАН, ЕСКИМО, ЕЛЕКТРИЧКА, ЕКСКАВАТОР.

VII. Фізкультхвилинка.
Гра "Заборонений рух".
- Діти, зараз я даватиму різні команди, а ви їх виконуватимете, але «забороненим рухом» буде команда «руки вниз». (Руки на пояс, вгору, вниз, до плечей, вниз, присіли, помахали, руки на голову, вниз і т.д.). Виграє найуважніший.

VIII. Знайомство з літерою е.
- Допоможемо ведмедиці Емме підготуватися до школи, познайомимо її з новою літерою Е.
Логопед показує образ літери на картинці та читає вірш:
«Це – Е з відкритим ротом та величезною мовою».

IX. Лист букви Е пальцем у повітрі, конструювання з мотузок.

X. Друкування літери Е в зошитах по точках.

XI. Знайти правильні букви Е, обвести їх червоним олівцем (картки лежать на столах кожної дитини).

XII. Знайти літеру Е на «Диво – дереві» (порахувати).

XIII. Звуко – літерний аналіз слова ВІДЛУННЯ.
1. Звуковий аналіз слова, викладання схеми. (Одна дитина виконує біля дошки, решта на своїх місцях)
2. Упорядкування слова з букв розрізної абетки.

XIV. Складання речення зі словом ВІДЛУННЯ за запропонованою схемою.

ДІТИ ЧУВАЛИ ВІДЛУННЯ.

XV. Підсумок заняття та оцінка діяльності дітей.
- З якими звуками познайомились?
- Дайте характеристику звуку е.
– Які слова запам'ятали зі звуком Е.

Тема : «У гостях у звуку [Е]»

Завдання:

· познайомити дітей з новою літерою Е, новим звуком [Е], йогокласифікація;

· розвивати вміння виділяти на слух слова із заданим звуком;

· закріплювати вміння складати слова, їх звукові схеми, ділити слова склади, визначати кількість складів, звуків, літер у слові;

· вправляти у вирішенні кросвордів, розвивати логічне мислення;

· виховувати почуттятовариства, взаємовиручку, бажання допомогти другові.

Устаткування : каса букв великого формату, індивідуальні каси букв длякожну дитину, тарілки з квасолею, набори різнокольорових квадратів для складання звукової схеми слова червоного, синього, зеленогокольори, ребуси, картки для індивідуальної роботи, олівець, ілюстрації.

Хід

I . Організаційний момент.

(На столі розкладені іграшки )

Діти, подивіться на стіл, виберіть будь-яку іграшку, яку ви захочете, візьміть її та станьте в коло. (Діти виконують завдання)

-Завдання: назвати обрану іграшку, назвати перший звук у цьому слові, охарактеризувати його.

II . Вступна частина.

Хлопці, зараз у нас вами заняття з навчання грамоти. Що ми вчимо на цьому занятті? (звуки та літери)

Чим відрізняються звуки від букв?

Якими бувають звуки?

Наведіть приклад голосних звуків. (А О У И І)

Які звуки називають приголосними?

Якими бувають згодні звуки? (ДЗВІНКИМИ І ГЛУХИМИ)

Ігрова вправа «Назви парний звук»

Ціль: закріпити знання парних приголосних звуків.

Хід: В-ль називає дзвінкий приголосний звук, а діти у відповідь називають глухий приголосний.

Б - П З - С В - Ф Г - К Ж - ШД - Т

III . Основна частина.

1.Знайомство з новим звуком.

Я хочу розповісти вам історію про одного хлопчика, якого звали Ерік. Послухайте, будь ласка:

Ерік з дідусем гуляли у лісі.

Ерік голосно крикнув: "е-е-е", а з лісу хтось тихо відповів: "е-е-е".

Хто там кричить? - Запитав Ерік.

Це луна, - сказав дідусь.

Хлопці, а як крикнув Ерік? (Діти голосно відповідають: "е-е-е".)

А як відповіли йому з лісу? (Діти тихо відповідають: "е-е-е".)

Сьогодні ми з вами вивчимо новий звук[Е].

Як ви думаєте, цей звук голосний чи приголосний? (Голосний)

Чому ви так думаєте?

2. Артикуляція звуку [Е].

Язичок почув, як Ерік кричить. Він відчинив будиночок досить широко, сам ліг на підлогу, вигнувся дугою і став за дідусем повторювати: е-е-е. Повітря з будиночка-шийки виходить вільно і не зустрічає на своєму шляху жодних перешкод.

Як повторював Язичок? (Діти повторюють звук[Е].)

3.Ігрова вправа «Почуй звук»

Ціль: закріплювати вміння виділяти на слух слова із заданим звуком.

Хід: В-ль називає різні слова, А діти плескають у долоні, коли чують слово зі звуком [Е].

