Конспект нод із освітньої галузі «художньо-естетичний розвиток» у старшій групі «картинка про літо» план-конспект заняття з малювання (старша група) на тему. Малювання "Веселе літо" план-конспект заняття з малювання (старша група) на

Конспект заняття з нетрадиційного малювання у старшій групі

Тема: "Привіт літо"

Мета заняття: - Ознайомити дітей з новим видом нетрадиційної техніки малювання "Кляксограф". Ознайомити дітей з методом малювання за допомогою трубочки та методом малювання за допомогою рису та ватних паличок.Формувати вміння самостійно вибирати колірну гаму фарб, що відповідає радісному літньому настрою. Розвивати колірне сприйняття, удосконалювати дрібну моторику пальців рук та кистей. Викликати позитивний відгук результати своєї творчості. Увиховувати інтерес, любов і дбайливе ставлення до природи.

Матеріали:Аркуші білого паперу для малювання Акварельні фарби, гуаш. Трубочка для коктейлю, стаканчики для трубочок, рис, клей, пензлики, серветки, тарілочки.

Хід заняття. 1.Створення емоційного настрою.

Разом за руки візьмемося

І один одному усміхнемося

Нам перешкоди не страшні,

Якщо ми дружні!

2. Сюрпризний момент.

Вихователь. Хтось кинув до нас у віконце

Подивіться лист

Може, це промінчик сонця

Що лоскоче нам обличчя

Може це горобце

Пролітаючи впустив?

Хлопці хочете дізнатися, хто нам написав листа?

"Здрастуйте хлопці!Мене звуть Лісовичок. Послухайте мою історію. Раніше було багато лісів. Але зараз люди не бережуть природи. Тому лісів ставати дедалі менше. Люди рубали дерева, нічого не садили. Річки та озера пересохли, звірі всі загинули без води. І ось, нарешті, люди зрозуміли, що вони наробили, але стало дуже пізно. Допоможіть мені та моєму лісі."

Вихователь: Хлопці, допоможемо Лісовичку? Намалюємо ліс?

А що допомагає нам малювати усіма цими та іншими предметами? (За допомогою навідних питань, якщо діти не дадуть відповіді відразу, домогтися правильної відповіді – рука та пальці).

Скажіть, а щоб бути готовими до довгого, цікавого дня, почуватися бадьорими та веселими, що ми робимо вранці? Чим займаємось? (Зарядкою).

Правильно! Ось і для того, щоби нам почати малювати, потрібно приготувати наші пальчики до роботи. Давайте пограємося з ними.

Пальчикова граРомашки"

Ми красиві квіточки

(Стискають і розтискають пальці)

Нас так люблять метелик,

(Загинають по черзі пальці)

Полюбляють метелики, комашки.

Дітки нас звуть «ромашки»

(Стискають і розтискають пальці)

У кожної мами малюки -

(перебирають пальцями по черзі)

Усі гарні, гарні.

Вихователь: -Хлопці, ви хочете намалювати? Тоді займайте місця за столами.

А що ще можна малювати? (фломастерами, крейдою, пензликами та фарбами)

Розмова:

Давайте всі разом згадаємо і перерахуємо пори року.

А яка зараз пора року?

Хлопці, якого кольору літо? (Діти перераховують яскраві фарби, властиві теплому сонячному літу)

А яких ви знаєте комах, які літають лише влітку та дуже схожі на квіти? (Метелики)

Практична частина:

Вихователь: Посадили насіння, подули через чарівну паличку, і воно почало рости все вище і вище. І виросло високе розлоге дерево.

Вихователь пояснює.

Поставити краплю фарби на нижню частину листа піднести кінець соломинки, направивши при цьому рух нагору, змінюючи напрямок - робимо гілки.

Вихователь: А що ще треба намалювати. Як ви думаєте?

Діти: Сонце

Вихователь: Правильно, а сонце ми малюватимемо рисом! А – так! З неї не лише варять кашу, а ще й малюють. Спочатку пензликом мажуть клей, нехай висохне, потім малюємо фарбою сонце, промені. Бачите, як гарно вийшло. Сонце начебто об'ємне вийшло і тепле, тепле. А можна за допомогою ватяних паличок намалювати квіти.

А зараз настав час братися за роботу.

Що потрібно зробити, щоб малюнок був гарним?

Потрібно сильно постаратися та виконати малюнок з любов'ю. Діти малюють.

Самостійна діяльність дітей. Кожна дитина шляхом видування з ляпки малює дерево та гілки.

Ми сьогодні малювали і напевно втомилися

давайте зробимо фізкультхвилинку.

Фізкультхвилинка "Дерево хитається"

1. Дерево гойдається

Десь у хмарах, (Похитування тулубом вліво-вправо)

Хмари хитаються

На його руках. (Руки піднімаємо нагору)

Ці руки сильні

Рвуться у висоту,

Тримають небо синє,

Зірки та місяць.

2. Вітер дме нам в обличчя,

Захиталося деревце. (Похитування тулубом вліво-вправо)

Вітер тихіше-тише-тише, (Присідання)

Деревце все вище-вище. (Встати на шкарпетки, потягнутися)

3. Вітер тихо клен хитає,

Вправо, вліво нахиляє: (Похитування тулубом вліво-вправо)

Раз нахил і два нахил, (Пружні нахили)

Зашумів листям клен. (Руки піднімаємо вгору, махаємо ними)

Аналіз дитячих робіт.

    Діти розглядають роботи.

    Дають назви своїм картинам.

    Розповідають, якими способами малювали.

    Якими матеріалами користувалися

    Який настрій викликають малюнки дітей.

Хлопці, ми обов'язково надішлемо наші малюнки Лісовичку. Я сподіваюся, що ми йому допомогли.

Мета: створити у дітей радісний настрій, захоплення та подив від різноманітності фарб, квітів літа.

Вчити відчувати характер квітів та створювати свій образ літа. Удосконалювати композиційні навички: вміння створювати композицію на певну тему (пейзаж), виділяти головне, встановлювати зв'язки, розміщувати зображення на аркуші паперу. Виховувати акуратність, добрі стосунки.

Матеріал: фарби, пензлики, стаканчики з водою, серветки, аркуші паперу, конверт із силуетами дерев, рослин у різні пори року, великий аркуш паперу; музика П.Чайковського "Липень".

Хід заняття з малювання «Фарби літа»

Дітки, сьогодні до нашого дитячого садка надійшов лист. Ось подивіться яке воно велике та красиве. А прийшло воно з далекої Півночі від пінгвінів. Ви хочете дізнатися, що там написано?

- (розкриваю листа, читаю): «Доброго дня, дорогі діти! Пишуть вам пінгвіни з далекої Півночі. Ми знаємо, що ви дуже красиві та розумні діти. Ви багато знаєте, любити читати, малювати, танцювати, співати, грати. І ми вирішили попросити у вас допомоги. Справа в тому, що ми навчаємось у своїй північній художній школі і наш художній керівник дав нам завдання намалювати літній пейзаж. Але проблема в тому, що ми живемо в країні, де завжди лежить сніг, і ми ніколи не бачили літа, яке воно, якого кольору. Допоможіть нам будь-ласка зобразити літній пейзаж.

До побачення. Чекаємо від вас листа».

Допоможемо пінгвінам, хлопці?

Нам треба згадати, якими квітами ми з вами зобразимо літо. У цьому нам допоможе гра «Склади краєвид». Ось у мене є намальовані дерева, рослини в різні пори року. Давайте підберемо ті, які відповідають літній порі року. (Діти підбирають зображення та викладають літній пейзаж).

Молодці, як добре ми зобразили літній краєвид. Але це лише один пейзаж, а пінгвінів багато, і кожному хочеться отримати літо. Сідайте на свої місця (звучить музика), заплющити очі, згадайте літо, як ви відпочивали. Подумайте, які кольори передають тепле сонячне літо. Малюйте те, що вам найбільше подобається влітку, нехай це буде ваше літо, яким ви його бачите. (Діти малюють під музику)

Діти, розгляньмо ваші творчі роботи. Хто хоче розповісти про своє літо?

Усі ви добре попрацювали, кожен із вас зумів передати своє бачення літа, і я думаю, що пінгвіни будуть дуже задоволені нашими малюнками і зможуть виконати завдання свого художнього керівника.

Ольга Чичерова

Конспект заняття у старшій групі з малювання «Картина про літо» з використанням нетрадиційної техніки малювання (друк долоньками)

Ціль:Вчити дітей відбивати у малюнку ознаки літа, використовуючи нетрадиційну техніку малювання (друк долоньками).

Завдання:

1. Продовжувати формувати інтерес до образотворчої діяльності.

2. Продовжувати знайомити дітей із нетрадиційною технікою малювання (друк долоньками).

3. Стимулювати активність, самостійність, ініціативу дітей у вигадуванні змісту.

4. Розвивати естетичне сприйняття, художній смак, розвивати дрібну моторику рук

5. Виховувати інтерес до малювання, виховувати естетичне сприйняття, виховувати любов до природи.

Попередня робота:Розгляд ілюстрацій у книзі, репродукції картин, фотографії, читання віршів про літо.

Обладнання та матеріали:Картини на яких намальовано літо (ілюстрації з дитячих книг, фотографії, гуаш, ватман, пензлі, баночки з водою, серветки (за кількістю дітей, магнітофон).

Методика проведення:

(Діти сидять за столом, вихователь загадує загадку).

Вихователь:

Сонце пече,

Липа цвіте.

Жито встигає,

Коли це буває? (Літо)

Діти:Літо!

Вихователь:Правильно, літо, а які прикмети літа ви знаєте?

Діти:Світить сонце, цвітуть квіти, літають метелики, бджоли.

Вихователь:А вам подобається літо? Що ви робите влітку?

Діти:Плаваємо, засмагаємо, граємо.

Вихователь:Правильно хлопці. А хтось із вас був у лісі влітку? А що ви бачили у лісі?

Діти:Різноманітні дерева, чагарники, квіти, метелики.

Вихователь:Хлопці, літо час особливий - поети пишуть вірші, композитори вигадують музику, а художники пишуть картини. Ось і ми сьогодні з вами спробуємо стати художниками та напишемо з вами «Картину про літо». А я буду найголовнішим художником і допомагатиму вам.

Вихователь пояснює дітям, що спочатку треба намалювати траву, потім листя на берізці, сонечко, метелика, потім підмалюємо пензлем квіточки та хмарки. Друк долонькою робимо акуратно, і притискаємо долоню повністю, щоб вийшов гарний відбиток.

Вихователь:Але спершу ми зробимо пальчикову гімнастику.

Пальчикова гімнастика «Сонечко»

Світи, світи, сонечко! (Схрестити руки)

На зелене полюшко (Загинають пальці по одному)

На білу пшеницю,

На чисту водицю,

На наш садочок,

На оленьку квіточку.

Вихователь:Тепер приступаємо.

Самостійна робота дітей.

Звучить музика П. І. Чайковського «Пори року»

Дітки мачають у зелену фарбу долоні – малюють траву, листочки на берізці, потім занурюють долоні у жовту фарбу – малюють сонечко, потім занурюють у червону фарбу – малюють метелика.

Потім пензликом підмальовують квіти та хмарки.

(Вихованець допомагає дітям, якщо у когось щось не виходить).

Вихователь:Молодці, хлопці, ось яка гарна картина у вас вийшла. Ви втомилися і давайте відпочинемо.

Фіз. хвилинка:

«Разом по лісу йдемо»

Разом лісом йдемо,

Не поспішаємо, не відстаємо.

Ось ми виходимо на луг. (Ходьба на місці)

Тисяча квітів довкола! (Потягування-руки в сторони)

Ось ромашка, волошка,

Медуниця,кашка,конюшина.

Розстилається килим

І праворуч і ліворуч. (Нахилитися і торкнутися лівої ступні правою рукою, потім навпаки-правої ступні лівою рукою)

До неба ручки простягли,

Хребет розтягли. (Потягування-руки вгору)

Відпочити ми всі встигли

І на місце знову сіли (діти сідають)

Вихователь:Яка гарна картина у вас вийшла. А що вам найбільше сподобалося? (Відповіді дітей)

(Вихованець читає вірш про літо.)

Вихователь:

Тут так гарно та добре,

Але фарби сьогодні дуже втомилися

Прекрасне літо вони малювали

Довго працювали над деревцем фарби.

Картина вийшла гарною, як у казці.

Вся різнокольорова – ось краса!

Ти помилуйся якісь кольори!

Вихователь:Ну ось ми з вами і картину намалювали, і відпочили, а тепер давайте заспіваємо з вами пісеньку про літо. (Діти співають пісню під мінусівку «Ось воно якесь наше літо» композитора Є. Крилатова.)



Публікації на тему:

Мета: Формування естетичного ставлення до предметів та явищ навколишнього світу, творів мистецтва, до художньо-творчої.

Конспект із малювання у старшій групі «Дерева восени». Завдання: Вчити дітей створювати образи різних дерев і складати їх.

Дане заняття було представлене мною на районному конкурсі "Вихованець року" Конспект НОД із малювання у нетрадиційній техніці (малювання.

Конспект заняття з малювання у старшій групі «Моя сім'я»Конспект заняття з малювання у старшій групі з використанням ікт. Тема: «Моя сім'я» Мета: формувати уявлення дітей про сім'ю.

Конспект заняття з малювання у старшій групі «Зимушка-зима!»Конспект заняття з малювання. Тема: «Зимушка – зима!» Мета: 1. Вчити дітей відзначати у малюнку ознаки зими та її красу. 2. Продовжувати.

Уроки малювання для молодших школярів

Майстер-клас із малювання. «На квітковому лузі. Божа корівка"

Призначення: Серія занять з малювання для молодших школярів «На квітковому лузі»: «Сонечко», «Бджілка» та «Метелик»

Малюнки можна використовувати для прикраси інтер'єру чи участі у конкурсі, а можна як подарунок.

Ціль: розвиток творчих здібностей дітей у вигляді художньо-образотворчої діяльності.

Завдання:

навчити дітей малювати виразний образ сонечка на квітковій галявині

закріпити навички дітей у роботі з восковими олівцями та аквареллю;

розвивати просторове мислення та уяву;

показати дітям можливість складання панорамної колективної композиції із великої кількості малюнків, виховувати інтерес до співтворчості;

виховувати вміння бачити красу природи, розуміти її крихкість, викликати бажання оберігати

Природа нашої планети – це наше багатство, яке ми маємо цінувати. Наше завдання – зберегти всю різноманітність та багатство природи. Захоплюватимемося нашою природою як піснею! Станемо ж їй другом і будемо берегти її!

Адже охороняти природу, берегти її означає любити рідну Землю.

Безтурботного літа

Золота пора,

Свято сонця та світла

Радість дарує зранку.

Нічого немає прекраснішого

У гаю співу птахів,

Жовтооких ромашок

Білих вій.

Васильків яскраво-синіх

У смарагдовій траві

І бузковій серпанку

Над річкою на зорі.

Стиглі ягоди малини

Солодкий сік на губах

Як липня прикмета

У підмосковних лісах. (І. Бутримова)

Як добре влітку на зеленому, заливному лузі! Серед буйних трав, рясніють яскраві запашні квіти. Над ними пурхають ошатні метелики, бджоли та джмелі.

Серед чарівного простору

Я загублюся від душі!

Тут стільки краси, тут царство

Чудова казкова мрія!

Весь луг рясніє і ароматом дихає,

Співають тут бджоли та джмелі,

А метелики в кружлі вищому

У захваті шукають ті квіти,

Що дарують їм нектар найсолодший! -

Як чарівно все тут! -

Політ душі тут найвищий! -

Адже його щастям звуть! (Н. Полушкіна «На квітковому лузі»)

Сьогодні перше заняття. Сюжет нашого малюнка ви дізнаєтесь із віршика-загадки:

Я нешкідлива комашка-

ні мураха, ні тарган!

Я не мукаю і не бодаюсь,

хоча корівкою називаюсь!

Замість ріжок вусики,

на спинці, наче намистинки,

чорні горошини,

немов кимось кинуті.

Я сонечко,

сиджу на ромашці!

Нас дуже багато,

ми всі, як двійнята!

Забирають мене

до польової квіточки

червоні крильця

у чорну точку! (Н. Ілева «Сонечко»)

Правильно, ми будемо вчитися малювати сонечко на ромашці. Споконвіку ромашка є символом російської природи. У стародавнього слов'янського народу вона вважалася однією з 7 священних рослин – ліщина, ромашка, дуб, хміль, плакун, верба та омела.

Походить назва ромашка від латинського слова, що означає перекладі російською мовою «римська». У медичній літературі середньовіччя її називали «Романовою квіткою». У Стародавньому Єгипті ромашка присвячувалася богу сонця Ра. А грецька назва перекладається як «білий колір ок».

Для роботи нам знадобляться:альбомний лист, кольорові воскові олівці, пензлик (білка або поні №2), склянка для води, акварель.

Альбомний лист покладіть по горизонталі. Працювати почнемо із центру аркуша.

Перший етап.

Візьмемо червоний восковий олівець і намалюємо овал. Посередині проведемо дугу.

Чорним олівцем намалюємо дугу – це буде голова. На червоному овалі, довільно, намалюємо маленькі кружечки-крапочки.

Намалюємо очі та вусики. Наше сонечко готове.

Жовтим восковим олівцем намалюємо овал. Це буде серединка ромашки.

Блакитним олівцем починаємо малювати пелюстки. За формою вони нагадують витягнуті овали неправильної форми.

Завершимо композицію зеленими листочками.

Другий етап: прикрасити наш малюнок, використовуючи акварельні фарби Почнемо з сонечка. Пропоную взяти два відтінки червоного. У моєму випадку це краплак червоний темний та червона акварель.

Малюватимемо «по-сирому». Для цього необхідно зволожити потрібну ділянку та ввести туди фарбу. Акварель сама почне розпливатися по воді довільно, а додавання додаткового відтінку створить неповторний малюнок. Головне не перемішувати фарбу, а дати їй розтікатися. Восковий олівець утримуватиме воду та фарбу на потрібній нам ділянці малюнка.

Зафарбуємо чорною фарбою голову сонечка.

Для серединки ромашки пропоную взяти три кольори акварелі: охру золотисту, жовту та помаранчеву.

Зволожимо весь жовтий овал і нанесемо жовту акварель по краю. Потім додамо золотисту охру і нарешті – помаранчевий колір.

У справжньої ромашки білі пелюстки, але на нашому малюнку вони такими не виходити (якщо тільки не зафарбовувати, але так робота буде виглядати незакінченою). Я для пелюсток пропоную взяти лимонну та бірюзову акварель – на сонці білий колір набуває різних відтінків.

Так як вода швидко сохне, пропоную зволожити не всі пелюстки, а спочатку тільки чотири. Вводимо лимонний колір ближче до центру квітки.

У вільну частину пелюстки введіть бірюзу.

Тепер зволожимо ще три пелюстки і ближче до центру введемо бірюзу, а по краях – лимонний відтінок.

Чергуючи таким чином акварель, зафарбуємо пелюстки ромашки, що залишилися. Зміна кольору створює об'єм та надає рух пелюсткам.

Жовтою фарбою зафарбуємо вільну відстань між пелюстками у центрі квітки.

Для листя використовуємо два відтінки зеленого: віридонову зелену та жовто-зелену акварель.

Ось так наша робота виглядає загалом.

Тепер додамо зелену траву внизу листа. Для цього зволожимо нижню половину листа і зафарбуємо жовто-зеленою аквареллю. Потім введемо віридонову зелену.

У верхній частині листа намалюємо сонячне небо. Для цього візьмемо червону, лимонну та бірюзову акварель.

Працюючи «по-сирому» поступово вводимо всі три кольори.

Саме техніка малюнку «по-сирому» може створити такі плавні переходи.

Зафарбуємо нашій сонечці очі і крапочки на крильцях фіолетовою аквареллю.

Третій етап:промальовування дрібних деталей восковими олівцями. Темно-зеленим олівцем намалюйте прожилки на листі і можна підвести контур листя.

Унизу намалюємо травинки.

Наш малюнок готовий.

Сиджу на лавці, дивлюся на ромашку,

По ній тихо бродить смішна Букашка,

Шість лапок, усишки та червона спинка,

На спинці три цятки – Божа корова:

Не буду сьогодні гадати по ромашці!

Адже де тоді повзати гарною Букашці?

Візьму обережно за стебло ромашку...

На луг віднесу симпатягу-Букашку,

Там мооооре ромашок! І конюшина і кашка!

Там чекає її НАЙЛЮБИШИЙ БУКАШКА!!! (Ірина Іл «Сонечко!!!»)

Якщо всі дитячі роботи скласти в один ряд, то вийде ціла галявина з сонечками (панорамна колективна робота). А можна вставити малюнок у рамочку та подарувати комусь.

Сонечко - червоний жучок,

Села ромашці на пелюсток,

Модниця поля – ромашка, так рада,

Червона брошка на білому вбранні.

Головкою киває подружкам своїм:

"Дивіться! Дивіться! Зараз відлетить!" (Л. Алейникова «Червона брошка»)

Ось кілька дитячих робіт.

Бажаю творчих успіхів! До нової зустрічі на квітковому лузі.

Навіщо потрібне таке малювання

  • На відміну від традиційного малювання у дитини набагато більше можливостей виявити та розвинути свої творчі здібності, фантазію, уяву.
  • Дитина навчається працювати з різними матеріалами.
  • Обмацуючи матеріали та фактури, він розвиває дрібну моторику.
  • У процесі роботи дитина знайомиться з обсягом, фактурою та простором.
  • Дитина працює з кольором, вчиться змішувати та поєднувати кольори, розвиває художній смак.
  • Нетрадиційне малювання заспокоює та захоплює, сприяє розвитку посидючості, спонукає до пошуку нестандартних рішень.
  • У цьому виді діяльності немає слова "не можна". Побачили гулі, листочки, ягоди, чайний пакетик - все це може стати в нагоді.
  • Малюнки в нетрадиційній техніці виходять набагато швидше звичайних. Це відіграє величезну роль для маленьких дітей, коли їм не вистачає посидючості та терпіння, щоб завершити свою роботу.
  • Такі заняття додають впевненості в собі та у своїх силах, та й просто приносять величезне задоволення.

Малювання пальчиками та долоньками

Зазвичай це перша техніка, з якою діти починають малювати ще до походу до дитячого садка. Малюнок виходить дуже швидко, а це вкрай важливо у роботі з зовсім маленькими дітками. Вмочіть дитячу долоню в фарбу і дозвольте малюкові зробити відбиток на поверхні. Подивіться, що це схоже. Можливо, це якась тварина? Запитайте малюка, що потрібно домалювати, щоб вийшов закінчений образ. Може, вушка, носик чи хвостик? відсутні деталі можна намалювати пальчиками. Керувати своїми пальчиками та долоньками набагато простіше, ніж пензлем. А тому цікавіше для дітей раннього віку.

Для цього вам знадобляться лише пальчикові фарби. Якщо ваша дитина ще зовсім маленька, навіть не сумнівайтеся, що вона вся буде в фарбі. Тому краще відразу відправити його у ванну та видати фарби там. Не турбуйтесь за ремонт. Хороші пальчикові фарби без проблем змиються як з ванни, так і з плитки.

Фарби ці добрі, але дорогі. Одна упаковка коштує близько 500 рублів. Вистачає її на кілька разів. Адже діти не церемоняться з будь-якими матеріалами та зачерпують не стільки, скільки треба, а стільки, скільки влізе до рук.

Штампи

Також досить популярна техніка для раннього віку. Вам знадобиться будь-який предмет, який не шкода і гуаш або будь-яка інша фарба (але акварельну краще все ж таки не брати). Техніка проста - макаєте предмет у фарбу та робите відбиток на папері.

Штампи можна виготовити з яблука, картоплі, пробок від вина, ниток, шишок, шкаралупок та багатьох інших матеріалів. Найпростіше це зробити з картоплі, якщо у вас знайдуться металеві форми для вирізування печива. Просто продавіть форму в картоплю і акуратно підріжте ножем зайві шматочки по краях.

Можна зробити ще простіше. Візьміть маленьку коробочку, губку або пробку, приклейте різні матеріали до бічної поверхні або обмотайте нитками в хаотичному порядку.

Інтерес викликають і валики із малюнком. Вони продаються у будівельних магазинах та магазинах для творчості.

Особливе захоплення викликають відбитки листя. Виберіть листя різної форми, пофарбуйте його фарбою та притисніть до паперу. На папері добре надрукується вся текстура аркуша.

Малювання поролоном

Ми всі схильні думати, малювати можна лише пензликами, але це не так. Для творчих робіт цілком згодиться і поролон. Відріжте маленький шматочок звичайної губки та дайте дитині. Відбитки фарби поролоном виходять несхожими на мазки. Вони мають свою текстуру і велику площу покриття. Буквально за пару хвилин можна створити гарне тло з використанням всього двох або трьох кольорів. А з використанням трафаретів виходять дивовижні орнаменти.

Малювання жорстким напівсухим пензлем

Ця техніка використовується малювання колючих та ворсистих предметів. Вам знадобиться жорстка кисть та гуаш. Підійде й непотрібна щітка. Пензлик не мочимо, відразу опускаємо в фарбу і малюємо. Ця техніка стане в нагоді в школі при малюванні тварин. А поки що можна показати малюкові як малюють, наприклад, ялинку.

Малювання аквареллю по мокрому паперу

Для цього вам знадобиться аркуш щільного паперу (бажано акварельного), сама акварель та пензель. Поступово змочіть весь лист водою так, щоб він добре промок, але не при цьому, щоб не було калюж. Наберіть трохи фарби на пензель та починайте творити. Будь-який мазок розповзається по паперу на один - два сантиметри. Саме час показати дитині змішання кольорів та пояснити, що таке відтінки.

Якщо фарба не хоче розповзатися, то лист сухий, якщо розтікається на всі боки - дуже мокрий. Потрібно знайти золоту середину. На цьому занятті покажіть дитині, що всі рухи робляться легко та плавно. Не потрібно вдавлювати кисть у папір, як це люблять робити багато дітей. Досить легкого дотику.

Павутинка на правій картинці намальована з використанням воскової свічки. Про це читайте трохи нижче.

У цій техніці добре виходить малювати фони. Особливо воду. А після висихання можна продовжити малювати рибок та водорості як завжди.

Малювання воском та аквареллю

Дитина малює восковою крейдою лінії, візерунки і т. д., потім покриває весь лист аквареллю. Ділянки, на які нанесено віск, не перекриваються аквареллю. Виходить досить цікаве тло. З тією ж метою замість воскової крейди використовують звичайну безбарвну свічку. Оскільки нанесені свічкою лінії не видно на білому папері, фінальний малюнок буде сюрпризом.

"Кляксографія" та "набризок"

У техніці "клаксографія" діти набирають фарбу на пензель у великій кількості, бризкають на малюнок у хаотичному порядку, потім намагаються зрозуміти, на що це схоже. За досить розвиненої уяви можна отримати цілий сюжет. Деталі домальовують кольоровими олівцями.

Техніка "набризок" схожа. Тільки бризки роблять за допомогою зубної щітки та лінійки. На щітку набирають фарбу і проводять по ній лінійкою до себе. Якщо все виконувати правильно, то на собі бризок фарби не буде. А ось довкола аркуша цілком можуть бути. Тому потрібно заздалегідь продумати, на чому буде закріплений аркуш і як убезпечити простір навколо нього.

"Монотипія"

Беремо звичайний аркуш паперу. На одну половину наносимо малюнок, складаємо лист навпіл і отримуємо новий малюнок. Наприклад, намальоване на лівій стороні крило метелика друкується і праворуч. В результаті вийде цілий метелик. Під час таких занять легко пояснити дитині закон симетрії.

Колаж

Це не зовсім малювання, а лише проміжний етап. Напевно, у вас удома лежать старі листівки, які не потрібні, а викинути шкода. Саме час їх використати. Виріжте окремі елементи і дозвольте малюку розташувати на папері. Для цієї мети підійдуть і вирізки з газет та журналів. Після того, як малюк визначиться з розташуванням предметів, вручіть йому пензлик та клей та дайте можливість приклеїти все самому. Готові елементи дуже стануть у нагоді дітям до трьох років. Адже вони ще не вміють малювати складні предмети, а ось домалювати до них деталі точно зуміють.

Малювання з використанням піску, круп або тирси

Тема: "Привіт літо"

Мета заняття:

- Ознайомити дітей з новим видом нетрадиційної техніки малювання "Кляксограф". Ознайомити дітей з методом малювання за допомогою трубочки та методом малювання за допомогою рису та ватних паличок.Формувати вміння самостійно вибирати колірну гаму фарб, що відповідає радісному літньому настрою. Розвивати колірне сприйняття, удосконалювати дрібну моторику пальців рук та кистей. Викликати позитивний відгук результати своєї творчості. Увиховувати інтерес, любов і дбайливе ставлення до природи.

Матеріали:

Аркуші білого паперу для малювання Акварельні фарби, гуаш. Трубочка для коктейлю, стаканчики для трубочок, рис, клей, пензлики, серветки, тарілочки.

Хід заняття. 1.Створення емоційного настрою.

Разом за руки візьмемося

І один одному усміхнемося

Нам перешкоди не страшні,

Якщо ми дружні!

2. Сюрпризний момент.

Вихователь.

Хтось кинув до нас у віконце

Подивіться лист

Може, це промінчик сонця

Що лоскоче нам обличчя

Може це горобце

Пролітаючи впустив?

Хлопці хочете дізнатися, хто нам написав листа?

"Здрастуйте хлопці!

Мене звуть Лісовичок. Послухайте мою історію. Раніше було багато лісів. Але зараз люди не бережуть природи. Тому лісів ставати дедалі менше. Люди рубали дерева, нічого не садили. Річки та озера пересохли, звірі всі загинули без води. І ось, нарешті, люди зрозуміли, що вони наробили, але стало дуже пізно. Допоможіть мені та моєму лісі."

Вихователь:

Хлопці, допоможемо Лісовичку? Намалюємо ліс?

А що допомагає нам малювати усіма цими та іншими предметами? (За допомогою навідних питань, якщо діти не дадуть відповіді відразу, домогтися правильної відповіді – рука та пальці).

Скажіть, а щоб бути готовими до довгого, цікавого дня, почуватися бадьорими та веселими, що ми робимо вранці? Чим займаємось? (Зарядкою).

Правильно! Ось і для того, щоби нам почати малювати, потрібно приготувати наші пальчики до роботи. Давайте пограємося з ними.

Пальчикова гра

Ромашки"

Ми красиві квіточки

(Стискають і розтискають пальці)

Нас так люблять метелик,

(Загинають по черзі пальці)

Полюбляють метелики, комашки.

Дітки нас звуть «ромашки»

(Стискають і розтискають пальці)

У кожної мами малюки -

(перебирають пальцями по черзі)

Усі гарні, гарні.

Вихователь:

-Хлопці, ви хочете намалювати? Тоді займайте місця за столами.

А що ще можна малювати? (фломастерами, крейдою, пензликами та фарбами)

Давайте всі разом згадаємо і перерахуємо пори року.

А яка зараз пора року?

Хлопці, якого кольору літо? (Діти перераховують яскраві фарби, властиві теплому сонячному літу)

А яких ви знаєте комах, які літають лише влітку та дуже схожі на квіти? (Метелики)

Практична частина:

Вихователь:

Посадили насіння, подули через чарівну паличку, і воно почало рости все вище і вище. І виросло високе розлоге дерево.

Вихователь пояснює.

Поставити краплю фарби на нижню частину листа піднести кінець соломинки, направивши при цьому рух нагору, змінюючи напрямок - робимо гілки.

Вихователь:

А що ще треба намалювати. Як ви думаєте?

Діти:

Сонце

Вихователь:

Правильно, а сонце ми малюватимемо рисом! А – так! З неї не лише варять кашу, а ще й малюють. Спочатку пензликом мажуть клей, нехай висохне, потім малюємо фарбою сонце, промені. Бачите, як гарно вийшло. Сонце начебто об'ємне вийшло і тепле, тепле. А можна за допомогою ватяних паличок намалювати квіти.

А зараз настав час братися за роботу.

Що потрібно зробити, щоб малюнок був гарним?

Потрібно сильно постаратися та виконати малюнок з любов'ю. Діти малюють.

Самостійна діяльність дітей.

Кожна дитина шляхом видування з ляпки малює дерево та гілки.

Ми сьогодні малювали і напевно втомилися

давайте зробимо фізкультхвилинку.

Фізкультхвилинка "Дерево хитається"

Дерево гойдається

Десь у хмарах, (Похитування тулубом вліво-вправо)

Хмари хитаються

На його руках. (Руки піднімаємо нагору)

Ці руки сильні

Рвуться у висоту,

Тримають небо синє,

Зірки та місяць.

Вітер дме нам в обличчя,

Захиталося деревце. (Похитування тулубом вліво-вправо)

Вітер тихіше-тише-тише, (Присідання)

Деревце все вище-вище. (Встати на шкарпетки, потягнутися)

Вітер тихо клен хитає,

Вправо, вліво нахиляє: (Похитування тулубом вліво-вправо)

Раз нахил і два нахил, (Пружні нахили)

Зашумів листям клен. (Руки піднімаємо вгору, махаємо ними)

Аналіз дитячих робіт.

    Діти розглядають роботи.

    Дають назви своїм картинам.

    Розповідають, якими способами малювали.

    Якими матеріалами користувалися

    Який настрій викликають малюнки дітей.

Хлопці, ми обов'язково надішлемо наші малюнки Лісовичку. Я сподіваюся, що ми йому допомогли.

Завдання перспективного плану:

- Розвивати здатність до сприйняття художнього твору, почуття прекрасного;

- Формувати стійкий інтерес до образотворчого мистецтва, бажання у постійному спілкуванні з ним;

- поглибити уявлення дітей про живопис (пейзаж, натюрморт, портрет) скульптуру, архітектуру, дизайн;

- Збагачувати емоційну сферу дітей новими видами естетичних переживань;

— вивчати передачу характерних ознак об'єктів зображення (дівчинка та снігуронька, хлопчик і гномик, веселий та сумний, весняний та осінній);

— підтримувати прагнення дітей до самостійності організації робочого місця, виборі теми малюнка, матеріалу, способів зображення, теми малюнка, плануванні діяльності, втіленні задуманого малюнку;

- Формувати вміння аналізувати художні твори великих майстрів, власні малюнки та роботи інших дітей.

ТЕМИ ЗАНЯТТІВ З ПЕРСПЕКТИВНОГО ПЛАНУ:

Вересень(8:00)

1). Малювання «Квіти»

Ціль:закріпити поняття основних та додаткових кольорів; вчити малювати гуашевими фарбами, змішуючи їх, використовувати різні прийоми - мазки, примокування, кружляння.

Матеріал:фарби "Гуаш"; музика П.І. Чайковського з балету "Лускунчик" "Вальс квітів".

2). Малювання «Овочі та фрукти»

Ціль:вчити малювати овальні та круглі предмети (помідор, огірок, яблуко, слива, груша, вишня, буряк, морква); зафарбовувати округлими мазками, змішувати

Матеріал:фарби «Гуаш», загадки про овочі та фрукти.

3). Ліплення «Овочі та фрукти»

Ціль:передати форму круглих та овальних предметів (морква, буряк, огірок, помідор, груша, зливу), доповнити деталями - ямками, виїмками, використовуючи стеки.

Матеріал:пластилін, стеки, зразки овочів та фруктів.

4). Аплікація «Помідори»

Ціль:вирізання круглих форм із квадрата, розташування помідорів за кольором: від зелених, через жовто-рожевий, до червоного (проблемне завдання), та величини.

Матеріал:кольоровий папір, ножиці, клей; зображення помідорів, що ростуть.

5). Аплікація «Яблуко та груша»

Ціль:вирізати круглий предмет із квадрата, овальний із прямокутника, наклеїти їх, композиційно розташовуючи у вазі.

Матеріал:кольоровий папір, ножиці, клей; Ваза з фруктами.

6). Малювання «Натюрморт»

Ціль:пояснити поняття «натюрморт», вчити зображати групу овочів та фруктів, передавати їх форму та колір, правильно розташовувати на малюнку.

Матеріал:фарби "Гуаш"; репродукції картин-натюрмортів; м/ф «Пластилінова ворона» («Про картини» на вірші А. Кушнера)

7). Малювання «Виноград»

Ціль:зображати грона винограду у двоплановому малюнку, де деякі ягоди ховаються один за одного і втрачають половину круглої або овальної (за бажанням) форми; передати відблиски на ягодах шляхом змішування фарб.

Матеріал:фарби "Гуаш", музика П.І. Чайковського з балету «Спляча красуня», вальс.

8). Аплікація - загадка "Натюрморт"

Ціль:визначити за кольором та формою заготовок, який вирізати овоч чи фрукт, закріпити вміння вирізати круглі та овальні предмети.

Матеріал:заготовки із кольорового паперу, ножиці, клей; загадки про овочі та фрукти.

Жовтень(9 годин)

1). Малювання «Наш акваріум»

Ціль:закріпити вміння зображати тварин з кола та овалу, передати різноманітність через змішування фарб та додаткові деталі, зобразити композицію з рибок, що пливуть у різні боки.

Матеріал:фарби "Гуаш"; музика А. Вівальді "Весна".

2). Аплікація «Курочка з курчатами»

Ціль:вчити працювати, вирізаючи і наклеюючи курчат, разом у різних позах, у відносинах між собою.

Форма проведення заняття:співтворчість педагога (вирізає курку) та дітей.

Матеріал:заготовки із кольорового паперу, ножиці, клей; зображення птахоферми.

3). Малювання «Жар-птиця»

Ціль:намалювати казкову птицю, комбінуючи знайомі образи, передати її барвистість і незвичність, на відміну від існуючих.

Матеріал:фарби "Гуаш"; музика П. Чайковського «Танець пастушків» із балету «Лускунчик».

4). Малювання «Домашні тварини»

Ціль:узагальнити уявлення дітей у розмові про тварин, що мешкають у місті та в селі; вчити малювати 2-3 тварини, використовуючи коло і овал, передати місце існування (будиночок, трава, квартира).

Матеріал:фарби "Гуаш"; вірші та загадки про домашніх тварин

5). Ліплення «Домашні тварини»

Ціль:вчити ліпити з пластиліну тварин, використовуючи овальну форму та коло (кулю), спільно складати композиції з окремих дитячих робіт.

Матеріал:пластилін, стеки; малюнки свійських тварин із попереднього заняття.

6). Малювання «Зоопарк»

Ціль:зобразити диких тварин, яких бачили у зоопарку (ведмідь, слон, бегемот, жираф), передати їх особливості, характерні деталі, поєднуючи у малюнку форму крута та квадрата.

Матеріал:фарби «Гуаш», загадки про диких тварин, вірші С. Маршака «Хлопцям про звірят»

7). Малювання «В цирку»

Ціль:передати рухи тварин, що виконують акробатичні номери (слон на кулі, собачки з м'ячем, зайчик на барабані тощо).

Матеріал:фарби "Гуаш"; музика Дж. Верді "Тріумфальний марш" з опери "Аїда"

8). Ліплення «Цирк»

Ціль:вчити спільно працювати, складати композиції зі звірів, що виступають на арені - виконують цирковий номер з додатковими предметами.

Матеріал:пластилін, стеки, дитячі малюнки «У цирку» із попереднього заняття.

9). Малювання «Мотузкові звірі»

Ціль:вчити малювати звірів однією плавною нерозривною лінією (мотузкою), з домальовуванням додаткових деталей. Чорно-біле зображення.

Матеріал:папір, вугілля.

Листопад(8:00)

1). Малювання «Осіннє дерево»

Ціль:вчити розташовувати дерева «ближчі», «далі»; тонким кінцем пензля малювати гілки дерева; сформувати поняття: "перед деревом" (нижче на листі), "за деревом" (вище).

Матеріал:

2). Малювання «Дерева та кущі»

Ціль:вчити передавати відмінності у будові дерева та куща, закріплювати прийом розташування «ближче — далі».

Матеріал:фарби "Акварель"; музика А. Вівальді "Осінь".

3). Аплікація «Гриби»

Ціль:вивчати передавати композицію їх 3-х грибів - великий і два маленьких; закріплювати парне вирізування однакових частин.

Матеріал:заготовки із кольорового паперу, ножиці, клей; зображення грибів.

4). Аплікація «Вгадай тварину» (з осіннього листя)

Ціль:вчити підбирати листя, викладаючи його на папері так, щоб виходила тварина, домальовуючи деталі фломастером.

Матеріал:засушене осіннє листя, клей, фломастери.

5). Малювання «Різнокольорова осінь»

Ціль:вчити малювати акварельними фарбами на мокрому папері, використовуючи прийом розтікання фарб, розвивати вміння бачити у кольорі сюжет та акцентувати його.

Матеріал:фарби "Акварель"; музика В.-А. Моцарта "Симфонія № 40".

6). Малюнок «Похмурий осінній день»

Ціль:через підбір фарб вчити зображати погоду та настрій; використовувати прийом тонування неба та землі, дощу.

Матеріал:фарби "Акварель"; музика А. Вівальді «Осінь» ч. 2 із скрипкового концерту «Пори року»

7). Малювання «Осінній пейзаж»

Ціль:вчити складати альбом із малюнків осені, вибираючи сюжет та настрій пейзажу, комбінуючи образотворчі матеріали.

Матеріал:фарби «Гуаш», «Акварель», кольорові олівці, крейда, фломастери, вугілля; музика А. Вівальді «Осінь», частина 3 із скрипкового концерту «Пори року»

грудень(7 годин)

1). Малювання «Ми будуємо вдома»

Ціль:створити зображення квадратних та прямокутних предметів - будинків, вікон, дверей; запровадити поняття «архітектура».

Матеріал:кольорові олівці, крейда, вугілля.

2). Малювання «Транспорт»

Ціль:вчити зображати громадський та вантажний транспорт; передаючи їхню різноманітність, відмінності; вирізати контур машини із складеного вдвічі паперу. Розфарбувати олівцями, крейдою.

Матеріал:кольорові олівці, крейди, ножиці.

3). Малювання «Під небом блакитним»

Ціль:вивчати зображати авіатранспорт (літак, вертоліт, повітряна куля, дирижабль); передавати особливості їх будови, на відміну від наземного (обтічна форма, крила).

Матеріал:кольорові крейди, акварель, моделі авіатранспорту; музика В.-А. Моцарта, увертюра до опери "Весілля Фігаро".

4). Аплікація «Такі різні автомобілі»

Ціль:закріпити навички вирізування кузовів автомобілів різного призначення (цистерна, самоскид, вантажівка), кабіни, коліс, складання та доповнення частин автомобіля деталями.

Матеріал:кольоровий папір, ножиці, автотранспорту зображення.

5). Малювання «До магазину під'їхав автомобіль»

Ціль:зображати двоплановий малюнок із передачею перспективи («далі — ближче», машина закриває частину будівлі).

Матеріал:олівці, крейди; музика Ф. Ліста "Хроматичний галоп".

6). Колективна аплікація «Ми будуємо нове місто».

Ціль:вчити складати загальну композицію з будинків, дитсадків, магазинів, машин, дерев; формувати навички співробітництва, елементарний план дій.

Матеріал:кольоровий папір, ножиці, клей.

Січень(7 годин)

1). Малювання «Зимова казка»

Ціль:вивчати зображати дерева, кущі та предмети під снігом, використовуючи графічні прийоми (малюнок на чорному папері білою «Гуашшю»).

Матеріал:чорний папір, фарби "Гуаш"; музика В.-А. Моцарта "Фантазія"

2). Малювання «Снігуронька біля новорічної ялинки»

Ціль:створювати сюжетну картину, передаючи свято, яскраве вбрання Снігуроньки, гарну ялинку.

Матеріал:фарби "Гуаш", новорічні листівки; музика А. Бородіна «Половецькі танці» з опери «Князь Ігор»

3). Ліплення «Дівчинка ліпить сніговика»

Ціль:вчити ліпити фігуру дівчинки в шубці в нескладному русі (катає ком), маючи поряд сніговика.

Матеріал:пластилін, стеки, музика А. Вівальді «Зима» із скрипкового концерту «Пори року».

4). Ліплення «Діти на прогулянці взимку»

Ціль:створення колективної композиції з фігур дітей відповідно до сюжету (на санках, лижах, грає в сніжки, катає кому)

Матеріал:пластилін, стеки.

5). Малювання «Весело взимку»

Ціль:зображати зимову прогулянку – діти у різних позах, зимова природа, сніг; складати самостійно сюжет та композицію малюнка.

Матеріал:фарби «Акварель», крейда; музика П. Чайковського «Трепак» із балету «Лускунчик».

6). Аплікація «Сніжинки»

Ціль:вчити вирізати зі складеного паперу сніжинки з дрібними деталями, прорізами.

Матеріал:білий папір, ножиці; музика П.Чайковського «Танець Феїдраже» з балету «Лускунчик».

Лютий(8:00)

1). Аплікація «Іграшковий клоун»

Ціль:передавати нескладні рухи клоуна через положення рук, ніг, голови; використовувати ігрові прийоми – показати схематичного клоуна на дошці, а діти шукають, у кого клоун виконує такі ж рухи.

Матеріал:кольоровий папір, ножиці, іграшковий клоун.

2). Знайомство з портретом

Ціль:формувати уявлення про портрет, його особливості та засоби зображення; навчити словесному та образотворчому портрету. Гра «Вгадай за описом».

Матеріал:м/ф «Пластилінова ворона» («Про картини» на вірші А. Кушнера), портрети.

3). Малювання "Портрет мами"

Ціль:вчити передавати в малюнку схожість із зовнішністю та настроєм мами; правильно розташовувати риси обличчя.

Матеріал:фарби "Гуаш", "Акварель"; музика Ж. Массне "Медитація".

4). Малювання «Весело та сумно»

Ціль:різними прийомами вчити виражати настрій людини (широкі і вузькі очі, куточки рота вгору чи вниз, брови піднято, опущено), попередньо розглянувши на малюнку кілька лялькових осіб.

Матеріал:кольорові олівці, крейда, вугілля; музика А. Вівальді «Пори року» («Весна» та «Осінь»)

5). Малювання «Кумедні гноміки»

Ціль:вчити бачити відмінності людини від гнома, передавати у малюнку комічність і казковість гноміка через форму та колір.

Матеріал:фарби "Гуаш"; музика П.Чайковського «Марш» з балету «Лускунчик»

6). Малювання "Мій тато - ... (кухар, будівельник, інженер)"

Ціль:зображати зовнішній вигляд, позу людини відповідно до її професії.

Матеріал:кольорові олівці, крейда.

7). Малювання «Портрет друга»

Ціль:зображати друга, передаючи його характер, звички, захоплення; складати сюжетний рисунок.

Матеріал:фарби «Гуаш», кольорові крейди.

8). Малювання «До мене прийшов лікар»

Ціль:складати сюжетний малюнок, зображуючи людей та навколишню обстановку.

Матеріал:кольорові олівці, крейда; музика П.Чайковського «Хвороба ляльки» із «Дитячого альбому».

Березень(8:00)

1). Малювання-аплікація «Листівка для мами»

Ціль:підготувати подарунок мамі (бабусі, сестрі), самостійно вибрати засоби зображення, скласти композицію із комбінованих образотворчих матеріалів (кольоровий папір, фарби, пластилін).

Матеріал:кольоровий папір, фарби, пластилін, олівці, крейда; музика з опери "Сільвія" Л. Деліба, "Піццікато".

2). Малювання «Танцюючі чоловічки»

Ціль:вчити передавати позу людини, її пропорції в схематичному зображенні, скласти їх невелику танцювальну композицію.

Матеріал:олівці, крейди; музика П. Чайковського "Китайський танець" з балету "Лускунчик".

3). Малювання «Веселі клоуни»

Ціль:вивчати зображати клоуна в русі, з предметами (жонглює, танцює, показує фокус, акробатичний номер).

Матеріал:крейда, акварель, музика І. Штрауса «Галоп»

4). Ліплення «На арені клоуни»

Ціль:складати колективну композицію, що зображує уявлення клоунів; самостійно вибрати для свого клоуна номер, вбрання.

Матеріал:пластилін, стеки.

5). Малювання та аплікація «Циркова афіша».

Ціль:вивчати спільно складати афіші, самостійно вибирати свою ділянку роботи та складати загальну композицію.

Матеріал:фарби, олівці, крейда, кольоровий папір, ножиці.

6). Ліплення

а) «На балу у Попелюшки»

б) «Політ у космос»

Ціль:дівчатка і хлопчики виконують різні композиції із зображенням людей (Попелюшка, принц, космонавт, інопланетяни).

Матеріал:пластилін, стеки.

Квітень(8:00)

1). Малювання «Моя улюблена казка»

Ціль:самостійно обирати сюжет та складати композицію малюнка; зображати головних героїв те щоб казка впізнавалася.

Матеріал:фарби "Гуаш", "Акварель"; музика К. Дебюссі "Ляльковий Кек-уок".

2). Малювання «Весняна гроза»

Ціль:зображати пейзаж із настроєм: сонячний чи похмурий день, дощ, природа чи місто, тварини чи люди.

Матеріал:фарби "Акварель"; вірші про весну; музика П. Чайковського "Концерт №1" для фортепіано з оркестром.

3). Малювання «Ліс у тумані»

Ціль:зображати пейзаж із використанням приглушених фарб, пастельних тонів, змішуванням із білою фарбою.

Матеріал:фарби "Акварель"; музика Ж. Оффенбаха «Баркаролла»

4). Ліплення «Тарілка з візерунком»

Ціль:вчити ліпити широкий, плоский посуд, прикрашати його об'ємним візерунком зі змійок і крапок.

Матеріал:пластилін, зразки тарілок.

5). Ліплення «Ваза для фруктів»

Ціль:закріплювати вміння ліпити посуд складної форми із підставкою, прикрашати об'ємним візерунком; додати за бажанням виліплені фрукти.

Матеріал:пластилін, візерунок вази з фруктами.

6). Ліплення «Виставка посуду»

Ціль:вчити самостійно вибирати об'єкт ліплення, вигадувати візерунок, виділяти свою роботу будь-яким елементом (незвичайною формою, ручкою, підставкою), щоб її відібрали на виставку.

Матеріал:пластилін, зразки посуду.

Травень(8:00)

1). Димківський розпис «Кінь на лузі»

Ціль:познайомити з елементами димківського розпису - кола, крапки, штрихи; вчити розписувати фігуру коня яскравими візерунками, стилізованими під димківський розпис.

Матеріал:фарби "Гуаш"; зразки або зображення димківського розпису; музика В.А. Моцарта «Турецьке рондо» із сонати ля мажор.

2). Городецький розпис «Кружка, прикрашена квітковою гірляндою»

Ціль:познайомити з городецьким розписом — бутони, листя, квіти рожевого та блакитного кольору, вчити розписувати гуртки квітковою гірляндою міського малюнка.

Матеріал:фарби "Гуаш"; зразки чи зображення городецького розпису; музика С. Рахманінова «Італійська полька»

3). Книжка-картинка для малюків

Ціль:вивчати робити книжку-розкладачку з яскравим великим малюнком і нескладним текстом, самостійно вибравши сюжет, засоби зображення.

Матеріал:картон, кольоровий папір, фарби, олівці, крейда, ножиці, клей.

4). Малювання «Літо прекрасне»

Ціль:зображати літо - мрію, як би ти хотів його провести у своїх фантазіях, засоби зображення підбирати на свій розсуд.

Матеріал:фарби, олівці, крейди; вірші про літо; музика П. Чайковського "Вальс квітів" з балету "Лускунчик".

Поділіться з друзями або збережіть для себе:

Завантаження...