Урок літературного читання А. Толстой "Дитинство Микити". Інтегрований урок з повісті А

Цілі: продовжити роботу за твором О. Толстого; відпрацьовувати навички виразного читання; вивчати ділити текст на частини, виділяти головне, складати план; розвивати пам'ять, мовлення, мислення.

Заплановані результати:предметні: використання різних видів читання (вивчаюче (смислове), вибіркове, пошукове), вміння усвідомлено сприймати та оцінювати зміст та специфіку різних текстів, брати участь у їх обговоренні, давати та обґрунтовувати моральну оцінку вчинків героїв; метапредметні:

Формулювання навчальної задачі уроку виходячи з аналізу матеріалу підручника у спільній діяльності, розуміння її, планування разом з учителем діяльності з вивчення теми уроку, оцінювання своєї роботи на уроці,

- Аналіз науково-пізнавального тексту, виділення в ньому головної думки,

- відповіді на запитання підручника на основі науково-пізнавальної статті підручника та художнього твору, обговорення у парі відповідей на запитання, доказ своєї точки зору; особистісні: виховання почуття гордості за свою Батьківщину, її історію, народ, становлення гуманістичних та демократичних ціннісних орієнтацій багатонаціонального російського суспільства.

Обладнання:книги та портрет письменника, картки з текстом мовної розминки та завдання.

Хід уроку 1

I. Організаційний момент

ІІ. Мовленнєва розминка

— Прочитайте уривок із вірша самостійно.

З дитинством розлучитися завжди дуже сумно,

Білий кораблик сплив, не повернеш.

Спогадів світле почуття

Стане сильнішим, ніж довше живеш.

М. Рябінін

— Прочитайте дзижчання (ще: повільно, пошепки, з прискоренням, виразно).

— Це чотиривірші з пісні «Острів дитинства». Прослухайте її. Як ви зрозуміли зміст тексту? (Відповіді дітей.)

— А що ви можете сказати про такий період життя людини, як дитинство? (Висловлювання дітей.)

ІІІ. Робота на тему уроку

— Вдома ви прочитали твір О. Толстого. Почнемо зі словникової роботи. Поясніть значення слів.

Каретник- Сарай для карет та інших екіпажів.

Верстак- Верстат для столярної роботи.

Башлик— шапка з двома довгими кінцями, що обмотували довкола шиї.

Прерія- Великий північноамериканський степ.

- Підберіть синоніми до слів.

Похмурий- (Похмурий, негодний).

- Підберіть антоніми до слів.

Постаріти- (Помолодшати).

Працювати— (ледарювати, лінуватися, ледарювати).

— Прочитайте першу частину, яка називається «Сонячний ранок».

— Задайте з цієї частини тексту запитання своїм однокласникам.

IV. Фізкультхвилинка

V. Продовження роботи на тему уроку

— Прочитайте другу частину — Аркадій Іванович — за ролями.

— Прослідкуйте за текстом, які стосунки мали хлопчик з учителем, мамою.

- Визначте головну думку цієї частини.

— Прочитаємо третину «Сугроби». (Читання учнями.)

— Який настрій у Микити? Що створює йому такий настрій?

— Чи хотів Микита обдурити вчителя?

- Чому Микита побачив так багато на вулиці? Чи любить він свою рідну землю?

— З яким настроєм відчував Микита лаву? Які слова використав автор для посилення враження? Зачитайте.

— Які зимові забави ви любите? А ваші батьки?

— Чому Микита підіймається під самий мис і копає печеру?

- Визначте головну думку цієї частини. (Читання частини «Таємничий лист».)

— Якого листа всі чекали?

— Як ви вважаєте, про що воно? (Припущення дітей.)

— Поновіть послідовність подій.

□ Повітря защипало в носі.

□ По хрустких сходах.

□ Снігові миси над Чагрою.

□ Лава сама пішла з гори.

□ Фігурка Аркадія Івановича.

□ Снігова печера.

□ Діалог вчителя та Микити.

(Відновлення деформованого плану.)

— Підготуйте переказ за отриманим планом.

VI. Рефлексія

Сьогодні на уроці я дізнався...

Сьогодні я зумів...

VII. Підбиття підсумків уроку

— Хлопці, у чому сенс цього твору? Чому вчить нас автор?

— Визначте жанр цього твору. (Повість - літературний оповідальний твір із сюжетом менш складним, ніж у романі.)

Домашнє завдання

Підготувати переказ від імені головного героя твору. Вигадати продовження, пов'язане з таємничим листом.

Хід уроку 2

I. Організаційний момент

ІІ. Мовленнєва розминка

(Відпрацювання навичок різних видів читання.)

- Вчитель у мене в портфелі!

- Хто? Бути не може! Невже?

— Поглянь, будь ласка! Він тут.

Його підручником звуть.

В. Берестов

- Прочитайте вірш самостійно.

— Прочитайте, поділяючи склади.

- Прочитайте орфографічно.

- Прочитайте орфоепічно.

— Як ви зрозуміли сенс вірша? (Відповіді дітей.)

— Як ви вважаєте, від кого залежить, як навчається школяр, — від вчителя чи від нього самого?

(Показати учням, що, яким би талановитим не був учитель, він не зможе навчити того, хто не хоче вчитися і нічого не робить.)

- Прочитайте тему уроку. Визначте його завдання.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

- Перекажіть твір від імені Микити.

— Який продовження ви придумали? Розкажіть.

Минулого уроку ви визначили, що це повість. Але треба уточнити, що це автобіографічна повість для дітей – один із найпоетичніших творів О.М. Толстого. Повість «Дитинство Микити» була написана в 1920 р. у Франції для дитячого журналу «Зелена паличка», в 1922 р. опублікована в Берліні, а в Радянському Союзі вперше видана в 1923 р. Світлі спогади письменника про дитинство пронизані ліричним чином улюбленої Батьківщини який виникає у всьому: в описах природи та побуту хутора Соснівки, в розповідях про сільських хлопців, у чистій, прекрасній російській мові повісті. У цьому її основне виховне значення.

IV. Робота на тему уроку

— Назвіть героїв цього твору.

— Вам цікаво було дізнатися про життя Микити? (Висловлювання дітей.)

- Дайте характеристику головного героя твору. Яким був Микита?

«Дитинство Микити» — розповідь про перші роки формування людини. Перед читачем розгортаються основні події життя хлопчика упродовж останнього року перед початком навчання. Життя дитини та життя природи, злиття та переплетення цих двох тем створюють своєрідний ліричний колорит оповідання. Микита близький до природи, він ніби розчиняється в навколишньому світі. Єднання з природою, відчуття себе невід'ємною частиною її створює в душі хлопчика постійне очікування щастя, чогось чудового, фантастичного: «Миките здавалося, що він іде уві сні, у зачарованому царстві. Тільки в зачарованому царстві буває так дивно і так щасливо душі».

— Чи схожий Микита на вас, ваших друзів?

V. Фізкультхвилинка

VI. Продовження роботи на тему уроку

— Якою людиною був Пахом? Яку цінну якість він мав?

— Як ставився вчитель до Микити: карав, ображав, змушував виявляти терпіння, пояснював, жартував, домагався послуху без примусу?

— Опишіть учителі Микити, використовуючи слова з тексту.

— Чому Микиті доводилося тримати вухо гостро? Що означає цей вираз? (Остерігатися.)

— Якою була мати Микити? Як ви це зрозуміли? (Міркування учнів.)

(Робота над твором-міркуванням.)

— Обговоріть із другом, які риси характеру ви цінуєте у людях.

— Напишіть на цю тему твір-міркування. На с. 46 творчого зошита надано опорні слова.

VII. Рефлексія

— Виберіть будь-який початок пропозиції та продовжіть її.

Сьогодні на уроці я дізнався...

На цьому уроці я б похвалив себе за...

Після уроку мені захотілося...

Сьогодні я зумів...

VIII. Підбиття підсумків уроку

— Хто з героїв твору вам найбільше сподобався?

— Як ви думаєте, письменник розповів про сучасне життя чи про дні, що вже давно минули? Обґрунтуйте свою думку.

Домашнє завдання

Дописати твір. Якщо є бажання прочитати повість самостійно до кінця.

Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Літературне читання

Відповідальність Якщо почав, то закінчи, Обіцяв, то виконуй, Загальних правил поведінки Ніколи не порушуй! Будь відповідальним за справу, Не хитри і не лінуйся, Бути надійною людиною Обов'язково прагну!

Жити по совісті, кохаючи одне одного

Відповідальність – необхідність, обов'язок відповідати за наслідки своїх дій, вчинків. хто за що перед ким Совість - почуття відповідальності за свою поведінку перед людьми, суспільством.

Повість «Дитинство Микити» – автобіографічна. Письменник Олексій Толстой передає у ній свої дитячі враження. Ім'я Микита – ім'я його сина. Йому він і присвятив свою книгу.

Початкова назва твору звучала як "Повість про багато чудових речей". Вочевидь, що він писалося автором у єдиному творчому пориві, однією диханні. Останній розділ повісті має коротку назву - "Від'їзд". Її закінчення починається повідомленням про те, що Микиті вдалося скласти іспит до вступу до другого класу. А завершується книга сумною фразою: "Цією подією закінчується його дитинство".

А.Толстой Граф з роду Толстих, учений, академік, письменник Олексій Миколайович Толстой народився 10.01.1883г у м.Миколаївську, Самарської губернії, помер 23.02.1945г у Москві. А. Толстой – радянський письменник, відомий у багатьох жанрах (дві збірки віршів, понад сорок п'єс, сценарії, обробка казок, статті.

Знайомство з текстом

каретник

Верстат - верстат для столярної роботи

Діжка - дерев'яна ємність циліндричної форми

Башлик - шапка з двома довгими кінцями, які обмотують навколо шиї

Аршин – старовинна російська міра довжини

Ветли - ветла - біла верба, срібляста верба, дерево сімейства вербових.

Мис - ділянка суші, що вдається в море, річку

Журавель для підйому води

Прерія – широкий степ

Робота в групах 1 група (характеристика Микити) 2 група (характеристика Пахома) 3 група (характеристика мами Микити) 4 група (характеристика вчителя Микити)

Підсумок уроку Сьогодні на уроці я зрозумів(ла), що……… Найбільше мені сподобалося……….. Виявляється…………….. Я б похвалив(а) …………

Домашнє завдання ГЕРОЙ ВСТУП ЧОРТА ХАРАКТЕРА НІКІТА МАМА АРКАДІЙ ІВАНОВИЧ ПАХОМ


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Урок з літературного читання в 1 класі «Грати-це захоплююче! (Оповідання Є. Чарушіна «Микита-мисливець»)»

Пояснювальна записка Напрям: початкова школа. Тема уроку: «Грати-це захоплююче! (Оповідання Є. Чарушина «Микита- мисливець»)» УМК: програма «Школа 2100», автори Р.М. Бунєєв, Є.В. Бунєєва, літера...

Усі люблять свято ялинки Есаков Микита, Мачеєва Мілена, Столярова Олена, Бриксіна Поліна, Малик Саша, Чиніліна Дар'я.

p align="justify"> Колективна робота виконана на уроці трудового навчання. Діти працювали по групах, хтось ліпив, хтось вирізав з паперу хоровод, інші робили аплікацію. Працювали усі з інтересом, допомагаючи друг...

Цілі:познайомити учнів із новим розділом; виховувати почуття товариства, взаємодопомоги, позитивні якості особистості; вчити читати текст виразно, передаючи настрій за допомогою інтонації; продовжити формування навичок побіжного читання та правильної мови.

Заплановані результати: предметні: прогнозування змісту розділу, читання вголос з поступовим переходом на читання подумки, сприйняття на слух художніх творів; метапредметні:

— формулювання навчальної задачі уроку виходячи з аналізу матеріалу підручника у спільній діяльності, планування разом із учителем діяльності з вивчення теми уроку, оцінювання своєї роботи на уроці,

Аналіз художнього тексту, виділення в ньому головної думки, відбір опорних (ключових) слів для створення власного тексту, пошук необхідної інформації в книзі, уміння орієнтуватися у навчальній та художній книзі, самостійний та цілеспрямований вибір книги,

- відповіді на питання підручника на основі художнього тексту, осмислення правил взаємодії в парі та групі (розподіл обов'язків, складання плану спільних дій, вміння домовлятися про спільні дії); особистісні: осмислення понять: відповідальність, чесність, вірність слову, совість, порозуміння, повага до старшого, кохання, співпереживання.

Устаткування: мультимедіапроектор (по можливості), виставка книг на тему уроку.

Хід уроку

I. Організаційний момент

ІІ. Мовленнєва розминка

- Прочитайте вірш.

Якщо почав, то закінчи,

Обіцяв, то виконуй,

Загальних правил наказу

Ніколи не порушуй!

Будь відповідальним зачепило,

Не хитри і не лінуйся,

Бути надійною людиною

Обов'язково прагну!

- Прочитайте вірш самостійно.

— Прочитайте, поділяючи склади (ще: орфографічно, орфоепічно, скоромовкою, виразно).

ІІІ. Введення в розділ

— Невипадково наш урок я почала цим віршем. Як ви вважаєте, про що воно?

— Як би ви його назвали? (Відповіді дітей.)

— Цей вірш має назву «Відповідальність». А чи вам подобаються відповідальні люди? Чому?

— Які ще людські риси вам подобаються?

— Прочитайте назву розділу, який ми почнемо вивчати. («Жити по совісті, кохаючи одне одного».)

— Як ви розумієте його зміст?

— Про що мають бути твори, зібрані у цьому розділі? Як ви вважаєте?

— Як ви вважаєте, з якими поняттями ми працюватимемо?

- Відкрийте підручник на с. 98. Прочитайте, які поняття вивчатимемо.

— Як ви розумієте їх?

Відповідальність- Необхідність, обов'язок відповідати за наслідки своїх дій, вчинків.

Совість- Почуття моральної відповідальності за свою поведінку перед оточуючими людьми, суспільством.

— Прочитайте діалог Ані та Вані.

— Що ви з нього впізнали?

— Прочитайте, що нам каже професор Самоваров.

- Про що він говорить?

IV. Робота на тему уроку

1,5; 6,4; 6,5; 5,4; 6,3; 6,5; 4,4

1,2; 3,3; 6,4; 6,3; 1,2; 3,3; 4,4

— Що ви знаєте про цього письменника? Які твори читали? (Див. шкільний словник «Письменники у навчальній літературі».)

- Прочитайте назву, розгляньте ілюстрації. Припустіть, що це твір.

V. Фізкультхвилинка

VI. Продовження роботи на тему уроку

Знайомство з твором А. Толстого «Дітинство Микити»

(Читання твору вчителем і учнями, що добре читають. Бесіда після читання.)

- Ваші враження від прочитаного?

VII. Рефлексія

— З яким настроєм ви закінчуєте урок? Чому?

— За що б ви похвалили себе сьогодні?

VIII. Підбиття підсумків уроку

— Який розділ почали вивчати?

— З творчістю якогось письменника познайомилися на уроці?

— Який твір читали?

Тема: О.М. Толстой «Дитво Микити» глава «Стрілка барометра»

Ціль : сприяти розвитку емоційної сфери дітей через аналіз

художнього тексту; розглянути твір через літературно-історичний аспект; виховувати допитливого

та уважного читача, що вміє бачити та цінувати красу рідну

землі

Хід уроку:

1. Оргмомент:

- подивіться один на одного і посміхніться. Побажайте один одному успіхів.

2. Актуалізація знань. Перевірка домашнього завдання .

Учні читають фразу, яку вони написали у зошиту

Вчитель читає вірші С.Маршака (на слайді)

У тій дивовижній Країні

Де я побачив світло,

Як багатьом, виконувалося мені

І п'ять, і десять років.

У країні фантазій та проказ

І пустотливих витівок

Колись кожен був із нас

Одним із тих дітей.

Про яку країну йдеться у віршах?

(учні відповідають)

Вчитель:

Сьогодні завершальний урок за твором О.Толстого «Дітинство Микити». Найуважніші наприкінці уроку зможуть продовжити думку

План уроку:

1. Закінчимо фразу (Працюючи над оповіданням, я зрозумів…)

(* Головний геройМикита…)

2. Творчість письменника.

3. Читаємо повість

4. Вчитися працювати зі змістом

5. Виразне читання

6. Підсумок уроку.

3. Творчість письменника.

Народився 10 січня 1883 р. (за новим стилем) у місті Миколаївську (нині Пугачовськ у Саратовській області). Батько – граф Н. А. Толстой, мати – дитяча письменниця А. Л. Толста.

Виховувався у вітчима А. А. Бострома (на хуторі Соснівка під Самарою). Навчався у Самарському реальному училищі.Повість «Дитинство Микити» – автобіографічне твір. Письменник Олексій Толстой передає у ній свої дитячі враження. Микита – ім'я його сина. Йому він і присвятив свою книгу. Про своє дитинство на хуторі Соснівка, що під Самарою, він пише в автобіографії: Там пройшло моє дитинство. Сад. Ставки, оточені гіллям і зарослі очеретом. Степова річка Чагра. Товариші – сільські хлопці. Верхові коні… Зміни пори року, як величезні і завжди нові події. Все це, і особливо, що я ріс один, розвивало мою мрійливість ... »і, безсумнівно, мрійливість головного героя його повісті Микити.

Мама, Олександра Леонтьєвна, всіма силами намагалася розвинути в Олексієві Толстому письменницький талант. Можливо, завдяки їй він став письменником.

Аркадій Іванович - це перший домашній учитель письменника, його звали Аркадій Іванович Словохотов, про нього О.М. Толстой згадує:

«Ряба, руда, як вогонь, чудова людина, з якою ми жили душа в душу…»

в 1901 р. вступив до Петербурзького технологічного інституту, в 1907 р. пішов у художнє училище.

Перші книги – «Лірика» (1907 р.) та «Сорочі казки» (1910 р.).

З 1918 по 1923 р. знаходився за межами Росії і потім, повернувся на батьківщину

Дітям написав казку «Золотий ключик, чи Пригоди Буратіно» (1936 р.). Прототипом Буратіно тут став Піноккіо з однойменної казки Карло Коллоді, проте відмінності сюжету та характерів героїв досить суттєві, і про “Буратіно” можна говорити як про самостійний твір. Повість «

4. Підготовка до сприйняття тексту.

Скоромовка:

Два щенята, щока до щоки,

Щиплють щітку у куточку.

(Проходить смисловийаналіз.Після учні працюють у парах - промовляють скоромовку по одному, удвох, усім класом.)

Словникова підготовка .

Імла

Точно в маренні

Чесучові панталони (Це літні чоловічі штани з легкої тканини.)

Ад

Тиф

Циферблат

Томлення Мука, ​​страждання.

Пекло – страшна спека, окаянное пекло – проклята спека, яка несе смерть.

МУЗИЧНА ФІЗМИНУТКА

5.Робота над текстом

Читає учень, зупиняється абзацами.

Розмова після прочитання першої частини.

Яка була погода? Знайдіть опис у тексті?

Навіщо це може призвести, якщо така погода буде довго?

Який настрій мав героїв? Чому вони так поводилися?

Співвіднести ілюстрацію з текстом. Знайдіть це місце?

Розмова після прочитання 2 частини.

Як змінюється настрій у сім'ї?

Як ви це зрозуміли?

за допомогою якихось слів О.М. Толстой малює атмосферу в будинку, в садибі: всі чекають на дощ, а його все немає. Знайдіть, прочитайте. (Тьмяні, задушливі, тужливо, гола стіна, залізна, точно в маренні)

6. Робота в групах (картки)

7. Рефлексія.

Повернемося до цілей. Ми їхдосягли? (учніаналізують)

Хто зможе продовжитидумка:

«Працюючи над оповіданням О.Толстого я зрозумів…» (відповідають охочі)

«Головний герой Микита…»

8. Домашнє завдання.

переказати розділ «Стрілка барометра» будь-яку частину

9. Підсумок уроку.

Уявіть себе художником. Які фарби ви використовували для зображення дитинства? Які б кольорипереважали (Учні відповідають)Дякую за роботу. Дозвольте закінчити наш урок віршами.

У дитинства багато різних фарб

Ти з них свою знайди.

На білому аркуші паперу

Свою мрію зобрази.

Проходить дитинство непомітно,

Чи не повертається назад.

І лише фарбами нагадає

Вам про веселі ті роки.

Адже життя вона буває різною,

Похмурий, нудний, одноманітний.

Але ти крізь роки пронеси

З дитинства яскраві мрії.

Відновити послідовність подій.

Державна установа освіти «Крулівщинська середня школа Докшицького району» Вітебської області

«Як у зачарованому царстві»

(інтегрований урок

по повісті

А. Н. Толстого «Дитинство Микити»)

Урок підготувала та провела

вчитель російської мови та

літератури Л.А. Бобрівська

КРУЛЕВЩИНА

Мета уроку (російська література):

    сприяти розвитку в учнів уміння визначати роль образотворчих засобів мови в тексті;

    сприяти розвитку творчої уяви;

    виховувати любов до прекрасного, до природи, до літератури, мистецтва слова.

1. Організаційний момент.

    Перевірка домашнього завдання .

    1. Вибірковий переказ «Зимовий день».

      Виставка малюнків «Двір у снігу».

    Аналіз змісту, обговорення самостійно прочитаних розділів .

А) Глава «Битва»:

Хто такі «кінчанські»?

Як починають викликати на бійку "кінчанських"?

Які образливі слова висловлюють хлопчики з обох боків села?

Стьопка Карнаушкін, хто це такий? Чому всі його боялися, чим він «володів», за словами Ведмедика Коряшонка?

Стьопці вдається злякати «наших» (конопатих), і вони, злякавшись, побігли. Як повівся Микита?

1) Виразне читання епізоду «Битва».

Який хлоп'ячий закон мали виконувати обидві сторони під час бійки (зачитати текст)? «Микита повертався на свій кінець схвильований, розпалений, поглядаючи, з ким би ще схопитися».

Чому раптом, за кілька хвилин, Микита посміхався? Що спричинило зміну його настрою?

Як можна оцінити реакцію Микити на пропозицію Стьопки «дружити»?

2) Лексична робота.

Як ви розумієте слово «дружитись», підберіть до цього слова асоціації (синоніми), запишіть їх на листок.

З усіх слів виберіть собі те, яке, як ви вважаєте, найкраще, сподобалося більше, підкресліть його, поясніть (за бажанням).

3) Вчитель ІЗО: Кожна група спробує слово «дружитися» відобразити у кольорі (до і після, зміна настрою).

4) Вчитель музики: Виконання пісні про дружбу.

5) соціалізація.

Уявіть себе дома Микити, які почуття переповнювали хлопчика? Розкажіть.

Таким чином, з одного боку Микита виявив боївку, здатність подолати страх, з іншого – великодушність, доброзичливість, прагнення до дружби.

Б) Глава «Віктор і Ліля» .

- Настали зимові канікули, найкращий час.

1) Вчитель музики: Виконується пісня «Канікули».

Як Микита приймає гостей?

Яке враження на Микиту справила дівчинка із великими синіми очима? Знайдіть у тексті це місце, зачитайте.

2) Вчитель ІЗО: Демонстрація малюнків, портрети героїв.

Як у Микити виникає інтерес до Ліли, чим він захоплений? У якому стані перебуває?

3) Вчитель музики: Виконання пісні «Ось тоді ти пошкодуєш Кулакова...» .

Як Микита намагається звернути увагу дівчинки на себе? Його стан.

4) Вчитель музики: Використовуючи «Плакат емоцій», визначте настрій героя.

Зміна настрою, темпу розповіді наприкінці глави, із чим вона пов'язана?

5) Докладний переказ «Епізод із биком».

6) Вчитель ІЗО: Кадроплан «Епізод із биком».

Які якості, продемонстровані Микитою у цьому епізоді, допомогли Віктору врятуватися від біди?

Як після того, що сталося, змінився настрій Микити? Що було найвищою нагородою (зачитати уривок із тексту)?

7) Вчитель музики: Визначте по «Плакату емоцій» настрій головного героя .

В) Глава «Ялинка» .

1) Вчитель ІЗО: Нарядіть ялинку.

2) Вчитель ІЗО: Зимові забави (демонстрація малюнків на тему).

3) Вчитель музики: Пісня «Бубенці».

Що являє собою свято, яке пов'язане із зеленою красунею?

Про яке свято йдеться у розділі «Ялинка»?

У якому настрої перебували дорослі та діти напередодні свята?

А як у вас вдома готуються до свята Різдва?

4) Вчитель музики: Виконання пісні «Тиха ніч».

Як дорослі та діти у будинку Микити готувалися до свята?

5) Переказ епізоду «Підготовка до свята».

6) Читання напам'ять епізоду «Ялинка».

Як проходить саме свято (коли починається, хто запрошений, як веселяться діти та дорослі, що робить Аркадій Іванович, матінко)?

7) Вчитель музики: Конкурс новорічних пісень (групова робота).

Микита був особливо щасливим. Від чого?

8) Читання за ролями уривка («У передпокої Ліля відірвалася від ланцюга… Повернулася і втекла до їдальні»).

9) Читання уривка напам'ять « Місячний вечір».

Якими мистецькими засобами користується автор, щоб передати красу місячного вечора?

Микиті добре, щасливо «на душі». Тут є все: прекрасна природа, радість життя, удача, добрі вчинки, розуміння і турбота дорослих, посмішка милої дівчинки. Так виникає гармонія душі, яка найчастіше буває у дитинстві. Це дар дитинства, який треба зберігати в душі все життя або якнайдовше.

10) Вчитель музики: Виконання пісні «Планета дитинства».

4. Рефлексія.

- «Тільки у зачарованому царстві буває так дивно і так щасливо на душі».

Як це буває?

5. Домашнє завдання:

А) Словове малювання «Вона стояла, як вогняне дерево» або «Діти стояли біля ялинки вражені»;

Б) Ілюстрації "Сад під місяцем" або "Ліля за рукоділлям";

В) Вибірковий переказ «Благородна поведінка Микити»;

Г) Групове завдання – кадроплан епізодів

«Весілля біля ялинки» або «Баян, Баян, бережись, Микито!

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження...