Конспект заняття з ознайомлення дітей дошкільного віку із образотворчим мистецтвом «Подорож у країну мистецтва. Конспект заняття з ознайомлення з портретним живописом Конспект заняття з ознайомлення з мистецтвом

Олена Іванівна Задоя
Конспект НОД з ознайомлення дошкільнят з образотворчим мистецтвомв старшій групі(Художник-пейзажист І. І Шишкін)

МЕТА:

1)Ознайомитидітей із таким жанром живопису, як-пейзаж.

2) Вчити сприймати зміст пейзажної картини, розуміти красу природи, яку зобразив художник.

3) Розвивати уяву, фантазію; викликати в дітей віком бажання розглядати картини про природу.

4) Розширювати знання дітей про творчість художника-пейзажиста І. І Шишкіна.

4) Виховувати у дітей художній смак, вміння виділяти відтінки кольорів, як виразності.

СЛОВАРНА РОБОТА:

Збагачення словника- сосновий бір, дрімучий, похмурий.

Активізація словника-темний, непрохідний, глухий, незграбні, забавні, симпатичні, клишоногі ведмедика, рідка, лапчаста, ажурна крона.

МЕТОДИЧНІ ПРИЙОМИ:

Показ, пояснення, бесіда, нагадування, повторення, ігровий прийом, художнє слово , фізхвилинка, заохочення, оцінка дій

УСТАТКУВАННЯ:

Екран, проектор, комп'ютер, слайди-репродукція картини І. І Шишкіна"Ранок у сосновому борі", портрет-репродукція І. І Шишкіна, аудіозапис ( музичний супровідпід час творчої роботи, заготівлі в техніці монотипії

ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА:

Розгляд ілюстрацій, картин про природу, екскурсія в гай, парк, читання нар. н. казок "Царівна жаба", "Сестриця Оленка і братик Іванко", "Три ведмеді", "Маша та ведмідь", організація виставки картин-репродукцій І. І Шишкіна-"Жито", "Сосновий бір", "Корабельний гай", "Перед грозою".

Хід (НД)

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ:

Уявіть, діти, що ми зараз у лісі. Навколо себе оберніться і на дерева перетворитесь. Покажіть, які у лісі високі дерева. (Діти піднімають вгору руки)

Повіяв теплий вітерець, зашелестіло листя. (Діти швидко ворушать пальцями рук)

Повіяв холодний вітер, захиталися сосни. (Діти похитують і махають руками)

Вітер затих не більше ворушиться більше ні листочки ні гілки. (Діти розслабляються)

Знову повіяв вітер. (Діти знову напружуються і махають руками, потім знову розслабляються)

Хлопці, який же дивовижний світоточує нас, це світ природи. Вміти бачити її красу допомагають нам художники. Ви вже знайомі з художниками, що ілюстрували казки, а є й інші, які допомагають нам побачити красу природи на картині. Картини, які вони пишуть називаються-пейзажами, а художників-пейзажистами.

Оскільки називають художника, який пише пейзажі (Предполог. відповіді художник-пейзажист)

А картини, які він пише (пейзажі)

У нас у Росії жив чудовий художник І. І Шишкін. Він любив малювати ліс.

Подивіться його портрет. Міцний, широкоплечий чоловік із бородою, чимось нагадує могутнє дерево. У народі його так і називали-"Лісовий богатир", "Цар лісу"

Є у І. І Шишкіна картина, яку знає багато хто. Вона називається "Ранок у сосновому борі".

Подивіться хлопці уважно, як називаються дерева які намалював художник(Сосни)

А як називається ліс, у якому ростуть лише сосни (сосновий бір)

Мабуть, сосновий бір. Подивіться на дерева. Як ви можете охарактеризувати їх-які вони (Високі, могутні, стрункі, товсті і. т. д)

Яка крона у сосни (рідкісна, лапчаста, ажурна)

Як ви думаєте, який головний колір у лісі (зелений)

Чи однаковий зелений колірвикористовує художникколи малює ліс (Різні його відтінки)

Як ви вважаєте, який час доби зображено на картинічому (Ранок, т. до сонця тільки зійшло і освітило верхівки дерев)

Кого ви бачите у центрі картини (ведмедицю з ведмежатами)

Подивіться і скажіть, що роблять ведмежата (Діти розповідають про те, що роблять ведмежата)

Ми не бачимо художника, не чуємо його голоси, але як він розповів нам про красу лісу (пензлем, фарбами)

Так з яким митцем ми з вами познайомилися(І. І Шишкіним)

А як називається картина, яку ми розглянули ("Ранок у сосновому борі")

Як можна назвати одним словом те, що зображено на картині(Пейзаж)

Так хлопці, тепер ми знаємо, що картина на якій зображена природа, називається-пейзажем, а художника, що намалював його-пейзажистом.

ФІЗМИНУТКА:

Руки підняли та похитали

Це дерева у лісі,

Лікті зігнули, кисті струснули,

Вітер збиває росу.

У сторони руки

Плавно помахаємо-

Це до нас птахи летять.

Як вони сядуть-теж покажемо

Крила склали назад.

Ось зараз хлопці, кожен із вас стане художником-пейзажистом.

Діти проходять до робочих місць і виконують завдання нетрадиційної техніки-монотипія.

Хлопці яка зараз пора року (золота осінь)

Тож давайте зобразимона своїх картинах – золоту осінь.

Після закінчення діяльності дітей роботи вивішуються і всі милуються, діляться враженнями, вибирають сподобалися.

Ви виявились чудовими художниками-пейзажистами!

Публікації на тему:

Конспект інтегрованої ООД із ознайомлення старших дошкільнят з мистецтвом «Хто і як створює малюнки в книгах»Цілі: закріплювати уявлення дітей про книжковій графіці, про працю художників-ілюстраторів: Ю. Васнєцова, Є. Чарушіна, Є. Рачова, В. Сутєєва.

Конспект «Світ тварин у мистецтві Бурятії» щодо ознайомлення з образотворчим мистецтвомКонспект «Світ тварин у мистецтві Бурятії» щодо ознайомлення з образотворчим мистецтвом, залучення дітей до культури бурятського народу.

Конспект НОД з ознайомлення з мистецтвом у підготовчій групі «Народні іграшки»Конспект НОД №1 з ознайомлення з мистецтвом у підготовчій групіТема: « Народні іграшки» Виконала: Вихователь МДОУд/с №32.

Конспект НУД щодо ознайомлення дітей з народно-прикладним мистецтвом «Золота хохлома» у середній групіМуніципальне автономне дошкільне освітня установа«Дитячий садок №60» Конспект НОД у середній групі «Золота хохлома».

"Традиційні свята бурять". Конспект заняття з ознайомлення з образотворчим мистецтвомКонспект «Традиційні свята бурятів» щодо ознайомлення з образотворчим мистецтвом. Щоб дізнатися справжню душу народу, необхідно.

Конспект заняття з ознайомлення дітей з декоративно-ужитковим мистецтвом у підготовчій групіМета: познайомити дітей з декоративно- прикладним мистецтвом. Завдання: - Освітня: розширювати та закріплювати уявлення дітей про.

Мета конспекту заняття з ІЗО:розвиток у дітей творчої активності

Розвивати фантазію, уяву, дрібну моторикурук;

Стимулювати вияв ініціативи, активності, самостійності;

Виховувати чуйність, доброзичливість.

Попередня робота з дітьми:розучування гри «Каравай», розмова «Як вести себе в гостях».

Попередня робота педагога:попередня робота: підбір та вивчення літератури з даної теми, підбір ігор, методів та прийомів, написання конспекту, підготовка матеріалу.

Матеріал для конспекту заняття з ІЗО:солоне тісто, приготовлене заздалегідь - основа короваю у вигляді товстого коржика; кілька різнокольорових свічок та сірники (заховані у вихователя); силуети тварин і птахів з кольорового картону.

Діти, я пропоную вам вирушити в гості до ляльки Маші. Ви згодні? Але спершу скажіть мені, що потрібно обов'язково зробити перед тим, як іти у гості? (Вмитись, причесатись, гарно одягнутися.) А як треба поводитися в гостях? (Не балуватись, не шуміти, слухатися дорослих.) Ну, ви все знаєте! І ми можемо вирушати у гості.

Діти з вихователем входять у групу, прикрашену кулями.

Хлопці, як ви вважаєте, чому Маша все навколо прикрасила кулями. (Бо свято.)

А як ви вважаєте, яке свято? (Варіанти відповідей дітей.)

Давайте спитаємо у самої Маші.

Маша мені тихенько сказала, що має День народження. Тому все довкола так красиво та святково. Але знаєте, діти, настрій у неї зовсім не святковий. У неї сумний вираз обличчя. Давайте знайдемо на наших картках цей сумний вираз. (Діти знаходять потрібну картку.)

Давайте з вами подумаємо, чому Маша сумний настрій? (Варіанти відповідей дітей.)

Маша сумний настрій, бо їй ніхто не подарував подарунка. А чи ми з вами принесли подарунок ляльці? (Ні.) А як же ми виправлятимемо це становище? (Потрібно зробити подарунок.) Який подарунок можна зробити Маші? (Варіанти дітей.)

А ми з вами зробимо святковий торт. Я вже трошки підготувалася до цього подарунка - спекла ось такий коржик. Вам подобається такий торт? (Ні.) А чому? (Він білий, не кольоровий, треба прикрасити.)

Правильно, щоби торт став святковим, його треба прикрасити. А чим згори може бути прикрашений торт? (Ягідки, печиво, цукерки, квіточки і т. д.)

Ось зараз кожен з вас подумає, яке він прикрасу зліпить і візьметься за роботу. (Діти сідають на місця і приступають до ліплення. Вони самі вирішують, що ліпитимуть. Вихователь тільки уточнює що і як дитина це робитиме. Якого кольору пластилін буде використовувати.)

Після закінчення ліплення діти разом з вихователем викладають прикраси на торт і дарують його ляльці.

Проводиться гра «Каравай»(2-3 рази)

Потім діти сідають у коло, вихователь запалює свічки на торті і діти кажуть побажання Маші. Лялька дарує всім подарунки – чарівні фігурки. Діти відгадують у фігурках тварин, птахів.

Конспект заняття з ознайомлення дітей з образотворчим мистецтвом та природою на тему: «Розмова про творчість І.І. Левітана»

Міністерство освіти РФ №32 «Берізка» адміністрації м.Туапсе

(У підготовчій групі)

Вихователь: Колосова Є.Б.

Програмний зміст:

пейзаж, художник пейзажист, чарівниця-зима, бездонна синьова, тонкі, прозорі берізки, блакитні тіні.

Попередня робота:

  • розгляд з дітьми пейзажних картин І.І. Левітана, І.І. Шишкіна

В.М. Васнєцова;

  • прослуховування творів П.І. Чайковського циклу "Пори року" ; розучування віршів та читання творів про природу російських та радянських авторів
  • знайомство з прислів'ями, приказками прикметами природи
  • перегляд слайдів.

Обладнання: пейзажні картини І.І. Левітана, слайди з ілюстраціями картин, грамзапис «Квітень із циклу» "Пори року" ІІ. І. Чайковського, мольберти з аркушами паперу, фарби, пензля.

Хід заняття.

Вихователь звертається до дітей:

Сьогодні ми з вами поговоримо про творчість відомого художника. Зараз я покажу вам кілька картин, і ви відповісте: хто цей художник і як називаються його картини?

(вихователь показує дітям картини І.І. Левітана « золота осінь» , "Березень" )

Запитання до дітей:

Картини якого художника ви побачили? Назвіть їх.

Що ви знаєте про цього художника?

0 чим розповідає він у своїх картинах?

Що ви бачите на картині "Золота осінь" ? Який настрій навіває ця картина?

Який із віршів російських поетів співзвучний із цією картиною?

Вихователь звертає увагу на картину "Березень" і питає хлопців:

Про що розповів Левітан у цій картині? Який настрій вона викликає? - Які з народних прикметви згадаєте, розглядаючи картину?

(Лютий сильний хуртовиною, а березень крапелью. Як зима не сердиться, а весні підкориться).

– діти, розглядаючи картину І.І. Левітана "Березень" я згадала вірш Ф.І. Тютчева «Ще землі сумний вигляд» , Послухайте його:

Ще землі сумний вигляд,

А повітря вже навесні дихає,

І мертвий у полі стебель колише,

І ялин гілки ворушить.

Ще природа не прокинулася,

Але крізь сну, що рідіє

Весну почула вона

І їй мимоволі посміхнулася.

Вихователь каже дітям:

Сьогодні я вам покажу ще одну картину І.І. Левітана, називається вона

«Весна. Велика вода» . Відчути красу цієї картини нам допоможе твір П.І. Чайковського "Квітень" .

(Діти розглядають картину під супроводом п'єси П.І. Чайковського "Квітень" ) .

Вихователь пропонує дітям відповісти на запитання:

Як ви вважаєте, про що художник хотів розповісти в цій картині?

На картині не намальовано сонце, але воно відчувається.

Як художник передав це?

Який вірш про весну хочеться прочитати, дивлячись на цю картину?

Ми подивилися з вами три картини І.І. Левітана. Чим же вони приваблюють нас?

Які почуття викликають?

Після відповідей дітей вихователь каже:

Навколо нашого міста теж багато цікавих та гарних місць, які чимось нагадують картини Левітана Багато хто з них ви бачили, коли були з батьками на прогулянці. Ви бачили картини нашої рідної природи.

Вона дарує нам багато радості, щоб ми завжди могли милуватися красою лісу, луки, ставка, природу треба берегти та охороняти.

Природа надихала не лише художників, а й композиторів, які

написали багато творів про пори року.

Пропонує дітям заспівати пісню «Весна»

Уявіть, що ми з вами на лісовій галявині, де гріє яскраве

весняне сонечко і пробиваються до світла перші весняні квіти.

Які це квіти? Правильно. Проліски. Уявіть, що ви проліски, і під музику покажіть, як ростуть, тягнуться до сонця ці квіти.

Діти виконують танець «Проліски» під німецьку народну мелодію

Ось ми й побували у весняному лісі. А тепер підійдіть до мольбертів. Сьогодні ви намалюєте те, що вважаєте характерним для цієї пори року.

(Хлопці малюють під музику П.І. Чайковського). Після закінчення роботи вихователь звертає увагу до роботи дітей.

Подивіться, яка радісна картинапробудження природи вийшло. Скільки в малюнках сонця, блакитності. Все це створює у нас радісний настрій. Встаньте в хоровод, зустрінемо весну веселою піснею.

Діти виконують хоровод «Веснянка» під російську народну мелодію у обробці П.І. Чайковського.

Наталія Мілько
Конспект НОД з ІЗО у старшій групі «Знайомство з мистецтвом портрета»

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа дитячого садка№ 3 загальнорозвиваючого виду

КОНСПЕКТ заняття з ІЗО:

Хто такий митець. Знайомство з мистецтвом портрета.

ПРОВЕЛА: Мілько Н. В.

Програмні завдання:

1. Формувати уявлення про портреті, про те, для чого його створюють художники, що художники зображають не лише зовнішній вигляд конкретної людини, але і його душевний стан, настрій, що в портретінічого не буває зайвого: все працює на розкриття образу людини; вчити дітей дізнаватися за зображеним сюжетом на картині, які почуття відчуває персонаж у тій чи іншій ситуації (Радість, сум, здивування, агресія, переляк);

2. Викликати в дітей віком емоційне ставлення до образу, закріплювати вміння передавати різні вирази обличчя (Радісне, сумне, злякане і т. д.); розвивати у дітей уяву та почуття гумору; привчити правильно розташовувати частини особи; закріплювати прийоми малювання фарбами, усім пензлем та її кінчиком;

3. Виховувати почуття радості від виконаної роботи, бажання доводити розпочату справу остаточно.

Матеріали до заняття: різні портрети, крупні схеми обличчя людини з різним виразом, фланелеграф, фарби, пензлики, заготовки для малювання смішних пики.

Хід заняття:

Казка на фланелеграфі:

Жив був пензлик. Вона була дуже сумна, бо з нею ніхто не хотів дружити. І одного разу, коли вона гуляла вулицею, зустріла хлопчика. Він теж був дуже сумний, бо дуже хотів навчитися малювати. І вирішили вони дружити. Пензлик знайшов собі друга, а хлопчик навчився малювати і став... Ким став хлопчик? (художником)

Сьогодні ми з вами теж станемо художниками.

Я зараз вам розповім про зовнішній вигляд однієї людини з нашої групи, а ви постарайтеся, на мій опис, дізнатися, про кого я розповіла.

Опис: (Колір волосся, зачіска, одяг,)

А зараз уважно розгляньте одне одного.

Хто хоче розповісти про вигляд свого товариша?

Зараз ми описували зовнішність один одного своїми словами, а як називається малюнок, де зображено людину? (портрет)

Хто малює портрети людей? (художники- портретисти)

Розгляд портретів різних людей

Чи можна визначити одяг, дії, хто ці люди?

Чи можна дізнатися, де ці люди працюють?

Якось Віні Пух хотів залізти у бджолиний вулик, щоб вкрасти у бджіл мед, але бджоли під час цього помітили і вирішили захистити свій мед. І коли Віні Пух побачив, що на нього летить рій бджіл, то які почуття він відчув? (Злість, радість, переляк)

Кожна особа має свій вираз. А художники, малюючи портрети, Передають почуття людей? (так).

Як ми дізнаємось веселої людини (Він посміхається)

Як виглядає здивована особа? (очі широко відкриті, брови підняті, рот відкритий).

А які очі, губи, брови на злому обличчі (брови зрушені, насуплені, очі примружені, нижня губа випнута).

А тепер послухайте ще одну цікаву історію.

Казка з показом на фланелеграфі.

В одному селі жила старенька. Звали її Дарина Іванівна. І була в неї корова Зорька. Подоїть Дар'я Іванівна Свою корову і розіллє смачне парне молоко по ринках (Показую глечик). Влітку приїхав до Дарії Іванівни онук із міста, Альоша. Він був веселим, пустотливим хлопчиком і любив малювати, особливо щось смішне. Ось раз бабуся перемила всі свої глечики, одні поставила на лаву сушитися на сонечку, а інші повісила на кілочки огорожі, щоб стекла вода, а сама пішла доїти свою Зорьку. Вийшов на подвір'я Альоша і побачив багато глеків. Одні стояли на лавці горлом вгору, інші висіли на кілках шийкою вниз. Подивився Альоша на глечики, здалися вони йому дуже схожими на голови людей. Збігав Альоша за своїми фарбами і на кожному ринку намалював смішну пику. На одному ринку зобразив кучерявого кухаря в ковпаку. Ось такого! На іншій – плаксу. Ось таку! А на третій – Веселого зубастого хлопчика і ще багато, багато інших кумедних беших.

А ви хочете так само, як Альоша намалювати смішні пики на ринках?

Кого ви хочете зобразити?

А тепер давайте станемо художниками, сядемо за столи і намалюємо смішні пики на ринках з-під молока.

Малювання.

Виставка робіт

Підбиття підсумку.

Як називаються малюнки, де зображають людину? (портрет)

Хто малює ці портрети? (художники - портретисти) .

Валентина Соколова
Заняття з ознайомлення з витворами мистецтва у підготовчій до школи групі «Музичний малюнок»

Конспект заняття з ознайомлення з витворами мистецтва,

у підготовчій до школи групі

"Музичний малюнок"

(Склала: вихователь1 категорії Соколова В. Ф)

Заняття з ознайомлення з витворами мистецтва в цілому, розвиваючи художнє сприйняття, чуттєву сферу, здатність до інтерпретації художніх образів, через різні видита варіативні форми образотворчої та музичної діяльності

(Розгляд картини А. Пластов Перший сніг», знайомство з віршем І. Буніна «Перший сніг», малювання музики А. Вівальді «Чотири сезони»)

Ціль:

Ознайомлення дітей із витворами мистецтва, малювання дітьми музичної картини.

Завдання навчальні:

1. Закріпити поняття письменник, художник, композитор. Ознайомитись із віршем «Перший сніг» Івана Буніна; розглянути картину "Перший сніг" Аркадія Пластова;

2. навчити малювати музичну картинупід музичний твір Антоніо Вівальді «Чотири сезони».

3. Удосконалювати розуміння дітьми того, що мистецтво відображає навколишній світі художник зображує те, що викликало інтерес, подив

4. Продовжувати збагачувати музичні враження дітей, викликати яскравий емоційний відгук при сприйнятті музики різного характеру. Стимулювати творчість дітей до імпровізації з кольоровою плямою.

Завдання розвиваючі:

5. Розвивати почуття кольору за допомогою музики та малювання.

Завдання виховні:

6. Виховувати самостійність та активність.

Матеріал для заняття:

Картина А. Пластова «Перший сніг»

Вірш І. Бунін «Перший сніг»

Ауді запис «А. Вівальді «Чотири сезові»

Альбомний лист;

Набір фарб або гуся;

Склянка з водою.

Хід заняття.

Педагог пропонує до уваги дітей вірш І Буніна «Перший сніг»

Вихователь: - Хлопці, а як називаються люди, які пишуть вірші?

Діти: Письменники.

Вихователь: - Правильно.

Вихователь: - Хлопці, що ви собі уявляли, слухаючи цей вірш?

Діти:-перший сніг, зграю гусей, що відлітають …

Вихователь: - А як одним словом або одним виразом можна назвати все, що ви вище перерахували?

Діти Перші ознаки зими.

Вихователь: Звичайно, вслухаючись у поетичну картину, ми відразу ж відчуваємо перші ознаки зими.

Вихователь: А коли ми можемо спостерігати ці перші ознаки зими?

Діти: Зараз, пізно восени, у листопаді місяці.

Вихователь: Вірш передає рух природного життя, що відбувається нині.

Вихователь: Послухайте ще раз вірш І Буніна «Перший сніг» і спробуйте подумки намалювати собі картину.

Педагог пропонує до уваги дітей аудіо запис прочитання вірша І. Буніна «Перший сніг»

Вихователь: Хто з вас розповість, що він намалював у своїй уявній картині?

Вихователь: Чи означає письменник коли пише вірші, казки, розповіді, що він діле ще?

Діти малює собі уявні картини.

Педагог пропонує до уваги дітей картину Аркадія. Пластова «Перший сніг»

Вихователь: Як називаються люди, які малюють картини?

Діти: -художники.

Вихователь: – Цю картину намалював художник Аркадій Пластов, картина має назву «Перший сніг». Як ви вважаєте, що хотів нам передати художник малюючи свій твір?

Діти: Сніг, село, дітей, ворону, будинок….

Вихователь: - Художник А. Пластов дуже любив поселення, сільське життя і простих людей, і саме цьому він присвятив багато своїх робіт. Однією з них є картина Перший сніг. На цьому полотні ми бачимо замальовку із селянського життя: сільський будинок, палісадник, стара висока береза, замерзла калюжка, ворона, а вдалині інші хати.

На вулиці йде снігі, судячи з того, що вже вся земля вкрита м'яким білим килимом, триває вже довгий час.

Вихователь: Хто вийшов на поріг вдома?

Діти: На поріг будинку вийшли двоє дітлахів: маленький хлопчик і дівчинка трохи старші – мабуть, брат та сестра.

Вихователь: А як ви вважаєте, що найбільше здивувало дітей?

Діти: Діти застигли на місці, вражені цим чудовим і, мабуть, довгоочікуваним видовищем – першим снігом. Вони дивляться на те, як у повітрі у повільному вальсі плавно кружляють тисячі сніжинок. На обличчях хлопців щасливі посмішки – такі, які можуть бути лише у дітей

Вихователь: Швидше за все, хлопці побачили сніг у віконце, а потім, поспіхом одягнувшись, вибігли на вулицю, щоб помилуватися цією красою. Дівчинка накинула на себе жовту вовняну хустку поверх сукні, а її брат одягнувся трохи тепліше – у пальто та шапку. На ногах у дітей валянки. Сніжинки ніжно стосуються їх розрум'янілих осіб.

Вихователь: А якого кольору небо над головами наших героїв?

Діти: сіра.

Вихователь: Чи це означає, що дітям сумно?

Діти: ні.

Вихователь:Над головами героїв картини темне сизе небо, але навіть похмура, як здається, погода не здатна позбавити дітей почуття тріумфу від зими, що настала. А тим часом сніг уже перетворив усе довкола: і землю, і розлогі гілки берези, і дахи хат, і поріг будинку. Навіть стара непоказна дерев'яна хатаздається красивіше і затишніше під ним.

Цікаво, що картина написана художником у досить одноманітній кольоровій гамі. Він використовує, в основному, білі, сірі та коричневі тони. Однак це не робить її похмурою.

Вихователь: а чому картина нам не здається похмурою?

Діти:-Діти радіють першому снігу.

Вихователь: - Щасливі обличчя дітей вносять у картину відчуття радості та тепла.

Дивлячись на це полотно, неможливо не перейнятися тією радістю, що оволоділа дітьми. Ще б пак: адже зима - це чудова пора, коли можна кататися з гір і на ковзанах, ліпити сніговиків і грати в сніжки!

Вихователь:- Хлопці, а як називаються люди, які пишуть музику?

Діти: - композитори

Вихователь: Музику можна просто слухати, не замислюючись над тим, що хотів нею висловити композитор. Але якщо прислухатися до мелодії, можна зрозуміти, про що ця музика, які почуття та настрої вона передає.

Що вам хочеться зробити, почувши радісну, дзвінку мелодію?

Діти: Співати, танцювати, веселитися.

Вихователь: - А якщо мелодія повільна, сумна?

Діти: -Тихо посидіти, подумати, посумувати.

Вихователь: -Вірно. Щоб розуміти мову музики, треба не лише слухати її, а й чути.

Вихователь: - Музику можна не лише послухати, а й намалювати. Адже музичні звукисхожі на різні відтінки кольору: вони можуть бути легкими та прозорими, ніжними, а можуть бути яскравими та насиченими. Мелодичний малюнок можна зобразити у вигляді різноманітних ліній - прямих, хвилястих, зигзагоподібних, тонких і товстих, згорнутих у спіральки. А можна намалювати музику барвистими плямами, колірне рішення яких залежатиме від вашого ставлення до музичного твору.

Як ви вже здогадалися, сьогодні ми з вами художниками і малюватимемо музику.

Дорогою до нашої майстерні пропоную вам трохи розім'ятися.

Педагог пропонує дітям фізкультхвилинку.

Вітер дме нам в обличчя

Захиталося дерево

Вітерець все тихіше, тихіше

Деревце все вище, вище

Педагог пропонує дітям пройти до майстерні

Вихователь: Побажання дітям: Пропоную вам заповнити лист кольоровими плямами повністю, не залишаючи незафарбованих просторів, при цьому можна накласти плями одного кольору різних місцяха лише потім набирати на пензель новий колір.

Сьогодні ми малюватимемо музику великого композитора Антоніо Вівальді «Чотири сезони» Малюватимемо музику під час її звучання. Коли закінчиться музика, тоді й малюнки у вас мають бути закінчені.

Робота дітей супроводжується звучанням музичного твору А. Вівальді «Чотири сезони»

Наприкінці заняття підбиваються підсумки:

Виставка малюнків.

1. Вихователь: Скажіть, вам сподобалося малювати музику?

Діти: - Сподобалося.

2. Що вам сподобалося найбільше?

3. Музику якогось композитора ми з вами малювали?

4. Як називалася картина, яку ми з вами сьогодні розглянули?

5. Як називався вірш, з яким ми з вами сьогодні познайомилися?

6 Хлопці, а зараз я попрошу всіх підійти ближче до нашої виставки картин, уважніше розглянути і помилуватися нашими картинами. Подивіться, які красиві та різні за кольоровим рішенням вийшли у вас музичні малюнки. Ось, виявляється, скільки різнокольорових ноток ховалося в музичному творі, а ми з вами й не здогадувалися. Натомість результат малювання нас здивував та порадував, адже ми не лише послухали музику, а й змогли її зобразити.

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження...