Скільки гравців у баскетбольній команді на майданчику. Скільки гравців у баскетбольній команді

1. Для гри у приміщеннях.

2. Для гри, як у приміщеннях, так і на вулиці – універсальний м'яч.

Кошик.

Металеве кільце діаметр якого дорівнює 45 см. На кільце натягнута сітка без дна. Кріпиться баскетбольний кошик на висоті 3,05 м на щиті, який у свою чергу встановлений на стійці паралельної лицьовим лініям майданчика. До кінця 1960 року офіційні змагання з баскетболу проводились і на відкритому повітрі, та у закритих приміщеннях - спортивних залах. А починаючи з 1968 року всі офіційні матчі тепер проходять тільки в закритих приміщеннях. Нинішні великі турніриз баскетболу проводять у залах, висота яких щонайменше 7 м.

Розіграш м'яча та ігровий час.

Матч, як і у багатьох популярних видах спорту, починається із центру майданчика. Розігрується м'яч у такий спосіб: суддя підкидає його строго вгору між двома гравцями команд. Як тільки гравці торкаються м'яча (а брати його до рук при вкиданні не можна) починається відлік часу. Після кожного свистка судді відлік часу припиняється та поновлюється з наступним свистком, що означає продовження гри. За ігровим часом спостерігає спеціальний рефері.

До 2000 року правила із відліком часу були іншими. Раніше було 2 тайми по 20 хвилин чистого ігрового часу. Тепер же, прийнято проводити змагання у 4 тайми по 10 хвилин, аналогічно чистого ігрового часу (у НБА 4 тайми по 12 хвилин) з 2-х хвилинними перервами між кожним таймом, а перерва в середині матчу триває 15 хвилин.

Раніше гравець мав можливість володіти м'ячем необмежену кількість часу, а на початку другої половини XX століття був запроваджений 30-секундний та 24-секундний (в НБА) ліміт у володінні м'ячем командою. За правилами 2000 року, на атаку командам також відводиться трохи більше 24 секунд. У складі суддівської бригади є спеціальний оператор 24 секунд, який і стежить за дотриманням цього правила. Крім усього, існують «правило трьох секунд», саме стільки часу гравець атакуючої команди може перебувати в обмеженій зоні суперника, яку зазвичай так і називають – «3 секундна зона».

Нічиї в баскетболі бути не може, але якщо після ігрового часу переможця виявити не вдасться, буде призначено додатковий 5-хвилинний тайм – овертайм. Але якщо й у додатковий час, жодна з команд не заволодіє лідерством у матчі, суддя призначить ще одну додаткову п'ятихвилинку і так далі не виявиться найсильніша команда. Якщо команди грають за регламентом кубкової системи, то в першому матчі може бути зарахована нічия, а переможець визначиться за результатами другої зустрічі.

Кидки.

Точний кидок у кошик з позиції за спеціально зазначеною дугою (стандартно 6,25 м від щита, а в НБА – 7,27 м) оцінюється в три очки. Цю позицію зазвичай так і називають «трьохочковою зоною». Всі інші кидки, а також кидки з-під щита, оцінюються в два очки.

Спірний м'яч.

Нерідко суддям під час гри доводиться розігрувати спірний м'яч. М'яч вважається спірним у таких ситуаціях: якщо два суперники міцно утримують м'яч, і ніхто з них не може опанувати його, не порушивши правила; якщо м'яч залишив межі ігрового майданчика від двох гравців різних команд, або суддя не зміг точно визначити, хто з гравців останнім торкнувся м'яча; якщо м'яч застряг між щитом та кільцем та інші спірні ситуації. Спірний м'яч може розігруватися, як між самими учасниками «спору», так і між будь-якими іншими гравцями команд.

Ведення м'яча.

У баскетболі існують деякі обмеження щодо техніки ведення м'яча. Після дриблінгу (так називається технічне володіння м'ячем) гравець може зробити лише два кроки з ним у руках, не ударяючи об підлогу майданчика. Гравець повинен або кинути м'яч у кільце або віддати передачу партнеру по команді. У разі порушення цього правила - третього кроку фіксується так звана пробіжка, і м'яч переходить до іншої команди. Аналогічно, якщо баскетболіст зупинився з м'ячем, утримуючи його в руках, продовжує ведення замість регламентованого за правилами гри кидка в кошик чи пас партнеру, фіксується порушення, що називається як «подвійне ведення». М'яч у цьому випадку переходить до суперника. Гравець, який володіє м'ячем, може зупинятися і потім знову продовжувати дриблінг лише у тому випадку, якщо під час зупинки він продовжував постукувати м'ячем об підлогу. Вести м'яч можна як і лівою, так і правою рукою. Вести м'яч можна і перекидаючи його з руки на руку через простукування об підлогу. У жодному разі одночасно двома руками м'яч вести не можна - це зарахується як порушення правил і м'яч перейде до суперника. Якщо спортсмен отримав м'яч, залишаючись на місці, або зупинив рух після отримання передачі, йому не можна відривати від підлоги одну з ніг раніше, ніж він випустить м'яч із рук, чи це кидок у кошик чи передача.

Склад команд.

Від кожної команди на майданчику можуть виступати одночасно лише п'ять і ще п'ять-сім баскетболістів знаходяться під час ігрового часу на лаві запасних, які чекають на заміну. За правилами, на офіційних змаганняхспортсмени виступають під номерами з четвертого до п'ятнадцятого.

Заміни.

Кількість замін у баскетболі не обмежена. Проводити зміну гравців можна лише у момент, коли секундомір гри зупинено.

Жести.

Серед спеціальних жестів, що використовують суддівська бригада в ході матчу, існують, наприклад, такі: коли суддя вказує на порушення «правила трьох секунд» або вказує, скільки штрафних кидків дозволяється виконати гравцю потерпілої команди, він використовує саме числа «1», «2» та «3».

Саме так, суддя показують секретареві матчу та номер гравців, які отримують покарання у матчі. Тому, щоб уникнути плутанини, вирішено не використовувати як індивідуальні номери числа «1», «2» і «3».

Порушення та фоли.

За правилами баскетболу заборонено бити суперника по руках, штовхатися, охоплювати руками та блокувати рух, наступати на ноги. Гравцю, який припустився одного з таких порушень, оголошується персональне попередження, зауваження - фол. Якщо протягом матчу спортсмен отримав п'ять фолів (у правилах НБА – шість фолів), його видаляють із майданчика до кінця ігрового часу та роблять заміну на запасного гравця команди. Існують і взаємні фоли, а саме коли гравці команд порушують правила одночасно. У цьому випадку обидва гравці отримують зауваження, а м'яч переходить до команди, яка володіла ним до порушення правил або розігрується спірний м'яч.

Технічний фол – це фол за неспортивну поведінку, суперечки, розмови із суддею, бійки. Цей фол можуть отримати, як і самі баскетболісти, так і тренерський штаб команд. Навмисний фол - навмисне порушення, що зазвичай має грубу форму. Найважчим фолом у баскетболі є дискваліфікуючий фол, який оголошується за найсерйозніше порушення, згодом якого слід дискваліфікація гравця з майданчика на весь час зустрічі, що залишився.

Штрафні кидки.

Дане покарання команді, що провинилася, зазвичай дається за грубі порушення, як навмисні, так і ненавмисні. Кидки має право виконувати або сам постраждалий або будь-який інший гравець команди. Штрафні кидки виконуються зі спеціально зазначеної на майданчику позначки 6 м. від щита. Кожен точний кидок у кільце приносить команді 1 очко.

Мабуть, це найголовніші правила гри в баскетбол, яких слід дотримуватися. Грайте за правилами – не порушуйте, і тоді ви отримаєте масу задоволень від цієї прекрасної гри.

На запитання скільки гравців у баскетбольній команді? заданий автором Атьяна Перевалованайкраща відповідь це Баскетбол
- спортивна граз м'ячем, в яку грають дві команди по п'ять осіб.
в кожній. Мета гравців кожної команди закинути м'яч у кільце (кошик
) суперника і не дати противнику закинути вам.
Кільце - знаходиться на 3 метри від підлоги (10 футів)
У кожній команді як я вже сказав по 5 осіб на полі та 7 осіб у запасі, обмежень щодо замін немає.
За
влучення м'яча в сітку з близької відстані - нараховується 2 очки, з
дальньої дистанції, яка відзначена півколом, нараховується 3 очки.
Розміри баскетбольного щита для баскетболу (стандартні розміри):
Щит для баскетболу виготовляється із загартованого скла завтовшки 20
мм та має розмір у довжину 1,8 метра (максимальне відхилення + 30 мм)
при розмірі заввишки 1,05 метра (максимальне відхилення + 20 мм). У
цілях запобігання травматизму на нижнє та бічні, висотою 35 - 45
см, ребрах баскетбольного щита встановлюється амортизаційна оббивка.
Згідно з протоколом FIBA ​​баскетбольний щит обладнаний освітленням,
червоного кольору, навколо периметру з внутрішньої сторонищита.
Встановлюється баскетбольний щит на висоті 3,05 метра - від покриття
майданчики до баскетбольного кільця, причому нижній крайбаскетбольного
щита знаходиться на висоті 2,75 метри. Баскетбольні щити з кільцями
виступають над баскетбольним майданчиком від лицьової лінії на 1,2 метри.
Внутрішній діаметр металевих баскетбольних кілець із амортизаторами
дорівнює 45 см. і товщиною 2 см. Баскетбольне кільце є
мотузкову сітку - кошик без дна 40 см завдовжки.
Розмітка баскетбольного щита по периметру та область зони кільця (
прямокутник розмір 59 см на 45 см) представляє біла смуга шириною
5 див.
Порушення
аут - м'яч виходить за межі ігрового майданчика;
пробіжка - гравець, який контролює «живий» м'яч, здійснює переміщення ніг понад обмеження, встановленого правилами
порушення ведення м'яча, що включає пронос м'яча, подвійне ведення;
три секунди - гравець нападу знаходиться в зоні штрафного кидка
більше трьох секунд у той час, коли його команда володіє м'ячем у зоні
напади;
вісім секунд - команда, що володіє м'ячем із зони захисту, не вивела його в зону нападу за вісім секунд;
24 секунди - команда володіла м'ячем більше 24 секунд і не зробила
точного кидка по кільцю. Команда отримує право на нове 24 секундне
володіння, якщо м'яч, кинутий по кільцю торкнувся дужки кільця або
щита, а також у разі отримання фолу командою, що захищається.
гравець, що щільно опікується - гравець тримає м'яч більше п'яти секунд, в той час як суперник його щільно опікується;
порушення повернення м'яча в зону захисту - команда, яка володіє м'ячем у зоні нападу, перевела його в зону захисту.
Фол - це недотримання правил, викликане персональним контактом чи неспортивним поведінкою. Види фолів:
дискваліфікуючий фол повинен залишити місце проведення матчу (гравцю
не дозволяється залишитися на лаві запасних).
Тренер дискваліфікується, якщо:
він зробить 2 технічні фоли;
офіційна особа команди або запасний гравець зроблять 3 технічні фоли;
тренер зробить 1 технічний фол та офіційна особа команди або запасний гравець зроблять 2 технічні фоли.
Кожен фол йде в рахунок командних фолів, за винятком технічного
фолу, отриманого тренером, офіційною особою команди або гравцем на
лаві запасних.
Персональний фол – фол, внаслідок персонального контакту.
Покарання:
Якщо фол здійснено на гравці, який не перебуває в стадії кидка, то:
якщо команда не набрала 5 командних фолів або фол здійснено гравцем,
команда якого володіла м'ячем, то постраждала команда виробляє
вкидання;
в іншому випадку потерпілий гравець виконує 2 штрафні;

У баскетболі від кожної команди на майданчику знаходиться по 5 осіб, всього в команді 12 осіб, заміни не обмежені. У баскетбол грають дві команди, зазвичай, по дванадцять осіб, від кожної з яких на майданчику одночасно присутні п'ять гравців.

На початку ХХ століття почали оформлятися перші професійні баскетбольні команди. У 1946 виникла Баскетбольна асоціація Америки (БAA). Перший матч під її егідою відбувся 1 листопада того ж року у Торонто (Канада) між командами Toronto Huskies та New York Knickerbockers. У 1932 році на першій міжнародній конференції національних баскетбольних асоціацій, що відбулася в Женеві (Швейцарія), було засновано Міжнародну федерацію (аматорського) баскетболу.

За чемпіонський титул тоді виборювали, зокрема, збірні команди СРСР, США, Бразилії та Австралії. Втім, потім американська команда досягла високих результатів на Олімпіаді-2008 та на чемпіонаті світу 2010 року в Туреччині. Глобалізація баскетболу відображалася і у складі команд, і у статистиці NBA: так, у змаганнях асоціації нині беруть участь представники всіх континентів.

Тривалість перерви між другою та третьою чвертями гри – п'ятнадцять хвилин. Після великої перерви команди мають змінитись кошиками. Перемогу в баскетбольному матчі здобуває команда, яка набрала більше очок після завершення ігрового часу (40 або 48 хвилин, залежно від правил). Основи баскетболу - всі правила і нюанси, які повинен знати кожен баскетболіст-початківець, т.к. з цього всього і складається баскетбол.

Отже, гра в баскетбол проходить на прямокутному майданчику завширшки 15 і завдовжки 28 метрів (раніше розміри баскетбольного «поля» були 14 та 26 метрів). Матч починається після того, як суддя підкине м'яч вгору між двома гравцями з різних команд.

Вони можуть тривати або 10 або 12 хвилин. При цьому 12-хвилинні відрізки в даний час практикуються тільки в Національній баскетбольній асоціації (НБА), яка існує в Північної Америки. Кожній команді на одну атаку дається 24 секунди (в НБА – 32). Час відраховується з моменту влучення м'яча до рук гравця, а до його закінчення команда повинна позбавитися баскетбольного «снаряда».

У 2006 році у Північній Америці відбувся найдовший баскетбольний матч. Команди «Дюк» та «Північна Кароліна» грали понад 58 годин поспіль – з ранку суботи до вечора понеділка. Маса баскетбольного м'ячаскладає 560-650 грам, коло м'яча 750-780мм. Воно полягає в тому, що гравець атакуючої команди не може перебувати в обмеженій зоні (її часто називають трисекундною зоною) суперника понад 3 секунди.

Тобто. якщо команда не встигне за цей проміжок часу вивести м'яч зі своєї половини, то м'яч також переходить у володіння іншій команді. Команди грають доти, доки не визначиться переможець. Кожен фол йде в рахунок командних фолів, за винятком технічного фолу, отриманого тренером, офіційною особою команди або гравцем на лаві запасних. Неспортивний фол - фол, скоєний внаслідок контакту, у якому гравець не намагався зіграти м'ячем у межах правил.

скільки гравців у баскетбольній команді?

Баскетбол - один із найпопулярніших видів спорту у світі. Баскетбол входить до програми Олімпійських ігорз 1936 року (винахідник гри Джеймс Нейсміт був там як гостя). Ідея цієї гри у нього зародилася ще в шкільні рокиколи діти грали у старовинну гру «duck-on-a-rock» («Качка на камені»). Сенс цієї популярної на той час гри полягав у наступному: підкидаючи невеликий камінь, необхідно було вразити їм вершину іншого каменю, більшого за розміром.

У 2012 році у лізі грало 16 команд. Гравець, який отримав 2 технічні зауваження або дискваліфікує фол, видаляється з майданчика і повинен залишити місце проведення матчу (гравцеві не дозволяється залишитися на лаві запасних). Мета кожної команди в баскетболі - закинути м'яч у кошик суперника і перешкодити іншій команді опанувати м'яч і закинути його в кошик своєї команди.