(читаю слова: стіл, будинок, луна, двір, килим, екскаватор, кошеня, жук, ескімо, халат, ескалатор, стілець, книга, естафета, евкаліпт, магазин, гра, ескімос, екскурсія)

4.Знайомство з літерою Е.

Діти, ви знаєте, що звук – це те, що ми вимовляємо. Адже кожен звук позначається певною літерою. Подивіться (показую букву):

Е

Це - Е:

З відкритим ротом

І величезною мовою.

(Г. Юдін)

5. Написання літери у повітрі . – Зараз приготуйте свої вказівні пальці. Ми напишемо літеру Е в повітрі. (Я стою спиною до дітей, піднімаю вгору праву руку і вказівним пальцем пишу в повітрі букву, коментую свої дії: ставимо крапку, ведемо лінію півколом зліва направо, вниз, закруглюємо, вліво, зупиняємося, в середині проводимо рівну лінію. .)
6.Пальчикова гімнастика.
Великий палець встав один,

Вказівний – за ним,
Середній будить безіменний,

Той підняв мізинчик малий.
Встали всі - "Ура!", "Ура!"

На роботу їм час..
Методичні вказівки:
Розгинаємо пальчики, починаючи з великого

Розставити пальчики ширше

Довільно поворухнути пальцями.
7. Викладання літери Е з квасолі .
- Візьміть квасолю і викладіть з неї перед собою на столі букву Е. (Після закінчення роботи діти прибирають квасолю на місце).

Хлопці, до нас у гості прийшла Білосніжка. Вона просить у нас допомоги. Гноми вирішили з нею пограти і вигадали для неї різні завдання, кожне завдання вони поклали в окремий конверт. Подивіться, скільки їх (показую конверти). Білосніжка однієї дуже складно виконати всі ці завдання. Давайте ми їй допоможемо.

Конверт 1, завдання 1.

Ігрова вправа «Склади картинку»

Ціль: закріплювати вміння складати цілу картинку з частин, діючи колективно, знаходити місце певної літери у слові, ділити слово склади, виконувати завдання злагоджено, дружно.

Хід: на столі розкладені картинки, що розрізають. Діти діляться на дві команди, і кожна складає свою картинку з частин (екскаватор та електричка). Після закінчення кожне слово необхідно поділити на склади, визначити їх кількість та виділити ударний.

Конверт 2, завдання 2.

Ігрова вправа «Розгадай кросворд».

Ціль : розвивати вміння розгадувати кросворди, замінюючи малюнки словами, розвивати логічне мислення, кмітливість.

Хід : В-ль вивішує на магнітній дошці по черзі кросворди, діти складають зашифровані там слова Кожне складене слово поділяється на склади.

Метелик


Екран


Гроза

Ескімос

Зорова гімнастика

Раз – ліворуч,

Два – праворуч,

Три – нагору,

Чотири – вниз,

А тепер по колу дивимося,

Щоб краще бачити світ. (Діти виконують вправи очима).

Конверт3, завдання 3.

Робота в розрізних абетках.

1. На паличці, у папірці,

У шоколадній сорочці,

До рук проситься саме.

Що ж це таке?., (ескімо)

Відгадати загадку. Скласти слово у касі, скласти звукову схему.

Звуків 6, літер 6.

2. У темному борі, за будь-якою сосною

Ховається чудове лісове диво

Крикну: "Ау!" і воно відгукнеться,

Я засміюся, і воно засміється. (луна)

Відгадати загадку. Скласти слово у касі, скласти звукову схему.

Звуків 3, літер 3.

Конверт 4, завдання 4.

Ігрове завдання «Поділи на склади».

Ціль: Закріплювати вміння ділити слова склади, визначати кількість складів у слові.

Хід: В-ль роздає індивідуальні картинки, у яких зображений предмет і під ним 5 квадратів однакового розміру. Дітям потрібно поділити слово на склади і зафарбувати внизу стільки квадратиків, скільки складів у даному слові). При підведенні підсумку розібрати кілька варіантів завдання.

Молодці, хлопці, допомогли Білосніжці вирішити всі завдання. Тепер вона вирушить додому, і коли гноми повернуться ввечері з роботи, вона зможе всі ці завдання розповісти їм і показати.

III . Підсумок.

Діти, з яким новим звуком ми сьогодні познайомилися?
- Який це звук?

Російських слів на букву Е
мало в нашому словнику:
е, і ех, і ця.
А екватор, естафета,
електрика, екран
до нас прийшли із далеких країн.
Але мова наша до них звик,
стала багатша наша мова.

Рефлексія:

· діти, яким сподобалося сьогоднішнє заняття, піднімають зелений квадрат

· діти, яким сподобалося заняття не дуже, піднімають синій квадрат

· діти, яким справа не сподобалася, піднімають червоний квадрат.

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження...