5 іменників однини. Іменники, що вживаються тільки в однині і тільки в множині

Клас: 6 «Б»

Вчитель: Татарінова О. В.

Тема уроку: «Іменники, що мають форму тільки однини або тільки множини».

Структура уроку:

1. Організаційний момент. Психологічний настрій

2. Перевірка засвоєння раніше вивченого.

3. Етап відкриття нових знань.

4. Робота над темою уроку. Постановка проблемної ситуації (запровадження тему).

5. Вивчення нового матеріалу.

6. Закріплення знань з пройденої теми. Робота з підручником.

7. Узагальнення та систематизація знань.

8. Домашнє завдання.

9. Підбиття підсумків уроку.

Цілі уроку:

1) корекційно-освітня : формування знань учнів про іменники, що мають форму тільки однини або тільки множини.

2) корекційно-виховна : формування позитивної навчальної мотивації та розвиток інтересу до вивчення російської мови

3) корекційно-розвиваюча : корекція та розвиток мови, уваги, мислення.

Запланований результат:

знати: іменники, що мають форму тільки однини або тільки множини;

вміти: розрізняти іменники, що мають форму тільки однини, і іменники, що мають форму тільки множини, правильно утворювати важкі форми множини;

вчитися: точно, доречно вживати в мові іменники, що мають форму лише однини чи лише множини.

Устаткування: проектор, комп'ютер, екран, комп'ютерна презентація, дидактичний матеріал(картки з диференційованими завданнями), «смайли» для проведення рефлексії, підручник російської мови – Галунчикова Н.Г., Якубовська Е.В. Російська мова. Підручник для 6 класу спеціальних (корекційних) освітніх установ VIII виду, Москва, «Освіта», 2014 .

    Організаційний момент.Психологічний настрой.
    На урок усі зібралися!
    Прокидайся! Не лінуйся!
    Щоб багато чого досягти,
    Потрібно добре вчитися!

Вправа «Маятник головою» («Малий маятник»)

Початкове положення: стати прямо, ноги трохи вже ширини плечей.

Опустити голову вниз, подивитися на підлогу - різкий короткий вдих. Підняти голову вгору, подивитися на стелю – різкий короткий вдих. Видих йде пасивно в проміжках між вдихами, голова при цьому не зупиняється посередині. У жодному разі не можна напружувати шию.
2. Перевірка засвоєння раніше вивченого.

Хлопці, скажіть, які дві форми числа мають іменники. (Іменники можуть мати форму однини і форму множини).

Згрупуйте дані іменники ( книга, уроки, квітка, дерево) в залежності від їх числа і допишіть форму числа, що бракує. Скільки буде стовпчиків? ( Два стовпчики: однина і множина).

Перевіримо, що вийшло. (Книга – книги, урок – уроки, квітка – квіти, дерево – дерева).

А тепер прочитаємо текст на слайді:

Пропонуємо спекти до чаюпечиво. Дріжджі вам не знадобляться. Збийте два яйця зі склянкоюцукру . Додати по півсклянкисметани ікефіру . Додати трохисоди і всиптеборошно. Замісітьтісто і розкотіть його. Виріжте фігурки і випікайте їх. Готове печиво посипте тертимшоколадом. Подавайте дочаю, молоку , вершкам. Смачного!

Випишіть виділені слова в називному відмінкуу наші стовпчики в залежності від їх числа.

Чи все у вас вийшло?

3. Етап відкриття нових знань.

Вчитель допомагає учням дійти висновку, що іменники кефір, цукор, печиво, сметана, сода, борошно, тісто, шоколад, чай, молоконеможливо поставити у форму множини, а іменники дріжджіі вершкинеможливо поставити у форму однини.

Ознайомтеся з текстом підручника на сторінці 111. Чи збігається дана інформаціяз нашими висновками? ( Так, збігається).

Ми маємо запам'ятати, як пишуться словникові слова кефір, печиво, сметана, шоколад. (На дошці).

4. Робота з темою уроку. Постановка проблемної ситуації (введення у тему).

Діти, як би ви визначили тему нашого сьогоднішнього уроку. ( Іменники, що мають форму тільки однини або тільки множини).

Навіщо нам це потрібно знати? (Щоб правильно говорити та писати такі слова, бути грамотними людьми).

5. Вивчення нового матеріалу.

1) - А якщо все-таки необхідно сказати про сметану чи молоко в множині, то як можна вийти зі становища? (Учні пропонують власні варіанти).

Подивіться на картинку підручника на стор. 111. (На зображенні зображені пачки молока, кефіру, сиру, сметани. Учні приходять до висновку, що можна сказати словосполученням: кілька пачок молока, сиру, сметани, кефіру).

2) - Подивіться на картинки та розшифруйте слова. У чому їхня особливість?

Ребуси


Які ж значення бувають у іменників, що мають форму тільки однини?

1. Назви безлічі однакових осіб, предметів: молодь, дітлахи, студентство, листя.

2. Назви речовин, матеріалів, продуктів харчування: бензин, мед, молоко, гас.

3. Назви рослин: горох, капуста, морква, жито.

4. Назви якостей, властивостей: білизна, молодість, темрява, свіжість.

5. Назви дій та станів: читання, ходьба, подив, плавання.

6. Власні назви одиничних предметів: Москва, Волга, Рязань, Ока.

Зарядка для очей «Семиквітка»

3) – А тепер спробуємо розгадати кросворд. Якщо у нас виникнуть труднощі, то нам допоможуть ті, для кого він був домашнім завданням.

Кросворд

Додаток 1.

Що поєднує всі ці слова? ( Усі вони використовуються лише у формі множини).

- Які ж значення мають іменники, які мають форму лише множини?

    Назви парних предметів, що складаються з декількох частин:

штани, ваги, ворота, ножиці, ноші, окуляри, граблі, лещата.

    Назва матеріалів або їх відходів, залишків: білила, парфуми, консерви (кон- (лат.) «з», серво – зберігати (лат.)), тирсу, висівки.

    Назви ігор: пальники, салки, жмурки, шахи.

    Назви проміжків часу: доба, будні, канікули.

    Географічні назви: Афіни, Альпи, Карпати, Митищі, Сочі.

6. Закріплення знань з пройденої теми. Робота із підручником.

1) - Вивчіть упр. 184 на стор. 112. Продумайте план роботи. Розкажіть про те, як ви працюватимете. ( Учні планують свою діяльність:

1) назвати предмети на картинці; 2) визначити пропущені літери у словах із рамки; 3) розподілити слова з рамки за групами).

Усна робота з упр.184:

    називаємо слова, зображені на картинці, визначаємо їх число ( окуляри, ножиці, кліщі, граблі – ці слова мають форму лише множини);

    визначаємо літери, пропущені в словах із рамки.

Письмова робота з упр.184 у парах:

    вибираємо слова з рамки за даними групами: іменники, що мають форму тільки однини: 1-а пара - назви продуктів, 2-а пара - назви металів; іменники, що мають форму лише множини: 3-я пара – назви продуктів, 4-а пара – назви інструментів, 5-а пара – назви ігор, всі разом – назви рідких речовин).

Етап контролю.

Перевірка роботи. Кожна пара зачитує виписану нею групу слів. Учні визначають правильність виконаного завдання завдання.

Фізкультхвилинка

Якщо ви чуєте іменник, який має форму лише однини, то присідаєте, якщо це іменник, що має форму лише множини – плескаєте над головою.

Лимонад, ножиці, кисень, жмурки, хоробрість, канікули, шахи, срібло, молодість, радість, санки.

«Допиши слівце».

    По-геройськи Олена з лінню

Воювала цілий день,

Але, на превеликий жаль,

Перемогла Олену _________.

    Оля мучила гребінець,

До школи робила зачіску.

Мучила мучила,

Так вийшло _________.

    Тряс і тряс портфель Тарас,

Щоб знайти зошити,

Але зошити щоразу

З ним грали у __________.

    Чверть знову почалася,

Годинники затикали,

А мене питання гнітить,

Чи скоро _______________.

Учням пропонується знайти та виписати іменники, які мають лише одне число. Робота перевіряється вголос. (Лінь - од.ч., опудало - од.ч., хованки - мн.ч., канікули - мн.ч)

Ви часто кричите: Ура! Канікули!» Це просте земне слово має своєю появою небу.

Канікулою стародавні римляни називали Сіріус - найяскравішу зірку у сузір'ї. Великого пса. У самі світлі дні (З середини липня до кінця серпня)Сонце проходило через це сузір'я. Тоді робили перерву у заняттях, наступали канікули. Спочатку канікулами називали лише літній відпочинок. Потім слово канікулипочало ставитися до будь-якої перерви у навчанні: влітку, взимку, навесні. Тому ми зараз говоримо: літні канікули, зимові канікули, весняні канікули.

    – Визначте, чи вірно утворено кількість іменників.

1. повстання – повстання

2. ворота - ворота

3. срібло - срібло

4. відлига - відлига

5. цитата – цитати

6. консерви – консерва

7. буряк - буряк

8. щавель - щавлю

Перевіряємо.

Правильно: 1. повстання - повстання

5. цитата – цитати

    Музичний диктант.

Зараз ми з вами пограємося, трохи підвищимо свій настрій. А що нам підвищує настрій? (Музика).Потрібно знайти іменники у множині в запропонованому уривку з пісні, а також вгадати саму пісню.

    Ах ви сіни, мої сіни, сіни нові мої

Cені нові, кленові, візерунчасті.

    Якщо я чешу в потилиці – не біда!
    У голові моєї тирси - так! так! Так!

У якій формі вживані слова сіниі тирса? (У формі множини).

    Узагальнення та систематизація знань.

Що нового дізналися на уроці?

(Орієнтуючись на матеріали уроку, учні відповідають питання)

    Домашнє завдання.

А зараз домашнє завдання. У кожного воно буде індивідуальне.

    Підбиття підсумків уроку.

Заключне слово вчителя.

Хлопці, ви всі молодці. Добре справлялися з труднощами на уроці. (Виставлення оцінок).

А тепер оцініть свій настрій та роботу на уроці. Ідучи, на дошці за допомогою «смайлика» оцініть ваше здоров'я. (На слайді зображені «смайлики» та коментарі до них: веселий «смайлик» – «Мені було цікаво!»; похмурий «смайлик» – «Мені було нудно…»; сумний «смайлик» – «Мені було важко»).

Додаток 2.

Додаткові завдання.

1.Списати та відгадати загадки. Записати відгадки у два стовпчики.

Од.ч. Мн.ч.

Ну, хто готовий свої дві шпаги

Схрестити через клаптик паперу? Ножиці.

З того і з цього боку

У клітинах коні та слони.

Але не можуть утриматися,

Щоби один з одним не битися. Шахи.

Спершу з гори летиш на них,

А потім у гору тягнеш їх. Санки.

Білий, як сніг. У честі у всіх.

До рота потрапив, там і пропав. Цукор.

Дерев'яні коні по снігу скачуть,

А у сніг не провалюються. Лижі.

Білий камінчик розтанув, на дошці сліди залишив. Крейда.

Червона дівчина сидить у в'язниці, а коса на вулиці. Морква.

Білий камінь із гори
Завжди стоїть на столі.
Хто його не їсть,
Той смак не знає. Сіль.

    Заповни колонку тлумачного словничка. Запиши пропозиції в зошит.

Сільськогосподарська зброя з рідкісними

зубами для згрібання сіна.

Металевий інструмент для

висмикування цвяхів.

Інструмент для різання з двома гострими

Інструмент для затискання оброб-

ного матеріалу.

    Напиши знайомі тобі ігри у два стовпчики.

Настільні ігри

Відзнач іменники, що мають лише одне число.

    Запиши словосполучення у два стовпчики: 1) із іменниками, які мають тільки форму однини; 2) з іменниками, які мають лише форму множини.

Березові дрова, ранні заморозки, бджолиний віск, пофарбували перила, дубові меблі, дорожній пил, замінили окуляри, купили годинник, точні ваги, туалетне мило, розпустився бузок, похмура погода, добірна пшениця, почалися канікули.

Од.ч. Мн.ч.

    Запиши словосполучення у два стовпчики: 1) із іменниками, які мають тільки форму однини; 2) з іменниками, які мають тільки форму множини.

Шкіряне взуття, дрібні гроші, синє чорнило, білосніжна білизна, безтурботний сміх, каштанові кучері, міцна дружба, веселі іменини, зайвий клопіт, кольорова капуста, французькі парфуми, липовий мед, пекучий перець.

Од.ч. Мн.ч.

У надрах землі багато корисних копалин: (…). 2. До гастроному надійшли необхідні продукти: (…). 3. Влітку ми збирали у лісі ягоди: (…).

    Допишіть речення, використовуючи іменники, які мають тільки форму однини.

    Позитивні риси людини: доброта, …., …. ; негативні якості: грубість, …., …. .

    На городі ми посіяли моркву, …., … та посадили картоплю, …., …. .

    Випишіть іменники в наступній послідовності:

    Вживані тільки в однині;

    Використовуються лише у множині;

    Використовуються в однині і множині.

Територія, санки, гай, канікули, нафта, шахи, рідня, кліщі, сутінки, ім'я, вчитель, дно, вершки, сіно, цукор, ворота, чорнило.

    Відгадайте загадки. Запишіть їх разом із відгадками.

Два кінці, два кільця, посередині гвоздик. (Ножиці)

Без ніг, а ходять, без рук, а вказують. (Годинник)

Завжди ходять, а з місця не сходять. (Годинник)

Кругленькі, біленькі, всьому світу милі. (Гроші/монети)

Зубасти, а не кусаються. (Граблі)

Звечора закладу, всю ніч спокійно пролежу. (Ворота на запорі)

За числами змінюються переважно обчислювані іменники. Нечисленні іменники, як правило, вживаються тільки у формі однини:

sugar - цукор, love - кохання, friendship - дружба.

У множині вони використовуються лише тоді, коли мають на увазі різноманітність видів, понять, що виражаються ними, або коли вони використовуються в іншому значенні, в якому вони вже обчислюються. Наприклад:

air - повітря, movement - рух (як загальне поняття), music - музика, milk - молоко, knowledge - знання, hair - волосся (на голові людини).

АЛЕ: air - арія, мелодія -» airs - арії, мелодії, movement - рух (наприклад, політичний або в танці) -> movements - рухи (такі ж), hair - волосок -» hairs - волоски тощо.

Множина іменників зазвичай утворюється за допомогою додавання закінчення -sдо форми однини:

book - книга -» books - книги, day - день -> days - дні, house - будинок -> houses - будинки.

Читання закінчення «-s»:

після глухих приголосних - [s]: books
після дзвінких приголосних та голосних -[z]: friends , days
після шиплячих і свистячих (-es) - : boxes ['boksiz]

Виняток l. Іменники, що закінчуються в однині на літери о, s, ss, sh, ch, x(шиплячі і свистячі, як їх називають), у множині мають закінчення -es:

hero - герой -> heroes - герої, kiss - поцілунок -> kisses - поцілунки, brush- щітка-> brushes - щітки, bench - лавка -> benches- лавки, box - ящик -> boxes - ящики.

АЛЕ: У словах іноземного походження, що закінчуються на о, у множині до іменника додається тільки закінчення -s:

piano - рояль -> pianos - роялі, фото - фотографія -» photos - фотографії.

Виняток 2. У іменників, що закінчуються на у з попередньою згодою, у опускається і натомість закінчення додається закінчення -ies, яке читається [-iz]:

country ['kAntri] - країна -> countries - країни, city - місто cities- міста, family - сім'я families- сім'ї.

АЛЕ: Якщо перед у стоїть голосна літера, то множина утворюється за загальному правилу, тобто за допомогою додавання закінчення -s:

day - день -» days - дні, boy - хлопчик -» boys - хлопчики.

3. Дванадцять іменників, що закінчуються на -fабо -fe, у множині втрачають ці літери. Замість -f або -fe додається закінчення -ves. Це іменники:

wife - дружина, life - життя, knife - ніж, wolf - вовк, self - сутність, образ людини, calf - теля, shelf - полиця, leaf - лист (рослини), loaf - буханець (хліба), thief - злодій, half - половина, sheaf-пачка (папери) і т.п.

Наприклад: wife - дружина - wives - дружини, knife - ніж -> knives - ножі, shelf - полиця -> shelves - полиці.

4. Деякі іменники утворюють множину шляхом зміни кореневої голосної:

man - чоловік -> men - чоловіки, woman - жінка -» women - жінки, foot - нога feet - ноги, tooth - зуб -» teeth - зуби.
HO: child - дитина -> children - діти.

5. У складових іменників множина утворюється шляхом додавання закінчення -sдо другого слова:

armchairs - крісла, bookcases - книжкові шафи.

АЛЕ: Якщо ці слова об'єднані прийменником, то у множині ставиться перше слово: sisters-in-law-невістки.

Слова, запозичені з грецької чи латинської мов, утворюють форму множини згідно з правилами цих мов:

appendix - додаток -» appendices - додатки (до книги), crisis - криза -> crises - кризи, basis - основа, bases - основи, radius - радіус -> radii - радіуси.

Іменники , що вживаються тільки в однині

  1. Нечисленні іменники (як речові, так і абстрактні) зазвичай використовуються тільки в однині:

    iron – залізо, salt – сіль, milk – молоко, sugar – цукор, love – любов.

  2. Іменники advice (рада, поради), information (повідомлення, відомості), progress (успіх, успіхи), knowledge (знання) використовуються лише в однині.

    He gave me some good advice. Він дав мені кілька добрих порад.
    My coach was satisfied with my progress. Мій тренер був задоволений моїми успіхами

  3. Іменники news (новина, новини), money (гроші), fruit (фрукти, плоди) вживаються в однині. Але, наприклад, для позначення різних видівфруктів вживається множина - fruits.

    What is the news? Які новини?
    It's his money. Це його гроші.
    Fruit is cheap in autumn. Восени фрукти дешеві.

  4. Серед обчислюваних іменників є такі, які вживаються тільки (або в основному) у формі однини. Це назви деяких тварин, предметів та ін.

    two sheep – дві вівці, six fish – шість риб, ten swine – десять свиней, five deer – п'ять оленів.

На уроці ми навчимося визначати число в іменників, дізнаємося про особливості вживання іменників у множині, про правильну постановку наголосу. Виконаємо багато цікавих завдань.

Говоримо правильно:

Ні чобіт, черевик, валянок .

Пара чобіт, черевик, валянок .

Багато місць, справ, солдатів, яблук .

Ні шкарпеток , пара шкарпеток .

Багато кілограмів мандаринів, апельсинів, помідорів .

Запишемо речення, додаючи літери, де це потрібно.

У магазині купили пару ніс.

У Тані багато справ.

В автобусі немає вільних місць.

На ринку багато помідорів…. та яблук….

На параді багато солдатів.

Перевірка.

У магазині купили пару шкарпеток.

Таня має багато справ.

В автобусі немає вільних місць.

На ринку багато помідорів та яблук.

На параді багато солдатів.

Особливості постановки наголосу іменників у множині

А тепер познайомимося з правильною постановкою наголосу в деяких іменниках, що стоять у формі множини.

Рис. 13. Говоримо правильно! ()

Директор-директор а

Шофер - шоф ери

Торт - т ороти

Щоб дізнатися, як правильно вимовляється слово, можна звернутися за допомогою до орфоепічного словника або словника наголосів.

У російській зустрічаються незвичайні іменники. У чому їхній секрет?

Давайте дізнаємось.

Розглянемо малюнки.

Назвемо предмети.

Молоко, борошно, мед, листя.

У цих іменників немає форми множини.

Розглянемо інший приклад.

Назвемо предмети.

Шахи, годинник, окуляри, санки, ножиці.

У цих іменників немає форми однини.

Робимо висновок: у російській мові зустрічаються іменники, у яких немає форми однини чи множини. Докладніше ми познайомимося з ними у старших класах.

На цьому уроці ми дізналися, що іменники змінюються за числами. Існує дві форми числа: однина і множина.

Виявляється, у давньоруській мові, окрім звичних для нас єдиного та множинного чисел, існувало ще одне число, яке використовувалося для позначення парних предметів. Це – подвійне число. Подвійне число вживалося для позначення двох чи парних предметів.

Наприклад, очі, рукави, береги, роги.

Нині цю роль виконує множина.

Деякі іменники мають кілька можливих форм числа, які різняться за значенням:

« листя" на дереві - " листи» папери, « зубилюдини - « зуби» вил.

  1. Кліманова Л.Ф., Бабушкіна Т.В. Російська мова. 2. - М: Просвітництво, 2012 (http://www.twirpx.com/file/1153023/)
  2. Бунєєв Р.М., Бунєєва Є.В., Проніна О.В. Російська мова. 2. - М: Балас.
  3. Рамзаєва Т.Г. Російська мова. 2. - М: Дрофа.
  1. Фестиваль педагогічних ідей Відкритий урок" ().
  2. Nsportal.ru().
  3. Do.gendocs.ru ().
  • Кліманова Л.Ф., Бабушкіна Т.В. Російська мова. 2. – К.: Просвітництво, 2012. Ч.2. Виконай упр. 118, 119 С. 88.
  • Розділіть іменники з вірша на дві колонки: однину і множину.

Вітер на морі гуляє
І кораблик підганяє;
Він біжить собі у хвилях
На роздутих вітрилах. (А. Пушкін)

  • * Використовуючи отримані на уроці знання, придумай 2 ребуса або 3 загадки на однину і множину іменника.

Всім відомо, що іменники схиляються, тобто змінюються за відмінками та числами. Але чи правильно звучить фраза з пісні, яку виконує Марина Хлєбнікова:

Чашку кави я тобі бадьорого наллю?

З будь-якого правила є винятки. Так, слово "кава" відноситься до іменників несхильним. Воно не вживається в множині і не змінюється відмінками. Правильне вживання - "кухоль кави". Темою нашої статті і стануть такі винятки - іменники, які мають лише форму однини. Розглянемо докладніше.

Іменники: число

Воно є у математиці. Категорією числа мають і іменники. Знати це - значить, правильно їх використовувати як у усного мовлення, і при написанні. Більшість іменників означає предмети, які можна порахувати. Для цього в російській мові є категорії як однини, так і множини. Найскладніше - це усвідомити, що є іменники, що мають тільки форму однини, або, навпаки, тільки множини. При цьому в мові з'являються й інші аспекти.

Так, є випадки, коли множинність виражається формою іменника в однині. Прикладом послужить фраза: "Ворог не пройде!". Тут очевидно мають на увазі ворожа армія, а чи не одна конкретна людина.

Є переважне використання окремих іменників у множині:

  • плітки;
  • віжки;
  • лижі.

Хоча це змінювана за числами частина мови, і цілком допустиме вживання слів:

  • плітка;
  • віжки;
  • лиж.

Найчастіше не мають форму множини такі іменники:

  • речові;
  • збиральні;
  • абстрактні;

Розглянемо це докладніше із застосуванням прикладів.

Позначення речовини, матеріалу

Що це за слова? Іменники однини, що позначають предмети з речовим значенням. Їх досить багато, що підтверджують приклади:

  • цукор;
  • молоко;
  • бензин;
  • вода;
  • асфальт;
  • бавовна;
  • кераміка;
  • фарфор.

Від цих іменників не можна утворити іншу форму, у тому числі множини. До них не можна підставити закінчення -я,-а,-і,-и.

Іменники тільки однини: приклади збірних

Назви множин однакових предметів чи осіб – це те, що ми називаємо збиральними іменниками. Вони об'єднують воєдино тих, хто має будь-який загальною ознакою:

  • студентство (всі, хто навчається у вузах);
  • молодь (частина населення віком до 30 років);
  • юнацтво (молоді люди від 14 років до 21 року);
  • дитинство (від 0 до 18 років).

Збірні іменники, що мають лише форму однини, можуть відноситися і до неживих предметів:

  • листя;
  • ялинник;
  • Флора.

Це просто слід запам'ятати.

Абстрактні іменники

Це слова, які неможливо уявити предметно, а також порахувати. До них відносяться назви:

  • якості або ознаки (молодість, темрява, спритність, блакитність);
  • стану або дії (косьба, рубка, боротьба, злість, захоплення).

Як навчитися визначати іменники тільки однини? Приклади завдань допоможуть впоратися із поставленим завданням.

Так, можна підібрати антоніми до слів, які за аналогією також не можуть бути використані у множині:

  • біганина;
  • сила;
  • агресія;
  • задуха;
  • чесність.

(Відповіді: ходьба, слабкість, спокій, свіжість, брехня).

З художнього текстуу три стовпчики можна виписувати всі іменники за принципом:

  • вживані у двох числах;
  • лише у єдиному;
  • тільки у множині.

Завдяки цьому стане зрозуміліше, що перших значно більше.

Ознаки: іменник неживий, власний

Єдине число для власних назв є найпоширенішим. Вони рідко вживаються у формі множинності. Це часто стосується прізвищ, якщо доводиться виділити цілу групу за принципом кревності. Приклад:

  1. У невеликому селищі проживали лише Галкіни, Лазарєві та Іванівські.
  2. Рід Кузнєцових відрізнявся завидним здоров'ям.

Якщо власне найменування виступає як єдиний предмет і є неживим, то обов'язково вживається в однині:

  • Москва.
  • Волга.
  • Меркурій.
  • Урал.
  • Уругвай.

Це стосується і складових найменувань:

  • "Перший канал";
  • програма "Навколо світу";
  • картина "Мона Ліза".

Але це не повний список. Звичайно, це не всі іменники, які мають тільки форму однини.

Слід запам'ятати

У російській мові не мають форм множинності слова, що закінчуються на -мя. Ці іменники просто слід запам'ятати:

  • тем'я;
  • тягар;
  • вим'я;
  • полум'я.

Але плем'я – племена, насіння – насіння.

Отже, перерахуємо іменники тільки однини, приклади яких представимо в таблиці.

Ще одна умова, за якою можна визначити, що іменник не має множинності, - це відсутність поєднання з

Нечисленні іменники

Water is necessary for life.

Вода потрібна для життя.

Mathematics is the basis of many sciences.

Математика – основа багатьох наук.

The spaghetti is ready.

Макарони (спагетті) готові.

Іменники advice(рада, поради), information(інформація, повідомлення), knowledge(знання, знання), progress(Успіх, успіхи), news(новина, новини) в англійській мові вживаються тільки в однині. У російській мові відповідні іменники можуть вживатися як в однині, так і в множині.

Can you give me some advice? (or … a piece of advice)

I need some information (or … a piece of information)

I've heard some interesting news (or … a piece of news)

Іменники money (гроші) і hair (волосся) вживаються тільки в однині, тим часом, як у російській мові відповідні іменники вживаються тільки в множині.

Ваші джинси є довгим. Ваші джинси надто довгі.

Where are my glasses? Де мої окуляри?

Наступні іменники в російській мові вживаються в однині, а в англійській - тільки в множині.

Його clothes є dirty.

Його одяг брудний.

The goods були delivered on time.

Товар доставили вчасно.

Склади з будинку будуть розбиті.

Вміст будинку буде продано.

Збірні іменники

Вони були безліч policie.

Там було багато поліцейських.

Завдання

Випишіть іменники, що обчислюються, в одну колонку, а іменники, що не обчислюються, - в іншу колонку. При обчислюваних іменниках поставте артикль a або an.

Health, weather, tree, day, house, фурнітури, spaghetti, hair, cheese, milk, butter, table, umbrella, friend.

Перекладіть.

Моя бабуся живе у селі. Вона тримає собак, кішок (щоб ловити мишей та щурів), двох биків, корову, овець, свиней, кроликів та гусей, качок, півня, курей та курчат. Її вівці – білі. Вона любить гусей. Вона боїться мишей.

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження...