Урок "Лист малі літери е.".

Лист знакова система фіксації мовлення, що дозволяє за допомогою накреслювальних (графічних) елементів передавати мовну інформацію на відстані та закріплювати її у часі. Спочатку передачі інформації застосовувалися інші способы,… Лінгвістичний енциклопедичний словник

Записка, послання, повідомлення, цедулка (простон.) грамотка; billet doux. .. Див … Словник синонімів

Листи, багато. листи, листів, листів, порівн. 1. Папір з написаним на ньому текстом, що посилається кому-н. для повідомлення чогось, сповіщення про щось, для спілкування з ким. на відстані. Отримати лист. Відправити лист. Зв'язування листів. «Розірвала листа… … Тлумачний словникУшакова

Порівн. письмена, абетка, літери, грамота. У чукчів і коряків немає свого листа. Це лист, вірменські письмена. | Все, що написано, написане, або грамотні знаки, що виражають мову. Лист в'яззю. На стволі карбований лист був, та витерся, і не… Тлумачний словник Даля

Тип: складове (сучасне), логографічне (класичне) Мови: мови та … Вікіпедія

Тип: складове (сучасне), логографічне (класичне) Мови: мови та Територія: Китай, в основному Сичуань та Юньнань Дата створення: Мінімум 500 років, сучасне з … Вікіпедія

Знакова система фіксації мови та думок, що дозволяє за допомогою накреслювальних елементів закріплювати їх у часі та передавати на відстань. У своєму розвитку лист пройшов ряд етапів: піктографічний лист; ідеографічний лист; складове… … Фінансовий словник

лист- ЛИСТ епістолярний жанрлітератури, віршоване чи прозове звернення письменника до певної особи з постановкою якогось важливого питання. У цьому плані форма П. як жанр близька до послання. У античної літературивідомі «Листи»… … Поетичний словник

ЛИСТ, знакова система фіксації мовлення за допомогою графічних елементів. Лист дозволяє закріплювати мову в часі та передавати її у просторі. Існують 4 основні типи листа: ідеографічний лист; словесно складовий тип листа (знак… … Сучасна енциклопедія

- (франц. ecriture) Одне з центральних понять сучасної теорії літератури та мистецтва, що стало таким завдяки дослідженням Р. Барта, де воно набуває трьох основних значень. Спочатку, у 50-ті рр., Барт розглядає П. як «формальну… … Енциклопедія культурології

Книги

  • Лист, Хьюз, Кетрін. Тіна, яка шукає порятунку від свого нещасливого шлюбу, працює у комісійному благодійному магазинчику. Якось, перебираючи здані речі, вона знаходить у кишені поношеного костюма.
  • Лист, Х'юз К.. Тіна, яка шукає порятунку від свого нещасливого шлюбу, працює в комісійному благодійному магазинчику. Якось, перебираючи здані речі, вона знаходить у кишені поношеного костюма.

Урок листа: "Рядкова літера е."

Тема уроку: Лист малі літерие.

Тип уроку: Вивчення та первинне закріпленнязнань та способів діяльності.

Цілі уроку:

    Освітні: Сформувати у пам'яті ясний, чіткий образ літери. Відпрацювати літери в цілому. Вчитися списування з рукописного та друкованого тексту, формувати навичку грамотного листа.

    Розвиваючі: розвивати розумові операції, усну та письмове мовленняучнів, розвивати фонематичний слух, дрібну моторикуруки; працювати над культурою мови учнів, вчити чітко і правильно висловлювати свої думки.

    Виховні: виховувати потребу у знаннях, виховувати вміння працювати у колективі, парах, виховувати почуття взаємодопомоги, взаємовідносини.

Обладнання: алфавіт, картинки сонечка, хмарки, дощу, 2 парасольки (червоний і синій), магнітні літери ж, я, е, ы, у, й, ц, е, р, год; картки для індивідуальної роботи з літерами для закреслення картки з письмовими малими літерами е, х, ж, с; таблиця «Літери Ее, картки зі словами (у, два, будинку, поверху, цьому), різні елементи літер; фрагмент мультфільму про луну
УУД:

Особистісні:

Комунікативні:

    Вміння з достатньою повнотою та точністю висловлювати свої думки відповідно до завдань та умов комунікації;

    Володіння монологічної та діалогічної формами мови.

Пізнавальні:

    структурування знання;

    Аналіз об'єктів із метою виділення ознак;

Синтез як складання цілого з елементів;
Хід уроку

I. Організаційний момент

Раз два три чотири п'ять -
Урок настав час нам починати.
Ви один одному посміхнетесь
І тихенько сідайте.

Настроювання на урок.

Очі дивляться і все... (бачать), вушка слухають і все... (чують), голова добре... (думає).

ІІ. Цілепокладання та самовизначення до діяльності.

Здивований страус йому,
Як вирішити свою проблему,
Як від хижака рятуватися,
Тікати чи залишитися?
Довго думати він не зміг,
Сховав голову у пісок.

Назвіть перший звук у слові ЕМУ?

Який він голосний чи приголосний?

Назвіть ознаки голосного звуку? (Він тягнеться, співається, повітря проходить вільно, без перешкод.)

Як ви вважаєте, чим ми займатимемося сьогодні на уроці листа? - Давайте наші думки складемо в скриньку чудових ідей. -писати літеру е - з'єднувати з іншими літерами - писати слова - речення -говорити - думати - робити висновки III. Актуалізація опорних знань.

1. Гра «Допоможи буквам»
- Якось літери вийшли погуляти. Світило яскраве сонечко (ВИСТАВЛЯЮ КАРТИНКУ СОНЯШКА). Раптом набігла хмара (з'являється картинка хмари), пішов дощ. Букви сховалися під помаранчевою та червоною парасольками. Які літери сховалися під кожною парасолькою? (Під червоним – голосні, під помаранчевим – приголосні).

До дошки прикріплені "парасольки" і літери ж, я, ы, е, у, й, ц, е, р, год.

Два учні працюють біля дошки, ховають літери під парасольки, голосні – під червоний (я, у, е, е), приголосні – під помаранчевий (ж, к, й, ц, р, год), потім пояснюють свій вибір.

Решта працюють індивідуально на картках. Дівчатка закреслюють лише голосні літери, хлопчики – приголосні. Самоперевірка (дошкою).

Молодці, хлопці, не дали буквам намокнути, сховали всі букви правильно.

Подивіться на приголосні літери. Які з них завжди позначають твердий приголосний звук? (Ж, ш). Назвіть завжди м'які приголосні звуки (ч, й).

Подивіться на голосні літери та назвіть голосні другого ряду. Яку роль вони виконують? (Показують на м'якість приголосного звуку і можуть позначати два звуки)

Коли вони означають два звуки?

У якій літері з голосних другого ряду сховався звук [е]?

Чим звук відрізняється від букви? (Звуки ми чуємо та вимовляємо, а букви пишемо, бачимо та читаємо).

Запам'ятайте:

Звук не можемо ми побачити
І не можемо взяти в руки.
Пустотливого невидимку
Можемо вухом розрізняти.
А ще – вимовляти,
Але не чіпати та носити.

Ми правильно виконали перше завдання, можемо надіти перше. Про що говорили, що повторювали? (Звуки та літери).

IV.Відкриття нового знання

Подивіться ще раз на друковані та письмові літери: малий е і заголовну Е. Чи однакові вони за написанням? (так)

Коли ми використовуємо великі літери на листі?

1.Знайомство з літерою. Аналіз письмової літери.

Подивіться, як виглядає письмова мала літера е (виставляю табличку).

Поелементний аналіз літери

З яких елементів складається літера е? (З двох - лівого півовала і маленької горизонтальної лінії посередині).

У написанні яких літер є такий самий елемент - напівовал?

Так, цей елемент вже знайомий нам, коли ми писали букву х, ж, с. Значить, навчитися писати малий літеру е, я думаю, нам не складе труднощів.

Конструювання літери з елементів

Гра «Літера розсипалася» (На дошці прикріплені різні елементи букв)

Діти, допоможіть мені, будь ласка! Письмова буква е розсипалася на окремі елементи. Хто мені допоможе зібрати букву?

4-й слайд «Литера е на дивується, ніби в дзеркало виглядає. Подібність є напевно, тільки немає мови! (О.Шибаєв.)

Коментований показ вчителя на дошці.

Починаємо писати букву е трохи нижче лінії верхнього робочого рядка, ведемо вгору до робочого рядка, округляємо, ведемо вниз до нижньої лінії, потім закруглюємо вліво. Пишемо другий елемент літери – коротку горизонтальну лініюпосередині півовала.

5-й слайд.Фізмінутка. Вправи для очей. Заряджання для очей.

2. Відпрацювання написання нової літери у прописі

- Давайте навчимося писати цю літеру.

Відкрийте прописи (Я зошит свій відкрию і ...), покладіть їх похило, сядьте рівно.

Дивіться, нас на сторінці хтось зустрічає. Хто це? Це представник народності ескімосів. Ескімоси - це жителі Крайньої Півночі нашої країни, як і ханти, ненці, якути. Це їхнє житло (слайд)

6-й слайд. – Що в нього в руках? (Морозиво)

Як воно називається – ескімо – це вершкове або молочне морозиво у шоколадній глазурі на паличці).

Де стоїть звук, що вивчається в цьому слові? (на початку слова)

Обведення елементів літер за контуром і візерунком у широкому рядку.

Звідки треба починати писати букву? (Зверху). Як довідалися? (чорна стрілочка).

Обведіть елементи літер, всю літеру, у широкому рядку додайте ще 2 елементи.

7-й слайд-Спостереження за листом букви по презентації (пишається з одним відривом).

Що потрібно для якісного виконання завдання?

Пам'ятати про правила листа:

    Посадка та нахил літер.

    Відстань між літерами.

    Висота букв.

Лист е в робочому рядку.

Обведіть саму гарну букву, покажіть другові по парті
Діти проводять самоаналіз.
3. Вправа у листі слів.
- Що кажуть, коли риба зривається з гачка? (Ех!)

Лист слова ех. Скільки у ньому складів? Чому один?

Відгадайте загадку, про що йдеться?

Живе без тіла, каже без мови.

Ніхто його не бачить, а кожен чує.

Звуковий аналіз слова луна, (2 стилі, зафарбовуємо согл.тверд.звук [х], який склад ударний?). Скільки літер та звуків у цьому слові? Запис слова.

Висновок.

З яких частин складаються слова? (Зі складів)

Хлопці, як ви вважаєте, луна добре жити в лісі? (Відповіді дітей)

Давайте подивимося фрагмент мультфільму про відлуння і перевіримо свої припущення.

Що заважає йому веселу грув луну?

Які моменти принесли йому радість?

Як же треба поводитись у лісі?

4. Фізмінутка активна (елнктронна презентація).

3. Робота над пропозицією.

слайд запис «Пограємо віху»

Прочитайте. Що можете сказати про запис? (Записано з помилками)

Яке завдання ви могли б запропонувати?
- Виправити помилки. Записати письмовими літерами. Як назвемо цей запис?
- Ця пропозиція, отже, треба писати з великої літери і в кінці поставити крапку і слова писати окремо. Виправте помилки. (На презентації сама виправляю після відповідей дітей фломастером)

Скільки слів у цій пропозиції? Перевірте себе за прописом. Запишемо цю пропозицію письмовими літерами. Але спочатку підготуємо пальчики. Пальчикова гімнастика

Ялинка швидко виходить,
Якщо пальчики чіпляються.
Локотки ти підніми,
Пальчики ти розведи.

слайд.Діти записують речення із коментуванням.

Висновок. З чого складається пропозиція? (Зі слів)

4. Робота над словами.

Продовжимо працювати над словами.

слайд. - Прочитайте записи на двох наступних рядках: це цей поверхи ці.

Яке слово зайве? Чому? (воно трискладне, бо...)

Яке правило правопису є у цьому слові? (поєднання жи) ФЛОМАЙСТЕР! Наголошую (якщо не одразу знаходять, прошу знайти трискладове слово – поверхи).

В якому числі це слово, скільки предметів воно позначає?

Прочитайте слова, що залишилися - це, цей, ці.

Ці слова не називають предметом, а лише вказують на нього. Наприклад, це - дерево, ... (Діти доповнюють - сонце, дзеркало і т.д.)

Ці квіти, ….

Цей – хлопчик, …

Подивіться уважно на всі слова, як літера е з'єднується з іншими літерами? (знизу, тобто за допомогою нижньої сполуки)

Запишіть самостійно за одним словом, поставте в словах наголос.

Прочитайте слова, в яких наголос падає на перший склад. ФЛОМАЙСТЕР - ставлю наголос.

5 . Робота з деформованою пропозицією .

слайд. Дані слова: в, два, будинку, поверху, цьому.

Чи можна цей запис назвати пропозицією? Чому?

Робота у парах. Подумайте разом і обговоріть, як треба поміняти місцями слова, щоб вийшла пропозиція.

Перевірка.

Які треба знати правила запису речення?

Запис речення з коментуванням.

слайд. У цьому будинку два поверхи.

Назвіть слово, в якому є м'який приголосний звук (будинок). Назвіть цей звук [м']. Чому він м'який? Якою літерою він позначений? («Ем»)

Висновок.

Що можна скласти зі слів? (Пропозиція).
V.Включення до системи повторення

- Гра «Збери пазли»

Слова; ескімо, екзамен, зекскаватор, мер, екватор, еклери, екологія

(Колективна робота)

Дітям пропонується записати 3 слова на вибір

V. Рефлексія.

Мета: формування самооцінки та самоаналізу.

якщо вам все зрозуміло, про що ми говорили на уроці, то зафарбуйте його в зелений колір,

    якщо є ще над чим попрацювати, зупиниться на трохи, то в жовтий колір,

    якщо вам багато що не зрозуміло, то в червоний колір.

Використовується метод “Світлофор”:

    зелений – йди,

    жовтий – почекай,

    Урок 22

    Лист великої літери « Е»

    Цілі:сформувати у пам'яті учнів чітко диференційований зорово-руховий образ великої літери «Е»; продовжити формування умінь ділити слово склади, виділяти голосом ударний звук у слові; удосконалювати вміння аналізувати слово, речення, сприйняті на слух, співвідносити їх зі схемами та моделями; вчити перекодувати звукофонемну форму слова в літерну та навпаки; удосконалювати вміння виконувати види з'єднань букв у слові (верхнього, середньоплавного, нижнього); закріплювати гігієнічні навички під час листа; розвивати увагу та пам'ять; вправляти учнів у виконанні основних розумових операцій (аналіз – синтез, порівняння, угруповання, узагальнення та ін.) у процесі практичного конструювання літери з елементів-шаблонів і під час вирішення логічних завданьз літерами.

    Хід уроку

    I. Організаційний момент.

    ІІ. Повідомлення теми уроку.

    Гра «Доведіть слівце».

    Великі відстані

    Мчить він без запізнення;

    Пишеться наприкінці два,

    Називається… (Експрес).

    До далеких сіл, міст

    Хто йде по дротах?

    Світла величність.

    Це… (електрика).

    На лучинці, у папірці,

    У шоколадній сорочці,

    До рук проситься саме.

    Що ж це таке? ... (Ескімо.)

    Гукало, агакало,

    Аукало та плакало,

    І розсипалося сміхом,

    І називалося… (луною).

    Що означають усі ці слова? Знайдіть однаковий звук у цих словах.

    Сьогодні на уроці будемо вчитися писати велику букву «Е», яка потрібна нам для позначення голосного звуку в першому слові речення або у власному імені.

    ІІІ. Повторення звуку [е], вивченого під час уроку читання.

    Плесніть у долоні один раз, коли почуєте звук [е] у словах: ялинка, спідниця, верба, дятел, одиниця, еврика, щітка, якщо, цей, луна.

    Дайте характеристику звуку [е].

    IV. Формування зорового образу великої літери «Е» у пам'яті учнів.

    Вчитель демонструє таблицю чотирьох форм букв «е»: малої та великої друкованих, малої та великої письмових.

    Порівняйте велику друковану та заголовну письмову літери «е».

    На магнітній дошці вчитель конструює велику букву «Е». (п лоску у формі великого півовала і смужку у формі плавної лінії.)

    Розгляньте елементи письмових букв, дані в зошиті, і обведіть лише ті, з яких складається велика літера «Е».

    Виконайте конструювання великої літери "Е" у себе на столі.

    В індивідуальні конверти крім шаблонів № 17 та 12, необхідних для конструювання цієї літери, слід покласти шаблони № 19 та 16 для диференціювання розміру та форми півовала.

    Перевірте правильність виконання завдання конструювання літери за допомогою «ключа». (Зошит № 1, с. 32.)

    V. Формування зорово-рухового образу букви у пам'яті учнів.

    1. Вчитель дає спочатку повне, та був коротке пояснення образу накреслення великої літери «Е» на дошці крейдою.

    Починаємо нижче за додаткову лінійку. Зліва направо прописуємо напівовальну лінію, торкнувшись додаткової лінійки (1). Ведемо її вниз (2), закруглюємо вліво, торкнувшись нижньої лінійки (3). На верхній лінійці пишемо горизонтальну рису, з'єднуємо її з напівовалом (4).

    Зліва направо (1), вниз (2), ліворуч (3), праворуч (4).

    2. Ілюстрація та пояснення вчителем на дошці технології накреслення великої літери « Е» під рахунок.

    3. Учні виконують вправу в ритмічному чергуванні напруги та розслаблення м'язів руки у процесі імітації написання букви « Епід рахунок спочатку «в повітрі», а потім під рахунок по зошиту (с. 31).

    Підготовка рук до листа.

    VI. Лист учнями у зошити рухових елементів та великої літери « Е».

    Прийміть правильну позу для письма та дотримуйтесь її протягом виконання завдання одного рядка.

    За потреби вчитель надає індивідуальну допомогу учням.

    VII. Виконання мовного завдання.

    Розгляньте малюнок у зошиті. Хто тут намальований?

    Що робить хлопчик?

    Розгляньте звукобуквенну схему слова, і ви дізнаєтесь, як звати хлопчика . (Едик.)

    Скільки звуків у цьому слові?

    Який звук знаходиться на першому місці?

    Перекодуйте звук [ е] у друковану та письмову літери « Е».

    Яку літеру слід писати в іменах людей? (Заголовну.)

    Проаналізуйте модель речення.

    Скільки слів у цій пропозиції?

    Які слова «живуть» у цій пропозиції? (Лише значущі слова.)

    Складіть свої пропозиції за цією схемою.

    Едік читає цікаву книгу.

    VIII. Виконання логічних завдань із літерами.

    Які літери написав Чомучка?

    Порівняйте літери про – О.Чим вони схожі? Чим відрізняються?

    Порівняйте літери еЕ. Чим вони схожі? Чим відрізняються?

    Порівняйте літери а – о.Чим вони схожі? Чим відрізняються? (У цих літерах є однаковий за розміром і формою елемент - малий овал. Відмінність літер у тому, що літера «а» містить ще один елемент - смужку у формі прямої лінії з закругленням внизу.)

    Перетворіть малу літеру « пров малу літеру аі навпаки, використовуючи необхідні шаблони на магнітній дошці.

    IX. Малювання візерунка-бордюру.

    Учні виконують візерунок.

    Які елементи письмових літер «заховані» у цьому орнаменті? (Малий овал і смужка у формі великого півовала.)

    X. Підсумок уроку.

    Конспект уроку навчання грамоти (лист)

    УМК: Гармонія.

    Клас: 1 "Б".

    Вчитель: Словохотова І.В.

    Методист: Леонтьєва С.А.

    Студент: Жукова І.А.

    Предмет: Навчання грамоти (лист)

    Дата проведення: 15 жовтня 2015 року

    Тема: Лист літер е.

    Тип уроку: урок "відкриття" нових знань.

    Ціль: організувати діяльність учнів щодо формування у пам'яті чіткого диференційованого зорово-рухового образу великої і малої букв «Е, э». Продовжувати вдосконалення вміння виконувати різні видиз'єднань літер.

    Завдання: сприяти розвитку зв'язного мовлення, оперативної пам'яті, довільної уваги, орфографічної пильності, вербального та наочно-образного мислення; виховувати культуру поведінки під час роботи у парах, фронтальної роботі.

    УУД:

    Предметні : вміти правильно писати елементи літери е, Е та саму літеру, розвиток вміння порівнювати, спостерігати, вміти проводити самооцінку на основі критерію успішності навчальної діяльності.

    Метапредметні:

    Регулятивні: визначати мету діяльності на уроці за допомогою вчителя; планувати свою дію відповідно до поставленого завдання; освоювати способи орієнтування у прописі;

    Пізнавальні: використовувати на доступному рівні логічні прийоми мислення (аналіз, порівняння, узагальнення); створювати алгоритм дій;

    Комунікативні: вміти обмінюватися думками, слухати вчителя та іншого учня-партнера з комунікації; обговорювати індивідуальні результати практико-мовленнєвої діяльності; сприяти формуванню в учнів уміння пояснювати свій вибір;

    Особистісні: розуміти зв'язки між метою навчальної діяльності та її мотивом, мати вміння самооцінки на основі критерію успішності навчальної діяльності; сприяти формуванню у учнів алгоритму своєї дії.

    Заплановані результати:

    Знати: елементи літер е.

    Вміти: визначати та формулювати ціль на уроці за допомогою вчителя; планувати свою дію відповідно до поставленого завдання; писати букви е, Е

    Обладнання: презентація, пропис, звукові схемислів.

    Хід уроку

    Організаційний момент. Психолого-емоційний настрій на урок.

    Доброго дня, хлопці.

    Сьогодні урок листа проведу у вас. Мене звуть Ірина Олександрівна.

    Ми вчимося листа.
    Для чого? Чому?
    З паличок та з гуртків,
    З овалів та гачків,
    Якщо ми намагатимемося,
    Літери виходитимуть.

    Чого ми навчаємось на уроках листа?

    Навіщо ми вивчаємо елементи букв і написання самих букв?

    Перевірка готовності до уроку.

    Перевірте свою готовність до уроку.

    На партах у вас повинні бути пропис, ручка, олівці.

    Вітають вчителі.

    Правильно та красиво писати елементи літер та самі літери.

    Щоб навчитися гарно писати букви, слова, речення.

    Перевіряють свою готовність на уроці.

    II . Актуалізація

    знань.

    Звуковий аналіз (частковий)

    - Послухайте загадку та відгадайте, як звуть нашого гостя на уроці листа.

    Ось він маленькийСтраусёнок ему, він прийшов до нас у гості, щоб подивитися, як проходить урок листа і дізнатися щось нове для себе.

    Що ви знаєте про страус ему?

    Живуть ему на пустельних рівнинах Австралії, харчуються насінням, плодами та комахами. У висоту вони сягають двох метрів. Ему надзвичайно сильні.

    Виявляється, нашому йому треба допомогти, все його гніздо спорожніло, всі яйця, які його мама висиджувала, загубилися, а щоб нам їх знайти, нам потрібно буде добре працювати на уроці і правильно виконувати завдання.

    Назвіть перший звук у слові ЕМУ?

    Дайте характеристику звуку він голосний чи приголосний?

    Назвіть головна ознакаголосного звуку?

    Відкрийте пропис на сторінці 8. Позначте у схемі слова звук[е '].

    Якою літерою на письмі визнається звук [е]?

    - Порівняйте друковані та письмові літери «е».

    Чим вони схожі? Чим відрізняються?

    Хлопці, як думаєте, на що може бути схожа літера е? Подивіться на картинки, чи це так?

    А де ми використовуємо друковані, письмові літери?

    А коли ми пишемо великі, малі літери?

    Подивіться, в гнізді в нього з'явилося перше яйце!

    Якщо ми продовжимо працювати також активно, то вся сім'я буде в зборі!

    Ему

    [е']

    Голосний ударний звук.

    Буквою е.

    Порівнюють написання друкованої та письмової літери.

    Друковані-друкуємо на комп'ютері, а письмові-пишаємо від руки.

    Великі- на початку речення, в іменах людей, малі пишуться в середині речення.

    III . Концепція. Мотивація освоєння письмової літери.

    Діти, уважно розгляньте сторінки пропису 8 та 9.

    Як ви вважаєте, якою буде наша навчальна задача?

    Чого ми навчимося на уроці?

    Сьогодні, хлопці, ми з вами навчимося писати малу і велику літери е.

    Хлопці, а що потрібне для успішного виконання роботи?

    А навіщо ми це робитимемо? Навіщо нам треба цього вчитися?

    Навчитися писати букви е.

    Уважність, старання, акуратність тощо.

    Щоб писати красиво і т.д.

    IV . Засвоєння нових знань та способів діяльності.

      Знайомство з малою літерою е

      Знайомство з великою літерою Е

    Пальчикова гімнастика.

    - Підготуємо руку до листа та виконаємо вправу.

    Цей пальчик найтовстіший,

    Найбільш товстий і великий

    Цей пальчик для того,

    Щоб показувати його,

    Цей пальчик найдовший

    і стоїть він у середині,

    Цей пальчик безіменний,

    Він розпещений самий,

    А мізинчик хоч і малий,

    Дуже спритний і видав.

    Правила посадки за партою під час листа.

    Як потрібно правильно сидіти при листі?

    Як потрібно покласти пропис?

    Покажіть, як правильно тримати ручку.

    1. Аналіз зразка літери у правому кутку на парній сторінці пропису.

    На сторінці 8 у правому куті представлений зразок букв, з яких елементів складається буква “е”? Як вони звуться?

    2. Порівняння виділених елементів із зазначеними поруч на верхньому рядку та їх обведення по сірого кольору.

    - Знайдіть елементи малої літери е у правому верхньому кутку, а тепер обведіть їх по сірому шрифту.

    3 . Виявлення початку листа букви за допомогою блакитної стрілки на рядках під картинкою.

    Подивіться на рядок під картинкою, визначте, на що вказує блакитна стрілочка?

    4. Показ зразка вчителем на дошці.

    Ставлю крапку трохи нижче за першу лінію помічниці, веду похилу лінію вгору, роблю закруглення і пишу полуовал, торкаючись нижньої лінії робочого рядка. Відриваю руку і зліва-направо пишу горизонтальну лінію до середини півовала.

    5. Лист літери у повітрі.

    А тепер, хлопці, подивіться, як я писатиму маленьку букву е в повітрі раз-і, два-і.

    Запишіть літеру у повітрі під рахунок раз-і, два-і.

    6. Обведення букв за сірим кольором на полі картинки.

    Простежте за своєю посадкою за партою.

    Хлопці, а зараз обведемо малий літеру е на полі картинки.

    Вдома ви можете розфарбувати страуса ему та хлопчика.

    7. Тренування в написанні вивченої літери (обведення по сірому шрифту, штрихам, самостійний лист літери).

    Знайдіть рядок під картинкою. Обведіть по сірому шрифту, потім штрихами і допишіть до кінця рядка, другий рядок допишіть самостійно.

    Ось ми знайшли друге яйце страуса ему.

    8. Розгляд з'єднань нової літери з наступними елементами, вибір того чи іншого елемента залежно від виду з'єднання, вписування потрібного елемента після вивчення.

    Подивіться на 3 рядок під картинкою.

    Які вивчені з'єднання ви помітили на цьому рядку?

    Подивіться, як я покажу ці з'єднання нової літери з вивченими елементами та літерами.

    9. Визначення слова, записаного схемою на нижньому рядку.

    Подивіться, що записано на наступному рядку?

    Які літери записані у схемах? Які звуки вони означають? Дайте характеристику цим звукам.

    Яку схему підходить слово поет (це, ці)? Чому?

    Виділимо ненаголошені голосні звуки в схемах, обведіть складові дуги.

    Дивіться, ось уже у страусенка ми знайшли третє яйце.

    Фізкультхвилинка.

    Попрацювали хлопці, а тепер-все на зарядку!

    Страус тупотить ногою(Тупаємо правою ногою)

    Страус тупотить інший(Тупаємо лівою ногою)

    Страус крутить головою(Вертимо головою)

    Нас наздожене – ой-ой-ой!(Біг на місці)

    Порівняйте малий і заголовну букви Е, е.

    Однаково чи по-різному вони пишуться?

    Розгляньте зразок великої літери Е.

    З яких елементів складається Е?

    Де використовується велика літера Е?

    На першому рядку обведіть лише елементи великої літери по сірому шрифту.

    1. Показ зразка вчителем на дошці.

    Подивіться, як я напишу велику букву на дошці.

    Ставлю крапку трохи нижче за другу лінію помічниці, веду похилу лінію вгору, роблю закруглення і пишу полуовал, торкаючись нижньої лінії робочого рядка. Відриваю руку і зліва-направо пишу горизонтальну лінію до середини півовала.

    2. Лист літери у повітрі

    Запишіть букву в повітрі під рахунок раз-і, два-і.

    3. Обведення букв за сірим кольором на полі картинки.

    Простежте за своєю посадкою за партою (Спіна пряма, кулачок, між грудьми та партою).

    Хлопці, а зараз обведемо велику букву Е на полі картинки.

    4. Тренування в написанні вивченої літери (обведення по сірому шрифту, штрихам, самостійний лист літери).

    Знайдіть 1 рядок на сторінці 9. Обведіть по сірому шрифту, потім по штрихах і допишіть до кінця рядка заголовну букву Е, допишіть другий рядок самостійно.

    Ось і четверте яєчко.

    5. Розгляд з'єднань нової літери з наступними елементами, вибір тієї чи іншої елемента залежно від виду з'єднання, вписування потрібного елемента після вивченої.

    Подивіться на 3 рядок.

    Які з вивчених з'єднань ви помітили на цьому рядку?

    З'єднання великої літери відрізняються від з'єднань малої літери е?

    Подивіться, як я впишу ці з'єднання нової вам літери.

    Тепер ви впишіть з'єднання на 3 рядку.

    6. Робота над схемою речення.

    Подивіться на картинку (на сторінці 8) і скажіть хто любується страусом?

    Придумайте ім'я хлопчику на літеру Е.

    - Діти, подивіться на 4 рядок. Що ви бачите?

    Доведіть, що маємо пропозицію.

    Скільки слів у цій пропозиції?

    - Хлопці, я вигадала дві пропозиції по картинці, послухайте їх:

    Біля Едіка страус ему.

    Біля страуса Едік.

    Схема якої пропозиції складена у прописі?

    Чому?

    Для перевірки рішення прочитаємо цю пропозицію за схемою.

    Обведіть складові дуги, знайдіть ненаголошені голосні звуки та «небезпечні місця».

    Чи всі «небезпечні під час листа» місця відзначені?

    Приклад:

    7. Квазізапис пропозиції під диктовку з опорою на складену в прописі схему: підписування букв ударних голосних та списування букв ненаголошених, зазначених у складових дугах.

    Послухайте речення.

    Діти, під шепітне самодиктування обведіть сіру складову схему, підкресліть «небезпечні» місця і позначте ненаголошені голосні.

    А зараз під схемою підпишіть вивчені букви.

    Які букви ми підпишемо під схемою?

    Ми з вами добре попрацювали та знайшли ще одне яйце страуса.

    Виконують пальчикову гімнастику.

    (Спина пряма, між партою та грудьми міститься кулачок, ноги перед собою, лікті на парті, пропис лежить похило)

    Літера “Е” складається з двох елементів: великого та малого півовала, короткої прямої горизонтальної лінії.

    Потрібно писати букву е зверху донизу.

    Уважно слухають учителя.

    Повторюють написання літери у повітрі.

    (Спина пряма, між партою та грудьми міститься кулачок, ноги перед собою, лікті на парті)

    Обводять малу літеру е на полі картинки.

    Обводять по сірому шрифту, потім штрихами і дописують букву до кінця рядка.

    Нижня, середня, верхня.

    Вписують з'єднання літери е на 3 рядку.

    Схема слова.

    Літери та, о.

    Голосні, ненаголошені звуки.

    До 3(1,2) схемою.

    Виконують фізичні вправи

    Е та е позначають букви голосного звуку. Відрізняються висотою (розміром).

    Уважно слухають та стежать за учителем.

    Прописують букву Е повітря.

    Обводять по сірому шрифту, потім по штрихах і дописують до кінця рядка велику літеру Е.

    Нижня, середня, верхня.

    Ні.

    Вписують з'єднання на 3 рядку.

    Хлопчик

    Едуард-Едік

    Схему речення.

    Коштує крапка і т.д.

    Біля страуса Едік.

    Слова в реченнях написані окремо і велика літера в іменах, в кінці стоїть розділовий знак.

    Обводять сіру складову схему, підкреслюють «небезпечні» місця та відзначають ненаголошені голосні.

    Літери ударних голосних учні пишуть самі, а букви ненаголошених списують зі схеми.

    V . Закріплення знань та способів дій

    Розгляньте схеми слів під картинками. Як ви вважаєте, яке завдання потрібно виконати?

    Яке слово сховалося у 1(2,3,4) схемі?

    Подивіться на слова під схемами, які літери дописуватимемо?

    У парі із сусідом по парті у виділеній клітинці схем слів зобразіть пропущений у слові звук.

    Яке з'єднання букв будемо використовувати в 1(2,3,4) слові?

    Який склад писатимемо на початку слова?

    Про яку «небезпеку» листи потрібно пам'ятати?

    Завдяки тому, що ви працювали дружно, ми знайшли ще одне яйце-шосте.

    Списування вивчених літер: е,Е,і,І,и,о,О

    Які літери ви маєте у прописі?

    Назвіть їх.

    У цьому завданні друковані літери потрібно перетворити на письмові.

    Візьміть олівець і намалюйте трикутник навпроти завдання - це буде ваше завдання додому.

    Скласти схеми слів та вписати пропущені літери.

    Едік, рись, вовк, тигр.

    Е, і, о, і.

    Верхнє (верхнє, нижнє, верхнє)

    Імена пишуться з великої літери.

    Друковані

    е, Е, і, І, ы, о,

    VI . Рефлексія діяльності. Підсумок уроку

    Яке ж навчальне завдання ми ставили сьогодні на уроці?

    Чому навчилися?

    Виконали ми з вами навчальне завдання? Поясніть.

    Згадаймо, з якими ж літерами ми з вами познайомилися на уроці?

    Запишіть малу і велику букву на останній рядок у прописі.

    Хлопці, подивіться, ми знайшли останнє яйце, ось тепер ми можемо сказати, що змогли знайти маленьких братів і сестер цього ему. Вся сім'я у зборі, а ви, хлопці, всі молодці і можете розповісти вдома, що допомогли на уроці страусятку та вирішили навчальне завдання уроку.

    Якщо ви успішно працювали, акуратно і правильно, то малюйте хлопчику в прописах – посмішку.

    Якщо ви не задоволені своєю роботою, то малюйте сумний вираз обличчя.

    Брати участь в обговоренні проблемних питаньформулювати власну думкута аргументувати його.

    З літерами е та е.

    Записують літери в останній рядок.

    VII . Аналіз прописів

    Сьогодні на уроці добре працювали ... (заохочення)

    Хлопці, ці учні виконали свою роботу правильно, акуратно…

    Подивіться, ось їхні прописи. (2-3)

    Молодці хлопці. Мені дуже сподобалося з вами працювати, дякую вам велике.

    Урок закінчено.

    Підпис:

    Вчитель:___________

    Методист:___________

    Оцінка:

    За підготовку:___________

    За проведення:___________

    Самоаналіз:_____________

    Толстой-публіцист продовжує енергійну діяльність на захист переслідуваних християн, які відмовляються за релігійними переконаннями від військової служби. Він організує широку публікацію матеріалів, статей, книг, бо, як він пише Е. Шмітту, переконаний, що «наша єдина і могутня зброя – це слово, тобто ясно і сильно виражена істина». Розуміючи величезне значення діяльності та своїх однодумців-журналістів, обговорює способи та форми подачі публікованих матеріалів та їх поширення.

    Толстой відповідає на надісланий німецьким журналістом (редактор-видавець журналу «Religion des Geistes») та громадським діячемЕ. Шміттом «Проект маніфесту “До всіх благородно мислячих людей”» з висловленням протесту проти переслідування А. Шкарвана за відмову від військового обов'язку.

    Толстой писав: «Ідея маніфесту хороша, але форма мені дуже сподобалася. Він має бути простішим і зрозумілішим для літературно неосвічених людей.


    Також і ваш намір збирати підписи під маніфестом вважаю недоцільним. Число ж підписів осіб, настрій та погляди яких нам не відомі, не має жодного значення. Напишіть ваш маніфест так сильно і переконливо, як ви можете, і опублікуйте його. Це єдине та найкраще, що ми можемо зробити».

    Толстой повідомляє, що подібний маніфест чи звернення написав його друг Є. І. Попов – «Відкритий лист до товариства з приводу урядових гонінь на осіб, які відмовилися від військового обов'язку», що незабаром з'явиться книга про переслідування християн. «Зараз від одного з моїх друзів, який з'їздив на Кавказ, щоб докладно ознайомитися зі станом справи, мною отримано ще один рукопис про переслідування духоборів, і я пишу до цієї статті передмову. Цю статтю мені дуже хотілося б помістити в найпоширеніших німецьких газетах. Як це зробити?" - Запитує Толстой і пропонує: «Для вашого журналу, я думаю, було б добре дати перекласти передмову до однієї книги, що з'явилася в Берліні "Життя і смерть Дрожжина", і у вас надрукувати".

    У одному з листів Еге. Шмітту Толстой аналізує публікації його журналу; дає не лише свою оцінку їм, а й дуже важливі для журналіста (і делікатні) поради.


    «Я отримав ваш лист і номер 5 вашого журналу і прочитав вашу статтю про Егіді*. Як і всі інші ваші писання, ця стаття мені дуже сподобалася. Взагалі мені подобається у ваших писаннях ваша щирість (sincerite) і вогненність (не знаю, чи можна так сказати німецькою), але згадка, яку ви при цьому робите про ваш світогляд, я не міг схвалити.

    Ніколи не можна правильно оцінити важливість своїх думок. Це треба надати іншим. Крім того, ваш світогляд не ваш, а християнський, який випливає з Євангелія, якщо читати його без упередженого наміру. Ваша заслуга полягає лише в тому, що ви висвітлили цей світогляд з нових сторін. Вибачте, любий друже, що я дозволяю собі зробити вам ці зауваження. Роблю це тому, що люблю вас і високо ціную вашу діяльність і багато чого від вас чекаю.


    Сподіваюся, що мій друг Маковіцький уже надіслав вам передмову, яку, якщо хочете, можете надрукувати у вашому журналі. Тепер надсилаю вам ще одну кореспонденцію, написану одним із моїх друзів, про переслідування духоборів, з маленькою моєю статтею про ці події**. Кореспонденція надто довга для розміщення у вашому журналі, але якщо вона вам сподобається, зробіть з неї витяг і надрукуйте з моєю статтею у вигляді післямови.

    Я дуже хотів би, щоб ця кореспонденція з моїм коротким листом або післямовою з'явилася в найпоширеніших німецьких, австрійських і російських газетах».

    ПСС, т. 69, с. 144-145.

    * Стаття Шмітта "Zum Staatschristentum Egidy's" ("Про державне християнство Егіді") // Religion des Geistes. - 1895. - № 5.
    ** Передмова Л. Н. Толстого до книги Є. І. Попова «Життя і смерть Євдокима Микитовича Дрожжина. 1866-1894». - Берлін, 1895.

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження...