Нід малювання у старшій групі гілки горобини. Конспект нод із малювання гілки горобини в нетрадиційній техніці

Конспект організаційно- освітньої діяльностіз використанням ТРВЗ з малювання у старшій групі (інтегрований вигляд)

Тема: «Гілочка горобини»

Матеріал: гуаш жовта, червона, помаранчева, кисть №3, підставка під кисть, листи формату А-4, баночка з водою, простий олівець, гербарії (засушене листя горобини), серветка.

Програмний зміст:

  1. Закріпити будову дерева горобини, його зовнішній вигляд, характерні особливості.
  2. Вчити дітей передавати характерні особливості гілки горобини: будова гілок, листя, їх колір, відтінки.
  3. Вчити дітей продумувати розташування малюнка на аркуші та простим олівцемтонкими лініями наносити ескіз гілки горобини.
  4. Розвивати естетичне сприйняття, продовжувати вправляти дітей у пальчиковому малюванні (пуантилізмі), познайомити з прийомом малювання – відбиток.
  5. виховувати акуратність при малюванні гуашшю, вміння оцінювати свою роботу та роботу однолітків, а також бажання малювати у нетрадиційних техніках.

Методи та прийоми:

Художнє слово, слайд - шоу, обстеження, бесіда, питання-відповідь, пояснення, допомога, аналіз робіт, похвала.

Хід організаційно-освітньої діяльності:

1 частина.

Немов павутинки

Гілочки горобини

Червоні – чудові

Ягідки атласні

Ми не будемо їх зривати

Пташки люблять їх клювати.

Хлопці, про що цей вірш?

0А, хочете, я розповім вам про горобину?

Чи знаєте ви, що горобини – дерево до 10 метрів заввишки?

Плоди горобини – кулясті ягодоподібні, червоні, кислі, гіркі.

Цвіте горобина у травні, на початку червня.

Плоди дозрівають у вересні.

Після заморозків плоди стають солодкими та смачними, залишаючись на дереві до глибокої зими.

У плодах багато вітамін, горобина використовується медицині, а також у харчовій та кондитерській промисловості.

Хочете скуштувати ягідки горобини?

2 частина.

Сьогодні ми малюватимемо гілочку горобини.

Давайте ще раз згадаємо і скажемо, на що схожі ягідки? Листочки?

Зверніть увагу на будову гілок горобини, як розташоване листя? А ягоди? (грона

Яким цвітом ягоди? А листя?

Ми з вами малюватимемо гілочку горобини незвичайно. Спочатку гілочку і ягоди ми намалюємо простим олівцем, сильно не натискаємо (робимо малюнок - ескіз), а листя за допомогою відбитків (на висушений лист горобини наносимо фарбу, прикладаємо до паперу).

Тепер приступаємо до малювання ягід: кінчик вказівного пальця вмочуємо в червону гуаш, а потім торкнемося цим пальчиком до паперу, виходять гарні ягідки горобини.

Починаємо творити…

Тепер коли все готово, нехай ваші малюнки підсохнуть, а ми з вами пограємось!

Гра «Чий листок?» Діти поділяються на 2 команди. Першій команді видається листя горобини, другий листя берези. Картинки із зображенням дерев лягають у різні частини групи. Грає музика, діти пересуваються групою, музика закінчується, діти роблять гурток (кожен біля «свого» дерева).

3 частина.

Молодці, дуже гарні у вас вийшли гілочки горобини! Справжній «осінній вернісаж»! А яка з робіт вам сподобалася найбільше? Тобі Сергійко? А тобі Катя?


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

заняття з ліплення з дітьми 2-3 років "Пензель горобини"

Конспект заняття з ліплення в молодшій групі(2-3 роки) «Кистрябини» Завдання: · Закріплювати вміння розкочувати дрібні кульки круговими рухами пальця.

Сценарій осінньої розваги для дітей старшого дошкільного віку "Іменини біля горобини"

Підведення підсумків проектної діяльностідля дітей старшого дошкільного вікуу формі розваги "Іменини біля горобини"...

Конспект заняття з серветкової аплікації «Гілка горобини».

Мета: Викликати у дітей радісний настрій від осені, що настала, – як найкрасивішої пори року. Заохочувати акуратності при роботі з ножицями. Розвивати дрібну моторикурук. Вос...

Тетяна Титова

Інтеграція освітніх галузей:художньо-естетичний розвиток, пізнавальний розвиток, соціально-комунікативний розвиток

Ціль:розвивати у дітей образотворчі вміння та навички, використовуючи нетрадиційні прийоми малювання – техніку друку.

Завдання:

Розширювати та уточнювати знання дітей горобині;

Вчити впізнавати горобину на вигляд;

Вчити зображати листя та ягоди горобини нетрадиційним способом, використовуючи різні техніки малювання: малювати листя способом «примокування» та штампами, ягоди – ватними паличками та штампами;

Розвивати допитливість, інтерес до природи;

Розвивати вміння помічати красу природи;

Розвивати зв'язне мовлення, дрібну моторику.

Попередня робота:розгляд горобини на прогулянці; розгляд ілюстрацій на тему «Дерева та плоди»; розфарбовування готових контурних зображень «Гілки різних дерев».

Демонстраційний матеріал:натуральна гілка горобини з ягодами, картинки із зображенням гілочок горобини, зразки малюнків, гуашові фарби коричневого, зеленого, жовтого, червоного, помаранчевого кольору, пензлі, штампи, ватяні палички, вода в склянках.

1. Організаційний момент.Загадка про горобину.

Що за дерево таке

Прикрашає ліс узимку?

Грона червоні на гілках –

Ану вгадайте дітки:

Не вільха і не осика,

А красуня (горобина).

Повідомлення на тему "Горобина".

Горобина - одне з найулюбленіших і шанованих дерев у Росії. Горобина вважається символом російської краси. Особливо ошатна горобина стає восени завдяки яскраво-червоним плодам. У народі кажуть, що горобина вважається окрасою нашої природи. Горобині присвячений осінній народне свято– «Гробинник», який відзначають 23 вересня. Горобина – високе дерево від 4 до 10 метрів. Живе горобина довго – від 100 до 200 років. У плодах горобини міститься багато вітамінів. З ягід варять варення, сироп, віджимають сік; плоди горобини використовують із виготовлення ліків, вітамінних добавок. З горобинової деревини роблять меблі, музичні духові інструменти. Взимку ягідки горобини можуть нагодувати голодних пташок: синиць, дроздів, снігурів. У лісі поїдають плоди як птахи, а й звірі: білки, кабани, куниці. Про горобину складено чимало пісень. Народ любить горобину з давніх-давен. Горобина вважалася символом щастя та миру в сім'ї, тому біля будинку завжди намагалися посадити горобинне деревце.

Дидактична вправа «Скажи ласкаво про горобину»:

горобина, горобина, горобина.

Дидактичне пряжіння «Що буває горобинне» (-а, -ий, -і):

прикраса, намисто, каблучка, сукня, ягідка, листя, лист, браслет, вбрання, вінок, намисто, сережки.

Дидактична вправа «Що дає горобина?»:

вітаміни, варення, джем, желе, сік, мед.

Народні прикмети, пов'язані з горобиною:

Пізній розквіт горобини - до осені.

У лісі багато ягід горобини – осінь буде дощовою, якщо мало – сухо.

2. Розгляд гілки горобини:будова, відтінки кольору, форма листя та плодів.

3. Показ методів малювання.

Перший спосіб малювання(листя - "примакуванням", ягоди - способом "тичка" ватяними паличками).

Малюємо коричневою фарбою гілку горобини з маленькими гілочками.


Зображаємо листя товстим пензлем способом «примокування» з використанням відтінків жовтого, зеленого, оранжевого кольору.


Ягідки горобини малюємо способом стукання ватними паличками.






Другий спосіб малювання.Зображення гілки горобини в нетрадиційної технікиіз використанням штампів. Після того як листочки та ягідки висохнуть, малюємо на листі прожилки фломастером, а на ягідках – чорні крапки.

Зразок 1.




Зразок 2.






Зразок 3.




Зразок 4.



4. Пальчикова гімнастика"Осіннє листя"

Раз два три чотири п'ять,

Збиратимемо листя.

Листя берези, листя горобини,

Листя тополі, листя осики,

Листочки дуба ми зберемо.

(Загинати пальці, починаючи з великого пальця)

5. Художньо-творча діяльність дітей.





Що за чудова картина?

Це гілочка горобини!







Підсумок.Символом нашої групи є дерево горобина.


Тому ми не могли обійти увагою це красиве дерево, особливо ошатне в восени. Діти нашої групи освоїли різні техніки зображення горобини, у тому числі й у нетрадиційний спосіб.


На прогулянці організували з дітьми рухливу гру «Горобина та птахи».


Дякую за увагу! Бажаю творчих успіхів!

Публікації на тему:

Конспект НОД з малювання у нетрадиційній техніці коктейльними трубочками у другій молодшій групі «Дивні квіточки» Міщенка. Ю. В. Тема:.

Конспект НОД з ізодіяльності (нетрадиційні техніки малювання) «Прокинулися ведмежата» Інтеграція освітніх областей: «Пізнання»,.

Конспект НОД з малювання у нетрадиційній техніці «Півник»Конспект НОД з освітньої галузі. "Художньо-естетичний розвиток" (нетрадиційна техніка малювання). Вихователь: Андрєєва.

Конспект НОД з малювання у нетрадиційній техніці «Весняний луг» Мета: Познайомити дітей з нетрадиційною технікоюмалювання: на поліетиленовому.

Конспект безпосередньої освітньої діяльності з освітньої галузі « Художня творчість» (малювання) у 2 молодшій групі «Гілка горобини»

Ціль:Познайомити дітей із нетрадиційним способом малювання – «тичками». Формувати цілісну картинусвіту.
Завдання:
Вправляти дітей у малюванні ягід горобини ватними паличками - тичками, використовуючи гуаш;
Удосконалювати вміння утворювати відносні прикметники: сік з горобини - горобиний… Розвивати зорову та слухову увагу
Виховувати у дітей дбайливе ставлення до птахів, що живуть у місті.
Формувати уявлення про користь горобини здоров'ю людини.
Матеріал:гроно горобини; гуаш червоного кольору; ватні палички; серветки вологі на кожну дитину; заготовлені заздалегідь, аркуші паперу з намальованими гілками горобини (без ягідок); силуети снігурів; іграшка пташка, аудіозапис «щебетання птахів».
Інтеграції областей: «Читання художньої літератури»; « Фізична культура»; "Музика"; "Пізнання"; "Комунікація"; "Соціалізація".
Попередня робота:бесіди «що роблять із горобини?», «Птахи взимку»; спостереження на прогулянці за птахами; цільова прогулянка територією дитячого садка «Знайомство з деревами»; посезонне спостереження за горобиною; розгляд ілюстрацій «Снігурі на гілках горобини»; читання віршів та загадок про горобину.
Хід заняття
Діти сидять навпроти вихователя.
Вихователь:(Включає аудіозапис «щебетання птахів») Хлопці, хто це співає?
Діти:Пташки.
Коли я сьогодні йшла на роботу, на землі сиділа маленька пташка. Вона не мала сил літати. Вона була голодна. Я її принесла до дитячого садка, нагодувала. Ось вона. Давайте з нею привітаємось!
Діти:Привіт, пташка!
Вихователь:А, ви, знаєте, чим харчуються пташки взимку? (Хлібом, зернятками…)
А чим ще ми можемо нагодувати пташок? (Відповіді дітей)
Ще є особливе дерево, у якого ягідки висять до пізньої зими і пташки їх клюють. Його ми бачили на прогулянці. Послухайте про це вірш.
Струнку горобину бачу у дворі,
Смарагд на гілках вранці на зорі.
Багато ягід червоних,
Стиглих та прекрасних.
Про що вірш? (Показує гроно горобини)
Діти:Про горобину.
Вихователь:Правильно, подивіться, які красиві ягідки висять на гілці, одна біля іншої, ягідок вони зібрані в кисть або гроно.
Ними харчуються взимку птахи.
Вихователь:Якого кольору ягоди горобини?
Діти:Червоний.
Вихователь:Якої вони форми?
Діти:Круглі
Вихователь:Якого вони є розміру?
Діти:Маленькі.
Вихователь:Правильно, хлопці. На гілочці горобини багато маленьких круглих червоних ягід, одна біля іншої. Як клюють їхні пташки? Давайте, перетворимося на пташок.
Раз, два, три повернись,
Швидко в пташок перетвориться.
Гра «Пташки»
Пташки по небу летіли
(Дітки махають руками і біжать по колу)
І на гілочку присіли
(Зупиняються, сідають навпочіпки)
Жменьку ягідок склювали
(Руками показують, як пташки клюють)
Далі в небо відлетіли
(Машуть руками і біжать за столи)
А за столики ми сіли.
Вихователь:Взимку птахам важко знайти їжу. Давайте ми з вами намалюємо гілочки горобини для снігурів. (На столах гуаш червоного кольору, ватяні палички, серветки вологі на кожну дитину, заготовлені заздалегідь листи з намальованими гілками горобини (без ягідок))
Їсти горобину я не стану,
Краще фарби я дістану,
Намалюю ягідки – вологі та яскраві.
Вихователь знайомить із нетрадиційним способом малювання «тичками»
Вихователь:Подивіться та скажіть, що лежить у вас на столі.
Діти:Папір, фарби, палички.
(Показує аркуші паперу з намальованими гілками горобини). Дивіться, на гілочці немає жодної ягідки. Що будуть їсти птахи? Давайте покладемо птахам, намалюємо ягоди. Але малювати сьогодні ми з вами будемо, ні пензликом, а ватяними паличками. Цей спосіб називається - малювання «тичками».
Уважно дивіться, як ми малюватимемо ягоди горобини. Я беру паличку і вмочую її в фарбу, не всю паличку, а кінчик і прикладаю її до гілочки.
А тепер ви візьміть паличку в руку. Покажіть мені паличку. Молодці правильно взяли!
Обмочуємо паличку в фарбу, прикладаємо до гілочки. Ще раз спробуємо, вмочуємо в фарбу і прикладаємо поряд. Адже на гілочці не одна ягідка, їх багато, усі вони висять близько один до одного, усі дуже дружать.
Малюйте акуратно, набирайте на паличку фарбу добре, щоб ягоди були соковиті. А якого кольору у нас фарба (червоного). Молодці!
(Допомагаю у процесі роботи.)
Які чудові гілки горобини ми з вами намалювали! (Розгляд готових робіт.)Подивіться, сніговики побачили їх і прилетіли до нас у групу. Вони дуже люблять ласувати ягідками! (Даю кожній дитині силуети снігурів).
Фізкультхвилинка «Наші пальчики»
Малювали, малювали,
Наші пальчики втомились.

А тепер усі дружно встали.
Ніжками потопали,
Ручками поплескали.
(Виконувати відповідні рухи)
Малювали, малювали,
Наші пальчики втомились.
А тепер ми відпочинемо.
(Ритмічно стискати пальці в кулачки)
Але ягоди горобини люблять не лише птахи, а й люди.
Хлопці, чи знаєте ви, що роблять із ягід горобини? (Відповіді дітей)
З ягід горобини варять варення, готують дуже смачну пастилу, начинку для пирогів та цукерок.
Як називається варення? (горобинове)
Їх сушать і заморожують, з них роблять компоти та вітамінний чай. Зі свіжих ягід горобини віджимаю сік, дуже корисний при застуді. Як називається сік? (горобиновий)
Горобину в народній медицині використовують для полоскання рота, коли болять зуби та ясна. Роблять сироп, в якому дуже багато вітамінів, необхідних людині для поліпшення зору, роботи шлунка.
Хлопці, вам сподобалося наше заняття? (Відповіді дітей)
А що ми сьогодні робили? (Малювали)
Які ягідки малювали? (Червоні, круглі)
Чим малювали? (Ватними паличками).
Як цей спосіб називається? («тичками»)
Подивіться, як раді снігурі ягідкам. Молодці, хлопці, попрацювали, врятували снігу від голодної зими, багато соковитих ягід намалювали.

Конспект безпосередньої освітньої діяльності з малювання з дітьми старшого дошкільного віку.

Тема: «Гілка горобини».

Ціль : розвиток у дітей емоційного, радісного ставлення до природи засобами художнього слова, музика, малювання.

Завдання:

1. закріплювати вміння дітей використовувати нетрадиційну техніку малювання -ватними паличками.

2. розвивати вміння красиво розташовувати гілку на аркуші паперу

3. виховувати акуратність при малюванні способом ватяних паличок.

4. виховувати любов до природи.

Засоби : гуаш, ватяні палички, папір А4,фотографія героїв мультфільму"фіксики".

Попередня робота: спостереження за горобиною, знайомство з нетрадиційною технікою малювання

Хід безпосередньої освітньої діяльності.

Вихователь : Хлопці, до нас сьогодні прийшли гості, давайте з ними привітаємось(виставляється фотографія фіксиків).

Діти: Здрастуйте.

Вихователь : Хлопці, скажіть хто це?

Діти: Фіксики.

Вихователь : правильно! Фіксики надіслали нам листа, послухайте, що вони пишуть.

Дорогі хлопці! Дуже просимо вас нам допомогти!

У нас у дворі живе багато птахів, що зимують, і нам дуже хочеться їх нагодувати, але ми не знаємо чим? Допоможіть нам будь-ласка!

Вихователь : ну що хлопці допоможемо фіксикам?

Діти: так!

Вихователь : а чим у нас харчуються птахи, що зимують, відгадайте загадку.

Весною зеленіла,

Влітку засмагала,

Восени одягла

Червоні корали.

Що це за дерево?

Діти: (Відповіді дітей) . Правильно, це горобина. (Показ гілки горобини).

Вихователь: (Послухайте вірш).

« Горобина – красуня,

Стоїть у лісі густому,

Красива та струнка!

В золотому уборі.

Горобина – красуня,

Ти дуже гарна,

Прикрасила горобину осіння пора.

Вихователь : Хлопці, давайте розглянемо гілку горобини Що у неї є?

Діти : гілка коричневого кольору, Листочки овальні, витягнуті, Дуже добре видно ягоди.

Вихователь: Якого кольору?

Діти: Червоного.

Вихователь : Якої форми? Як розташовані

Діти: Круглою, висять.

Вихователь : Правильно ягоди округлої форми тримаються на гілочці-пензлику.

Вихователь : Хлопці, як ви думаєте, яку користь приносить горобина?

Діти : Для краси, а також плодами взимку годуються птахи

Вихователь : Правильно, горобина дуже красиве дерево та корисне Ягодами горобини харчуються птахи(а саме синички, шпаки і навіть ворони). Люблять ягоди та ведмеді, лосі. Для людей теж горобина корисна, ягоди і листя горобини мають цілющими властивостями, містять вітаміни, вбивають мікроби, їх сушать, варять варення, додають у чай, компот.

Фізкультхвилинка«Вітер і листя».

Вітер лісом літав,(біжать по колу, роблячи помахи руками)

вітер листочки вважав

Ось дубовий, (Загинають пальці по черзі на правій руці)

Ось кленовий,

Ось горобиновий різьблений,

Ось із берізки золотий.

І останній листз осинки

Вітер кинув на стежку.(Присідають)

Вітер лісом кружляв,(кружляють)

Вітер із листям дружив.

Ось дубовий, (Загинають пальці на лівій річці)

Ось кленовий,

Ось горобиновий різьблений,

Ось із берізки золотий.

І останній лист із осинки.

Вітер кружляє над стежкою.

До ночі вітер-вітерець(присідають у колі)

Поруч із листям ліг.

Ось дубовий, (Загинають пальці на обох руках)

Ось кленовий,

Ось горобиновий різьблений,

Ось із берізки золотий.

І останній лист з осинки(засинають)

Тихо спить на стежці.

Вихователь : Хлопці, фіксики просять нас намалювати, багато ягідок, щоб і птахам і тваринам і людям вистачило її плодів на всю зиму Давайте подивимося на етапи нашої роботи. За допомогою ватних паличок намалюємо ось таку гілочку горобини. Вийшла ось така гілка!

Самостійна робота дітей.

Рефлексія.

Вихователь : Хлопці, яким способом ми малювали гілку горобин

Муніципальне бюджетне дошкільне освітня установаДошкільний навчальний заклад № 272 міського округу

місто Уфа Республіки Башкортостан

Конспект

безпосередньо освітньої діяльності

Освітня область«Художньо-естетичний розвиток»

/малювання/

на тему

«Гілка горобини у вазі»

Підготовча до школи група

Підготувала:

Фаттахова Л.Р.

вихователь

Програмний зміст

Завдання:

    1. Освітня.

Ф ормування уявлень про красу природи через засоби образотворчої діяльності з прикладу дерева горобина.

Розширювати уявлення дітей про природу, зокрема про дерево горобина.

    1. Розвиваюча.

Формувати вміння малювати з натури, зіставляти малюнок із натурою.

Формувати вміння передавати у малюнку характерні особливості гілки горобини: будова гілки, форми та забарвлення листя, ягід.

Закріплювати різні прийоми малювання пензлем (всім ворсом та кінцем).

Формувати вміння будувати композицію малюнка.

Розвивати пам'ять, уяву, творчість.

    1. Виховна.

Виховання почуття прекрасного через засоби образотворчої діяльності.

Виховання дбайливого відношеннядо природи.

Устаткування :

Технічні засоби: проектор, ноутбук, музика – фон Цикл "Пори року": "Жовтень", П.І.Чайковський;

Методичні засоби: гілки осінніх дерев(береза, горобина, клен, осика), гілка горобини у вазі, зелена скатертина;

Організаційні засоби: зелені листи паперу А4, простий олівець, пензлики №1, №3, акварельні фарби, серветки.

Попередня робота з дітьми : спостереження осінніх явищ у природі, розгляд кущів та дерев, розцвічених восени Читання оповідань та віршів про осінь, про горобину зокрема.

Взаємодія із сім'ями вихованців : дано рекомендації батькам влаштовувати сімейні прогулянки до лісів, парків, скверів; під час прогулянокзвертати увагу дитини на те, яка пора року настала, які зміни відбулися у погоді;уважно розглянути дерева, їх стволи, гілки, листя;звернути увагу дитини на зміну забарвлення листя восени; зібрати листя дерев різного кольору; навчити дитину бачити у природі гарне, поговорити про це.

Методичні прийоми:

    Ігровий

    Наочний

    Показ

    Вправа

Технологія експериментування

    Змішування фарб

Технологія музичного впливу – використання музичного супроводу

    Релаксаційна вправа під музику

    Малювання під музику

Словникова робота: ескіз, натюрморт.

Розвиваюче середовище: виставка книг, оформлення куточку природи на тему «Осінь» ( природний матеріал: шишки, жолуді, листя різних дерев тощо).

Попередня робота: збір теоретичного та практичного матеріалу на тему, підготовка необхідного обладнання та матеріалу.

Хід НІД

1.Організаційний момент:

Ціль: створити сприятливу атмосферу для спілкування, налаштувати дітей на майбутню діяльність

Завдання:

Забезпечити мобілізацію уваги дітей;

Вихователь: Сьогодні вранці, коли я їхала на роботу, мені зустрівся господар лісу – лісовик. Він просив мені передати вам від нього подарунок із лісу. Подивіться – це гілки осінніх дерев.

Вихователь: Скажіть, гілки яких дерев він передав?(Відповіді дітей).

Вихователь: Як ви вважаєте, навіщо він їх вам передав?(Відповіді дітей).

Вихователь: Лісовик попросив мені передати вам, щоб ви не запізнилися подивитися чарівне перетворення природи, коли вона змінює своє вбрання, дарує нам свої плоди. І покликав усіх вас до лісу, до парків, щоб ви погуляли там і насолодилися красою. осіннього лісу, барвисті оздоблення природи, зібрали листя для майбутніх ваших робіт.

2. Хід НОД:

Вихователь: Сподобався вам подарунок дідька?(Відповіді дітей).

Вихователь: Як він дізнається, що подарунок від нього ми отримали? Подивіться на ваші столи(Відповіді дітей).

Вихователь: Давайте ми з вами перетворимося на художників і намалюємо одну з гілок осіннього дерева.А яку послухайте загадку і відгадайте:

Весною зеленіла,

Влітку засмагала,

Восени одягла

Червоні корали.

Що це за дерево? (Відповіді дітей).

Опис та розгляд ілюстрацій із зображенням горобини в різний часроку (слайд 1-8).

Знайомство з народними прикметамипро горобину:

У лісі багато горобини – осінь буде дощовою, якщо мало – сухою.
Якщо на горобині листя зав'яне і залишиться на зиму, то будуть сильні морози.

Чим більше горобини вродило, тим більше снігу випаде.

Фізкультхвилинка:

По стежці лісовик йшов,

На галявині гриб знайшов(ходьба дома).

Раз грибок, два грибки,

Ось і повний кузовок(Присідання).

Лісовик охає: втомився

Від того, що присідав.

Лісовик солодко потягнувся,(потягування – руки нагору)

А потім назад прогнувся,

А потім уперед прогнувся

І до підлоги дістався(Нахили вперед і назад).

І ліворуч, і праворуч повернувся.

От і славно(Повороти тулуба вправо та вліво ).

Лісовик виконав розминку

І сів на стежку (діти сідають за столи ).

Словникова робота:натюрморт.

Вірш "Натюрморт", Григорій Гладков.

Якщо бачиш на картині

Чашка кави на столі,

Або морс у великому графині,

Або троянду в кришталі,

Іди бронзову вазу,

Або грушу, або торт,

Або всі предмети відразу –

Знай, що то натюрморт.

Розглядання з дітьми гілки горобини у вазі, уточнити її особливості, активізуючи хлопців.

Як розташовуватиметься гілка горобини у вазі на аркуші паперу?

Гілка довша за вазу чи ні?

Скільки гілок з листям відходить убік від головної гілки?

Скільки грона з ягодами?

Якої форми листя?

Якого кольору?

Пояснення та показ порядку виконання малюнказ природи: гілки горобини у вазі.

Словникова робота:ескіз - Малюнок майбутнього малюнка.

Виконання натюрморту дітьми під фонову музикуЦикл "Пори року": "Жовтень", П.І.Чайковський. У процесі діяльності педагог допомагає дітям за потреби.

Фізкультхвилинка після закінчення малюнку дітьми:

На пагорбі стоїть горобина,

Тримає прямо, рівно спинку (п обтягування - руки нагору).

Їй не просто жити на світі

Вітер крутить, крутить вітер (в обертання тулубом вправо-вліво).

Але горобина тільки гнеться,

Не засмучується - сміється (н аклони в сторони)

Вільний вітер грізно дме

На горобину молоду (д ети махають руками, зображуючи вітер).

3. Підсумки. Аналіз заняття

Після закінчення роботи запропонувати дітям побувати в картинної галереїі розглянути всі малюнки, виділити роботи найбільш схожі до натури і відібрати ті, які відправити поштою господареві лісу - дідька. При аналізі дитячих робіт домагатися розгорнутого обгрунтування вибору тієї чи іншої рисунка.

Що ми сьогодні із вами малювали?

Які засоби ми з вами сьогодні використовували?

Що вам сподобалося найбільше?

Ваші малюнки схожі на гілку горобину у вазі?

Які роботи ми відправимо дідька? Чому?

Сюрпризний момент. Вручення медалей "Юний художник".

Список використаної литературы:

Комарова Т.С. Образотворча діяльністьв дитячому садку: Підготовча до школи група - М.: МОЗАЇКА-СИНТЕЗ, 2016.

Комарова Т.С. Навчання дошкільнят техніки малювання. - М., 2005.

Від народження до школи. Зразкова загальноосвітня програма дошкільної освіти/ За ред. Н.Є.Веракси, Т.С.Комарової, М.А.Васильєвої. - М.: Мозаїка-Синтез, 2015.

Інтернет ресурси

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження...