Позакласний захід із фізичної культури «Веселі старти. Позакласний захід із фізкультури "Клуб веселих спортсменів" Виховні заходи з фізичної культури

Позакласний захід з фізичного виховання: «Здоровим бути здорово». 3 клас Мета: узагальнити та систематизувати знання дітей за правилами здорового способу життя.

    Систематизувати знання про правила здорового способу життя; Дати можливість учням продемонструвати свої творчі здібності під час виконання завдань із зазначеної теми, розвивати логічне мислення, кмітливість, пам'ять; Надавати педагогічну підтримку в умінні чути капітана, виявляти особисту ініціативу та нести колективну відповідальність за прийняті рішення.

Хід заняття

Скажіть, що таке здорове життя? (Відповіді учнів) Здоровий спосіб життя - це спосіб життя людини, спрямований на профілактику хвороб та зміцнення здоров'я. Хлопці, всі ми хочемо бути здоровими. Нікому не хочеться хворіти, лежати в ліжку, ковтати пігулки, відчувати біль. А для того, щоб не хворіти, кожна людина має добре знати себе, свій організм. Знати, як працюють його органи: серце, легені, мозок, м'язи. Знати, що корисно твого організму, а що шкідливо. Знати, як правильно харчуватись, вести здоровий спосіб життя. У цьому нам допомагають книги, з книг ми отримуємо знання про все на світі, в тому числі і про здоров'я. Сьогодні ми з вами зібралися, щоб згадати, обговорити та закріпити правила, корисні для нашого здоров'я. Діти, підніміть руки ті, хто веде здоровий спосіб життя. Всі! Нині ми це перевіримо. Що робити, щоб бути здоровим? Я задаю вам запитання, а ви хором відповідаєте ТАК або НІ. - Регулярно чистити зуби? - Побільше дивитися телевізор? - Дотримуватися режиму дня? - Мити руки перед їжею? - Пити з товаришем з однієї склянки? - Займатися спортом? - Сидіти за партою рівно? Я вам вірю, ви правильно відповіли на всі запитання.

Зараз ми з вами проведемо невелику розминку, після чого приступимо до питань гри брейн-рінг. Якщо моя порада хороша, Ви поплескайте в долоні! На неправильну пораду

    Постійно потрібно їсти
Для зубів для ваших Фрукти, овочі, омлет, Сир, кисле молоко.
    Не гризіть капустяний лист,
Він зовсім, зовсім несмачний. Краще їжте шоколад, Вафлі, цукор, мармелад. Це правильна порада?
    Говорила мамі Люба:
-Я не чиститиму зуби. І тепер у нашої Люби Дірка в кожному, кожному зубі. Буде ваша яка відповідь? Молодчина Люба?
    Ох, незграбна Людмила
На підлогу щітку впустила. З підлоги щітку піднімає, Чистити зуби продовжує. Хто дасть правильну відповідь? Молодчина Люда?
    Назавжди запам'ятайте,
Милі друзі,Не почистивши зуби,Спати йти не можна.Якщо моя порада хороша,Ви поплескайте в долоні.
    Зуби ви почистили
І йдете спати. Захопіть булочку Солодку в ліжко. Це правильна порада? Щоб зуби зміцнювати, Корисно цвяхи пожувати. Це правильна порада?
    Запам'ятайте пораду корисну:
Гризти не можна предмет залізний. Якщо моя порада хороша, Ви поплескайте в долоні.

Молодці ж ви, хлопці, Буде все у вас гаразд! А тепер, хлопці, ви повинні розбитися на 2 команди, кожна команда вигадує собі назву. Ми починаємо гру Брейн-рінг «Якщо хочеш бути здоровим». Раунд 1. Чи знаєш ти?Питання першій команді:1. Який орган людини порівнюють із насосом? (Серце)2. Яку функцію виконує шкіра? (захисну)3. Чому шкідливий для людини алкоголь?4. Все життя ходять в обгін, а обігнати один одного не можуть (ноги)5. Ношу їх багато років, а рахунку їм не знаю (волосся) Питання другій команді:1. Який орган людини порівнюють із комп'ютером? (мозок)2. Які охоронні пости не пропускають у твоє тіло невидимих ​​ворогів-мікробів, вірусів, пил та бруд? (шкіра, ніс, мигдалики)3. Навіщо потрібні людині брови, вії, сльози? (Для захисту очей)4. Живе мій братик за горою, та не зустрінеться зі мною (очі). Завжди в роті, та не проковтнеш (мова). Раунд 2. Гігієна – основа здоров'яБувають у світі такі діти, які роблять усе навпаки. Коли їм кажуть: «Умийся!» - вони не вмиваються. Коли їм кажуть: "Не лізь на дерево!" – вони лізуть. Для таких дітей письменник Г. Остер вигадав «Шкідливі поради». Ніколи не мийте руки. Шию, вуха та обличчя. Це дурне заняття не приводить ні до чого. Знов забруднюються руки. Шия, вуха та обличчя. То навіщо витрачати сили. Час марно втрачати. Стригтися теж марно. Жодного сенсу немає. До старості сама собою облисіє голова. Питання першій команді:1. Чому, обов'язково 2 рази на день, ми маємо чистити зуби?2. Чому при кашлі та чханні треба закривати ніс і рот хусткою або хоча б рукою?3. Як ви думаєте, що правильніше: вимити підлогу мокрою шваброю, або підмісти сухим віником? Питання другій команді:1. Чому перед їжею потрібно обов'язково мити руки?2. До чого може призвести шкідлива звичка - є нігті?3. Чому людина щодня, або хоча б 1-2 рази на тиждень повинна митися під душем чи у лазні, чи у ванній? Раунд 3. Правильне харчування – запорука здоров'яХарчування має бути корисним та різноманітним. Одні продукти дають організму енергію, щоб рухатися, багато думати, не втомлюватись (наприклад: гречка, родзинки, олія). Інші допомагають організму рости та стати сильним (риба, м'ясо, горіхи). А треті – забезпечують організм вітамінами та мінеральними речовинами, допомагають рости та розвиватися (овочі, фрукти, молочні продукти). Але не всі продукти, якими харчується людина, є корисними для здоров'я. Правильне харчування - умова здоров'я, неправильне - призводить до хвороб. - Які, на вашу думку, продукти корисні, а які шкідливі? Чому? У конкурсі "Вгадай корисні продукти" беруть участь по одному гравцю з кожної команди, на роздум дається по 2 хвилини. Розкладіть картки з назвами продуктів корисності. В одну стопку – корисні, в іншу – шкідливі. Поясніть, чому. На слайді будуть показані продукти, а хлопцям потрібно виписати на дошці тільки корисні продукти. Раунд 4. Загадки на тему «Спорт та здоров'я»

    Вранці раніше піднімайся,
Для здоров'я, для порядку Людям усім потрібна (зарядка).
    Ясно вранці вздовж дороги
На траві блищить роса. Дорогою їдуть ноги І біжать два колеса (велосипед)
    Дощ теплий і густий,
Це дощ не простий: Він без хмар, без хмар Цілий день йти готовий (душ).
    Він з тобою та зі мною
Йшов лісовими стежками.Друг похідний за спиноюНа ременях із застібками (рюкзак)
    Є, хлопці, у мене
Дві срібні коні.Їжджу відразу на обох-Що за коні у мене? (Ковзани).
    Чи хочеш ти побити рекорд?

Так тобі допоможе (спорт).

    Щоб великим спортсменом стати
Потрібно дуже багато знати. І допоможе тут вправність І, звичайно, (тренування).

Отже, хлопці. Ви всі молодці. Скажіть, що входить поняття «здоровий спосіб життя»? (відповіді учнів) Добре, а тепер давайте ще раз подивимося на дошці і прочитаємо, що відноситься до здорового способу життя. , довідалися. Будьте завжди здорові, активні, життєрадісні!

«Бажаю вам цвісти, рости, Збирати, зміцнювати здоров'я Воно для далекого шляху найважливіша умова». (С. Я. Маршак)

Олена Квашина
Позакласний захід з фізичної культури та спорту «Веселі старти»

Позакласний захід з фізичної культури та спорту« Веселі старти»

Цілі:

1. Зміцнювати здоров'я дітей та формувати в учнів навички здорового способу життя.

2. Розвиток та корекція рухових навичок у учнів (сила, спритність, витривалість, вміння координувати свої рухи).

3. Виховувати почуття колективізму, згуртованості та прищеплювати любов до занять спортом.

Устаткування: обручі, кеглі, м'ячі, повітряні кулі, мішечки з піском, тенісні ракетки, естафетні палички.

Хід заходу:

I. Підготовча частина.

1. Побудова. Привітання учнів.

2. Повідомлення задач спорт години. Опитування самопочуття.

3. Розминка.

ІІ. Основна частина.

1. Привітання команд.

2. Т. Б. під час виконання фізичних вправ.

3. Естафети та конкурси.

ІІІ. Заключна частина.

Підбиття підсумків.

Поради учням.

Хід заходу.

I. Діти входять у зал.

1. Побудова дітей

Вихователь: Привіт хлопці

2. Сьогодні вам належить брати участь у різних конкурсах, показати спритність, силу, швидкість і кмітливість.

Кожні чотири роки проводяться Олімпійські ігри, найважливіші спортивні змагання. Вони проводяться з літніх та зимових видів спорту. За всі роки участі в Олімпійських іграх наші радянські, російські спортсмениздобули найбільшу кількість нагород. Адже все спортсмени– герої навчалися у школі, ходили на уроки фізкультури, і у школі здобули свої перші нагороди.

Найсильніші спортсмени надіслали вам, юним спортсменам, свої поради:

1. Вчитися важко, ще важче переучуватися. Намагайся все робити добре.

2. Намагайся перемогтиале не бійся програти.

3. Борись за перемогу до останньої секунди.

4. Будь охайний, підтягнутий, адже спортсменизавжди у всіх на очах.

5. Запам'ятай: легко нічого не дається Щоб досягти успіху, потрібно багато працювати.

3. Розминка.

Вихователь: перед змаганнями проведемо невелику розминку (Розминка виконується в ходьбі по колу.)

Розминка, розминка!

На нас глянь!

Ритмічні, красиві,

Спортивні, здорові

Розминку ми любимо і в школі та вдома

Тож давайте, все вставайте

І за нами повторюйте.

1. Ходьба з підніманням рук вгору та опусканням вниз, бавовни:

Тільки до лісу ми всі зайшли

З'явилися комарі.

Руки вгору - бавовна над головою

Руки вниз – бавовна інша.

2. Ходьба на зовнішній та внутрішній стороні ступні:

І ведмедя ми зустрічаємо

Руки за голову кладемо

І перевалку йдемо.

3. Стрибки на двох ногах:

Перед нами водоймище

Стрибати ми вже вміємо

Стрибати будемо ми сміливішими:

Раз-два, раз-два

Позаду вже вода

4. Біг:

День і ніч біжу, біжу,

Відпочити б – не можу!

Якщо мені зупинитися

Струмок може випаруватися

5. Ходьба з підніманням рук:

Ми крокуємо, ми крокуємо

Руки вище піднімаємо

Голову не опускаємо,

Дихаємо рівно, глибоко.

6. Нахили вперед, руками торкнутися підлоги, випрямитись, підняти руки вгору:

Раптом ми бачимо: у куща

Випало пташеня з гнізда

Тихо пташеняти беремо

І назад його кладемо.

7. Біг на шкарпетках:

Попереду з-за куща

Дивиться хитра лисиця

Ми лисицю обхитрімо

На носочках побіжимо.

8. Стрибки на двох ногах.

Зайчик швидко скаче в полі

Дуже весело на волі

Наслідуємо ми зайчику,

Непосиди-дитини.

9. Нахили вперед у русі:

На галявину ми заходимо

Багато ягід там знаходимо

Суниця так запашна,

Що не ліньки нам нахилитися.

1. Вихователь: А зараз я пропоную позмагатися у силі та спритності, швидкості та витривалості

Отже, ви готові? У нас дві команди: "ЧЕРВОНІ", «Зелені».

Вихователь: Я вітаю команди

І бажаю від душі,

Щоб результати ваші

Усі були гарні.

Щоб не знали сьогодні втоми

І принесли багато радості.

2. Хлопці, давайте повторимо правила ТБ під час гри.

1. Граємо не заради користі, а заради задоволення свого та інших.

2. Граємо чесно! Прикро, коли програєш, але все одно, не мухлюй, не гнівайся.

3. Будь стійким. Не журися при невдачах і не зловтішайся.

4. Якщо виграв – радуйся, але не пізнайся.

5. Не дорікай партнеру за промахи, але постарайсявиправити біду своїми успіхами.

6. Зберігай спокій незалежно від результату гри.

Конкурс 1. "Болото"

Вихователь: Уявіть, що ми знаходимося в лісі І ми з вами після довгих мандрівок вийшли до болота. Болото це місце, де кожен невірний крок може коштувати життя.

Зараз подивимося, хто - «ЧЕРВОНІ»або «Зелені», швидше подолають це злощасне місце А купками, якими ми пересуватимемося, нам послужать обручі. Для початку треба обома ногами стати на одну «купку»а іншу на деякій відстані покласти перед собою. Потім переступити на неї, а ту, на якій ми стояли раніше, знову переставити перед собою і таке інше. Почали.

(Підбиття підсумків.)

Конкурс 2. "Змія".

Вихователь: Зараз ми пограємо у змію Вся команда присідає навпочіпки один за одним, кладуть руки на плечі тим, хто сидить попереду. Завдання команди – подолати відстань до поворотної позначки. Важливо не розчепитися під час шляху і не вставати на повне зростання. Увага, розпочали!

(Підбиття підсумків.)

Конкурс 3 "Повітряна куля".

Гравці будуються в колону по одному перед лінією старту.

У першого гравця, тенісна ракетка.

За сигналом він веде повітряну кулю тенісною ракеткою до фішки і повертається в команду і передає тенісну ракетку та повітряну кулю наступному гравцю і т.д.

Перемагає команда, яка закінчила першу естафету.

Виграє та команда, яка першою виконає завдання.

Вихователь: А тепер давайте трішки відпочинемо і дізнаємося, наскільки ви кмітливі

Я спробувала писати вірші, але у мене погано виходить. Я почну, а ви закінчуйте, дружно, хором, відповідайте:

Гра весела – футбол

Вже забили перший… (гол)

Ось розбігся швидко хтось

І без м'яча влетів у … (Ворота)

А Петя м'яч ногою хлоп –

І догодив хлопчику... (в лоб)

Регоче весело хлопчик

На лобі росте велика... (шишка)

Але хлопцеві шишка дарма

Знову біжить він за… (м'ячем)

Конкурс 4. «Біг з естафетною паличкою».

Перші номери тримають естафетну паличку. За сигналом учасник виконує біг до стійки, оббігає її, повертається та передає естафетну паличку наступному.

Конкурс 5. «Світлофор»

Вихователь: Цей конкурс – іспит на увагу Я, звичайно, не сумніваюся, що ви всі дуже уважні. Зараз ми вгадаємо, яка команда уважна. Уявіть, що ви стоїте перед світлофором. Пригадайте, за якого світла можна переходити правильно? Зелене світло – йдемо, жовте – приготуватися, червоне – чекаємо. Бачите, у мене в руках три картонні кружечки. Це світлофори. Як тільки покажу кухоль зеленого кольору, ви маршируєте на місці. Жовтий – перестаєте марширувати і голосно плескаєте у долоні. На червоний колір не рухаєтесь. Якщо хтось переплутає сигнал, порушить тишу, то він погано знає правила вуличного руху і його команда отримує штрафне очко. Виграє команда, гравці якої одержують менше штрафних очок.

Конкурс 6. «Картопля в ложці».

Треба пробігти певну відстань, тримаючи у витягнутій руці ложку з великою картоплиною. Біжать по черзі. Час бігу засікають щогодини. Якщо картоплина впала, її кладуть назад і продовжують біг. Бігти без картоплини не можна! Перемагає той, хто показав найкращий час. Ще цікавіше змагання команд.

Конкурс 7. «Жабеня».

Вихователь: Наш наступний конкурс називається «Жабеня». Учасники команд сідають навпочіпки і за моїм сигналом починають стрибати, хто швидше.

(Підбиття підсумків.)

Конкурс 8. «Пострибунчики».

ВИХОВНИК: Молодці! Давайте подивимося, хто вміє краще

стрибати. Для цього потрібно пострибати на одній ніжці туди та назад. Туди на одній, назад на іншій.

(Підбиття підсумків.)

Хлопці, спробуймо розгадати кросворд:

Загадки до кросворду:

1. Що це за гра?

Побігла дітлахи?

М'яч ганяють хто швидше,

Забивають, хто спритний. (Футбол)

2. Якщо ти виграв матч

І закинув у сітку м'яч,

Якщо вищий за всіх стрибок,

Що отримаєш ти, друже? (Приз)

3. Вранці ми по розпорядку

Завжди робимо … (Зарядку)

4. Коли весна бере своє

І струмки біжать ланок,

Я стрибаю через неї,

А вона через мене. (Скакалка)

5. За полем, він стежить завжди,

Щоб була чесна гра. (Суддя)

6. Цей кінь не їсть вівса,

Замість ніг – два колеса.

Сядь верхи і мчи на ньому,

Тільки міцніше прав кермом. (Велосипед)

7. Є, хлопці у мене

Два срібні коні.

Їжджу відразу на обох,

Що за коні в мене? (Ковзани)

8. Не за правилами грає

Навіть нехай один гравець,

Щоб його суддя поправив,

Потрібно посвистіти в … (Свисток)

9. Дощ теплий і густий,

Цей дощ не простий.

Він без хмар, без хмар

Цілий день іти готовий. (Душ)

10. Міцно натягнута сітка,

Поруч стоїть воротар.

Що ж це за місце,

Куди спрямований удар? (Ворота)

11. Мишка бігає по льоду

Потраплю, не потраплю? (Шайба)

Займаючись цією справою

Станеш сильним, спритним, сміливим

Плюс чудова фігура.

Ось що означає … фізкультура!

Конкурс 9 «Пінгвіни».

Вихователь: Наступний конкурс називається «Пінгвіни». Потрібно затиснути м'ячик між ногами на рівні колін, учасники мають донести м'яч до позначки та назад. При цьому бігти та стрибати не можна! Треба йти перевальцем, наслідуючи ходу пінгвіна, але якнайшвидше. Дивіться не впустіть м'яч!

(Підбиття підсумків.)

Конкурс 10 «Перенеси кульку животом».

Грають 2 пари гравців. Кожна пара затискає кульку животом без допомоги руки в такому положенні біжить до кеглі і назад. Чия пара швидше, та й виграла.

(Підбиття підсумків.)

Вихователь:

От і підійшла до фіналу наші веселі конкурси.

Молодці! З спортом ви дружні.

А зараз усі на місця ви стаєте

І трохи причаїться

Пройшли всі випробування ви,

І, без сумніву.

Наприкінці шляху, як ми обіцяли.

На вас чекають призи та нагородження.

(Йде підрахунок результатів. Оголошення команди переможців. Нагородження)

ВИХОВНИК: Ось і закінчився наш спортивна година. І нехай світ рухів подарує вам бадьорість, здоров'я, щастя повсякденного спілкування з фізичною культурою та спортом.

Конспект фізкультурної розваги у 3 класі, тема «Абетка здоров'я»

Автор: Буркун Олена Костянтинівна вчитель фізкультури, КДУ Обласна спеціальна корекційна школа-садок для дітей із ЗПР м. Актобе, Казахстан
Опис роботи: пропоную конспект фізкультурної розваги для 3 класу на тему «Абетка здоров'я», формування у дітей здорового способу життя, дана робота буде корисною для вчителів фізкультури, які працюють з дітьми початкової ланки. У конспекті представлені ігри, вікторини, вправа дихальної гімнастики, гімнастики для очей, динамічна розминка
Ціль: Формувати свідоме ставлення до свого здоров'я, стійкий інтерес до уроків фізичної культури та спорту
Завдання: Закріпити знання дітей про види спорту Прищеплювати культурно-гігієнічні навички, уточнити знання про корисні продукти, їх значення для здоров'я та гарного настрою. Розвивати пізнавальний інтерес, розумову активність, уяву. Виховувати в дітей віком розуміння цінності здоров'я, потреба бути здоровим.
Обладнання:«ромашка», 2 столики, посуд, ложки, яйця, зварені круто
Місце проведення: спортивний зал
Діючі особи: ведучий, доктор Пілюлькін
Хід заходу:
Ведучий. За морями, за лісами є велика країна. Країною Здоров'я зветься вона! Я запрошую вас у подорож! Але щоб потрапити до країни Здоров'я, потрібно відповісти на запитання. А допоможе нам мій друг доктор Пілюлькін. (з'являється доктор Пілюлькін)
Доктор: Здрастуйте, хлопці, я – доктор Пілюлькін. Разом з вами ми постараємося відповісти на всі запитання, і тоді ми неодмінно опинимося в країні Здоров'я. Кожному з вас, хто правильно відповідатиме на запитання, я присуджуватиму бали, переможцем буде той, хто заробить більше балів.

Вікторина «Дай відповідь» (по 1 балу за кожну відповідь)

1.Які фрукти, овочі та рослини використовуються для зниження температури та для лікування застуди (малина, ромашка, часник, цибуля, липа..)
2.Хто такі «моржі» (люди, що купаються взимку в ополонці)
3.Чому не можна гризти нігті (це негарно і під нігтями мікроби, можна захворіти)
4.Назвіть зимові види спорту
5.Назвіть літні види спорту
6. Чи можна давати свою гребінець чужим людям (ні, тому що можна підхопити шкірні захворювання)
7. Чому не можна пити воду з річки або калюжі (у брудній воді є мікроби, які переносять небезпечні хвороби)
8.Чому не можна гладити бездомних і чужих кішок і собак (можна підхопити бліх, лишай, кліщів)
9. Листя яких рослин використовують при кровотечах і саднах (подорожник, лопух)
10.Хто такі йоги (люди, які займаються гімнастикою, медитацією)
11.Де багато вітамінів (в овочах та фруктах)
Лікар: Молодці, все правильно відгадали! Хлопці ви напевно знаєте, що вітаміни бувають не тільки в овочах та фруктах. А де ж ще? (Відповіді дітей) Правильно! А в якому продукті є білок та жовток? Звичайно, це яйце. От і пограємо в гру "Перенеси яйце в ложці"!
Гра «Перенеси яйце в ложці»
(За командою учасники біжать із яйцем у ложці до позначки, оббігають її та повертаються)
Ведучий: Молодці, хлопці! Із завданням впоралися. А час іде до обіду, час би стіл накрити. Пограємо у гру "Накрий стіл для обіду та чаю"!
Гра «Накрий стіл»
Перед гравцями стоять столи. На кожному столі лежать однакові предмети: тарілка, ложка, виделка, чайна ложка, склянка, серветка, чайник, чашка, блюдце, цукорниця, чайна ложка і т. д. Учні накривають один обідній стіл, інший - стіл для чаю.

Вікторина «Угадай» - загадки про спорт (по 1 балу)

1.Його б'ють, а він не плаче
Вгадали – це (м'ячик)
2.Два колеса поспіль

Їх ногами крутять (велосипед)
3.Михайло грав у футбол
І забив у ворота (гол)
4.Не зрозумію хлопці, хто ви?
Що за невід у дворі?
Не заважав би ти грі
Ти б краще відійшов – ми граємо у (волейбол)
5.Гладко, запашно, миє чисто
Потрібно, щоб у кожного було (мило)
6.Кістяна спинка, на черевці щетинка
По частоколу стрибала
Весь бруд повимав (зубна щітка)
7.Зубаст, а не кусається
Як називається? (гребінь, гребінець)
8.Я несу в собі водицю, нам водиця знадобиться
Можна помитися без клопоту, якщо це – (водопровід)

Вікторина «Види спорту»(по 2 бали за 1 вид спорту)
Назвати якнайбільше видів спорту, які починаються на літери: ф, в, б, п, т
(футбол, фігурне катання, волейбол, баскетбол, бадмінтон, піонербол, теніс…)

Ведучий:А тепер трохи розімнемося.
Динамічна розминка
Ціль: Швидке відновлення після перевантаження всіх систем організму; розвиток довільної уваги.
Якщо тобі подобається, то роби так: (два клацання пальцями над головою).
Якщо подобається тобі, то роби так: (дві бавовни в долоні).
Якщо подобається тобі, то роби так: (дві бавовни за колінами).
Якщо тобі подобається, то роби так: (два притопи ногами).
Якщо тобі подобається, то ти скажи: «Добре!» (плескаємо в долоні).
Якщо тобі подобається, то й іншим ти покажи (топаємо ногами).
Якщо тобі подобається, то зроби все! (стрибки дома).

Лікар: Хлопці, щоб бути здоровими, потрібно правильно дихати, і зараз я вас цьому навчу.

Вправа "Таємниці дихання".

Ціль: Правильне дихання; виховання здорового духу людини.
Правильне дихання значно покращує самопочуття. Частота дихання, глибина вдихів та видихів впливають на всі функції організму, включаючи діяльність мозку. Сядьте прямо, щоб хребет був випрямлений, погляд спрямований вперед, руки покладіть на коліна. Дихайте ритмічно. Коли ритм встановиться, починайте дихати, затискаючи пальцями то одну ніздрю, то іншу. Спочатку затисніть ліву ніздрю, вдихаючи повітря через праву ніздрю (3-5 секунд), видих зробити через ліву ніздрю (3-5 секунд). Потім вдих через ліву та видих - через праву ніздрю.

Гра «Ромашка» (за правильну відповідь – 1 бал)

(На пелюстках ромашки записана перша половина прислів'їв – продовжити)
1. У здоровому тілі (здоровий дух)
2. Голову тримай у холоді, а ноги (у теплі)
3. Захворів живіт, тримай (закритим рот)
4. Швидкого та спритного (хвороба не наздожене)
5. Землю сушить спека, а людини (хвороби)
6. До слабкого та хвороба (приростає)
7. Попрацював (відпочинь)
8. Хто любить чистоту – буде (здоровим)

Лікар: Ви правильно відповіли на запитання, а зараз ми зробимо гімнастику для очей і трохи розслабимося

Вправа "Наші вірні друзі".

Ціль:Вправа для очей; зняття емоційно-психічного та фізичного напруження; виховання почуття радості.
Зажмурити очі (5-6 разів).
Погладити повіки (від перенісся до скронь).
Круговий рух очима.
Подивилися праворуч вниз - ліворуч вгору, ліворуч вниз - праворуч вгору.
Витягнути палець, дивимося на кінчик пальця – палець до носа дивимося на кінчик пальця (5 разів).
Рухом очей описуємо «вісімку».

Лікар: Молодці, ви всі сьогодні добре попрацювали, правильно відповідали на всі запитання. І ось ми у країні Здоров'я. У країні Здоров'я ніхто не хворіє, бо всі стежать за своїм здоров'ям: правильно харчуються, гартуються, займаються фізкультурою і, звичайно, вмиваються. І ви, хлопці, ростіть здоровими та веселими.

Лікар і ведуча: Ми бажаємо вам, хлопці, бути здоровими завжди
Але досягти результату неможливо легко
І зарядкою займайтеся щодня легко
І звичайно, гартуйтеся - це так допоможе вам!

Лікар і ведуча підраховують бали та нагороджують учнів

Амвросіївського району

Донецької Народної Республіки

Позакласний виховний захід із фізичної культури «День здоров'я»

Вчитель: Малик Іван Павлович

Сьогодні викладачеві фізичної культури важливо бути професійно підготовленим і знати сучасні здоров'язберігаючі технології. Сьогоднішній учень повинен розуміти значущість свого фізичного та психологічного здоров'я для майбутнього самоствердження, тому дуже важливо, щоб викладачі фізичної культури вміли формувати в учнів позитивне та діяльне ставлення до цієї проблеми. Для цього необхідно урізноманітнити свої уроки, організувати всілякі позаурочні заходи, знайомити хлопців із досвідом та традиціями попередніх поколінь щодо збереження здоров'я нації. Велику роль при вирішенні цього завдання відіграє і системна організація роботи спортивних гуртків та секцій на базі ліцею, оскільки це чудовий "інструмент" для позаурочної зайнятості наших вихованців - з одного боку, і дуже ефективна форма навчально-виховної роботи, що дозволяє підтримувати інтерес до предмета "фізична культура" - з іншого.

Дуже важливо на самому початку навчання в ліцеї у дітей готовність до саморозвитку та самовираження через впровадження в освітньо-виховне середовище різних форм роботи. Для досягнення цієї мети викладачі фізичної культури нашого ліцею проводять різні позаурочні заходи спортивної спрямованості: особисті та групові першості з різних видів спорту, спортивні свята, туристичні зльоти; а також залучають хлопців до участі у міських та крайових змаганнях. Одним із популярних позаурочних заходів є спортивно-туристичне свято - "День здоров'я", яке проводиться традиційно у першій половині вересня, коли в Примор'ї панує ласкава та чудова "Золота осінь". Учасниками "Дня здоров'я" є першокурсники, яким зазвичай потрібна допомога при адаптації до нових умов навчання, адже хлопці потрапляють з 1-го вересня у виховне середовище, абсолютно відмінне від шкільного. І наш "День здоров'я" - це якраз своєрідний "тренінг на зближення колективу", оскільки захід дозволяє хлопцям більше познайомитися один з одним та зі своїми наставниками, розкрити свої таланти, показати свою винахідливість, творчу активність та спортивну форму. Крім того, цей захід дозволяє педагогам скласти попередню характеристику новоприйнятої в ліцей групи, оскільки хлопці на цих змаганнях постають "у всій красі", демонструючи крім фізичного розвитку та свої загальнолюдські якості. "День здоров'я" не вимагає великої підготовки та приносить величезне задоволення всім його учасникам.

Цілі і завдання :

    популяризація здорового способу життя; туризму, як активного способу відпочинку та засоби зміцнення здоров'я;

    виявлення творчих здібностей учнів;

    групове та міжгрупове згуртування учнів;

    згуртування колективу учнів із педагогічним колективом;

    виховання у молоді почуття любові та гордості до свого навчального закладу.

Місце та час проведення:

    Побудова на території ліцею о 9-00. Колона йде централізовано на традиційне місце проведення заходу галявину біля села Пухово.

Організатори заходу:

    Керівництво організацією та проведення зльоту покладається на головну суддівську бригаду на чолі із заступником директора з виховної роботи.

Умови участі у заході:

    беруть участь у заході учні 1 курсу. Учасники зльоту розміщуються на відведеній для розміщення команд території;

    спортивно-туристична смуга перешкод встановлюється на березі річки, але так щоб вона була доступною та видовищною для вболівальників;

    самостійно організується бівуак, групам видається сухий пайок;

    розведення багаття організується з урахуванням природоохоронних заходів та техніки безпеки;

    сміття виноситься з місця перебування групи в поліетиленових мішках, заздалегідь приготовлених.

Журі конкурсу:

    заступник директора з виховної роботи;

    соціальний педагог;

    педагог додаткової освіти;

    педагог-психолог;

    викладач фізичної культури.

Критерії оцінок заходу:

    згуртованість групи (уміння працювати у команді);

    швидкість та правильність проходження спортивних змагань;

    затишок та оригінальність оформлення похідного групового місця;

    оригінальність та естетичність костюмів з природного матеріалу;

    індивідуальність, гумор та етика у виконанні творчого завдання.

Програма заходу

1. Подання команди:

    зовнішній вигляд команди (наявність форми, емблеми та відмітних атрибутів);

    виконання девізу;

    виконання пісні.

2. Міжгрупова спортивно-туристична естафета на якийсь час (по 4 особи від команди).

3. Обладнання та оформлення похідного групового місця.

4. Конкурс костюмів із використанням природного матеріалу (одна модель від групи).

5. Конкурс "Слабо" (за одним творчим номером).

6. Підбиття підсумків. Нагородження переможців.

Міжгрупова спортивно-туристична естафета.

Команда шикується на лінії старту і по сигналу всі стартують одночасно.

1 етап - "Купи".

"Купи" розташовані так, щоб учасники, проходячи по них, змушені були змінювати довжину кроків і ногу поштовху. Висота "кочок" (дерев'яних заготовок) 5-10 сантиметрів та діаметр - 15-20 сантиметрів.

Всі учасники один за одним йдуть по "кічках". За торкання землі однією ногою учасник штрафується одним балом штрафного часу, за торкання двома ногами – два бали, за падіння – трьома балами (один бал – десять секунд).

2 етап – "Влучний стрілець".

Від контрольної лінії учасники команди здійснюють по три кидки в ціль по черзі. Результат підбивається за найбільшою кількістю влучень.

3 етап - "Паралельні поручні".

Команда переправляється паралельними мотузками від одного дерева до іншого. Іти слід приставним кроком по нижній мотузці, тримаючись руками за верхню. Двоє людей одночасно не можуть перебувати на мотузці.

4 етап - "Переправа по мотузці маятником".

Мотузка закріплена на гілці дерева. Учасник, взявшись за мотузку, має перелетіти над "небезпечною зоною" (бар'єр заввишки 50 сантиметрів) із приземленням на ноги у певну зону (на землі лежить яскравий обруч). Перший учасник, переправившись, відправляє канат другому, який ловить її та виконує завдання. Помилкою вважається приземлення за обруч, торкання ногами бар'єру. За кожну помилку – штраф п'ять секунд.

5 етап - "Стрибки в мішках".

Відстань для стрибків приблизно 20-25 метрів.

6 етап - "Надання першої медичної допомоги та перенесення "постраждалого".

Двоє учасників йдуть на медичний пост, де за завданням судді накладають шину на ногу за допомогою підручного матеріалу.

Обладнання: дві шини, бинти.

Двоє інших учасників готують ноші для перенесення "постраждалого".

Обладнання: дві жердини та дві "штормівки". "Штормівки" застебнути, вдягнути через вивернуті всередину рукави жердини. Укласти "постраждалого" та перенести його головою вперед до лінії фінішу.

Падіння носіїв, падіння "постраждалого" з нош або неправильне його становище - штраф 10 секунд.

Підбиття підсумків та нагородження учасників заходу.

Захід оцінює журі, рішення якого вважається остаточним та перегляду не підлягає. За результатами заходу всі учасники нагороджуються за різними номінаціями.

Абсолютний переможець спортивно-оздоровчого заходу "День здоров'я" визначається найменшою сумою місць у всіх видах програми. При рівності балів перевага надається команді з найкращим результатом на спортивно-туристичній естафеті.

Захід закінчується традиційно – піснею "Як чудово, що всі ми тут сьогодні зібралися".

\ Для вчителя фізкультури

При використанні матеріалів цього сайту - та розміщення банера -ОБОВ'ЯЗКОВО!

Підготувала позакласний захід:вчитель фізичної культури, Гам Лариса Олександрівна, МОУ "Брединської середньої загальноосвітньої школи №2" Челябінської області email: [email protected]

I частина

Привітання гостей та учасників:

Ведучий 1:

Гарний настрій – раз,

Вигадка – два,

Ерудованість – три –

І Клуб Веселих Спортсменів відкрито.

Звучить пісня про КВК.

Ведучий 2:

Сьогодні у цьому залі,

У цьому залі немає порожнього місця,

Це означає гумор плюс наші знання

Піднімають прапор.

Значить, у цьому залі буде дуже цікаво,

Як і в будинку,

Де увімкнено телеекран.

Ми починаємо КВС

Для чого? Для чого?

Щоб не залишилося осторонь

Нікого нічого!

Нехай не вирішити нам усіх проблем,

Не вирішити всіх проблем,

Але стане радісніше всім,

Веселіше стане всім.

Ведучий 1:Клуб веселих спортсменів відчиняє свої двері

Для всіх шанувальників спорту. Сьогодні зустрічаються команди "Спортландія"

і «Молодці» .

II частина (подання журі)

III частина (Подання команд)

1. Команда «Спортландія».

Учасник команди

День хороший настає,

Сонце світить вам із ранку,

І природа оживає,

Усіх будити вже час!

(виходить команда)

А живуть у цій країні

Спортсмени молоді!

Хто бере з них приклад -

Набирає сили.

Уся команда співає пісню.

Спортландія, Спортландія –

Чарівна країна.

Така чудова

На світі лише одна.2 рази.

Спортсмен 1.

Я хочу, друзі, зізнатися,

Що люблю я вранці

Фіззарядкою займатися,

Що раджу і вам.

Спортсмен 2.

Всім зарядку робити треба,

Багато користі від неї.

А здоров'я – ось нагорода

За старанність твою.

Пісня супроводжується гімнастичними

вправами на мотив пісні «Посмішка».

Спортсмен 2.

Від зарядки станемо ми сильнішими,

І тоді тебе щасливіше нема у світі.

Якщо плавати та пірнати,

Бігати, стрибати та метати –

Життя твоє тоді стає гаразд,

З блакитного струмка починається ріка,

А здоров'я починається із зарядки.

Спортсмен 3.

Рішуче, наполегливо, неухильно,

Крокуючи по спортивному шляху,

Бажаємо ми ці славні емблеми

До висот олімпійських донести.

Спортсмен 4.У мене є ідея! Давайте запросимо на змагання

іншу команду!

Діти збираються до гуртка, «пишуть» «лист»

І посилають у вигляді голуба, зробленого технікою орігамі.

2. Команда «Молодці»

Під «сонну» музику «Бременські музиканти» виходять король та почет.

Усіх тягне у сон, до животів прив'язані подушки.

Король:(Оглядає всіх). Ой, які ми не спортивні…

(тупає ногою дехто – хто прокидається) Що нового?

Свита:Насмілюсь доповісти – нічого…

Король:Може, зірку нову відкрили?

Свита:Чи не відкрили.

Король:Музику нову вигадали?

Свита:Чи не склали.

Король:До нас ніхто не їде?

Свита:Ніхто! У королівстві все тихо та спокійно

(засинають). Ось і добре…

Король:Добре - то добре, але нічого хорошого.

Гонець:Ваша величність! Вам лист!

Король читає, плескає в долоні, будить усіх, напівсонна почет «плескає» очима.

Король:Я запросив вас сюди, щоб повідомити вам неприємну звістку. До нас їде якийсь… КВС? Думайте, що таке!

Свита:КВС – це король – Ваша світлість!

Свита:КВС – це – Як Ви спали!

Свита:Команда веселих снів!

Свита:Канікули у Спортландії!

Свита:Команда у зборі!

Король:Ах, я бідний – нещасний. Ставайте! Отже, насамперед зарядка, дієта, режим. Підготовкою займуся особисто я.

Маршують по колу під пісню.

Почесна і завидна наша роль,

Не може без спортсменів наш король.

Коли йдемо, гримить навколо земля –

Завжди ми біля короля.

Король:Ах треба нам взятися дружно!

На друге коло йдуть уже без подушок.

Свита:Почесна і завидна наша роль,

Не віриш у КВС з нами сперечайся.

Коли йдемо на старти ГТО,

Сама принцеса махає нам у вікно.

Король:Ой, нам треба взятися дружно!

Побудувалися:

Ми – веселі хлопці,

І не любимо ми нудьгувати!

Із задоволенням ми з вами

У КВС гратимемо!

IV частина. Вихід команд на сцену для змагань.

Друзі! На КВС веселий

Сьогодні в гості до вас прийшли,

Ми дуже чекали на цю зустріч

І постаралися, як могли.

Спортландія.

Але змагаючись разом з вами,

Ми залишимося друзями.

Так нехай боротьба кипить сильніше,

І наша дружба міцніє в ній.

V частина. Змагання.

1. Розминка для розуму. (Питання задають ведучі)

Ведучий 1.Які бувають олімпіади?

Діти:Літні, зимові.

Вед. 2:назвіть вид спорту, в якому найлегший м'яч.

Д:Теніс.

Вед 1.: Назвіть ігровий вид спорту у якому найвищі ворота

Д:Регбі.

Вед. 2:назвіть найпоширеніший у світі вид спорту.

Д:Біг.

Вед 1.: Назвіть найвідомішу гірську вершину Стародавньої Греції

Д:Олімп.

Вед. 2:Назвіть "королеву спорту".

Д:Легка атлетика.

Вед 1.Як часто відбуваються олімпійські ігри?

Д:Один раз на чотири роки.

2. Командні стрибки з місця. Стрибає по черзі вся команда, оцінка суми результатів.

3. Конкурс «Чи знаєш ти види спорту?»

Команда пише список видів спорту, які беруть участь у Олімпійських іграх. Перемагає та команда, яка згадає більшу кількість.

4. Музична пауза.

Лотерея (конкурс проводить журі. Команда витягує квитки як на іспиті)

  • Коли відродились олімпійські ігри? (1896 р.)
  • Чому античні олімпійські ігри називали святами світу? («Священне перемир'я», тому що навіть якщо йшли війни, то їх припиняли на час ігор)
  • Хто мав право брати участь в олімпійських іграх Стародавньої Греції? (Вільні грецькі громадяни за умови, що 10 місяців вони тренувалися)
  • Яким є походження слова «стадіон»? (стадій – 600 ступенів)
  • Якої нагороди відзначався переможець змагань в Олімпії? (вінок із гілок священного оливкового дерева, честь, шана. Їм споруджували статуї, карбували монети.)
  • Чи брали участь жінки у змаганнях? (Ні, пізніше – дівчата у бігу)
  • Хто з відомих античних вчених брав участь у Олімпійських іграх? (Піфагор – змагання кулачних бійців)
  • Яка різниця між олімпіадами та Олімпійськими іграми? (Олімпіада - період 4 років, перший рік - високосний. Рахунок з 1896р. Олімпійські ігри - проведення змагань - проходять у першому році.)
  • Який вигляд має олімпійський прапор? (Полотнища з п'ятьма переплетеними кільцями блакитного, жовтого, чорного, зеленого, червоного кольору (у центрі). Затверджено 1914 р.)
  • Що таке олімпійська емблема? (П'ять переплетених кілець і девіз: «Швидше, вище, сильніше!»)
  • Чи правда, що кожне з п'яти переплетених кілець символізує материк? (Вірно. Олімпійський рух має емблему – 5 переплетених кілець блакитного (Європа), жовтого (Азія), Зеленого (Австралія), червоного (Америка) та чорного (Африка) кольорів, які символізують 5 об'єднаних в олімпійському русі континентів).
  • Які нагороди започатковано для переможців в олімпійських змаганнях? (1 – 3 місця. Медалі та дипломи, 4 – 6 місця – дипломи)
  • Коли було створено Олімпійський комітет у нашій країні? (1951 р.)
  • Коли проходили Олімпійські ігри у Москві? (1980 р.)
  • Коли відбувалися останні Олімпійські ігри? (2008 р.)

5. Музичне домашнє завдання (пісня супроводжується спортивними вправами)

  1. Пісня «Добри Молодці»
  2. Цирк на мелодію «Живе у світі краса»

6. Конкурс капітанів.

Ведучий 1:Вигадайте нові назви урокам: російська мова, математика, фізкультура, музика.

Ведучий 2:Уявіть, що відкрито скульптурну галерею з дивною назвою «Жертви спорту»

  • Воротареві, який упіймав шайбу зубами.
  • Гірськолижнику, який не встиг втекти від снігової лавини.
  • Перетягування канату.

Запитання до вболівальників.

  • Якого літературного героя можна вручити медаль?

Першому організатору спортивних змагань із нечистою силою (Балда)

Першому повітроплавцю на повітряній кулі (Віні – Пух)

7. Відгадування кросвордів.

Запитання:

  1. Вправа у розвиток фізичної сили та спритності.
  2. Людина міцної статури та великої сили.
  3. Спорт на воді.
  4. Стрибок через голову.
  5. Видобування диких звірів та птахів.
  6. Становище у футболі, коли м'яч іде за бічну лінію поля.
  7. Фізичні вправи та ігри, що зміцнюють організм
  8. Доріжка для велосипедних перегонів.
  9. Спортивна гра з м'ячем.
  10. Біг пересіченою місцевістю.

Відповіді:

1.Гімнастика. 2.Атлет. 3.Плавання. 4. Сальто. 5.Охата. 6. Аут. 7.Спорт. 8. Трек. 9. Баскетбол. 10.Крос.

VII частина. Підбиття підсумків. Нагородження.

Команди виконують останню пісню.

Позакласний захід з фізкультури "Клуб веселих спортсменів"

Сподобалось? Подякуйте, будь ласка, нам! Для Вас це безкоштовно, а нам – велика допомога! Додайте наш сайт у свою соціальну мережу:

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження...