Підсумкові інтегровані заняття у підготовчій групі. Конспект інтегрованого заняття для дітей підготовчої групи

Цілі:

1. Узагальнити знання, отримані протягом року: закріпити рахунок та порядок чисел (до 10 і назад), закріпити вміння проводити звуковий аналіз, вміння читати прості словапродовжити роботу з розвитку мови.

2. Розвивати логічне мислення, вміння вирішувати прості математичні задачі, вміння орієнтуватися на аркуші паперу, розвивати дрібну моторикупальці рук.

3. Виховувати допитливість, любов до природи, бажання вчитися.

Хід заняття.

Дитина: Доброго дня, гості дорогі. У зал ошатний проходьте, на наше заняття подивіться. Ви раді? Ми також Вам.

Вихователь: Хлопці, сьогодні на заняття до нас прийде найголовніший вчений і розумник із Квіткового міста – Знайка. Він буде тут незабаром.

(До кімнати влітає паперовий змій з листом.)

Вихователь: Хлопці, це лист від Знайка. Бажаєте знати, що в ньому написано?

Читає: «Дорогі хлопці! Я відлетів підкорювати космічні простори. Але ви не журитесь, для вас я приготував сюрприз. Надсилаю вам карту у вигляді алфавіту, пройдіть по ній від А до Я, і ви теж зробите дивовижну пригоду. Успіхів! Ваш друг Знайка».

Вихователь: Ну що ж, вирушимо в дорогу.

(Перед дітьми карта у вигляді алфавіту, на ній виділені літери – «зупинки». Діти називають літери алфавіту, виконують завдання).

Перша зупинка - літера "В" - "Весела математика".

На дошці фігурки з картону, на них – завдання. Діти вибирають фігурку, вирішують завдання та викладають рішення за допомогою цифр та знаків на магнітній дошці.

1. Яблуко: Яблука в саду встигли, ми скуштувати їх встигли. П'ять рум'яних, наливних, три з кислинкою. Скільки їх? (8).

2. Їжачок: Подарував їжакам їжачок вісім шкіряних чобітків. Хто відповість з хлопців – скільки було всіх їжать? (2).

3. Курча: Три курчати стоять і на шкаралупки дивляться. Три курчати в гнізді біля квочка сидять. Відповідай скоріше-скільки курчат у квочка моєї? (6).

4. Жаба: Біля стіни стоять кадушки, у кожній кадушці по одній жабі. Якщо було п'ять дідусів, скільки було в них жаб? (5).

5. Гриб: Вова та Сашко пішли за грибами. Вова зібрав сім грибів, а Сашко на один менше. Скільки грибів зібрав Сашко? (6).

6. Рибка: Коля та Андрій ловили карасів. Коля спіймав два карасі, Андрій на два більше. Скільки рибок упіймав Андрій? (4). Скільки рибок спіймали хлопчики разом? (6).

Друга зупинка - буква "І" - "Виправи помилку".

1. Черв'як клював шпак.

2. Пісня співала соловейка.

3. Мохната гусениця з'їла синицю.

4. У квітці стояла ваза.

5. Гриби збирали дітей у кошик.

6. Пухнаста мишка спіймала кішку.

Третя зупинка – літера «Л» – «Логічні завдання».

1. У мами є кіт Пушок, собака Дружок, дочка Люба. Скільки дітей у мами? (1).

2. Що їдять крокодили на Північному полюсі? (Крокодили там не живуть).

3. Хто голосніше мукає: півень чи корова? (Півень не вміє мукати).

4. Якого кольору волосся у колобка? (У колобка немає волосся).

5. З якого посуду не можна поїсти? (З порожньої).

6. На столі лежать два апельсини та чотири банани. Скільки овочів на столі? (ні одного).

Четверта зупинка – літера М – «Монетки з чарівного дерева».

На гілочці дерева висять монетки із золотистого картону. Діти «зривають» по одній монеті і називають сусідів числа.

П'ята зупинка – літера «О» – «Город».

Перед кожною дитиною листок паперу з двома намальованими горизонтальними лініями - "грядками", на кожній "грядці" намальовано насіння (по 10 штук на кожній грядці).

Скільки насіння на верхній грядці?

Діти Десять.

Вихователь: Як інакше скажемо?

Діти Один десяток.

Скільки насіння на нижній грядці?

Діти: Стільки ж. Десять.

Вихователь: На якій грядці насіння більше?

Діти: однаково.

Вихователь: Перший паросток з'явився із четвертого насіння на верхній грядці. Намалюйте паросток. Скільки насіння, що не проросло праворуч від пророслого?

Діти: Шість.

Вихователь: Скільки насіння, що не проросло, ліворуч від пророслого?

Діти: Три.

Вихователь: На якому боці більше?

Шоста зупинка – буква «П» – «Пізнавальна».

1. Скільки днів на тижні?

2. Як називається держава, в якій ми живемо?

3. Прізвище президента.

4. На якій річці стоїть наше місто?

5. Як називається книга, в яку занесені рідкісні та зникаючі види тварин та рослин?

6. Як називається модель земної кулі?

Cїдьма зупинка - літера "У" - "Качине озеро".

На листі ватману зображено озеро з качками, що плавають на ньому.

Вихователь: Хлопці, подивіться уважно і скажіть, про що можна сказати качине, качине, качине, качине?

Восьма зупинка - літера "Ч" - "Людина і природа".

Робота за індивідуальними картками з екології: зафарбуйте червоним олівцем кружечки біля картинок, що зображують згубний вплив людини на природу.

Дев'ята зупинка - літера "Я" - "Яблуня".

На яблуні висять яблука зі словами: Мишка, курка, Маша, заєць, яблуня, цебро, вода, бабуся. Вихователь: Прочитайте слова. Скажіть, з якої вони казки?

Діти: "У страху очі великі" російська народна казка.

(Характеристика деяких звуків зі слів на розсуд вихователя.)

Вихователь: Молодці, хлопці та дівчата. Ви впоралися з усіма завданнями. Ви дуже багато знаєте та готові йти до школи. А в подарунок від нашого друга Знайка отримаєте книги.

(Вихованець дарує дітям книги із серії «Моя перша енциклопедія»).

Подобається 0 Погано 0

Конспект підсумкової інтегрованої НОД у підготовчій групі«Подорож картою Знайки»

Ціль: Узагальнити знання, отримані протягом року: закріпити рахунок та порядок чисел (до 10 і назад), закріпити вміння проводити звуковий аналіз, вміння читати прості слова, продовжити роботу з розвитку мови; розвивати логічне мислення, уміння вирішувати прості математичні завдання, уміння орієнтуватися на аркуші паперу, розвивати дрібну моторику пальців; виховувати допитливість, любов до природи, бажання вчитися.

Хід НОД.
Дитина: Доброго дня, гості дорогі. У зал ошатний проходьте, на наше заняття подивіться. Ви раді? Ми також Вам.
Вихователь: Хлопці, сьогодні на заняття до нас прийде найголовніший вчений і розумник з Квіткового міста - Знайка Він буде тут незабаром.
(До кімнати влітає паперовий змій з листом.)
Вихователь: Хлопці, це лист від Знайки Бажаєте знати, що в ньому написано?
Читає: «Дорогі хлопці! Я відлетів підкорювати космічні простори. Але ви не журитесь, для вас я приготував сюрприз. Надсилаю вам карту у вигляді алфавіту, пройдіть по ній від А до Я, і ви теж зробите дивовижну пригоду. Успіхів! Ваш друг Знайка».
Вихователь: Ну що ж, вирушимо в дорогу.
(Перед дітьми карта у вигляді алфавіту, на ній виділені літери – «зупинки». Діти називають літери алфавіту, виконують завдання).
Перша зупинка - літера "В" - "Весела математика".
На дошці фігурки з картону, на них – завдання. Діти вибирають фігурку, вирішують завдання та викладають рішення за допомогою цифр та знаків на магнітній дошці.
1. Яблуко: Яблука в саду встигли, ми скуштувати їх встигли. П'ять рум'яних, наливних, три з кислинкою. Скільки їх? (8).
2. Їжачок: Подарував їжакам їжачок вісім шкіряних чобітків. Хто відповість з хлопців – скільки було всіх їжать? (2).
3. Курча: Три курчати стоять і на шкаралупки дивляться. Три курчати в гнізді біля квочка сидять. Відповідай скоріше-скільки курчат у квочка моєї? (6).
4. Жаба: Біля стіни стоять кадушки, у кожній кадушці по одній жабі. Якщо було п'ять дідусів, скільки було в них жаб? (5).
5. Гриб: Вова та Сашко пішли за грибами. Вова зібрав сім грибів, а Сашко на один менше. Скільки грибів зібрав Сашко? (6).
6. Рибка: Коля та Андрій ловили карасів. Коля спіймав два карасі, Андрій на два більше. Скільки рибок упіймав Андрій? (4). Скільки рибок спіймали хлопчики разом? (6).
Друга зупинка - буква "І" - "Виправи помилку".
1. Черв'як клював шпак.
2. Пісня співала соловейка.
3. Мохната гусениця з'їла синицю.
4. У квітці стояла ваза.
5. Гриби збирали дітей у кошик.
6. Пухнаста мишка спіймала кішку.
Третя зупинка – літера «Л» – «Логічні завдання».
1. У мами є кіт Пушок, собака Дружок, дочка Люба. Скільки дітей у мами? (1).
2. Що їдять крокодили на Північному полюсі? (Крокодили там не живуть).
3. Хто голосніше мукає: півень чи корова? (Півень не вміє мукати).
4. Якого кольору волосся у колобка? (У колобка немає волосся).
5. З якого посуду не можна поїсти? (З порожньої).
6. На столі лежать два апельсини та чотири банани. Скільки овочів на столі? (ні одного).
Четверта зупинка – літера М – «Монетки з чарівного дерева».
На гілочці дерева висять монетки із золотистого картону. Діти «зривають» по одній монеті і називають сусідів числа.
Фізхвилинка\відштовхуватися від інтересів дітей/ - Хлопці пам'ятайте Фому невіруючого, він все робив навпаки. Хочете побути в ролі Фоми невіруючого?
"Скажи навпаки" (з м'ячем)
- холодний - теплий, - зима - літо, - голосно - тихо, - швидко - повільно,
- білий - чорний, - день - ніч, - довгий - короткий, - широкий - вузький,
- світлий – темний, - гострий – тупий, - веселий – сумний, - високий – низький, - маленький – великий, - плаче – сміється.
П'ята зупинка – літера «О» – «Город».
Перед кожною дитиною листок паперу з двома намальованими горизонтальними лініями - "грядками", на кожній "грядці" намальовано насіння (по 10 штук на кожній грядці).
Вихователь:Скільки насіння на верхній грядці?
Діти Десять.
Вихователь: Як по-іншому скажемо?
Діти Один десяток.
Вихователь: Скільки насіння на нижній грядці?
Діти: Стільки ж. Десять.
Вихователь:На якій грядці насіння більше?
Діти: однаково.
Вихователь: Перший паросток з'явився з четвертого насіння на верхній грядці Намалюйте паросток. Скільки насіння, що не проросло праворуч від пророслого?
Діти: Шість.
Вихователь: Скільки насіння, що не проросло, ліворуч від пророслого?
Діти: Три.
Вихователь: На якому боці більше?
Шоста зупинка – буква «П» – «Пізнавальна».
1. Скільки днів на тижні?
2. Як називається держава, в якій ми живемо?
3. Прізвище президента.
4. Як називається книга, в яку занесені рідкісні та зникаючі види тварин та рослин?
5. Як називається модель земної кулі?
Сьома зупинка – літера «У» – «Качине озеро».
На листі ватману зображено озеро з качками, що плавають на ньому.
Вихователь:Хлопці, подивіться уважно і скажіть, про що можна сказати качине, качине, качине, качине?
Восьма зупинка - літера "Ч" - "Людина і природа".
Робота за індивідуальними картками з екології: зафарбуйте червоним олівцем кружечки біля картинок, що зображують згубний вплив людини на природу.
Дев'ята зупинка - літера "Я" - "Яблуня".
На яблуні висять яблука зі словами: Мишка, курка, Маша, заєць, яблуня, цебро, вода, бабуся. Вихователь: Прочитайте слова. Скажіть, з якої вони казки?
Діти: "У страху очі великі" російська народна казка.
(Характеристика деяких звуків зі слів на розсуд вихователя.)
Вихователь: Молодці, хлопці. Ви впоралися з усіма завданнями. Ви дуже багато знаєте та готові йти до школи. А в подарунок від нашого друга Знайка отримаєте книги.
У книзі солодкий приз (цукерки).

Мета: узагальнення та систематизація у дітей отриманих знань.

Програмний зміст:

Створити умови для збереження та зміцнення здоров'я дітей.

Закріплювати уявлення дітей про предмети та явища навколишньої дійсності, рослинний та тваринний світ. Формувати початки екологічної культури.

Розвиток вільного спілкування з дорослими та дітьми у процесі спільної діяльності, вміння складати речення із заданими словами; удосконалювати зв'язне мовлення.

Закріплювати знання дітей про елементи математичної символіки, поняття частини завдання, уміння складати та вирішувати завдання; знання про послідовність днів тижня, пори року, весняних місяців.

Розвивати просторову уяву та елементи логічного мислення.

Використати художні твори, музичні творидля збагачення та закріплення отриманих знань та умінь.

Виховувати посидючість, уміння слухати, взаємовиручку, бажання надавати допомогу.

Формувати навички виконання поставленого завдання, уміння оцінювати результати своєї діяльності.

1. Організаційний момент(Діти з вихователем стоять у колі)

Вос-ль: У коло широке бачу я

Встали всі мої друзі

Ми зараз підемо праворуч

А тепер підемо ліворуч

У центр кола зберемося

І на місце все повернемось

Всі один одному посміхнемося,

Усі у зборі-діти, дорослі

Ми можемо починати

Але спершу треба дружно

Всім вітайте сказати.

2. Основна частина.

Вихователь звертає увагу дітей на камінь із написом:

Ось дива, камінь якийсь, ну прямо як у казці.

що ж на ньому написано? Прочитайте, будь ласка.

«Прямо підеш – добру справу зробиш своєму другові»;

«Ліво підеш – з другом розлучишся назавжди»;

"Направо підеш - красиву іграшку знайдеш".

Вос-ль: Діти, яку з доріг вибираємо? Чому?

(Бо друзі повинні виручати один одного з біди, допомагати один одному. Друг ніколи не скривдить, завжди прийде до тебе на допомогу).

Вос-ль: Діти, а ви знаєте прислів'я та приказки про дружбу, про друзів?

Назвіть, будь ласка.

"Один за всіх, всі за одного"

"Один у полі не воїн"

«Людина без друзів, що дерево без коріння»

«Сам гивай, а друга рятуй»

(лунає дзвін).

Вос-ль: Хлопці, хто це дзвенить, піду я подивлюся, а ви закрийте очі і чекайте мене.

(Вос-ль переодягається в Бабушку-Загадушку)

Б. Загадушка: Здрастуйте. Це мій дзвіночок мене до вас по допомогу привів.

А ви знаєте, хлопці

Про мої завдання-загадки?

Де відгадка, то кінець?

Хто підкаже, молодець!

А ви любите загадки? А казки?

А сюрпризи та подорожі?

Послухайте дітей

За горами та лісами

Скринька є з чудесами

Скринька та з чудесами

Давайте його знайдемо

Разом з вами!

А перебуває він у країні красивих слівта добрих справ. Я вкажу вам шлях. А ви готові робити добрі справи? А красиво та правильно говорити?

Для того, щоб було всім зрозуміло, потрібно вимовляти все правильно і виразно.

Я пропоную виконати артикуляційну гімнастикудля мови:

1 вправа: «Беззвучний дзвіночок» (рот розкритий, а язичок рухається від одного куточка рота до іншого)

3 вправа: «Трубочка» (витягли губи трубочкою і заспівали ду-ду-ду, ду-ду-ду)

4 вправа: «Кульки» (перетворіть язичок на кульку і покочуйте її, то за однією щокою, то за іншою, а потім по колу) .

Б. Загадушка: Молодці хлопці. А тепер у дорогу.

Що за диво острівець!

На ньому будиночок-теремок!

Раніше його тут не було! ТС-С-С! Та в ньому чути музику! Ну підійдемо тихенько ближче, прислухаємося і за допомогою рухів, покажемо, що там відбувається.

(звучить музика: колискова, марш, танцювальна; діти «сплять», марширують, танцюють)

(Діти по черзі називають правила поведінки в лісі сідаючи-ся)

Діти, подивіться якесь «Диво дерево», а під ним конверт. Які цікаві завданнянадіслало нам «Диво-дерево»

(Діти по черзі читають завдання та виконують їх)

1 завдання: відгадайте загадки:

Взимку та влітку одним кольором (ялина)

Тулуб білий, а руки зелені (береза)

На березі, біля урвища, довго-довго плаче… (верба)

Б. Загадушка: Як усе це назвати одним словом? (дерева)

2 завдання: «Якої літери не вистачає? »

Б. Загадушка: Прочитайте слова та скажіть, яка перша літера загубилася

(л) іса (в) олк (м) ведмідь (к) рот (з) яєць (е) жик (м) ыш (в) ерблюд

Яка тварина не живе у моєму лісі? Звідки прибув цей гість?

3 завдання: Розкажіть, хто де живе або як називаються житла звірів: (лисяча нора вовче лігво, ведмежа барліг, мишача нора) .

Б. Загадушка: Молодці з усіма завданнями впоралися, нам час далі в дорогу.

Фізхвилинка:

Доріжкою, доріжкою,

Скачемо ми на правій ніжці

І цією ж доріжкою

Скачемо ми на лівій ніжці

Не турбуйтеся, груди вперед

Чудовий народ!

Стежкою побіжимо

По стежці побіжимо,

На лужку, на лужку

Ми пострибаємо як зайчики

Солодко потяглися,

І один одному посміхнулись.

Б. Загадушка: Хлопці, а це що за будинок такий?

(Діти читають «Лісова школа»)

Б. Загадушка: Діти, щоб нам у неї потрапити, треба швидко на запитання відповідати. Чи готові?

Яка частина доби зараз настала?

Який сьогодні день тижня?

Назвіть другий день тижня?

Назвіть вихідні дні тижня?

Яке число слідує за числом 6?

Назвіть сусідів з числа 3.

Яке число коштує до 9?

З яких двох менших чисел складається 5?

Б. Загадушка: Молодці які! На всі запитання відповіли. Пропоную пройти до класу та сісти за парти.

(Діти сідають за столи і дзвенить дзвінок).

Б. Загадушка: Продзвенів дзвінок веселий

Він покликав хлопців усіх у клас

Скажімо дружно: «Привіт школа»

Чи всі готові на урок?

Б. Загадушка: Хоч ти смійся,

Хоч ти плач

Не можу розв'язувати задач!

Допоможіть мені, хлопці

Все розставити по місцях

Навчуся вирішувати завдання

Буду вдячна вам!

Подивіться скільки зайців сидять під ялинкою? (4)

Скільки зайців до них прибігло? (вос-ль ставить 3 зайця)

Діти, складіть будь ласка, про них завдання. (Діти складають завдання)

А що потрібно зробити, щоб дізнатися, скільки всього зайців було під ялинкою?

Давайте позначимо рішення цифрами та знаками?

Б. Загадушка: Розумнички! Ось тепер і я навчилася вирішувати завдання. А наступне завдання називається «Що тут зайве? »

(На дошці картки із завданнями)

1. Зима, весна, літо, осінь

2. 1, 2, 3, 4, коло, 5

3. +, -, грудень, =

4. Коло, квадрат, весна, трикутник

5. Ранок, ніч,<, день, вечер

Б. Загадушка: Молодці, хлопці! Зараз ми з вами перебуваємо в лісовій школі, але я думаю, що ви вже уявляєте, що на вас чекає у справжній школі. Можете розповісти? А у цьому нам допоможуть опорні слова. Пропоную їх прочитати та скласти з ними пропозиції. (Школа. Вчитель, учень, дзвінок, парта, оцінка) .

(Діти складають пропозиції:

Скоро ми навчатимемося в школі.

У школі працює вчитель.

Ми будемо добрими учнями.

Діти у школі сидять за партою.

Ми будемо отримувати лише гарні оцінки.)

Б. Загадушка: Які ви розумні хлопці, ви сьогодні так гарно і правильно кажете, а скільки добрих справ зробили! А зараз потрібно виконати останнє завдання. Якщо ми з ним впораємося, то дізнаємося де знаходиться скринька. Діти, ви готові? Тоді вам успіхів!

Графічний диктант

означає потрібно намалювати з точки лінію на 2 клітинки вгору,

потім 3 клітини праворуч і 2 клітини вниз.

Б. Загадушка: Хлопці, що у вас вийшло? . Я, здається, здогадалася, де знаходиться скринька. А ви?

3. Рефлексія

Б. Загадушка: А зараз пропоную пограти у гру «Квіти».

На галявині (на підлозі) росте 3 квітки.

Червоний (мені дуже сподобалося і все вийшло)

Блакитний (було цікаво, але дещо не виходило)

Жовтий (було не цікаво, багато не виходило)

(Діти обирають квітку, яку вважають своєю)

Б. Загадушка: Ну що ж, любі друзі,

Я рада, що ви не підвели мене.

Кожен – просто молодець!

А подорожі – кінець!

Давайте дружно скажемо: Один, два, три, повернися

І до своєї групи повернися!

(Восп-ль роздає частування з скриньки).

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект підсумкового інтегрованого заняття у підготовчій групі «Б» «Скринька чудес».

Мета: узагальнення та систематизація у дітей отриманих знань.

Програмний зміст:

Створити умови для збереження та зміцнення здоров'я дітей.

Закріплювати уявлення дітей про предмети та явища навколишньої дійсності, рослинний та тваринний світ. Формувати початки екологічної культури.

Розвиток вільного спілкування з дорослими та дітьми у процесі спільної діяльності, вміння складати пропозиції із заданими словами; удосконалювати зв'язне мовлення.

Закріплювати знання дітей про елементи математичної символіки, поняття частини завдання, уміння складати та вирішувати завдання; знання про послідовність днів тижня, пори року, весняних місяців.

Розвивати просторову уяву та елементи логічного мислення.

Використовувати художні твори, музичні твори для збагачення та закріплення отриманих знань та умінь.

Виховувати посидючість, уміння слухати, взаємовиручку, бажання надавати допомогу.

Формувати навички виконання поставленого завдання, уміння оцінювати результати своєї діяльності.

Хід НОД:

1. Організаційний момент (діти з вихователем стоять у колі)

Вос-ль: У коло широке бачу я

Встали всі мої друзі

Ми зараз підемо праворуч

А тепер підемо ліворуч

У центр кола зберемося

І на місце все повернемось

Всі один одному посміхнемося,

Усі у зборі-діти, дорослі

Ми можемо починати

Але спершу треба дружно

Всім вітайте сказати.

2. Основна частина.

Вихователь звертає увагу дітей на камінь із написом:

Ось дива, камінь якийсь, ну прямо як у казці.

що ж на ньому написано? Прочитайте, будь ласка.

«Прямо підеш – добру справу зробиш своєму другові»;

«Ліво підеш – з другом розлучишся назавжди»;

"Направо підеш - красиву іграшку знайдеш".

Вос-ль: Діти, яку з доріг вибираємо? Чому?

(Бо друзі повинні виручати один одного з біди, допомагати один одному. Друг ніколи не скривдить, завжди прийде до тебе на допомогу).

Вос-ль: Діти, а ви знаєте прислів'я та приказки про дружбу, про друзів?

Назвіть, будь ласка.

"Один за всіх, всі за одного"

"Один у полі не воїн"

«Людина без друзів, що дерево без коріння»

«Сам гивай, а друга рятуй»

(лунає дзвін).

Вос-ль: Хлопці, хто це дзвенить, піду я подивлюся, а ви закрийте очі і чекайте мене.

(Вос-ль переодягається в Бабушку-Загадушку)

Б. Загадушка: Здрастуйте. Це мій дзвіночок мене до вас по допомогу привів.

А ви знаєте, хлопці

Про мої завдання-загадки?

Де відгадка, то кінець?

Хто підкаже, молодець!

А ви любите загадки? А казки?

А сюрпризи та подорожі?

Послухайте дітей

За горами та лісами

Скринька є з чудесами

Скринька та з чудесами

Давайте його знайдемо

Разом з вами!

А знаходиться він у країні гарних слів та добрих справ. Я вкажу вам шлях. А ви готові робити добрі справи? А красиво та правильно говорити?

Для того, щоб було всім зрозуміло, потрібно вимовляти все правильно і виразно.

Я пропоную виконати гімнастику артикуляції для мови:

1 вправа: «Беззвучний дзвіночок» (рот розкритий, а язичок рухається від одного куточка рота до іншого)

3 вправа: «Трубочка» (витягли губи трубочкою і заспівали ду-ду-ду, ду-ду-ду)

4 вправа: «Кульки» (перетворіть язичок на кульку і покочуйте її, то за однією щокою, то за іншою, а потім по колу) .

Б. Загадушка: Молодці хлопці. А тепер у дорогу.

Що за диво острівець!

На ньому будиночок-теремок!

Раніше його тут не було! ТС-С-С! Та в ньому чути музику! Ну підійдемо тихенько ближче, прислухаємося і за допомогою рухів, покажемо, що там відбувається.

(звучить музика: колискова, марш, танцювальна; діти «сплять», марширують, танцюють)

(Діти по черзі називають правила поведінки в лісі сідаючи-ся)

Діти, подивіться якесь «Диво дерево», а під ним конверт. Які цікаві завдання надіслало нам «Диво-дерево»

(Діти по черзі читають завдання та виконують їх)

1 завдання: відгадайте загадки:

Взимку та влітку одним кольором (ялина)

Тулуб білий, а руки зелені (береза)

На березі, біля урвища, довго-довго плаче… (верба)

Б. Загадушка: Як усе це назвати одним словом? (дерева)

2 завдання: «Якої літери не вистачає? »

Б. Загадушка: Прочитайте слова та скажіть, яка перша літера загубилася

(л) іса (в) олк (м) ведмідь (к) рот (з) яєць (е) жик (м) ыш (в) ерблюд

Яка тварина не живе у моєму лісі? Звідки прибув цей гість?

3 завдання: Розкажіть, хто де живе або як називаються житла звірів: (лисяча нора вовче лігво, ведмежа барліг, мишача нора) .

Б. Загадушка: Молодці з усіма завданнями впоралися, нам час далі в дорогу.

Фізхвилинка:

Доріжкою, доріжкою,

Скачемо ми на правій ніжці

І цією ж доріжкою

Скачемо ми на лівій ніжці

Не турбуйтеся, груди вперед

Чудовий народ!

Стежкою побіжимо

По стежці побіжимо,

На лужку, на лужку

Ми пострибаємо як зайчики

Солодко потяглися,

І один одному посміхнулись.

Б. Загадушка: Хлопці, а це що за будинок такий?

(Діти читають «Лісова школа»)

Б. Загадушка: Діти, щоб нам у неї потрапити, треба швидко на запитання відповідати. Чи готові?

Яка частина доби зараз настала?

Який сьогодні день тижня?

Назвіть другий день тижня?

Назвіть вихідні дні тижня?

Яке число слідує за числом 6?

Назвіть сусідів з числа 3.

Яке число коштує до 9?

З яких двох менших чисел складається 5?

Б. Загадушка: Молодці які! На всі запитання відповіли. Пропоную пройти до класу та сісти за парти.

(Діти сідають за столи і дзвенить дзвінок).

Б. Загадушка: Продзвенів дзвінок веселий

Він покликав хлопців усіх у клас

Скажімо дружно: «Привіт школа»

Чи всі готові на урок?

Діти: Так!

Б. Загадушка: Хоч ти смійся,

Хоч ти плач

Не можу розв'язувати задач!

Допоможіть мені, хлопці

Все розставити по місцях

Навчуся вирішувати завдання

Буду вдячна вам!

Подивіться скільки зайців сидять під ялинкою? (4)

Скільки зайців до них прибігло? (вос-ль ставить 3 зайця)

Діти, складіть будь ласка, про них завдання. (Діти складають завдання)

А що потрібно зробити, щоб дізнатися, скільки всього зайців було під ялинкою?

Давайте позначимо рішення цифрами та знаками?

Б. Загадушка: Розумнички! Ось тепер і я навчилася вирішувати завдання. А наступне завдання називається «Що тут зайве? »

(На дошці картки із завданнями)

1. Зима, весна, літо, осінь

2. 1, 2, 3, 4, коло, 5

3. +, -, грудень, =

4. Коло, квадрат, весна, трикутник

5. Ранок, ніч,

Б. Загадушка: Молодці, хлопці! Зараз ми з вами перебуваємо в лісовій школі, але я думаю, що ви вже уявляєте, що на вас чекає у справжній школі. Можете розповісти? А у цьому нам допоможуть опорні слова. Пропоную їх прочитати та скласти з ними пропозиції. (Школа. Вчитель, учень, дзвінок, парта, оцінка) .

(Діти складають пропозиції:

Скоро ми навчатимемося в школі.

У школі працює вчитель.

Ми будемо добрими учнями.

Діти у школі сидять за партою.

Ми будемо отримувати лише гарні оцінки.)

Б. Загадушка: Які ви розумні хлопці, ви сьогодні так гарно і правильно кажете, а скільки добрих справ зробили! А зараз потрібно виконати останнє завдання. Якщо ми з ним впораємося, то дізнаємося де знаходиться скринька. Діти, ви готові? Тоді вам успіхів!

Графічний диктант

У завданні вказано (див. рисунок)

Значить потрібно намалювати з точки лінію на 2 клітинки нагору,

Потім 3 клітини праворуч і 2 клітини вниз.

Б. Загадушка: Хлопці, що у вас вийшло? . Я, здається, здогадалася, де знаходиться скринька. А ви?

3. Рефлексія

Б. Загадушка: А зараз пропоную пограти у гру «Квіти».

На галявині (на підлозі) росте 3 квітки.

Червоний (мені дуже сподобалося і все вийшло)

Блакитний (було цікаво, але дещо не виходило)

Жовтий (було не цікаво, багато не виходило)

(Діти обирають квітку, яку вважають своєю)

Б. Загадушка: Ну що ж, любі друзі,

Я рада, що ви не підвели мене.

Кожен – просто молодець!

А подорожі – кінець!

Давайте дружно скажемо: Один, два, три, повернися

І до своєї групи повернися!

(Восп-ль роздає частування з скриньки).

1) Взимку та влітку одним кольором.

2) Тулуб білий, а руки зелені.

3) На березі, біля урвища, довго-довго плаче…


Ціль:узагальнення знань, дітей через організацію різних видів діяльності

Завдання:

Навчальні:

- Закріплення рахунку кількісних і порядкових числівників в межах 10, вміння порівнювати числове значення;

- закріплення характерних ознак пори року, назв місяців, днів тижня, добу;

- вправляти підбирати до іменника кілька прикметників;

- вправляти у визначенні кількості слів у реченні;

Розвиваючі:

- Розширення словникового обсягу дітей, діалогічного мовлення;

- Розвивати логічне мислення;

- Розвивати конструктивну діяльність;

- Розвивати моторику рук.

Виховують:

- Виховувати допитливість, спостережливість;

- Виховувати взаємовиручку, самостійність;

Форма роботи - фронтальна, індивідуальна

Обладнання та матеріали:Картинки (Динозаврики, східний султан, європейська принцеса, картинка першодрукарів Кирила та Мефодія), геометричні фігури, лічильні палички, картки з числовим рядком, картки з цифрами, дошка, крейда, ТСО.

Хід Безпосередньо Освітньої Діяльності:

Вихователь: Сьогодні я пропоную вам, відправиться в подорож, але не звичайне а в подорож у часі подивіться на цей чарівний годинник повернувши в них стрілки ми з вами будемо потрапляти в різні епохи і герої цих часів будуть ставити питання, ну як готові відправитися в подорож .

Вихователь:Тоді повернемо стрілки наших чарівних годинників і в дорогу.

(звучить музика)

Також цікаве заняття для підготовчої групи:

Вихователь:Ми з вами потрапили в давнину в епоху динозаврів, нас на математичній галявині зустрічають веселі динозаврики, вони дуже люблять геометричні фігури і приготували вам перше завдання.

1 Завдання:(робота на килимі)"Виклади фігури".

  • Викладіть 5 трикутників, квадратів на 1 менше.
  • Викладіть фігури порівну (два способи: додати один квадрат або прибрати трикутник).
  • Виклади 5 овалів за спаданням
  • Виклади 5 кіл по спаданню

Вихователь:молодці ви впоралися із завданням. Продовжимо нашу подорож і повернемо стрілки годинника.

Вихователь:Ми потрапили до стародавньої Персії саме тут придумали перше написання цифр, такими, як ми їх знаємо зараз. Подивіться нас зустрічає Перська султан, і він приготував вам завдання.

2завдання: «Числовий ряд»(Робота у мольберта)

Вставте цифри, що відсутні, у числовий ряд.

3завдання: «Більше, менше»

Картки із завданням від султана, у ній необхідно порівняти цифри і між ними поставити знак більше чи менше.

Вихователь:а тепер трохи відпочинемо.

Фізхвилинка:(Крокують на місці)

Хто крокує дружно навряд

Групи «Райдуга» загін (використовуємо будь-яку назву групи)

Сміливі, вмілі,

Під сонцем засмаглі!

Вихователь:Молодці продовжуємо нашу подорож повернемо стрілку годинника, де ж ми опинилися?

У стародавній Європі, хлопці саме тут винайшли перший годинник зі стрілками.

3 завдання: «Малюємо час» (робота біля дошки)

Вихователь:Подивіться хлопці на прекрасну європейську принцесу, вона вирішила дізнатися, як добре ви знаєте час.

Вихователь називає час діти крейдою на дошці малюють стрілки годинника (циферблат малюється заздалегідь).

Молодці хлопці, ви впоралися.

4 завдання: «Перші літери» (робота за столами)

Вихователь:Повернемо стрілки нашого чарівного годинника і опинимося в давній Русі, знайомимося з першою писемністю на Русі. Першими хто вигадав літери нашого алфавіту це були Кирило та Мефодій. І вони вам чергове завдання на картках написані літери викладете їх за допомогою рахункових паличок. Порахуйте скільки вам знадобилося лічильних паличок для складання літери, придумайте слово, в якому буде дана літера.

5 завдання: «Складання речень»

Вихователь:Поділіться на пари перед вами лежать кольорові смужки розберіть своєю парою смужки одного кольору переверніть їх там написані слова складіть з них речення і прочитайте його.

Продовжимо нашу подорож, повернемо стрілки і ось ми вже за часів наших дідів. Подивіться екран телевізора, вони надіслали нам відео загадки, спробуємо відгадати.

Вихователь:Ну ось підходить наша подорож до кінця, нам настав час повертатися додому повернемо стрілки годинника востаннє щоб опиниться в нашому часі. (звучить музика)

Сподіваюся, що наша подорож вам сподобалася.

Назва: Конспект підсумкового інтегрованого заняття у підготовчій групі «Подорож у часі»
Номінація: Дитячий садок — Конспекти занять, НОД — ігрові заняття


Посада: вихователь першої кваліфікаційної категорії
Місце роботи: МБДОУ дитячий садок №257 «Маленька країна»
Місце розташування: місто Новокузнецьк Кемеровська область

Христина Вирвіна

Конспект інтегрованого заняття

в підготовчій групі

«»

Виконала: вихователь першої

МБДОУ дитячий садок «Сніжинка»

п. Путівка Брянського району

Вирвіна Христина Андріївна

Конспект інтегрованого заняття

в підготовчій групі

« Подорож маленької зірочки» .

СОЦІАЛІЗАЦІЯ + КОМУНІКАЦІЯ + ХУДОЖНЯ ТВОРЧІСТЬ + ПІЗНАННЯ + МУЗИКА + ЗДОРОВ'Я + ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА

Ціль: Формування соціально-ціннісних уявлень про дружні взаємини Розвиток у дітей здатності до співпереживання, бажання прийти на допомогу другові у складній ситуації.

Програмні завдання:

Розширювати знання дітей про дружбу.

Конкретизувати в дітей віком знання прислів'їв і приказок про дружбу.

Формувати соціально-комунікативні якості (Співпраця, гнучкість, толерантність).

Формувати моральні якості дошкільнят: вміння дружити, берегти дружбу, спілкуватися в колективі

Виховувати дружелюбність, співпереживання, доброзичливе ставлення одне до одного.

Закладати моральні основи особистості процесі формування поглядів на дружбу.

Активізувати розумову та мовну діяльність дітей.

Закріплення навичок рахунку не більше 10, орієнтування у просторі, знань днів тижня.

Розширювати комунікативні можливості дітей, вміння підбирати прикметники до іменників, що позначає якість людини.

Розвивати соціальні навички: вміння працювати в групівчити чути партнера.

Використовувати комплекс здоров'язберігаючих технологій: дихальна гімнастика, музикотерапія, фізкульхвилинка, гімнастика для очей.

Словникова робота: закріпити використання у мовленні слів, що позначають особистісні характеристики (дружній, винахідливий, дбайливий, життєрадісний, працьовитий, активізація та збагачення словника дітей іменниками, прикметниками, дієсловами на тему заняття.

Інтеграціяосвітніх областей:

«Соціалізація»- формування уявлень про дружні взаємини між однолітками.

«Комунікація»- Розвиток вільного спілкування з дорослим і дітьми, вміння підбирати прикметники до іменників, що позначає якості людини.

«Художня творчість»- Розвиток продуктивної діяльності.

«Пізнання»- Розширення кругозору, закріплення навичок рахунку в межах 10, орієнтування в просторі.

«Музика»- Прослуховування музичного супроводу.

«Здоров'я», "Фізична культура"- Зміцнення здоров'я за допомогою різних видів гімнастики, фізичних вправ.

Попередня робота:

Розмова з дітьми про дружбу, стосунки один до одного.

Читання художньої літератури про дружбу (оповідання В. Осєєвої «До першого дощу»і «Добра господиня», оповідання Л. Н. Толстого «Два товариші», оповідання К. Д. Ушинського «Разом тісно, ​​а нарізно нудно»).

Тлумачення прислів'їв та приказок про дружбу.

Проведення ігор, що сприяють розвитку комунікативних якостей дітей: «Скажи сусідові комплімент», «Чарівні окуляри», "Зрозумій мене". "Вгадай хто це".

Організація спільної прогулянки та спільних ігор з дітьми інших груп.

Розучування віршів про дружбу.

Виготовлення подарунків для дітей.

Підбір аудіозаписів із піснями про дружбу для супроводу.

Матеріально-технічне обладнання:

Комп'ютер; екран; комп'ютерні слайди, виконані у програмі Power Point, як презентації; стенд із зображенням неба; площинні фігури зірочки, місяця, сонячної промінчика, дощу, хмари, вітру; мольберти з точковим зображенням зірок; фланелеграф; числовий ряд ( «крапельки»); гімнастика для очей, виконана у програмі Power Point у вигляді презентації; «Квітка дружби»з написаними на пелюстках якостями справжнього друга; записи музичних композицій для супроводу.

Хід заняття.

Діти входять до зали.

Вихователь: Хлопці, подивіться, а у нас сьогодні гості! Усміхніться один одному, посміхніться нашим гостям та привітайтеся з ними!

Сьогодні ми поговоримо з вами про дружбу та друзів. І я думаю, дізнаємося багато нового та цікавого.

Як ви вважаєте, що таке «дружба»? (мати друзів).

А що означає «дружити»? (вірити, грати, не дурити, допомагати один одному, поважати)

Кого називають справжнім другом? (хто ніколи не дурить, хто захищає, з ким цікаво та весело, хто може пробачити, хто завжди говорить правду, з ким можна поплакати та посміятися)

З якою погодою можна порівняти дружбу (ясна, сонячна, тепла).

Діти відповідають, вихователь підводить підсумок: "Що таке дружба"?

З.: Дружба – це велика цінність, подарунок долі. Дружба допомагає нам навчатися, працювати, жити. Вона робить нас кращими, добрішими, сильнішими. Без друзів людині просто не прожити. Дружити - це віддавати все своє кохання, доброту, тепло і не вимагати нічого натомість.

В.: А тепер подивіться, будь ласка, на екран. (Перегляд слайдів).

Як ви вважаєте, хлопці, дружна у нас група? А дружити можуть не лише люди. Дружать тварини. Дружать птахи. Дружать рослини. А ще, виявляється, дружать і зірки. Мені дуже хотілося б розповісти вам одну історію. У ній трохи суму, але багато тепла, кохання та радості. А історія ця про зірочку.

У давнину небо ночами було зовсім темним. І жила там єдина маленька зірочка. Коли вона озиралася довкола, то розуміла, що на небі вона одна – самотня. І від цього їй ставало дуже сумно. Вона звернулася до доброго чарівника, який живе на високій горе: «Шановний чарівник! Чи не можеш мені допомогти знайти подружок?»Чарівник був старим та мудрим. Він знав, що така самотність. Змахнув він своєю чарівною паличкою, дунув сильніше, і полетіла зірочкапо небу у пошуках друзів.

Хлопці, чи не хочете подути так само сильно, як чарівник, і допомогти зірочці летіти? (Дихальна гімнастика. Глибокий вдих – видих. 5-6 разів).

І подорожувала зірочка цілий тиждень.

Першого дня тижня. Діти, як він називається?

Діти: Понеділок.

В: Правильно, молодці, хлопці. В понеділок зірочка зустріла місяць, який попросив її назвати прислів'я та приказки про дружбу. А ви знаєте? Хочете допомогти їй? Я називаю першу частину прислів'я, а ви доповнюєте.

Вправа з м'ячем. Вихователь кидає м'яч дитині, називаючи початок прислів'я, а діти мають закінчити її, повернувши м'яч.

Нема друга – шукай, а знайшов – береги.

Сам пропадай, а товариша рятуй.

Не май сто карбованців, а май сто друзів.

Один за одного триматися – нічого не боятися.

Один за всіх, усі за одного.

Людина без друзів, що дерево без коріння.

Де дружбою дорожать – там вороги тремтять.

З.: Дякую вам, хлопці. Зірочкадякує вам за допомогу. Вирушила вона далі. На другий день тижня. Діти, як він називається?

Діти: Вівторок.

П.: Правильно, молодці. У вівторок зірочказустріла сонячний промінчик. Він і каже: « Зірочка! А я, здається, знаю, як виглядають твої подружки! З'єднай крапки на аркуші по порядку один за одним і теж дізнаєшся!» Хлопці, а ви хочете побачити, якими вони мають бути? Я прошу вас підійти до мольбертів.

Діти малюють.

В.: Молодці, хлопці. Зірочка каже вам дякую. Настав третій день тижня. Як він називається, хлопці?

Діти: Середа.

В.: Розумниці. В середу зірочказустрілася з дощем, який попросив її пограти у гру «Якої крапельки не стало?»Ви також хочете? Подивіться перед вами 10 крапель. Ми зараз закриємо очі, одна з крапель зникне, а коли відкриємо, маємо дізнатися, яка цифра зникла?

Гра «Яка крапелька зникла?».

В.: Зірочка дякує вам, хлопці. А тепер нехай наші очі відпочинуть, А для цього їм потрібна невелика розминка. Уважно стежте за об'єктами, що рухаються, і не відволікайтеся.

Гімнастика для очей

В.: А наша зірочка продовжує подорож. Четвертого дня тижня. Хлопці, як він називається?

Діти: Четвер.

П.: Правильно, молодці. В четвер зірочка зустріла хмару, якому захотілося порозім'ятися Вам хочеться? Вставайте парами. Починаємо.

Я підріс – і ти підріс.

У мене є ніс – і ти маєш ніс.

У мене щічки гладкі – і в тебе гладкі щічки.

У мене губки солодкі - і в тебе солодкі губки.

Ми два друга – любимо одне одного.

В.: Ось які ми дружні, молодці! А зірочка далі летить. П'ятого дня тижня. Скажіть мені назву п'ятого дня тижня.

Діти: П'ятниця.

П.: Правильно, хлопці. В п'ятницю зірочкапросить вас прочитати їй вірші про дружбу. Ви знаєте вірші про дружбу?

Діти читають поезії.

Дружба – це теплий вітер,

Дружба – це світлий світ,

Дружба - сонце на світанку,

Для душі веселий бенкет.

Дружба – це лише щастя,

Дружба – у людей одна.

З дружбою не страшні негоди,

З дружбою – життя навесні сповнене.

Друг розділить біль та радість,

Друг підтримає та врятує.

З другом – навіть зла слабкість

В мить розтане і піде.

Вір, зберігай, цінуй же дружбу,

Це найвищий ідеал.

Тобі вона співслужить службу

Адже дружба – це найцінніший дар!

В.: Зірочка дякує вам, хлопці. Дякую! Які чудові вірші!

А подорож продовжується. Настав шостий день тижня. Як він називається?

Діти: Субота.

П.: Правильно. Молодці! В суботу зірочказустрілася з вітром. А він просить: «Я ненароком дужче дунув, і облетіли пелюстки з цієї загадкової квітки. Допоможи, будь ласка, мені, зірочка, зібрати їх». Хлопці, а пелюстки – то чарівні, на них написані якості, які має справжній друг. Як ви думаєте, яким має бути друг?

Чуйний

Ввічливий

Уважний

Товариський

Терплячий

Відданий

Дбайливий

Діти та вихователь складають квітку дружби.

В.: Зірочка каже вам"Дякую"за допомогу. А тим часом настав останній сьомий день тижня. Як він називається?

Діти: Неділя.

В.: Розумниці. Настала неділя. Але зірочкатак і не знайшла собі подружок. Як ви вважаєте, як їй можна допомогти? Ми з вами намалюємо сьогодні багато зірочок. І в нас буде ціле сузір'я. А наша зірочкабільше ніколи не буде самотньою. Як ви думаєте, якого кольору зірки найяскравіші, найтепліші?

Діти: Сині, рожеві, жовті, оранжеві.

В.: А чорні зірки ви малюватимете?

Діти: Ні.

В.: Запрошую вас до столів для малювання подружок нашої зірочки.

Діти малюють під музичний супровід.

Просить розповісти про свою зірочці:

Як би ти назвав свою зірочку? (Іскорка, Сонечко, Блискучко, Ласка)

Як ти гадаєш, яка твоя зірочка? (лагідна, тепла, дбайлива, ніжна, смілива, красива, світла)

Про що мріє твоя зірочка? (Про тепла, про доброту, про радість, про дружбу, про відданість, про ввічливість)

Що б ти хотів попросити у своєї зірочки? (здоров'я, щастя, щоб не було війни, братика, вірних друзів, щоб був мир на землі)

В.: Ось скільки багато подружок тепер у нашої зірочки! Діти, яку справу ми з вами сьогодні зробили? Добре! Ми допомогли зірочці. Яке основне правило ми з вами сьогодні засвоїли? Треба дружити та допомагати один одному. Жити у мирі та дружбі.

А у мене і для вас є сюрприз – це маленькі зірочки, теплі та ласкаві. Я хочу від щирого серця подарувати вам їх, щоб ви дивилися на зірочки і пам'яталиЯк здорово мати справжніх друзів!

Звучить музика. Вихователь вручає зірочки дітям.

Вправа «Світ, Кохання та Доброта»

Мир, Любов і Доброта – всім, хто ліворуч від мене,

Мир, Любов і Доброта – всім,

то праворуч від мене,

Мир, Любов і Доброта – всім, хто позаду мене,

Мир, Любов і Доброта – всім, хто попереду мене!


В.: На такій добрій ноті ми сьогодні, хлопці, з вами закінчимо. Дякую вам, дякую гостям!

















Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження...