Презентація до уроку читання дитинства нікіти. Презентація на тему "О.М.

Щоб користуватися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис ( обліковий запис) Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Літературне читання

Відповідальність Якщо почав, то закінчи, Обіцяв, то виконуй, Загальних правилповедінка Ніколи не порушуй! Будь відповідальним за справу, Не хитри і не лінуйся, Бути надійною людиною Обов'язково прагну!

Жити по совісті, кохаючи одне одного

Відповідальність – необхідність, обов'язок відповідати за наслідки своїх дій, вчинків. хто за що перед ким Совість - почуття відповідальності за свою поведінку перед людьми, суспільством.

Повість «Дитинство Микити» – автобіографічна. Письменник Олексій Толстой передає у ній свої дитячі враження. Ім'я Микита – ім'я його сина. Йому він і присвятив свою книгу.

Початкова назва твору звучала як "Повість про багато чудових речей". Вочевидь, що він писалося автором у єдиному творчому пориві, однією диханні. Останній розділ повісті має коротку назву - "Від'їзд". Її закінчення починається повідомленням про те, що Микиті вдалося скласти іспит до вступу до другого класу. А завершується книга сумною фразою: "Цією подією закінчується його дитинство".

А.Толстой Граф з роду Толстих, учений, академік, письменник Олексій Миколайович Толстой народився 10.01.1883г у м.Миколаївську, Самарської губернії, помер 23.02.1945г у Москві. А. Толстой – радянський письменник, відомий у багатьох жанрах (дві збірки віршів, понад сорок п'єс, сценарії, обробка казок, статті.

Знайомство з текстом

каретник

Верстат - верстат для столярної роботи

Діжка - дерев'яна ємність циліндричної форми

Башлик - шапка з двома довгими кінцями, які обмотують навколо шиї

Аршин – старовинна російська міра довжини

Ветли - ветла - біла верба, срібляста верба, дерево сімейства вербових.

Мис - ділянка суші, що вдається в море, річку

Журавель для підйому води

Прерія – широкий степ

Робота в групах 1 група (характеристика Микити) 2 група (характеристика Пахома) 3 група (характеристика мами Микити) 4 група (характеристика вчителя Микити)

Підсумок уроку Сьогодні на уроці я зрозумів(ла), що……… Найбільше мені сподобалося……….. Виявляється…………….. Я б похвалив(а) …………

Домашнє завданняГЕРОЙ ВСТУП ЧОРТА ХАРАКТЕРА НІКІТА МАМА АРКАДІЙ ІВАНОВИЧ ПАХОМ


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Урок з літературного читання в 1 класі «Грати-це захоплююче! (Оповідання Є. Чарушіна «Микита-мисливець»)»

Пояснювальна записка Напрям: початкова школа. Тема уроку: «Грати-це захоплююче! (Оповідання Є. Чарушина «Микита- мисливець»)» УМК: програма «Школа 2100», автори Р.М. Бунєєв, Є.В. Бунєєва, літера...

Усі люблять свято ялинки Есаков Микита, Мачеєва Мілена, Столярова Олена, Бриксіна Поліна, Малик Саша, Чиніліна Дар'я.

p align="justify"> Колективна робота виконана на уроці трудового навчання. Діти працювали по групах, хтось ліпив, хтось вирізав з паперу хоровод, інші робили аплікацію. Працювали усі з інтересом, допомагаючи друг...

Мета уроку:через аналіз характерів героїв оповідання, визначити, які риси характеру є основними.

Завдання уроку:

  • Вчити визначати навчальне завдання;
  • Вчити планувати виконання навчальної задачі;
  • Створити сприятливий емоційний настрій;
  • Згадати зміст оповідання;
  • Дати характеристику героям оповідання;
  • Формувати вміння працювати з текстом;
  • проаналізувати риси свого характеру;
  • Продовжити роботу з розвитку промови, пам'яті, критичного мислення;
  • Формувати вміння працювати у групі.

Перелік обладнання до уроку:

  • Літературне читання. 4 клас. Навч. для загальноосвіт. організацій у комплекті з аудіприл. на електрон. носії. О 2ч. Ч.1/Л.Ф. Кліманова, Л.А. Виноградська, М.В. Бойкіна; Ріс. акад. наук, Ріс. акад. освіти, вид-во «Освіта». - 4-те вид. – К.: Просвітництво, 2014. – 158 с. : іл. - (Академічний шкільний підручник) (Перспектива);
  • Літературне читання. 4 клас. Творчий зошит для загальноосвіт. організацій/Т.Ю. Коти; Ріс. акад. наук, Ріс. акад. освіти, вид-во «Освіта». - 3-тє вид. – К.: Просвітництво, 2013. – 79 с. : іл. - (Перспектива);
  • Мультимедійне обладнання для показу презентації, комп'ютер;
  • Фонограма пісні «Острів дитинства» у виконанні М. Боярського;
  • Робочі зошити в клітку по літературному читанню;
  • Смужки фраз з тексту для роботи в групах (за кількістю груп).
  • Листочки для написання синквейну.

Заплановані результати

Предметні:

  • Визначати який настрій створюють прочитані твори.
  • Давати характеристику літературним героям на основі прочитаного твору.

Метапредметні:

  • Визначати навчальне завдання уроку.
  • Планувати виконання навчальних дій відповідно до поставленого навчального завдання.
  • Здійснювати логічну дію аналіз із виділенням суттєвих та несуттєвих ознак.
  • Здійснювати логічну дію порівняння за заданими та самостійно обраними критеріями.
  • Здійснювати логічну дію узагальнення.
  • Доносити свою позицію до інших, аргументуючи її.

Особистісні:

  • Порівнювати свої риси характеру з рисами характеру літературних героїв;
  • оцінювати риси свого характеру;
  • Визначати, які риси є головними та визначальними;
  • Мотивувати до навчальної діяльності;
  • Розвивати навички співробітництва у різних ситуаціях.

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

Перевіряє готовність до уроку.

Перевіряють свою готовність до уроку.

2. Мотивація до активної навчально- пізнавальної діяльності(емоційний настрій).

Дошка. Додаток 1

Прочитайте вірш С.Я.Маршака.
- Дозвольте, я Вам прочитаю цей вірш.

Про яку країну йдеться? Чому так вирішили?
- хто чув вираз «острів дитинства»?
- Як розумієте його?
- Закрийте очі, сядьте зручніше. Я запрошую Вас у подорож до «острова дитинства».
Звучить 1 куплет та приспів пісні «Острів дитинства» у виконанні М. Боярського.
- Які у Вас виникли емоції?
- Чому саме цю пісню я запропонувала Вам послухати?

Читають вірш С.Маршака самостійно.
- Слухають читання вірша вчителем.
- висловлюють думки, про яку країну йтиметься, пояснюючи свій вибір.

Пояснюють сенс вираження «острів дитинства».
- прослуховують фонограму; висловлюють, які емоції виникли.
– пояснюють, чому пролунала саме ця пісня.

3. Повідомлення теми та формулювання цілей уроку.

Сьогодні ми продовжуємо розмову про твір О. Толстого «Дітинство Микити». Спробуйте сформулювати цілі уроку.

Знайомляться із темою уроку.
- формулюють цілі уроку: аналізуючи твір обговорити та порівняти характери героїв твору А. Толстого «Дитинство Микити».

4. Актуалізація знань.

Прочитайте…
- Що можете сказати?
- Яке може бути завдання?
- Хто не зрозумів завдання?
- Хто може пояснити?
У 4-х розкладіть смужки в потрібному порядку.

Перевірка(допущена помилка) Додаток 3

Перевірте себе. Хто не згоден? Чому?
- Навіщо ми виконали це завдання?

Читають вголос по одній фразі на дошці.
- роблять висновок, що це фрази з тексту.
- пропонують варіанти завдань, зупиняються на тому, що треба поставити ці фрази в тому порядку, як вони трапляються в тексті.
- утворюють четвірки, повторюють правила роботи групи і розкладають смужки з фразами у порядку.

Звіряють свою роботу із зразком на дошці.
- Помічають на дошці помилку, доводять свою думку.
- підсумовують виконану роботу: згадати зміст тексту і послідовність подій.

5. Перевірка домашнього завдання

Що треба було зробити вдома?
- відкриваємо робочі зошити, стор. 45, таблиця
- Як звати головного героя?
- Чому автор обрав саме це ім'я, Микито?
- Які риси характеру Ви побачили у Микити?
- чи він схожий на Вас? Чим?
– на ваших друзів? Чим?
- Хто такий Пахом?
- Якою він був людиною?
- Якою цінною якістю, на думку автора, він мав? Доведіть текст.
- Хто такий Аркадій Іванович?
- Знайдіть у тексті опис його зовнішності. Прочитайте.
- Яким він показаний у цьому творі?
- як він ставиться до головного героя?
- що означає вираз "тримати вухо гостро"?
- Чому Микиті доводилося «тримати вухо гостро»?
- Якого героя немає у цій таблиці?
- Якою вона показана в цьому творі?
- Як Ви це зрозуміли?

Відкривають робочі зошити на стор.45. Перевіряють заповнення таблиці. Доповнюють таблицю. Знаходять у тексті відповіді питання, закріплюючи вміння працювати з текстом, звертаючи увагу до деталі.
- Згадують, що твір автор присвятив синові Микиті.
- Називають риси характеру Микити.
- Порівнюють себе і своїх друзів з Микитою.
- Згадують, що Пахом - тесляр. Називають риси характеру Пахома. Спираючись на цитати з тексту, доводять яку цінну якість, на думку автора, мав Пах (підручник, стор 99).
- Знаходять у тексті опис зовнішності Аркадія Івановича (підручник, стор.100).
- Обговорюють ставлення Аркадія Івановича до головного героя: змушував виявляти терпіння, пояснював, жартував, домагався послуху без примусу.
– пояснюють значення фразеологізму «тримати вухо гостро» – остерігатися. З'ясовують, чому Микиті доводилося так поводитися.
- дають характеристику мамі головного героя, пояснюють, що дозволило зробити такий висновок.

6. Фізмінутка

7. Організація пізнавальної діяльності

Робота в робочому зошиті, стор.46-47
- Прочитайте опорні слова. Що це таке?
- прочитайте завдання на стор.47. хто не зрозумів завдання? Хто може пояснити?
- Виконайте його. Хто зможе – продовжіть ряд самостійно.
Обговорення:
- Які риси характеру для Вас є основними? Чому?
- Хто вважає по-іншому? Поясніть свою думку.
Йде обговорення.

Відкривають робочі зошити на стор.46-47.
- Читають вголос опорні слова, роблять висновок про те, що це різноманітні риси характеру людини.
- самостійно знайомляться із завданням на стор. 47. Осмислюють його та виконують.
- учні, які виконають завдання раніше, продовжують самостійно перераховувати інші відомі їм риси характеру.
- Висловлюють свою думку, які риси характеру для них є головними і чому.
- висловлюються різні думки, Обов'язково з підтвердженням вибору.

8. Домашнє завдання

Працюємо у тонких зошитах з літератури. Записуємо число.
- Нижче заголовок: твір-міркування, нижче тема «Які риси характеру я ціную в людях».
- що відрізняє текст – міркування від інших типів тексту?
Це буде домашнє завдання. Відкрийте щоденники. Запишіть.

Відкривають тонкі зошити з літератури.
- записують число, тему твору
- пояснюють, що у тексті - міркуванні спочатку висловлюється думка, твердження, та був вона доводиться, дається пояснення, чому так.
- відкривають щоденники та записують домашнє завдання.

9. Рефлексія

Спробуємо написати синквейн. Що це таке? Які правила написання? Яку запропонуйте тему?
- Хто хоче прочитати?

Згадують, що синквейн - це п'ятивірш та правила його написання
- Пропонують свої теми, пояснюючи свій вибір.
- пишуть самостійно синквейн на тему ХАРАКТЕР, зачитують за бажанням, обговорюють, що краще вдалося.

10. Підбиття підсумків

Підсумовуючи урок, закінчіть фрази:
«Працюючи над цим твором, я зрозумів…», « Головний геройМикита…"

Підбивають підсумок уроку, закінчують запропоновані фрази.

11. Самооцінка.

Подумайте, яку оцінку за урок ви могли собі поставити, поставте цю оцінку на звороті листка. Здайте листочки із синквейном.

Кожен сам оцінює свою роботу і результат записує на листочку. Це може бути як звичайний бал, так і кількість «бонусів», які фіксуються та накопичуються в окремому журналі вчителя. Листочки здають вчителю

12. Емоційна рефлексія.

Уявіть себе художником. Які фарби ви могли б використовувати для зображення дитинства? Які кольори переважали? Чому?
- крім обов'язкового домашнього завдання я пропоную завдання за бажанням:
1. Зобразити своє дитинство у кольорі.

2. Написати синквейн

«Радянська Росія» – розвивав атомно-молекулярні уявлення про будову речовини. Народився 8(19) листопада у с. Денисівка (нині с. Ломоносове) у родині помору. Очолив керівництво Жовтневим повстанням у Петрограді. У 1565 було введено опричнину. Луначарського (нині РАТІ) (1981). Стародавня Русь. З ініціативи Ломоносова засновано Московський університет (1755).

«Урок Л.Н.Толстой» - Епоха Миколи I. Початок літературної діяльностів Ясна Поляна. 1847р. Епіграф: Автобіографічна трилогія. Дитячі спогади Щасливе дитинствоЛ. Толстого. Великі полководці – приклади геройства. Відкритий урок. Цілі та завдання уроку: Л.Н.Толстой. Маленький ЛьоваТолстой мріє про «братство людей».

"Життя і творчість Толстого" - "Історія мого дитинства". Життя є творчість, тобто освіта вищих форм ... І. Н. Крамський (1837-1887) Портрет письменника Л. Н. Толстого. 1873. Л. Н. Толстой Останніми рокамижиття. Творчі пошуки Л. Н. Толстого. «Після балу» – одне з останніх творівписьменника. Н.А. Некрасов, редактор журналу «Сучасник».

«Творчий шлях Толстого» – Питання вікторини. Лев Толстой у Ясній Поляні (доповідь). Л. Н. Толстой 1849р. ”Це Гоголь!” Спалахнула лампа посередині зали. Захочу сказати зайве, пихатого, болюче - язик не дозволить…”. Історія створення твору "Дитинство". Домашнє завдання. У яких творах відбито отримані під час служби враження?

«Толстой Юність» - Чому Микола Іртеньев називає сім'ю Нехлюдова «логічною сім'єю»? З біографії письменника. Після сповіді Микола почувається чистою та новою людиною. «Вірте собі…»(звернення письменника до юнацтва). Історія створення "Юності". Народився 28 серпня (9 вересня н.с.) у маєтку Ясна ПолянаТульської губернії.

"Роки життя Толстого" - Родове гніздо. Огида, обурення… росте, задихаюся. Лев Толстой "Перші спогади". А спокій – душевна підлість». Крамській. Отримати деякі знання в природничих науках. 11. Л. Н. Толстой. Письменник, громадський діяч, Педагог (1860 - 1870). Поспішав, допомагав кучерові запрягати коней.

Конспект

відкритого уроку

читання

проведеного

у 3 «Б» класі

Чучківської середньої загальноосвітньої школи

учителем Тамонкіною Наталією Пантеліївною.

2015р.

Тема. О.М. Толстой "Дитинство Микити", глава "Весна".

Ціль. Формування вміння докладного переказуописи.

Завдання. 1. Вчити працювати з текстом.

2. Формувати вміння докладного переказу опису.

3. Виявити подібність поетичного та прозового опису

Весняна природа.

4. Виховувати інтерес до творчості О.М. Толстого.

Устаткування. Портрет О.М. Толстого; репродукції птахів, весни;

Дитячі малюнки; п'єса "Квітень"; запис спів птахів.

Хід уроку.

I. Орг. момент.

ІІ. Психологічний настрой.

Уявіть собі, що ви зручно сіли у крісло і приготувались дивитись фільм по телевізору. Але замість нього на екрані видно весняну картину, що зачаровує, звучить прекрасна музика, і ви чуєте вірш Івана Буніна

Пройшли дощі, квітень жовтіє.

Всю ніч туман, а вранці

Весняне повітря точно мліє

І м'яким серпанком синіє

У далеких просіках у бору.

Які у вас виникли бажання? (висловлюють свою думку)

А в мене виникло бажання перевірити домашнє завдання.

(3 людини)

ІІІ. Мовленнєва розминка.

1. - Чи знаєте ви, що в народі березень називають"проталинком", квітень - "снігогоном", а травень - "травнем".

Як ви вважаєте, чому?

Так, весна дивовижна пора року.

2. Миттєве читання

Квітневий весни

Шпак ганець

а) швидко прочитують;

Б) називають слова за порядком;

В) пояснюють зміст прислів'я

Квітневий шпак - весни гонець.

Г) Прочитують прислів'я з різною інтонацією:

З гнівом

З радістю

Д) Назвіть прикмети весни.

Е) Хорове читання вірша В. Андрєєва «Весна»

Тріщить весна по річках.

У лісах та на полях,

Гуляє вологий вітер

По кронах на дубах.

Дзвінить краплиною, світиться

І манить на простір,

Ожив, розвеселився

Величезний старий бор.

Летить на пташиних крилах

І з кожним теплим днем

Струменіться, срібиться,

Співає у снігах струмком.

IY. Повідомлення теми уроку.

Ми прочитали багато віршів про весну, а сьогодні читатимемо прозовий опис природи.

Y. Робота з твором А. Толстого.

а) До читання.

Розгляньте ілюстрацію і прочитайте назву.

Як ви думаєте, про яку весну (ранню, пізню) піде мова?

б) Читання подумки: відзначити порівняння, які використовував автор.

Запитання після читання:

Опис якого дня ми читали в А. Толстого? (літнього

ранку)

Що ви читали зараз: опис усієї весни чи одного весняного дня? (Спочатку про прихід весни, потім автор описує весняний ранок)

Які картини представили, читаючи уривок із повісті?

Яких знайомих героїв зустріли?

Які почуття вони відчувають із приходом весни?

в) Читання вголос за абзацами з попутним коментуванням.

1 абзац

Що побачили?

Які запахи відчули?

Як це-«стогнали кури»?

2 абзац

Як ви розумієте «зеленими кошенями»?

Якого птаха захотілося почути?

3 абзац

4 абзац

Чи вам чується в кукуванні зозулі?

5 абзац

Як сприйняли мешканці саду до благословення зозулі?

6 абзац

Які звуки та запахи розбудили Микиту?

Який настрій мав хлопчик? Чому?

YI. Фізкультхвилинка.

YII. Запитання після читання.

Який настрій у вас викликає настання весни?

Яким настроєм перейнято опис весни в Олексія Толстого? Чому ви так думаєте?

YIII. Розповідь про письменника.

Повість «Дитинство Микити» - автобіографічний твір. Олексій Толстой передає у ній свої дитячі враження. Ім'я Микити – це його сина. Про своє дитинство на хуторі Соснівка, що під Самарою, він пише в автобіографії: Там пройшло моє дитинство. Сад. Ставки, оточені вербами і зарослі очеретом. Степова річка Чауса. Зміни пори року, як величезні і завжди нові події. Все це і особливо, що я ріс один, розвивало мою мрійливість ... »

Мати Олексія Толстого намагалася розвивати у сина читацький талант. Можливо, завдяки їй він і став письменником.

IX. Самостійна роботау парах.

Випишіть із тексту слова, які передають фарби, звуки, запахи.

X. Відповідь на 1 питання підручника.

Про яких птахів йдеться у уривку Толстого? (картинки)

XI. Переказ близький до тексту(3 завдання підручника)

XII. Підсумок уроку.

У чому подібність прозової та поетичної картини весни? (У виразі авторського настрою та засобів його вираження: епітети, порівняння, уособлення)

Якому віршу ближче до настрою, змісту ця замальовка А. Толстого?

Виставляю оцінки за роботу на уроці.

XIII. Домашнє завдання.

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження...